Jump to content
Dogomania

Ada-jeje

Members
  • Posts

    17036
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Ada-jeje

  1. Ambra dla ciebie Ani z Bytomia i Paoli doba powinna trwac 48 godzin. Jak wy to wszystko zalatwiacie? Jestem pelna uznania dla was i serdecznie was pozdrawiam zyczac przy tym duzo sil, oprocz tego juz do ciebie dzwonie zapytac czy moge w czyms pomoc.
  2. Po prostu brak mi slow na to co sie stalo, jak dlugo ci bezczelni, bezmyslni bez serca ludzie zajmujacy etaty w schroniskach ktorych nigdy nie powinni otrzymac beda tam jeszcze egzystowac, kiedy to sie wreszcie skonczy, czy kiedykolwiek beda karani za swoje czyny? Miejmy nadzieje ze tym razem ta sprawa nie przejdzie bez echa, i nie skonczy sie umorzeniem sprawy.:-( :-( :-(
  3. Niestety nie bede brala udzialu w licytacji bo to zdaje sie o pierscionek chodzi a tego to juz nie potrzebuje, ale za to dzis przeleje wam grosza na Abre. Trzymaj sie kochana psino bo przeciez wszyscy tutaj tak zawziecie walcza razem z toba o twoje psie zycie, i wierzymy wszyscy ze sie uda.
  4. Wyobrazam sobie co przezyliscie, bo i mnie zdarza sie zostawic psa w samochodzie myslac jednoczesnie ze to odstraszy ewentualnego zlodzieja, a tu okazuje sie ze to juz drugi przypadek, gdzie zakonczylo sie to tak jak w waszym przypadku szczesliwie bo psa odnalezliscie a szybe mozna wstawic. Niestety w innym watku na forum przeczytalam ze ukradli samochod razem z psem inie odnaleziono ani psa ani samochodu. Ciarki przechodza po plecach jak sie cos takiego czyta ja juz prawie tez nigdy nie zabieram psa ze soba i nie zostawiam go w samochodzie. Ciesze sie razem z wami ze udalo sie odnalezc psa.:multi:
  5. Po dluzszej przerwie wlaczam sie znowu do dyskusji, tym bardziej ze jestem posadzana o to ze znam zloty srodek na adopcje i nie chce sie z wami podzielic. To nieprawda nie znam zadnego zlotego srodka ale mysle ze wiedza to wlasnie osoby ktore prowadza schroniska nazwijmy je "wzorcowe" to wlasnie one nie chca sie podzielic ta wiedza albo po prostu nie maja czasu. Jak juz wspominalam znam trzy schroniska na slasku o ktorych sie nie pisze na dogo, ale wiem od osob ktore maja kontakt z tymi schroniskami ze sa poprawnie prowadzone. Smiem przypuszczac ze te schroniska maja dobry kontak z Fundacjami zagranica.
  6. Oj kochana piekna sunia i ja sie przylaczam do szukania dla niej odpowiedzialnego domku, napewno znajdzie bo jest poprostu sliczna.
  7. A ja jeszcze zdarze wam odpisac. Na nikogo sie nie obrazilam, nie potraktowalam tez waszych pytan jako ataki, wiem ze wszyscy robimy co mozemy te bezdomne psy z ulicy tez potrzebuja domkow, znajdujac domek dla takiego psa automatycznie jest jedno miejsce w schronie wiecej, bo tam nie trafil. Nie ma zlotego srodka na rozwiazanie tego problemu moze i bylby ale nie realny. Bo gdyby to lezalo w mojej mocy rozwiazalabym probelm w cigu roku a po kilku latach nie bylo by schronisk. Wystarczyloby tylko wprowadzic obowiazek obowiazkowej sterylizacji pod grozba wysokiej grzywny. Naturalnie z pozwoleniem tylko na rozmnazanie chodowcom z ZK. Azeby schroniska mogly dzialac w nalezyty sposob to niestety jest to zalezne od osob tam pracujacych, ale jest bardzo duzo nieprawidlowosci w schroniskach, a osob tam pracujacych nie jest tak latwo zmienic. Dowiedzialam sie np. ze w jednym ze schronisk pani kierownik tegoz schroniska wcale nie jest milosniczka zwierzat ale tak dlugo dobierala sobie peronel az go znalazla, natomiast ona sama jest wysmienita organizatorka poszukujaca sponsorow itd. jej schron tez moze sluzyc za przaklad. A teraz juz naprawde spadam bo odwoze dzisiaj psiaka do Niemiec. pozdrawiam
  8. Dogomaniacy z Lodzi ratujcie ta bidulke, ona ma takie smutne oczy:-( :-( :-(
  9. Tak sie sklada ze jutro spadam z dogo na dluzej i niestety nie bede mogla dalej wam wyjasniac dlaczego w jednych schronach jest lepiej a w innych gorzej. Z przyczyn odemnie niezaleznych spedzam wiecej czasu na siedzeniu anizeli na pracy. Dlatego chociaz jestem krotko na dogo to i tak duzo przeczytalam watkow od dechy do dechy. A ze jestem dociekliwa totez o niektore sprawy pytalam na PW. I niestety tak to jest ze dobrze dzialaja tylko te schroniska gdzie jest dobre kierownictwo. I to sa fakty. Nie wspomne ze na Slasku rowniez sa schroniska w ktorych jest horror ale tez niemozna o wszystkim pisac na forum, same o tym powinnyscie wiedziec bo napewno jestescie tutaj dluzej jak ja. A jesli chcecie wiedziec dlaczego w jednych schroniskach jest duzo adopcji to mysle ze nalezalo by zapytac bezposrednio osoby ktore tam sa zatrudnione jak one to robia. pozdrawiam.
  10. Sprawdzenie domku przed i po adopcji tak! Kastracja Tak! Ale pisanie na forum jadowitych postow NIE!!!
  11. Ja wiem cos o czym ty nie wiesz i nie musisz wiedziec. Bo kogos takiego jak ty i tak trudno przekonac i dlategoe nie mam zamiaru cie o tym poinformowac. Wlasnie dzis dostalam wiadomosc na PW w jaki to sposob pan Harlacz pozbywa (adoptuje) sie pieskow, podobnie dzialaja inni kierownicy schronisk w ktorych schron jest prowadzony w sposob nie budzacy zastrzezen. Dla tego powtorze jeszcze raz odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu a nie po znajomosci i to tyczy sie nie tylko schronisk ale rowniez wszystkich miejsc pracy. Czy to oznacza ze kazdy ktory tu jest na dogo ma robic zdjecia wszystko pokazac na dloni i o kazdym swoim czynie informowac bo jak tego nie robi to nie jest godny zaufania. Smutne to jest z waszej strony.
  12. Co niektorzy pieknie dowcipkuja zeby tak jeszcze co innego potrafili?:-(
  13. Przyznaje szczerze ze mnie tez nie udalo sie wyadoptowac jeszcze zadnego psa pomimo ze na dogo jestem juz od stycznia tego roku. Natomiast niedaleko mnie mieszka dziewczyna ktora jest na dogo dopiero od marca i juz wyadoptowala 3 psy. Zapytaj ja jak to robi. Jest tutaj pod nickiem Wisenna. Dochodze do wniosku ze sa osoby ktore maja dar do szukania ludzi do adopcji zwierzat. A ci ktorzy tego daru nie posiadaja nie potrafia w to uwierzyc.
  14. No coz jak zwykle skonczyla sie dyskusja na forum, ktora napewno nie poprawi losu biednych psiakow zwlaszcza psow ras bullowatych i ich mieszancow. Bo mimo ze watek nosi tytul o zmianie w KK i chodzi o napisanie petycji to w kazdym watku mozna przeczytac tylko o tym jakie to wspaniale sa bullowate. Dochdze do wniosku ze osoby posiadajace bullowate tak naprawde kochaja tylko swoje pieski a los innych bulllowatych jest im zupelnie obojetny. Kompletnie nie widza co sie dzieje z bullowatymi ile tych psow cierpi w rekach nieodpowiednich wlascicieli, nie pomijajac faktu o gangach ktore powstaly i uzywaja te psy do nielegalnych walk. I to mnie boli naprawde.
  15. Tylko gdzie sie z ta sprawa zwrocic i do kogo azeby wprowdzic badania psychiatryczne dla osob ktorzy chca posiada psy ras tak zwanych "niebezpiecznych". Bo sytacja w Polsce naprawde staje dramatyczna.
  16. Wiem ze nie ma podstaw do zabrania psa, niemniej moga nakazac usuniecia psa z balkonu poniewaz jest to w pewnym sensie okrucienstwo wobec zwierzaka ktorego dopuszczaja sie wlasciele psa. Bo jak mozna trzymac psa na balkonie caly dzien bez wzgledu na pogode. To jest okrucienstwo! To po co wogole brali psa do czego on byl im potrzebny do znecania sie nad nim. Cholerni sadysci.
  17. Jakas niedoinformowana ta Straz Miejska u was, u nas mielismy tez podobne przypadki, i po interwencji Strazy sytuacja ulegla zmianie. Moze sprobujesz napisac krociutkie pismo do Strazy i zaznacz ze to nie jest zgodne z Ustawa o chronie zwierzat pies nie moze przebywac calymi dniami na sloncu itd. Pismo to najlepiej napisz sobie w kopii i jak masz mozliwosc zaniesc osobiscie za potwierdzeniem, lub wyslij poleconym. Nie moga tego zignorowa.
  18. Wiem Mari ze przyklad z Niemiec nie jest najlpszy moj amstaff jest z Niemiec i przeszedl test po roku zycia.Ale to tylko tak na marginesie. Wiem rowniez ze zostalo tam w tym czasie duzo psow poddanych eutanazji ale z dwojga zlego wole wybrac ten aspekt anizeli dopuszczac do walk psow i dostawanie sie psow w nieodpowiednie rece. Nie bylo mnie jeszcze na dogo kiedy pisaliscie petycje dotyczaca Ozziego. Ale wierze ze ja znajdziecie i dokonacie odpowiednich zmian.
  19. Mari nie jestem prawnikiem i nie wiem jak sie do tego zabrac. Faktem jest ze w Polsce jest tragiczna sytuacja dotyczaca traktowania zwierzat. I zgadzam sie z toba ze pisanie sobie tu na forum naszych opini niczego nie zmieni. Do tego musza byc znowelizowane przepisy i to jak najszybciej. Sama wspominasz ze kary sa szmiesznie niskie za okrucienstwo wobec zwierzat bo to niby mala szkodliwosc spoleczna. Dajac przyzwolenie na stosowanie okrucienstwa wobec zwierzat, dajemy przyzwolenie na przemoc, bo dzis taki jeden z drugim powiedzmy ze sa to malolaci w niedalekiej przyszlosci dopusci sie czynu o wiele gorszego w stosunku do ludzi. A wiec musimy naciskac rzad aby zmienil Kw dotyczacy okrucienstwa wobec zwierzat. Zgadzam sie z toba do obowizkowego chipowania wszystkich psow niezaleznie od rasy. Zas psy tak zwanych ras groznych i [B]mieszance tych ras[/B] powinny byc obowiazkowo rejestrowane w Pow.Urzedzie Weterynari, rownorzednie osoba ktora chce nabyc takiego psa musialaby przedlozyc swiadectwo o niekaralnosci. Mysle ze zgodzisz sie ze mna gdyby tylko to o czym pisze wprowadzone zostalo w zycie zmniejszylo by, jesli chodzi o psy "grozne" nieodpowiedzialnych posiadaczy jak rowniez wyeliminowalo by sie przez to walki tych biednych psow. Nie jest to moj wymysl jest to przyklad ktory wprowdzili Niemcy w 2000r, gdzie rowniez byly walki psow i nieodpowiedzialne osoby posiadajace te rasy. Od tego czasu w Niemczech jest spokoj. Ustawa jednak nie zostala zniesiona w dalszym ciagu mozesz kupowac te psy i je posiadac istnieja w dalszym ciagu chodowle i pseudochodowle, ale nie wolno nabyc ci tych psow po za granicami Niemiec. Niestety nie zrobili tego dogomaniacy tylko powolane do tego urzedy, mimo ze nie bylo w Niemczech jeszcze tak drastycznie jak jest u nas w Polsce. Nie musieli wolac o zmiane Ustawy przecietni obywatele, odpowiednie urzedy same zareagowaly blyskawicznie kiedy sprawa walk psow, jak rowniez jedno zagryzienie dziecka stalo sie faktem. W Polsce jednak to my przecietni obywatele zwlaszcza milosnicy zwierzat powinni bic na Alarm bo powolane do tego urzedy spia, czas najwyzszy ich obudzic do dzialania.
  20. Najlepszym wyjsciem z tej sytuacji to pozwolic samowolce w Polsce trwac nadal. Nigdzie nie pisac nigdzie nie interweniowac, bo i po co.
  21. Rodzice Maciusia lzy radosci same sie kreca czytajac jakie u was postepy a wlasciwie to juz koniec problemu pomiedzy dwoma psiakami. Brawo!!!:multi: :multi: :multi: :multi: :multi:
  22. Zdjecia na forum to za malo moze by go na Alegro umiescic. Zwroccie sie do osob z dogo ktorzy sie tym zajmuja z prosba czy nie mozna by go bardziej rozreklamaowac
  23. Powinienes to zrobic i to jak najszybceij. Ten pies powinien przedewszystkim byc na smyczy a na dodatek w kagancu. Czy chcesz czekac az zagryzie twojego psiaka? i dopiero wtedy zglosisz na policje jak juz bedzie za pozno. A swoja droga nie rozumiem jezeli ten amstaff juz zagryzl psa czy wlasciele zagryzionego psa nie wzywali policji? Mamy tu nastepny przyklad nieodpowiedzialnego wlasciciela amstaffa.
  24. Dzis wlasnie bylam na spotkaniu z dziewczynami z dogo w celu omowienia sprawy dotyczacej otwarcia nawych schronisk ale nie bede tu opisywac gdzei one maja powstac bo przeciez nie o to chodzi. Niemniej dowiedzialam sie ze istnieje schronisko w Tychach na Slasku gdzie eutanazja psow jest rowniez bardzo niska za to adopcja bardzo wysoka. Nasuwa sie wiec prosty wniosek ze sa schroniska w ktorych ludzie tam pracujacy spelniaja swoje obowiazki w sposob nalezyty. Padlo tu juz na tym watku zdanie cytuje: odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu.
×
×
  • Create New...