-
Posts
11174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Martens
-
[quote name='BlackSheWolf']jak słodko spi :D aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!co ona je na 1 fotce ? :( czyzby noge swinki ? :([/QUOTE] Tak... :cool1: A co by było makabryczniej, po powrocie do domu odkryłam samą niedojedzoną raciczkę w swojej pościeli, na poduszce :-o
-
Barfujemy: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/163/b314c04d1d0cc0ea.jpg[/IMG][/URL] Niezadowolona z obudzenia: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/170/4f1a846085c8c785.jpg[/IMG][/URL] Smacznie śpi: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/172/9995448b547001a5.jpg[/IMG][/URL] Więcej w galerii ;)
-
Niewysterylizowana para psów daje w kolejnych latach....
Martens replied to lewkonia's topic in Sterylizacje
[quote name='gagata']ale wiem od wetów, że zdarzały się juz przypadki wycinania zwierzakom czipów... Więc może obowiązkowa rejestracja każdego zwierzaka, bo to konieczne i raz na jakiś czas spis z natury, np. przy okazji płacenia podatków lub wypłacania unijnej renty gospodarzom. A przy okazji obowiązek bezpłatnego zgłaszania wetom faktu śmierci zwierzęcia...[/QUOTE] Bardzo dobre pomysły. U nas chyba jedynym wyjściem jest połączenie obowiązków urzędowych co do psów z jakimiś innymi koniecznymi. Inaczej nie ma jak do wielu ludzi dotrzeć. Że ktoś może próbować wyciąć chipa z zabitego psa, żeby zatuszować sprawę, to brałam pod uwagę, ale Ty chyba miałaś na myśli żywego... Ludzka pomysłowość w połączeniu z oszustwem i okrucieństwem po raz kolejny mnie zaskoczyła :roll: -
Też się witam, ściągnęła mnie tu mordka trochę podobna do mojej suni :) Gratuluję wyprowadzenia suni na prostą. Fajnie że macie tor w pobliżu, my niestety nie mamy możliwości ćwiczyć agility. Sunia jest prześliczna :)
-
Niewysterylizowana para psów daje w kolejnych latach....
Martens replied to lewkonia's topic in Sterylizacje
Dokładnie. Co nam da wprowadzanie nowych wymyślych rozwiązań, jeżeli nie można wyegzekwować już istniejących najprostszych przepisów. Bo to nie chodzi o to, żeby ktoś napisał i podstemplował bubel, żeby wszystkie psy niehodowlane sterylizować. Ja na razie nie wyobrażam sobie tego w praktyce. -
Metoda hakowa? Wycięcie macicy? Jaki sposób wybrać?
Martens replied to baffi2's topic in Sterylizacja
To czekamy na wieści :) -
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Martens replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='Niki-lidka']okolo30% wlascicieli malamutow robi z nimi tygodniowo od 5 do 10km????? [/QUOTE] To jest przecież jeden porządny spacer dla takiego psa.. To powinno być codziennie albo co 2 dzień, a nie tygodniowo. Też jestem w szoku, bo ja więcej spacerują z niemłodą już kundelką. -
Też chciałam się dołączyć do tych, co podziwiają umięśnienie Tygrusi :)
-
Świetne zdjęcie :) Widoki też cudowne, ale widać, że takie trochę... obce.
-
U Erii jak zawsze dużo znajomych psiaków :)
-
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
Martens replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
Ktoś musi w końcu spojrzeć w te oczka i się zakochać! -
Oj piękne maślane oczka, piękne ;)
-
Witamy się z rana :) A Dinduś jak zwykle mnóstwo kolegów ;)
-
Moja suka też była badyl ;) Dopiero tak koło 2,5-3 lat nabrała mięśni.
-
Witanko :) Dziś wieczorem albno jutro rano foty :)
-
Niewysterylizowana para psów daje w kolejnych latach....
Martens replied to lewkonia's topic in Sterylizacje
Ale oznakowane zwłoki psa można też sprawdzić czytnikiem i okaże się, czyje to było zwierzątko. Zawsze mały krok do przodu. Podatki dla wszystkich, ale jak dla mnie od rozmnażania, a nie zależnie od sterylizacji. Bo niby dlaczego ja mam bulić kasę, jeśli ze względów zdrowotnych suki sterylizować nie chcę, a rozmnażać i tak jej nie będę? Za to przydałoby się zwolnienie tudzież obniżanie podatków dla właścicieli psów ze schroniska lub przygarniętych z ulicy. Coś takiego już nawet było, tylko kogo skusi zwolnienie z podatku, który i tak nie jest egzekwowany :roll: -
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Martens replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
To taki wczesny poranek? -
[quote name='M&M']z twojej wypowiedzi wynika ze sama kastracja w ogole nie wplynie na zmiany w charakterze - a w watkach w tym dziale czytam, ze psy m.in. uspokoily sie, nie szarpia (za sukami), sikaja na raz i nie sa tak rozkojarzone na spacerach. "to co w koncu?" , chcialoby sie zapytac.:)[/QUOTE] Po pierwsze jest to cecha indywidualna, na ile kastracja wpłynie na danego psa :) Po drugie jest różnica, czy kastrujemy psa rocznego, czy 8-letniego. U tego drugiego różnica będzie tak czy siak mniej widoczna, bo wszystkie zachowania o których piszesz są już silnie utrwalone w jego psychice i zależą nie tylko od hormonów.
-
Najlepiej byłoby właśnie wziąć ją na jakąś wysokobiałkową karmę (w małych dawkach) i więcej ruchu.
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Martens replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
A my znamy jednego Ramzesa, długowłosego ONka ;) Cieczka to teoretycznie 21 dni, u mojej trwała 27 :roll: Ruja to około 8-15 dzien - wtedy wyciek z krwistego zmienia się na jaśniejszy. -
Jeśli spacerujecie po laskach, to już niestety [B]uwaga na kleszcze[/B] :shake:
-
Może dla nich po prostu pies to gadżet albo maskotka? :roll: Żal mi piesków małych ozdobnych ras, które trafią na takich właścicieli...
-
Dodam jeszcze, że mieszanie suchej karmy i barfu jest bardzo szkodliwe. Kości i mięso są trawione dużo szybciej niż karma, i w pewnym sensie "wymiatają" ją z przewodu pokarmowego, zanim pies cokolwiek z niej wchłonie. Przy żywieniu młodego psa to bardzo niebezpieczne. Podobnie jednostronne "wzbogacanie" karmy np. samym mięsem (zaburza to bilans składników).
-
[quote name='davemad']Własnie mnie weterynarz wyjaśnił na czym to polega. Dokladnie chodzi o to co napisałeś(aś). Chodzi poprostu o zabicie jaj które ewentualnie mogą sie znajdować w organiźmie zwierzęcia.... Pozdrawiam!!! :cool3: A dokładnie o larwy ktore ewentualnie moga sie pojawic....[/QUOTE] Dokładnie. Jeśli chodzi o sformułowanie "jednorazowo" w ulotce, myślę że chodzi o dawkę profilaktyczną, albo o to, że preparatu nie podaje się na stałe ani np. przez kilka dni pod rząd.