-
Posts
23614 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by maciaszek
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']..... to ja w takim razie mogę iść spać spokojnie :). Akcja udana bez dwuch zdań. Teraz szukamy domku :)[/quote] Ja też chyba się położę i też będę spać spokojnie :) A domku tak, tak - trzeba zacząć szukać !!! -
A dziękujemy, dziękujemy :) Tak nam się drzemnęło po obiedzie.
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulaa']Niepokoi mnie biegunka i wymioty. Miejmy nadzieję, że to od kiepściawej karmy, bo nosówka także może dawać takie objawy.[/quote] Biegunkę to mają wszystkie psy w schronisku. On i tak nie miał takiej strasznej biegunki, nawet na początku wydalił taki w miarę uformowany kawałek kupska, ale potem faktycznie była sraka. A zwymiotował tylko raz i jestem pewna, że miało to związek z jego wierceniem się w samochodzie i lekkim podduszeniem się na obroży. A czy my jesteśmy wielkie? Eeeeee tam :oops: -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
I już w samochodzie, obok mnie, zapatrzony w Ambrę :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/30bcfe7ff4740352.jpg[/IMG][/URL] A tu widać brudne zębiszcza, które warto by oczyścić, ale to już przecież może zrobić domek stały [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/79/a8b4d4fc06c2a60c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/b2a71872b9c1f108.jpg[/IMG][/URL] Wpatrzony z ogromnym zainteresowanie jak Ambra nalewa benzynę ;) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/8daa7bfa1d6a3acc.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/157/baf594027b83ac5a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/370/870c026227a87c30.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/2093ecaa4b8e7b75.jpg[/IMG][/URL] :) Teraz potrzebny transport na poniedziałek. Orzesze-Chrzanów. Dobrze by może było, gdyby w tym przewiezieniu psa brała już udział Ula. Ulu, możesz? Ja w poniedziałek nie pomogę, bo pracuję... No i oczywiście potrzebne są pieniądze, pieniądze, pieniądze.... -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Kropek jest, jak na dalmata chyba przystało, psem wesołym i żywiołowym. Jest bardzo kontaktowy, lgnie do ludzi, zero w nim agresji. Ucieszył się jak zobaczył samochód, chętnie wskoczył. Podczas jazdy nieco się niecierpliwił i wiercił oraz raz puścił pawia (dzięki temu dowiedziałyśmy się co jadł...). Będzie trzeba popracować nad jego chodzeniem na smyczy - ciągnie - ale to myślę jest do opanowania (kwestia tresury i czasu). Jest troszkę mniejszy niż "standardowy" dalmat i chudziutki. Był nieco zestresowany zmianami, ale myślę, że po ochłonięciu i zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu stres zniknie. Zresztą, mam nadzieję, że dowiemy się czegoś na ten temat od Ambry, która jest w kontakcie z lecznicą w Orzeszu, która przyjęła Kropka na weekend. Warto by też (jak Kropek wyzdrowieje i nabierze sił) zrobić kastrację. A teraz fotki plamistego pana :) Po wyjściu ze schronu, w oczekiwaniu aż Ambra przysposobi samochód do przewozu gościa: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/79/0760ae2f1879e8a9.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/f546a7b0dc171710.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/77b657a8141c7819.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/45bf6e2ac2e8aea4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/157/7830a5c11e70533c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/a36038dc6a3d82fa.jpg[/IMG][/URL] -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pianka']A Hubert nam się nie podoba bo to imie ludzkie. Ulaa u ciebie będzie psiak na tymczasie więc ty wymyśl imie:eviltong: Czekamy na zdjęcia:razz:[/quote] Ależ ja nie mam nic przeciwko wymyśleniu innego imienia. Podałam propozycje imion ludzkich, bo wszystkie moje psy miały/mają takowe. Ale oczywiście nie musi takie być. Może niech faktycznie Ulaa wymyśli Kropkowi imię, skoro pies będzie u niej :) A zdjęcia się wgrywają. -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
No to jestem. Jak już się pewnie domyśliliście (po długości mojej nieobecności, gdyby Kropka nie wydali już dawno byłabym w domu)[B] AKCJA UDANA [/B]!!! Wszystko poszło gładko i bez najmniejszych problemów, musiałam tylko podpisać oświadczenie (ale to nawet sama zaproponowałam wcześniej), iż jestem poinformowana, że pies ma podejrzenie nosówki, że nie będę kosztami leczenia obciążać schronu i nie będę mieć żadnych pretensji jeśli leczenie się nie uda. Za odebranie psa nie zapłaciłam nic :) Zarówno pan weterynarz, jak i pani kierownik byli mili. A Kropek (skoro Hubi Wam się nie podoba, to wracam do "roboczego" Kropka)? Kropek jest pełen energii i na szczęście nie wygląda na psa chorego. W sobotę był obrazem nędzy i rozpaczy - zasmarkany, smętny, bez energii. Dziś nie było po tym śladu! Na 90% jestem przekonana, że to nie nosówka. Co prawda wet i kierowniczka mówili, że mimo podawania antybiotyku (dostałyśmy od weta karteczkę z nazwami leków, zapamiętałam tylko jeden - Betamox) jego stan się nie polepsza, jest po prostu stabilny, ale ja mam na ten temat nieco odmienne zdanie. Pies był dziś w o niebo lepszej formie - to raz. A dwa - jego katar wyraźnie zmienił wygląd na lepszy. Nie leci mu już "samowolnie" wydzielina z nosa, tylko kicha raz na jakiś czas (ale rzadko) i katar jest już tylko lekko ropny (przepraszam za wnikanie w szczegóły, ale... częściowo jest mlecznobiały, a częściowo już przezroczysty. Po zielonkawych glutach nie ma śladu). Myślę, że będzie dobrze. W Orzeszu, do którego pojechał (dziękuję Ambrze za pomoc i poświęcenie czasu oraz samochodu :loveu: :loveu: :loveu:) zostanie zbadany i rozpoczęte zostanie leczenie, ale o tym już doniesie Ambra, która jest w kontakcie z tamtejszym wetem. Na razie nic nie płaciłyśmy, pewnie wpłata będzie całościowa, po zabraniu psa. Ale o tym się jeszcze dowiemy. Zaraz wrzucę zdjęcia i napiszę coś więcej o samym Kropku (który zaraz po wyjściu ze schronu obsikał i obkupał biegunką straszną najbliższy drzwi krzaczek...:eviltong:). -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Witam wszystkich w środku nocy ;) Spieszę donieść, że wstałam bez problemu (emocje mi spać nie pozwalały...) i powoli przygotowuję się do wyjścia. Pamiętajcie, że trzymanie kciuków bardzo wskazane !!! Aha, jeszcze jedno. Gdyby ktoś z Was nie wytrzymał z ciekawości i pragnął do nas zadzwonić, to proszę tego nie czynić wcześniej niż o 9, bo w schronie nie będziemy odbierać. Na razie. (z innej beczki, bo właśnie zauważyłam - wczoraj miałam ponad 1450 postów, dziś mam 1133... nie żebym płakała nad zmniejszeniem się ich ilości, ale to znaczy, że spora część zniknęła... Czy komuś jeszcze się tak zrobiło?) -
Na dobranoc potężny skok do góry !!!
-
No to fotka taka w sam raz na dobranoc :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/155/98aa8dc3d71a1ddb.jpg[/IMG][/URL] Spokojnych snów.
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
No to Hubercik (oby dane nam było go ujrzeć...) zostanie obfocony, bo ja też zabieram aparat :) Pamiętajcie trzymać kciuki !!!! Obiecuję, że jak tylko wrócę do domu to zdam relację. A teraz powoli zbieram się do spania, bo raniutko trzeba wstać... -
Grubas juz po zabiegu ,zeby za - plombowane ;-)
maciaszek replied to madziara1983's topic in Już w nowym domu
Magdo, napisz może w tytule wątku, że potrzebny transport. Może to coś pomoże... -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
No to proszę zacząć zaciskać za Hubiego kciuki, coby przez noc rozgrzały się na rano do czerwoności !!! -
Jak Polo został wieśniakiem, czyli historia kopciuszka...
maciaszek replied to Neris's topic in Już w nowym domu
A może Allegro cegiełkowe? Np. zdjęcie psa jako towar do sprzedaży. Możnaby znowu uzbierać trochę kasy na spłacenie SGGW a przy okazji w opisie aukcji napisać, że pilnie potrzebny dom, choćby tymczasowy, dla psa. Może ktoś się zlituje? -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
A co myślicie o imieniu Hubert, a konkretnie jego zdrobnieniu - Hubi ? Albo Olaf, Olfi? Lub Filip, Fil, Filuś? Wiem, że to same "ludzkie" imiona, ale u mnie w rodzinie zawsze wszystkie psy miały imiona odczłowiecze :) -
[quote name='Pianka']Trzeba było im powiedzieć, ze sama sobie wejdziesz do boksu i sprawdzisz jakion jest. Ja bym weszła:evil_lol:[/quote] Pomijając ten konkretny schron to i w każdym innym mogą Ci odmówić takiego rozwiązania, bo nie wolno im po prostu wpuszczać do klatki kogoś, kto pracownikiem nie jest (i ja to akurat rozumiem). [quote name='Jenny19']no a skoro pozwolili wyprowadzić belgijkę to może malucha też pozwolą?[/quote] No właśnie nie pozwolili. To znaczy nie tyle nie pozwolili, co nie wyprowadzili. Z powodów, które opisałam wcześniej, a w które nie do końca wierzę...
-
Diano, dziękuję :)
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Jakie dobre wieści :) !!!! Teraz tylko dostańmy Kropka w swoje ręcę to wyprowadzimy go na prostą :) -
Dziękuję Wam bardzo za pomoc i ujawnienie się :) Sama już nie wiem jak moge pomóc temu psiakowi... Warto by się o nim dowiedzieć czegoś więcej, tylko jak? Nawet nie wiem jaki jest do ludzi, bo nie da się tego sprawdzić, gdyż nie chcą psa wyciągnąć z boksu. Przez kraty sprawia wrażenie (i wizualne i dotykowe) nieagresywnego i spokojnego. Tylko jak go tu "promować" i ogłaszać skoro niewiele o nim wiadomo i nawet nie mam jego schroniskowego numeru...
-
Nikt tu nie zagląda? Sama nie dam chyba rady... :(
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
To już wszystko wiecie, teraz proszę tylko TRZYMAĆ KCIUKI, żeby psa wydano... I żebym nie zaspała (bo to dla mnie środek nocy) ;) [B]MichalMi,[/B] jesli chodzi o kasę to w razie potrzeby wyłożę, a potem zgłoszę się do Ciebie po refundację kosztów :) -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Kropku biegnij do góry po pomoc.... -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulaa']A gdzie jest to Orzesze? Być może uda się zorganizować jakis transport, będę prosić Adę-jeje (tylko benzyna...).[/quote] Orzesze jest za Mikołowem, 30 km od Katowic. [B]Pianko, KONIECZNIE zaktualizuj pierwszy post !!! [/B]Napisz, że szukamy transportu na piątek i na poniedziałek (no chyba, że znajdzie się jeszcze ktoś, kto weźmie psa na weekend) i że potrzebne wsparcie finansowe !!!! I podaj numer konta do wpłat: [B]50 1020 5558 1111 1062 2090 1152[/B], Ewa Pacałowska, Michał Miąskiewicz, tytuł wpłaty "na kropka 611" + nick. -
I jeszcze jedna, taka zalotna ;) Czy tak wygląda agresywny pies? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/152/d17dbc89c584e437.jpg[/IMG][/URL]