-
Posts
21476 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zerduszko
-
Co się stało?
-
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
[quote name='Agucha']A ja nic nie wiem??[/QUOTE] Ty mnie ostatnio też o niczym nie informujesz :D ;) -
[quote name='bora1']bardzo mi przykro ale na tego psa nic nie dziala,[/QUOTE] Dlatego pytam co robiłaś. Nie ma cudów, jak ona ma taki problem z zostawaniem bez człowieka i nawet trafi do domu wolnostojącego, to może zacząć niszczyć, wręcz demolować. Z psem trzeba pracować, takie arie są częste u maluszków. Innych sposobów nie znam, nie znam żadnych dt wolnych. Mój wyjec po tygodniu pracy był w stanie zostać sam na 1h +/-, po dwóch 4h co najmniej (nie mam jak sprawdzić czy potem zaczyna wyć). A wył całe 8h, dobierał się do drzwi, a nawet jak ja wyszłam, a mój tż został z nim. On wprawdzie starszy, ale ma jednocześnie większą wprawkę :mad: Przeprosiłam sąsiadów, obiecałam, że jak najszybciej się z tym uporam. I pracuję nad nim, bo sam się nie oduczy, a o ds dla wyjca ciężko :roll:
-
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
To jest nieludzka tortura :lol: -
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
Rozwiń się, rozwiń się ;) -
[quote name='Justyna Lipicka']bora1 tylko tyle na chwilę obecną mogę pomóc:( Zeruszko a jak uczyć zostawać samą?wychodzić nagle w czasie dnia do drugiego pokoju/za drzwi?[/QUOTE] To zależy od psa, czy wyje też jak wyjdziemy do innego pokoju lub gdy wychodzi jeden z domowników, gdzie sypia, jak wyglądają spacery i/lub inne zajęcia. Ogólnie to wychodzę na tyle, na ile pies wytrzyma bez wycia i wydłużam czas stopniowo: 15 sek., 30 sek., 1 min., 2 min. itd. w zależności od psa + stosuję inne zabiegi jeśli trzeba (typu zero spania na kolankach, zero łażenia za mną po mieszkaniu). Na dogo był ciekawy wątek, poszukam.
-
Dobrze byłoby, żeby karmienie odbywało się za coś. Można np. ćwiczyć schodzenie z kanapy i za to są nagrody.
-
Grzywaczom trzeba dupki golić, a targać można grzywę :D Natomiast jeśli chodzi o głaskanie, to dla mnie taki łysol to bomba ;)
-
[quote name='missiaa'][url]https://picasaweb.google.com/103708318830510208572/Psiury?authkey=Gv1sRgCIHG3qDQ-93DqwE[/url] Niestety nie ma się czym pochwalić... psiaki to diabły wcielone, ciężko je uchwycić.. tym bardziej, że mój chłopak nie chciał ze mną współpracować i je trzymać, a aparat jest marny. Mam nadzieję, że coś się wybierze....[/QUOTE] Faktycznie kiepskie. Zobaczymy czy coś dadzą :( Missieek jak ze sterylką suni, którą zgłosiłam do skarbonki? Była już? <nie pamiętam czy Debi czy Gafa>
-
Su - przerażona ruda piękność i jej dzieci proszą o pomoc
zerduszko replied to bea100's topic in Już w nowym domu
Jak tam? Co z Brazylią? -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
Mi się to imię nie podoba :lol: Ryjek jest rezolutny chłopina, zawsze w nocy uskutecznia wędrówki, na które ja nie mam cierpliwości ;) Jedna noc w klatce i już sam idzie spać do swojej budki, dzięki czemu może mnie budzić buziakiem, wskakując do łóżka jak tylko usłyszy budzik ;) -
[quote name='necianeta89'] A przy okazji zapytam, moje 10 tyg maluchy gwałcą kilka rzeczy, Blondyna misia, nieustannie, a Misia mojego czoka, też nieustannie, dlaczego? ;) ktoś mi odpowie ? :)[/QUOTE] Nie wiem czemu tak jest u Ciebie, ale psy czasem jak są pobudzone, tak niezdrowo, w ten sposób odreagowują. Po zbyt szalonej zabawie, jakimś stresie itp. Ja chowałam te rzeczy na których kopulowała moja suka i pilnowałam bardzo, żeby spacer czy sesja szkoleniowa miały odpowiednią długość.
-
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
[quote name='sylwija']a ja z bazarku, tutaj zajrzałam, bo Ryjek jest niebywale przystojny :)[/QUOTE] Przystojny, mądry i do wzięcia. Dobra partia :D -
Wszystkie szczeniaki w domkach! Teraz Denzel czeka :) str.10 [GLIWICE]
zerduszko replied to sisay's topic in Już w nowym domu
[quote name='palmall']kurcze smutne to bardzo, bo Borowka jest taka slodka, nie chciałabym żeby trafiła do schroniska, bo tam już się tym bardziej nie odnajdzie:(( ale masz rację, [B]będzie problem z tą socjalizacją na pewno -[/B] sama obserwuję po Foce jak się kuli i zapiera jak przechodzimy obok ludzi albo samochodów, chociaż.... jak juz się rozbryka to od razu struga cwaniaka i odważna szczeka na innych. Skorzystam z pomysłu wołania ją do siebie za pomocą zabawki, może pomoże:)[/QUOTE] Bo socjalizacja, ten najważniejszy okres trwa do 12 max 14 tygodnia w zależności od psa. U niektórych tylko do 10. Dlatego ścisła kwarantanna to nie jest dobry pomysł. Potem to już ile człowiek wypracuje, raczej resocjalizacja ;) Zabawką się nie przywołuje, tylko trzeba nagradzać. -
Labkowaty biszkopt Dyzio ma wspaniały DOM!!
zerduszko replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Nie widzę innego wyjścia, teraz musi być dobrze. Jakby co, to jestem na miejscu ;) -
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
Oooooo, Ty tajemnicza kobieto :D -
Labkowaty biszkopt Dyzio ma wspaniały DOM!!
zerduszko replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bora1']no i co z Dyziem? kiedy do tego domku? na co czekaja?[/QUOTE] Dziś pojechał :D Ciekawe jak się zaaklimatyzuje w nowym domku. Czekali pewnie na dogodny dla nich moment, państwo pracują, poza tym chcieli jechać w dwie osoby i mieć więcej czasu w tych pierwszych dniach. -
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
Oooooo, a gdzie ten domek? Wróci do Rybnika? :D Będę trzymać oczywiscie, daj znać kiedy :)