Jump to content
Dogomania

togaa

Members
  • Posts

    17025
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by togaa

  1. TIMON vel PIASTEK - szwendaczek z interwencji. Chodzi sobie samopas to tu, to tam ,po centrum miasta . Kluczy między samochodami, wbiega wprost pod koła gdy coś „ważnego” dostrzega po drugiej stronie jezdni. Z zachwytem zawiera psie przyjaźnie . Tu go ktoś nakarmi, tam pogłaszcze, za innym pójdzie do parku. Miejski powsinoga. Nie jest ani zabiedzony ani zmaltretowany psychicznie. Pani która od jakiegoś czasu Go dożywia, poprosiła o pomoc. Zasięgnęliśmy języka czyj On i już wiemy że ‘opiekunów” nie obchodzi co robi, gdzie śpi, czy coś jadł, gdzie przepada na całe tygodnie? Zostawić i czekać aż go coś potrąci czy odstawić do schroniska? Jaka wtedy gwarancja że nie trafi do podobnego ‘domu’? Psiak jest młody, sympatyczny, uroczy . Spróbujemy mu znaleźć nowy dom, tylko gdzie go teraz, TERAZ upchać ? 31.08.2014 Pomogła wolontariuszka Schroniska. Timon ( bo tak Go nazwała) spędził u Niej tydzień. Ledwo co pokochał nowych opiekunów, przeprowadzka do Pani Ewy. Niestety, psy Ewy nie zaakceptowały chłopaka. Skończyło się wielką awanturą. Timon dzisiejszą noc prześpi u mnie, ale co dalej? 25.09.2014 Kolejny tydzień Timonek tymczasuje się u naszek kochanej rytka2, aż za Poznaniem. Jest już po kastracji i szukamy domu.Jak narazie bez efektu. 11.10.2014 Timonek znowu przejechał pół Polski i wrócił skąd wyjechał. Za Żywcem czekał na Timonka domek , taki już na zawsze. W domku 12-letnia amstafka LoLA i mili Państwo. Bądż szczęśliwy mały podróżniku ! Timon jest goły jak turecki Święty i wpędzil nas w spore długi; kastracja Gab.Weter. Żnin -270,00zł 25.09.2014 Jedzonko na drogę- 57,00 zł Jedzonko od 23.09. - 101,00zł Szczepienie,czip,24.10.2014 - ? p.Krystyna Sz.Żywiec + 200,00 zł 28.10.2014 ------------------------------------- Na minusie u Timonka aż 228,00 zł ( stan na 28.10.2014r.) Gdyby ktoś chciał wesprzeć grosikiem, bardzo prosimy; Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne "Dla Braci Mniejszych". 43-300 Bielsko-Biała ul.Łagodna 93/32 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 tytułem : Pomoc dla Timona Kontakt w sprawie adopcji; e-mail;[email protected] tel.502329612 B-B
  2. W południe pojechały do nowych domków 2 szczeniule z Lecznicy. Dostały ostatnie porcje leków, zapas karmy na najbliższe dni i fruuuu... Doktor mówił że to jakieś pierwotniaki im dokuczyły. Poszły jak ciepłe bułeczki i wszystkie trafiły w bardzo ' dobre ręce".( tfu..tfu..)
  3. [B]Pętelkę[/B] widzę mało kiedy, ale słyszę często.:razz: Ilekroć podjeżdżam pod dom [B]Irenki[/B], zaraz słychać małą sekutnicę. Szpic całą gębą, bo tylko One tak zakochane we własnym głosie....
  4. Czarna dziewczynka która już poszła do adopcji i która jako jedyna była zdrowiutka jak rybka, też się pochorowała. Po południu spotkałam Ją z nowym Pańciem w Lecznicy.:-(
  5. [quote name='mar.gajko']Jakie to szczęścię, że Toga go wynalazła. I można patrzeć na to maleństwo, jak sobie tupta i żyje szczęśliwe.[/QUOTE] To [B]Tamara[/B] go wynalazła i wierciła dziurę w brzuchu bym nawiązała kontakt z "Panem" .;) A jak już spojrzałam [B]Miśkowi[/B] w oczy, to został w moim sercu i siedzi....
  6. [quote name='mar.gajko']Piękny ten Miso, taki ... przytulaczek słodki.[/QUOTE] Piękny i poczciwy wielce. Takie gapiątko - żyjątko bezbronne . Wzrusza mnie za każdym razem jak Go widzę.
  7. [quote name='Poker']Przelałam marne 35 zł na Duszka i tyleż samo Na Miśka.[/QUOTE] [B]Pokerku[/B] doszło i [B]70,00 i 110,00 [/B]zł od [B]Ciebie[/B]. Wieczorem porobię rozliczenia i powpisuję gdzie trzeba. [B]Misiu[/B] nabrał ciałka . Boczki ma już takie fajne, zaokrąglone. Wzięłam go wczoraj na smyczkę , ale On tylko z [B]Irenką[/B]. W ogrodzie to samo. Musi Ją mnieć w zasięgu wzroku ,inaczej szuka i szuka i nic nie odwróci Jego uwagi. [IMG]http://images69.fotosik.pl/128/924713bbffa13a3amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images69.fotosik.pl/128/844e3c6ea257644fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images68.fotosik.pl/128/98dbf2ed4755834emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images68.fotosik.pl/128/d0b9d2fdc3210da4med.jpg[/IMG]
  8. [quote name='Kora']Za adres dziekuje bedziecie niespodzianka, ale moze jeszcze kogos wzruszy jego los i potrzeby trzymajcie kciuki ;-)[/QUOTE] Na niespodziewajkę już się cieszymy...:lol: [B]Energy[/B]! dziękujemy za odwiedzinki. Coś Ty taka niewzruszona na zielone? Żeby taki afront [B]Oneczce03[/B] zrobić i w żadnego badyla się nie zaopatrzyć ???? Nawet uschniętego ?:roll:
  9. [quote name='mar.gajko']Togaa jak będzie chwila, napisz jak maluszki? Czy lepiej?[/QUOTE] Lepiej, lepiej. Rozmawiałam z p.Doktorem. U dwóch maluszków które zostały w Lecznicy wszystko jest ok. Szkrab który jest już w nowym domku zrobił wprawdzie brzydką koo, ale bez wymiotów i rzuca się na jedzenie. Czwarta suczka nadal zdrowa jak rybka. Myślę że można odetchnąć z ulgą...
  10. Ach, bo zapomniałam o kurduplach. Ostatni do adopcji,[B] Papijonek[/B] został na zawsze w domu tymczasowym u Naszej stowarzyszeniowej [B]Eli[/B] i ma się jak pączek w maśle....:lol: Zaraz zmienię tytuł.
  11. Kilka zdjęć z dzisiaj; [IMG]http://images66.fotosik.pl/125/eb5d7e65bc6520e5med.jpg[/IMG] [IMG]http://images69.fotosik.pl/125/1f8a181f93848ce3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images67.fotosik.pl/126/4d84d951576f867bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images67.fotosik.pl/126/a1e1b5e8427dab31med.jpg[/IMG]
  12. Po szaleństwie wczorajszego dnia, dzisiejszy nie lepszy. O 7,00 rano telefon od Tamary że małe mają biegunkę. Szybko telefony do nowych domków. U jednych to samo;biegunka i wymioty, w drugim domku sunia zdrowa. Pędem do Lecznicy gdzie już była Pani z chorym maluchem. Na szczęście to nie parwo a jakaś jelitówka i powinno być wszystko ok. Pani z wyadoptowanym malcem wróciła po kroplówce i zastrzykach do domu. [B]Tamary[/B] psiaczki , jako że Ona jest już w drodze do W-wy, zostały w Lecznicy do całkowitego wydobrzenia. Zdrowa sunia też miała mieć o 11-stej 'przegląd", ale w Jej nowej rodzinie jest weterynarz więc o małą zadba. A ja jestem wykończona po porannych emocjach .
  13. [quote name='Malgoska']Duszek to taka moja wyrośnięta Szelcia jaki jest jego stan majatkowy?[/QUOTE] W pierwszym poście jest aktualne rozliczenie. I tak mamy szczęście, bo[B] Duch[/B] hoteluje się w Lecznicy na preferencyjnych warunkach. Z Fakturą i Vatem za miesiąc płacimy[B] 310,00zł [/B]i jest tam na prawach rezydenta . Będzie dramat, gdy trzeba go będzie zabrać...
  14. Wczoraj z Dziennika były 3 telefony z marną ofertą. . W dwóch przypadkach ludzie szukali psa 'do ogrodu", ze spaniem w kotłowni. Trzecia osoba miała się naradzić z rodziną i oddzwonić.
  15. [quote name='Poker']Właśnie przelałam na niego marne 35 zł. togaa, podaj proszę dokładny skład Proamylu, z opakowania.Nie mogę znaleźć w necie. Mam nadzieję,że jak Duszek przybierze na wadze, to nie będzie musiał go stale dostawać.[/QUOTE] Zadzwonię do Lecznicy i o to poproszę . Oby tak było jak mówisz. Edytuję; tu znalazłam skład Proamylu;[url]http://sklepkarm.pl/preparaty-dla-psa/351-vetfood-proamyl-for-dog-100g-proszek.html[/url]
  16. [quote name='Kora']Mam Hoppy6 duzo, a 5 z 10.[/QUOTE] OOO..to będziemy bardzo, bardzo wdzięczni. Wprawdzie w Happy6 [B] Lolo [/B]od tyłu wygląda jak gęś przed skubaniem, ale co tam...:razz: Tylko czy aby koszt przesyłki nie będzie zbyt duży, bo pieluchy wbrew pozorom ciężkie są? Na pw. wysyłam adres i raz jeszcze dziękuję.
  17. Nadrabiam zaległości, co by być na bieżąco... [QUOTE]Zaczęły się kłopoty zdrowotne z chłopakami.:-( Pokerek ma trudniejsze dni. W nocy daje często popalić, chodzi po dolnej kondygnacji, sapie, zipie i namiętnie liże podłogę.Wypuszczam go na ogródek nieraz kilka razy. [/QUOTE] Moja babcinka Toga robi dokładnie to samo, z lizaniem podłogi włącznie. Jej nieustanne ziajanie zagłusza mi telewizor...
  18. [SIZE=3][B]MikaAga[/B] kochanie !!!! Nasz Dobry Duszku !!! [SIZE=2]Po stokroć dziękujemy za kolejne poratowanie naszego nędznego budżetu . [SIZE=3][B]150,00 [/B][/SIZE]zł które 21.08.2014 przyfrunęły od Ciebie na [B]stowarzyszeniowe[/B] konto, to jak dar z Nieba. Koszyczek ten dostałam od [B]Irenki,[/B] ale z przyjemnością podzielę się z Tobą... [IMG]http://images68.fotosik.pl/119/ed6593f48c01d24dmed.jpg[/IMG] [/SIZE] [/SIZE]
  19. Cały czas wyłapujemy (tzn.dziewczyny wyłapują...:roll:) wolnożyjące kotki do sterylizacji. W niektórych Lecznicach są jeszcze bezpłatne sterylki finansowane przez miasto; trzeba to wykorzystać. Kiedyś u[B] Misia [/B]wspomniałam , że specjalistką od wyłapywania dzikusków jest nasza [B]Irenka[/B]. Potrafi to zrobić bez używania klatki łapki, tylko bezpośrednio do kontenerka. To naprawdę wyższa szkoła jazdy... Znalazłam kilka zdjęć z początku lata... [IMG]http://images67.fotosik.pl/119/d98d536743eb170dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images68.fotosik.pl/119/7988359de9e5157bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images70.fotosik.pl/118/b84d71b9fe31136amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images68.fotosik.pl/119/ffc1b720a3596104med.jpg[/IMG]
  20. Cudne, 4 kluchy !!! Wielka prośba o pomoc w utrzymaniu i szukaniu domów; Wątek założyła[B] tamb[/B]; [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/256933-Szczeniaki-proszą-o-domy-i-pomoc[/URL] [IMG]http://images66.fotosik.pl/117/4fb03a8817c8a99emed.jpg[/IMG]
  21. Te kocięta też na gwałt szukają przynajmniej tymczasu. Mamy tyle kotów i wszystkie kąty tak nimi zapchane , że te biedactwa siedzą już 2 tydzień w klatce kenelowej. [IMG]http://images70.fotosik.pl/118/12efe731843e2c3emed.jpg[/IMG]
  22. Rozmawiając w sobotę o Duszku , prosiłam Lecznicę o szybkie wyliczenie kosztów kuracji (pod kątem adopcji.) Proamyl Duch ma dodawany do każdego posiłku. Podobno opakowanie które kosztuje ok.30,00 zł nie wystarcza na tydzień. Kreon podawany jest tak jak pisze [B]mar.gajko[/B], kapsułka jest dzielona.Koszt ok. 2-3 zł dziennie. Licząc że Proamyl miesięcznie to 120,00 zł a Kreon - 60,00zł to i tak wychodzi ogromna kwota.
  23. Szukamy domu tymczasowego dla tego ślicznego psiaczka; Jest zabezpieczony na tydzień, ale po niedzieli brak pomysłu co dalej: Młodziak: łagodny, przyjazny kotom, psom i ludziom. [IMG]http://images68.fotosik.pl/117/2dfd24f321c12d3amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images66.fotosik.pl/117/4e8cd51f97d1f052med.jpg[/IMG] [IMG]http://images69.fotosik.pl/117/414d818f6b3e7f7emed.jpg[/IMG]
  24. [B]Tamarko[/B]! dziękuję.... Jesteś jedyna, nieoceniona i niezastąpiona w tego typu akcjach...Jesteś [B]WIELKA[/B] !!!! Nawstawiałam się 2 godz. temu zdjęć, a tu widzę wszystko gdzieś przepadły...? No to powtórka z dzisiejszego dnia; [IMG]http://images68.fotosik.pl/117/1ec93c02731ca93bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images66.fotosik.pl/117/4fb03a8817c8a99emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images67.fotosik.pl/118/e1a709f8f35ce37dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images70.fotosik.pl/117/7012cd5570c18ac6med.jpg[/IMG] [IMG]http://images69.fotosik.pl/117/be7979350c9c2318med.jpg[/IMG]
  25. [B]AgaG, Iv_,[/B] dziękuję, dziękuję, dziękuję..... Dzięki Wam ,[B] Miś [/B]bogatszy aż o [B][COLOR=#000000]70,00zł[/COLOR][/B] , a tu jeszcze bazarek się kroi, że ho,ho....! I to wszystko dla Skrzata Łysolka ? Niesamowite jesteście, moje [B]W[/B]y dziewczyny kochane...
×
×
  • Create New...