-
Posts
21476 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zerduszko
-
[quote name='necianeta89']Gdy ją czymś zainteresują i skupi się na mnie, nie podejdzie, stanie w bezpiecznej odległości. [/QUOTE] Myśli, że jak ją złapiesz, to do domu. Mądrego psa wystarczy tak raz/dwa omamić i już się nauczy co go czeka jak do nas podejdzie. A ona nie chce i nic w tym dziwnego, że nie podchodzi żeby czasem tam nie trafić. Od tego jest linka, zeby psa wołać tylko na dobre rzeczy, a jak trzeba go zgarnąć, to się przydeptuje linkę i zabiera bez wołania. Często ludzie mają ten problem, że pies nie chce się dać zapiać na smycz. Rada jest taka, żeby wołać, zapinać i odpinać - to jest najlepsza nagroda dla takeigo psa. Możesz robić podobnie.
-
[quote name='mmd']Na uciekanie - tak jak radzi zerduszko - linka, smaczki albo jakaś zabawka. Kelbi nauczył się przychodzić na piłeczkę, smaczki miał gdzieś.[/QUOTE] Tak, oczywiscie :) Nagroda ma buc to, co pies uważa za nagrodę. Ja mam zawsze psy żarte, nie bawiące się, więc tak mi się powiedziało z przyzwyczajenia ;)
-
[quote name='necianeta89']Ciocie, mam mały kłopot. Może mi coś doradzicie. Jakoś nigdy nie miałam problemu z nauką psa. Ale teraz ręce mi opadają. Miśka, jedna z moich podopiecznych, wiecznie podgryza mi paluchy i to nie lekko a dotkliwie, na dworze ucieka, nie słucha się. Nic na nią nie działa. Druga, blondyna, grzeczna jak aniołek, zawołam, przybiegnie, jak gryzie, powiem jej nie wolno, przestanie. a ta małpa druga nie. nie mam już na nią siły, doprowadza mnie do szału. Małpa wredna.[/QUOTE] A czego próbowałaś, że tak nie działa? Jeśli wołasz ją, ona nie wraca i robi to co robiła, to nie chcę Cie martwic, ale uczysz ją dokładnie czegoś odwrotnego niż chcesz - uczysz ją nie wracać na wołanie. Linka, góra smaczków, nowa komenda (zawsze ta sama) i wołasz tylko wtedy jeśli masz pewność, ze przyjdzie. Najpierw w domu, potem na ogródku bez rozproszeń itd. Jeśli Ci podgryza palce podczas brania smakołyków, to nie dajesz jej smakołyka, cofasz rękę. Jeśli jej dajesz jak podgryzie, to wzmacniasz gryzienie czyli znów nagradzasz, za coś, co chcesz wyeliminować. Nie każdy pies jest karny z natury, niektóre trzeba mocno szkolić i jasno im pokazać, że to człowiek decyduje o tym co robi pies.
-
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
zerduszko replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Trzymanie psów na łańcuchu jest okropne, ale jeśli nie ma płotu... to jest po prostu nieludzkie. -
Wszystkie szczeniaki w domkach! Teraz Denzel czeka :) str.10 [GLIWICE]
zerduszko replied to sisay's topic in Już w nowym domu
[quote name='palmall']Od weekendu koniec kwarantanny, nastawiamy budziki na ranne godziny i uczymy ją sikać poza domem :)[/QUOTE] Powodzenia :) -
Jaka dumna :D [url]http://images10.fotosik.pl/568/847f89e2a2ff6df6.jpg[/url]
-
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
No ja właśnie nie wiem czemu :D Tak już chyba masz ;) -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
zerduszko replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='Bonsai']Od przyszłego roku, jak się zda egzamin to co jakiś czas trzeba będzie do niego ponownie przystąpić.[/QUOTE] [quote name='eria']Przede wszystkim chodziło o nowe masakryczne zasady egzaminu teoretycznego, które miały wejść w lutym tego roku ;) Jednak całe szczęście jak to w Polsce bywa nie dopracowali tego na czas i najpewniej zmiany zostaną wprowadzone od 2013 :)[/QUOTE] Ło matko, ale poszaleli. Pamiętam, jak moja mama zdawała, nie miała placu w ogóle :D -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
zerduszko replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='eria']Noo motywacja znana, też się właśnie z tego powodu rzuciłam hihihi Już mam 7h jazd za sobą i jest super ! :) gratulacja!!![/QUOTE] Jaka ta motywacja? Co tam znów nazmieniali? -
INA - sznaucerka średnia... zostaje u Kasi w_z na STAŁE :))
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Albo taka cnotliwa jest ;) -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
[quote name='WATACHA']jak ona strasznie wysoko skakała:crazyeye: Widzę, że nie tylko czarne Cię wtedy interesowały :cool3:, a ten drugi to co to za "smrodek" :evil_lol:? [url]http://images45.fotosik.pl/68/9f2b980cd4957d28.jpg[/url] A i jeszcze jedno, sporo tam zdjęć, a w swojej galerii strasznie nam szczędzisz :eviltong:.[/QUOTE] Coście się tak uparły, mnie interesują wszystkie psy :lol: Moim marzeniem kiedyś był dog, duży żółty samiec, więc nie trafiacie z tymi zainteresowaniami :lol: Smrodek to jej dzieciak. Nie wiem z kim ja tak poniosło, ale przynajmniej z gustem ;) Do galerii mam wstawiać Wam stare zdjęcia? :P -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
[quote name='WATACHA']To dopiero sąsiedzi byli zadowoleni hi,hi.I jak się oduczyła drzeć?[/QUOTE] Myśmy tam mieszkali wówczas miesiąc chyba i od razu podpadziocha. A najlepsza była Sadie, bo jak ktoś wyje, to przecież należy się przyłączyć :D A Sadie i jej subtelny niewyparzony ryj...ek. Głośno było. Ja ją oduczałam nauka stopniowego zostawania w samotności, czy ludzie to potem tak samo kontynuowali, nie wiem. Ale oni na początku nie musieli ja zostawiać aż na tak długo.Oto ona [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0825ca531b408e5b.html[/url] Mieszkała u mnie na osiedlu, na portierni. -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
Za dużo, za dużo... ale co ja poradzę, niektóre tak mają. Waszki się spytaj :lol: Moja pierwsza tymczaska na swoim... ta to miała problem, prawidziwy lęk separacyjny. Zeżarła mi drzwi, które Ryjek poprawił ;) Nie była w stanie nic jeść, pić, jak ją zostawiałam samą. Darła się całe 9 h, przerabiała wszystko na wióry. A teraz, ha! już nie wyje. -
Sunia w typie LABKA - pozostały jej tylko obcięte opuszki :-)))))
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
Ale się dzieje :) -
~~ Mikro Milka << POCIESZNY IDEAŁ - MA DOM >> ~~
zerduszko replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
AtaK, Ty jesteś dla mnie nieodgadnioną kartą :D -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
Bez przesady, że mi się takie trafiają, to dopiero trzeci wyjec. Nawet szczeniaki potrafiły siedzieć cicho kilka godzin. A co do miłości, miałam już zakochane psiaki i nie wyły. -
Ryjek - czarnuszek MA DOM. Bądź szczęśliwy piesku :)
zerduszko replied to zerduszko's topic in Już w nowym domu
[quote name='malawaszka']uuu ale co? cały czas za mamusią wył?[/QUOTE] A ja wiem za czym. Otworzył szafę, przesunał kuwetę :D bawił sie chłopak. Drzwi mu wypryskałam i ich nie tknął ;) Wyjec po prostu wyjec. [quote name='Agucha']Sąsiedzi podkablowali czy sama go przyłapałaś?[/QUOTE] Sąsiedzi... bali się, że Swiss wrócił :lol: