Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. Ale nie powiecie mi, że zakaz <całkowity> trzymania psów na łańcuchach czy sprzedaży na targach, w sklepach itd. to nie byłby dobry pomysł? Wszystko idzie do przodu, to prawo też musi.
  2. No Mantis, to już drugi raz.. o którym wiem :lol:
  3. [quote name='necianeta89']Gdy ją czymś zainteresują i skupi się na mnie, nie podejdzie, stanie w bezpiecznej odległości. [/QUOTE] Myśli, że jak ją złapiesz, to do domu. Mądrego psa wystarczy tak raz/dwa omamić i już się nauczy co go czeka jak do nas podejdzie. A ona nie chce i nic w tym dziwnego, że nie podchodzi żeby czasem tam nie trafić. Od tego jest linka, zeby psa wołać tylko na dobre rzeczy, a jak trzeba go zgarnąć, to się przydeptuje linkę i zabiera bez wołania. Często ludzie mają ten problem, że pies nie chce się dać zapiać na smycz. Rada jest taka, żeby wołać, zapinać i odpinać - to jest najlepsza nagroda dla takeigo psa. Możesz robić podobnie.
  4. [quote name='mmd']Na uciekanie - tak jak radzi zerduszko - linka, smaczki albo jakaś zabawka. Kelbi nauczył się przychodzić na piłeczkę, smaczki miał gdzieś.[/QUOTE] Tak, oczywiscie :) Nagroda ma buc to, co pies uważa za nagrodę. Ja mam zawsze psy żarte, nie bawiące się, więc tak mi się powiedziało z przyzwyczajenia ;)
  5. [quote name='necianeta89']Ciocie, mam mały kłopot. Może mi coś doradzicie. Jakoś nigdy nie miałam problemu z nauką psa. Ale teraz ręce mi opadają. Miśka, jedna z moich podopiecznych, wiecznie podgryza mi paluchy i to nie lekko a dotkliwie, na dworze ucieka, nie słucha się. Nic na nią nie działa. Druga, blondyna, grzeczna jak aniołek, zawołam, przybiegnie, jak gryzie, powiem jej nie wolno, przestanie. a ta małpa druga nie. nie mam już na nią siły, doprowadza mnie do szału. Małpa wredna.[/QUOTE] A czego próbowałaś, że tak nie działa? Jeśli wołasz ją, ona nie wraca i robi to co robiła, to nie chcę Cie martwic, ale uczysz ją dokładnie czegoś odwrotnego niż chcesz - uczysz ją nie wracać na wołanie. Linka, góra smaczków, nowa komenda (zawsze ta sama) i wołasz tylko wtedy jeśli masz pewność, ze przyjdzie. Najpierw w domu, potem na ogródku bez rozproszeń itd. Jeśli Ci podgryza palce podczas brania smakołyków, to nie dajesz jej smakołyka, cofasz rękę. Jeśli jej dajesz jak podgryzie, to wzmacniasz gryzienie czyli znów nagradzasz, za coś, co chcesz wyeliminować. Nie każdy pies jest karny z natury, niektóre trzeba mocno szkolić i jasno im pokazać, że to człowiek decyduje o tym co robi pies.
  6. Trzymanie psów na łańcuchu jest okropne, ale jeśli nie ma płotu... to jest po prostu nieludzkie.
  7. [quote name='palmall']Od weekendu koniec kwarantanny, nastawiamy budziki na ranne godziny i uczymy ją sikać poza domem :)[/QUOTE] Powodzenia :)
  8. [quote name='wilczy zew']Ja nie rozumiem po co ta nowa ustawa,przecież jest już jedna ustawa chroniąca zwierzęta.[/QUOTE] I się sprawdza jak diabli ;) Nie wierzę normalnie, nacieszyć się nie mogę z Prezesowego szczęścia :D
  9. Jaka dumna :D [url]http://images10.fotosik.pl/568/847f89e2a2ff6df6.jpg[/url]
  10. No ja właśnie nie wiem czemu :D Tak już chyba masz ;)
  11. Proszę :) Jakościowo, nie powala, ale i tak powała :lol: [url]http://i805.photobucket.com/albums/yy335/kmlz/Spacer046.jpg[/url]
  12. [quote name='Bonsai']Od przyszłego roku, jak się zda egzamin to co jakiś czas trzeba będzie do niego ponownie przystąpić.[/QUOTE] [quote name='eria']Przede wszystkim chodziło o nowe masakryczne zasady egzaminu teoretycznego, które miały wejść w lutym tego roku ;) Jednak całe szczęście jak to w Polsce bywa nie dopracowali tego na czas i najpewniej zmiany zostaną wprowadzone od 2013 :)[/QUOTE] Ło matko, ale poszaleli. Pamiętam, jak moja mama zdawała, nie miała placu w ogóle :D
  13. [quote name='Chiquita&DeeDee']A tak z innej beczki - Zerduszko genialne to zdjęcie nie mogę się napatrzeć (avatarek) :)[/QUOTE] Wszyscy się zachwycają, że taką skromnością się wykażę. Mam jeszcze jedno... typowo powalające :D Moja suka to rasowa modelka :)
  14. [quote name='eria']Noo motywacja znana, też się właśnie z tego powodu rzuciłam hihihi Już mam 7h jazd za sobą i jest super ! :) gratulacja!!![/QUOTE] Jaka ta motywacja? Co tam znów nazmieniali?
  15. [quote name='Lili8522'][B][SIZE="4"][B][SIZE="4"][/SIZE][/B]Na razie nie powiem nic więcej jak tylko że [COLOR="magenta"]MACIE MOCNO TRZYMAĆ KCIUKI!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B] :cool3::cool3:[/QUOTE] Trzymamy :lol:
  16. [quote name='WATACHA']jak ona strasznie wysoko skakała:crazyeye: Widzę, że nie tylko czarne Cię wtedy interesowały :cool3:, a ten drugi to co to za "smrodek" :evil_lol:? [url]http://images45.fotosik.pl/68/9f2b980cd4957d28.jpg[/url] A i jeszcze jedno, sporo tam zdjęć, a w swojej galerii strasznie nam szczędzisz :eviltong:.[/QUOTE] Coście się tak uparły, mnie interesują wszystkie psy :lol: Moim marzeniem kiedyś był dog, duży żółty samiec, więc nie trafiacie z tymi zainteresowaniami :lol: Smrodek to jej dzieciak. Nie wiem z kim ja tak poniosło, ale przynajmniej z gustem ;) Do galerii mam wstawiać Wam stare zdjęcia? :P
  17. Wow, ale masz ładne kociska. Widzę też jakiegoś chłopca, hihihi ;)
  18. [quote name='WATACHA']To dopiero sąsiedzi byli zadowoleni hi,hi.I jak się oduczyła drzeć?[/QUOTE] Myśmy tam mieszkali wówczas miesiąc chyba i od razu podpadziocha. A najlepsza była Sadie, bo jak ktoś wyje, to przecież należy się przyłączyć :D A Sadie i jej subtelny niewyparzony ryj...ek. Głośno było. Ja ją oduczałam nauka stopniowego zostawania w samotności, czy ludzie to potem tak samo kontynuowali, nie wiem. Ale oni na początku nie musieli ja zostawiać aż na tak długo.Oto ona [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0825ca531b408e5b.html[/url] Mieszkała u mnie na osiedlu, na portierni.
  19. Za dużo, za dużo... ale co ja poradzę, niektóre tak mają. Waszki się spytaj :lol: Moja pierwsza tymczaska na swoim... ta to miała problem, prawidziwy lęk separacyjny. Zeżarła mi drzwi, które Ryjek poprawił ;) Nie była w stanie nic jeść, pić, jak ją zostawiałam samą. Darła się całe 9 h, przerabiała wszystko na wióry. A teraz, ha! już nie wyje.
  20. Ale, ale... co gdzie i jak? Coś mi umknęło? ;)
  21. AtaK, Ty jesteś dla mnie nieodgadnioną kartą :D
  22. Bez przesady, że mi się takie trafiają, to dopiero trzeci wyjec. Nawet szczeniaki potrafiły siedzieć cicho kilka godzin. A co do miłości, miałam już zakochane psiaki i nie wyły.
  23. [quote name='malawaszka']uuu ale co? cały czas za mamusią wył?[/QUOTE] A ja wiem za czym. Otworzył szafę, przesunał kuwetę :D bawił sie chłopak. Drzwi mu wypryskałam i ich nie tknął ;) Wyjec po prostu wyjec. [quote name='Agucha']Sąsiedzi podkablowali czy sama go przyłapałaś?[/QUOTE] Sąsiedzi... bali się, że Swiss wrócił :lol:
×
×
  • Create New...