Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. No to mamy pewność Ryjec wyjec, a ja mam przechlapane :( Robię mu dziś wyćwikę, na siedzieć w otwartej klatce w otwartej sypialni i nie wolno mu do mnie przyjść. I się słucha. Siada juz na komendę, podaje łapki i wraca na wołanie. Ale kurde nie chce zostawać sam :( Zaś wyjec :/
  2. [quote name='elaja']Maszka dzisiaj pojechała do nowego domu , po Miszkę nowy domek przyjedzie pod koniec tygodnia :lol:[/QUOTE] O to super, ściągać już ogłoszenia?
  3. Pewnie, ze zauwazyłam :) I jak energicznie to robi!
  4. [quote name='taks']pies szerszy czy obróżka ma byc szeroka?:evil_lol: Będą wszystkie szerokości czyli 1,5; 2; 2,5; 3 i 4 cm no i jak zwykle ( choć co bazarek sobie obiecuje że to juz ostatni raz bo to szaleństwo i bazarek i szycie równoczesnie) bedzie mozna zamówic albo przeróbke/skrócenie albo cos na specjalny wymiar[/QUOTE] Obróżka szersza :) Wiem, że są zawsze wszystkie szerokości, ale jak chcę tak co najmniej 2,5cm na 8 kg psa, a na ogół są szerokie na duże psy.
  5. [quote name='taks']Bazarek przygotowuję ale jeszcze trochę czasu zejdzie bo dopiero szyję . I szycie potrwa bo przy tej ilosci jaka jest zwykle na bazarkach to jednak jest co robić a jeszcze zdjęcia,hosting , opisy... Trudno mi powiedzieć czy jeszcze w styczniu czy juz w lutym na pewno jak zwykle dam link także tu jak bazarek ruszy[/QUOTE] A będzie coś na niedużego psa, ale szerszego? ;) Poluję i poluję i upolować nie mogę.
  6. [quote name='WATACHA']Psa chyba nie masz ;)?[/QUOTE] No właśnie! Same suki, a suki jak to suki, wyrób pso-podobny :lol: Ryjek dziś stweirdził, że moja była tymczasowiczka źle napoczęła drzwi i je poprawił. Suki to tak robią, wszystko na pół gwizdka ;)
  7. [quote name='Pianka']masz racje nie nakręcaj sie, bo za chwile to nie będziesz go chciała oddać :D[/QUOTE] Hihihi ;) Nie mogę mieć teraz kolejnego psa, nie mogę mieć teraz kolejnego psa, nie mogę mieć teraz kolejnego psa, nie mogę mieć teraz kolejnego psa :D
  8. Posłałam Ci na gg zapytanie o Mambę. Dalej zero zainteresowania?
  9. radość w jej oczach :D [url]http://img39.imageshack.us/img39/4586/abfred2.jpg[/url]
  10. Wiesz co, każdy żołnierz żeby dobrze pracować musi odpoczywać. Ma odpoczywać jak Cię nie ma i zbierać siły na atrakcje jakie mu zafundujesz po powrocie :p <i tu mówię całkiem serio, on powinien spać w ciągu dnia, dla jego dobra>. Ta metoda jest wypróbowana, prosta i skuteczna. Niestety takie zachowania szybko się utrwalają, więc im szybciej coś z tym zaczniesz robić, tym większa szansa, że się oduczy. Wody mu absolutnie nie zabieraj. Jak przestanie łazić, to będzie pił mniej, ale wystarczająco dla organizmu.
  11. Ta sunia nie żyje, może ktoś pomoże reszcie? :(
  12. [quote name='jambi']o masz... ja pewna byłam że to lustrzane odbicie jest [URL]http://i805.photobucket.com/albums/yy335/kmlz/Ryjek/Ryjuch047.jpg[/URL] tylko coś mi nie grało w szczegółach :hmmmm: ... ale potem doczytałam więc już wiem! :lol: gratuluję prawie-tymczasa![/QUOTE] Jak to prawie? :lol:
  13. [quote name='Jasza']Zapiszę sobie, bo też lubię czarne psy ;-)[/QUOTE] Witaj :) On nie jest idealny, to niedobry pies jest i kropka. Damian mi ciągle powtarza, że na jego widok tak się nie cieszy, nie patrzy, nie tuli się... i jak stwierdziłam, że w takim razie zostanie, to nic nie powiedział. Zero pożytku z chłopów. Mogłabym jeszcze się nachwalić Ryjka, jak to się słucha i uczy migiem, biega i relaksa ma na wszystko, tylko po co się mam nakręcać :(
  14. [quote name='feliksik']tak, jak mnie nie ma, bo jak jestem to drepta, ze go wszyscy słyszą:cool3:[/QUOTE] Jeśli go zostawiasz na całym domu, to na początek spróbowałabym zamknąć go w niewielkim pokoiku, gdzie będzie miał spokój. Pewnie jak wychodzisz, to tęskni, szuka Cię, może czegoś do jedzenia. Łazi, mędzi, pije, jest niespokojny, więc więcej łazi i pije :D Nakręca się niepotrzebnie, a powinien spać. Ma stałe pory spacerów?
  15. [quote name='Pipi']Sluchajcie, ja sie nie bede spierac kto ma racje, ale mam oczy i widze, co CM robi z psami i jakie sa tego efekty. A u nas w Polsce behawiorysta to zaczaruje, tak? czy tak jak CM bedzie szukal rozwiazania? Wcale nie powiedziane, ze zaradzi zachowaniu psa i ze "wyprostuje", a pieniadze wezmie. Nigdy nie mialam takiego rodzaju problemow, wiec tylko poradzilam i tyle. Nie powiedzialam zeby stosowac sie do metod i wzorowac na tym co pokazuja w filmach z CM. Uważam, ze jest bardzo madry.[/QUOTE] Jest wątek o CM i jego metodach, na którym można podyskutować o wyższości jego metod nad innymi.
  16. Molosy są fajne, ale co z takim psikiem robić? :lol: Ja muszę mieć jakiś żywioł, szybki w ruchach i myśleniu ;)
  17. [quote name='_Goldenek2']Cała rodzina musi być spokojna i gdy psiak wykazuje niepożądane zachowania.... po prostu go ignorować. [/QUOTE] Agresja jest zachowaniem samonaprowadzającym, nie można jej absolutnie ignorować, gdyż wówczas może dojść łatwo do eskalacji zachowania.
  18. Super jest sunia, taki mikrus szczudłonogi :D Lubię takie :)
  19. [quote name='agusia35']Pozdrawiam Wszystkich! Mam mały problem z Filipkiem i proszę o rady. Jestem dla niego jedyną Panią w domu ,a innych domowników traktuje jak rywali. Nie pozwala się nawet do mnie innym przytulac reaguje agresywnie. Na spacerach jest bardzo agresywny wobec innych psów i suczek, on jest najważniejszy. Proszę o pomoc tak nie może byc...[/QUOTE] Nie wiem czy coś da się poradzić bez obejrzenia psa, najlepsza byłaby wizyta specjalisty w domu i przyjrzenie się relacjom. Kto wyprowadza psa na spacery, karmi, bawi się itd. Jak wyglądają i jak długie są spacery, gdzie pies śpi i przede wszystkim jak Pani reaguje, gdy psiak warczy/atakuje domowników. Co do innych psów, to tylko się rzuca jak jest na smyczy czy an poważnie atakuje? On w dT był z innymi psami? Co do metod CM, to podchodziłabym do tego z rezerwą, nie każdy ma takie umiejętności i charakter jak on żeby samemu stosować te metody.
  20. No to ma mega plus, że taki porządny chłopina z niego ;)
  21. [quote name='lilo']a Ryjek ma jakieś potrzeby ?? brakuje mu na coś ??[/QUOTE] Na razie to nie ma na nic, muszę zrobić bazarek na jego wydatki (wet, karma). Kwestią zdjęciowo-ogłoszeniowo-tekstową zajmę się w weekend. Melduję, że nic nie napsocił, nie nabrudził. Czy był cicho nie wiem, jeśli nie to pewnie niebawem się dowiem :P Ale jak wyszłam nie było go słychać, jak wróciliśmy też. Tylko na spacerze mnie wybrudził strasznie, bo co rusz się obracał czy na pewno jestem, a jak już mnie zobaczył, to należało się przywitać i rozdać 100 buziaków :lol:
  22. Z tych info, to tylko takie coś wydukałam. Można by jeszcze dopisać czy się bawi, co jada, czy jest żywiołowa czy raczej spokojna itd. ;) Radziłabym ją zważyć, zeby nie było zwrotu ;) Jak ona ma na imię? :D [quote name='kasumi'] poza tym miała cieczkę w schronie, więc trzeba odczekać te 2 msc. minimum....., ma trochę kataru - dostaje antybiotyk. 10-14 dni po zakończeniu cieczki można tez sterylizować, żeby nie było kłopotów w DS, jak to czasem bywa :/
×
×
  • Create New...