Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. Co się stało?
  2. Jak się czegoś nie umie, to się trzeba naumieć :lol: Tak samo jak z ogłoszeniami, posty każda pisze, avatar ma wstawiony, a ogłoszeń nie umie. Kobiety, trzeba się rozwijać :) ;)
  3. [quote name='Agucha']A ja nic nie wiem??[/QUOTE] Ty mnie ostatnio też o niczym nie informujesz :D ;)
  4. [quote name='bora1']bardzo mi przykro ale na tego psa nic nie dziala,[/QUOTE] Dlatego pytam co robiłaś. Nie ma cudów, jak ona ma taki problem z zostawaniem bez człowieka i nawet trafi do domu wolnostojącego, to może zacząć niszczyć, wręcz demolować. Z psem trzeba pracować, takie arie są częste u maluszków. Innych sposobów nie znam, nie znam żadnych dt wolnych. Mój wyjec po tygodniu pracy był w stanie zostać sam na 1h +/-, po dwóch 4h co najmniej (nie mam jak sprawdzić czy potem zaczyna wyć). A wył całe 8h, dobierał się do drzwi, a nawet jak ja wyszłam, a mój tż został z nim. On wprawdzie starszy, ale ma jednocześnie większą wprawkę :mad: Przeprosiłam sąsiadów, obiecałam, że jak najszybciej się z tym uporam. I pracuję nad nim, bo sam się nie oduczy, a o ds dla wyjca ciężko :roll:
  5. To jest nieludzka tortura :lol:
  6. Rozwiń się, rozwiń się ;)
  7. [quote name='Justyna Lipicka']bora1 tylko tyle na chwilę obecną mogę pomóc:( Zeruszko a jak uczyć zostawać samą?wychodzić nagle w czasie dnia do drugiego pokoju/za drzwi?[/QUOTE] To zależy od psa, czy wyje też jak wyjdziemy do innego pokoju lub gdy wychodzi jeden z domowników, gdzie sypia, jak wyglądają spacery i/lub inne zajęcia. Ogólnie to wychodzę na tyle, na ile pies wytrzyma bez wycia i wydłużam czas stopniowo: 15 sek., 30 sek., 1 min., 2 min. itd. w zależności od psa + stosuję inne zabiegi jeśli trzeba (typu zero spania na kolankach, zero łażenia za mną po mieszkaniu). Na dogo był ciekawy wątek, poszukam.
  8. Dobrze byłoby, żeby karmienie odbywało się za coś. Można np. ćwiczyć schodzenie z kanapy i za to są nagrody.
  9. Grzywaczom trzeba dupki golić, a targać można grzywę :D Natomiast jeśli chodzi o głaskanie, to dla mnie taki łysol to bomba ;)
  10. [quote name='missiaa'][url]https://picasaweb.google.com/103708318830510208572/Psiury?authkey=Gv1sRgCIHG3qDQ-93DqwE[/url] Niestety nie ma się czym pochwalić... psiaki to diabły wcielone, ciężko je uchwycić.. tym bardziej, że mój chłopak nie chciał ze mną współpracować i je trzymać, a aparat jest marny. Mam nadzieję, że coś się wybierze....[/QUOTE] Faktycznie kiepskie. Zobaczymy czy coś dadzą :( Missieek jak ze sterylką suni, którą zgłosiłam do skarbonki? Była już? <nie pamiętam czy Debi czy Gafa>
  11. Mi się to imię nie podoba :lol: Ryjek jest rezolutny chłopina, zawsze w nocy uskutecznia wędrówki, na które ja nie mam cierpliwości ;) Jedna noc w klatce i już sam idzie spać do swojej budki, dzięki czemu może mnie budzić buziakiem, wskakując do łóżka jak tylko usłyszy budzik ;)
  12. [quote name='necianeta89']No cóż, nie schowam mojego psa do szafy ;)[/QUOTE] Aaaa, jeszcze mi się przypomniało, że jak przytargałam moją drugą sukę, to ona jeździła na starszej, szczególnie w czasie zabawy. Przerywałam jej stanowczo, a jak się u nas poczuła pewniej, to minęło (chyba 2-3 mies.).
  13. [quote name='necianeta89'] A przy okazji zapytam, moje 10 tyg maluchy gwałcą kilka rzeczy, Blondyna misia, nieustannie, a Misia mojego czoka, też nieustannie, dlaczego? ;) ktoś mi odpowie ? :)[/QUOTE] Nie wiem czemu tak jest u Ciebie, ale psy czasem jak są pobudzone, tak niezdrowo, w ten sposób odreagowują. Po zbyt szalonej zabawie, jakimś stresie itp. Ja chowałam te rzeczy na których kopulowała moja suka i pilnowałam bardzo, żeby spacer czy sesja szkoleniowa miały odpowiednią długość.
  14. [quote name='sylwija']a ja z bazarku, tutaj zajrzałam, bo Ryjek jest niebywale przystojny :)[/QUOTE] Przystojny, mądry i do wzięcia. Dobra partia :D
  15. [quote name='palmall']kurcze smutne to bardzo, bo Borowka jest taka slodka, nie chciałabym żeby trafiła do schroniska, bo tam już się tym bardziej nie odnajdzie:(( ale masz rację, [B]będzie problem z tą socjalizacją na pewno -[/B] sama obserwuję po Foce jak się kuli i zapiera jak przechodzimy obok ludzi albo samochodów, chociaż.... jak juz się rozbryka to od razu struga cwaniaka i odważna szczeka na innych. Skorzystam z pomysłu wołania ją do siebie za pomocą zabawki, może pomoże:)[/QUOTE] Bo socjalizacja, ten najważniejszy okres trwa do 12 max 14 tygodnia w zależności od psa. U niektórych tylko do 10. Dlatego ścisła kwarantanna to nie jest dobry pomysł. Potem to już ile człowiek wypracuje, raczej resocjalizacja ;) Zabawką się nie przywołuje, tylko trzeba nagradzać.
  16. [quote name='bora1']edit. klatka na nia nie dziala, jest jeszcze gorzej !![/QUOTE] To jej tam nie zamykaj. Klatka ni jest sposobem na wycie u większości psów. A uczysz ją zostawać w samotności? Też mam teraz wyjca :/
  17. Nie widzę innego wyjścia, teraz musi być dobrze. Jakby co, to jestem na miejscu ;)
  18. Oooooo, Ty tajemnicza kobieto :D
  19. [quote name='bora1']no i co z Dyziem? kiedy do tego domku? na co czekaja?[/QUOTE] Dziś pojechał :D Ciekawe jak się zaaklimatyzuje w nowym domku. Czekali pewnie na dogodny dla nich moment, państwo pracują, poza tym chcieli jechać w dwie osoby i mieć więcej czasu w tych pierwszych dniach.
  20. Oooooo, a gdzie ten domek? Wróci do Rybnika? :D Będę trzymać oczywiscie, daj znać kiedy :)
×
×
  • Create New...