Nie życzcie nikomu śmierci... życie jest zbyt cennym darem, aby nawet w złości wymawiać takie słowa. Z dwojga złego, zawsze przyprowadzono psa pod schronisko. Mogli go przywiazać w lesie do drzewa. I co wtedy? Spokojnie, newry nic nie pomogą. Lepiej się zastanówmy razem, jak pomóc psu? Czy łapa do uratowania, jak znaleźć dom... skąd wziąźć finanse na ten cel...