-
Posts
23614 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by maciaszek
-
[quote name='Akitka']Ambra goni za robaczkami w trawie, ostatnio na wsi goniła za stonką w ziemniaczkach. :evil_lol:[/quote] :lol: :lol: :lol: :lol: Chciałabym to zobaczyć :evil_lol: :evil_lol: [quote name='VitisVini'] Wiesz co Maciaszek , Bazyl za dużą reklame rasie robi, ty wymyśl chociaż parę jakichś strrrrrrasznych wad, bo zaraz popyt na DA wzrośnie a potem będziemy je ze schronów wyciągąć.[/QUOTE] Może i masz niestety trochę racji.... :-( [quote name='VitisVini']Ja moge kilka podać :evil_lol: - żra jak rosomaki, gonią koty( Bazy goni?) i jak człek nie zachowa czujności to smycz może mu palce odciąć, glucą( no widzisz a tobie kurcze nawet artystyczne gluty wychodzą niedobra ty),zajmują całe łóżko, mają wysypki różniaste( jak ty to robisz , że ten Bazyl taki biały jest czyżby Persil był w użyciu?), trzeba je rejestrować i wybulić ponad 70 zł, jak staną z łapami na płocie to próbują odgryźć reke listonoszowi(dlatego moje przesyłki znajduję zwykle porozrzucane po ulicy), co by tu jeszcze, zżerają ze stołu kanapki państwa i oblizuja polewę z tortu,a i nie można mieć w garderobie żadnych czarnych rzeczy. No to tyle na razie. Pozdrowionka:eviltong:[/quote] O tak, Bazyli goni koty i jak dopadnie którego (co czasem się zdarza) to marny jego los... Wysypek na szczęście nie ma, ale raz miał gronkowca. Leczenie było długie i drogie. I zmotywowało nas do ubezpieczenia psa od kosztów leczenia :evil_lol: Miewa też drożdżakowe zapalenia łap (stóp), zwłaszcza jak jest wilgotno (czyli prawie całą jesień i naszą "piękną"polską zimę). Rozpycha się w łóżku i wbija pazury w ciało jak rozprostowuje kopyta. Rejestracja (pies rasy agresywnej) kosztowała 85 zł i trzeba było wypełniać wniosek i biegać z nim po urzędach. A w garderobie to nie można mieć żadnych ciemnych rzeczy, a właściwie żadnych poza białymi i jeansami (bo w te włosiska się kiepsko wbijają). No i nie zawsze też kochają inne psy i suki... Aha, zapomniałabym o najważniejszym - nie wszystkie gluty są tak artystyczne, a właściwie 99% nie jest i jest rozrzucana w miejscach niepożądanych... Czy zniechęciłam wystarczająco??? :eviltong:
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
No właśnie, pomocy !!!! Możnaby go wyciągnąć do hoteliku w Orzeszu, o którym wspominała Ambra, ale tam doba kosztuje 30 zł + jeszcze leki... Nie damy chyba rady tego opłacić :( -
Ale fajny spacerek :) I pieski piękne !!!
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Pozwolę sobie przekopiować tu post Ambry: "czyli siedzi w tej samej klatce co rodezjan bambo:shake: my spac z Paola nie mooglysmy jak zobaczylysmy do czego oni go wcisneli - ten pies tam sie nawet obrocic nie moze nie mowiac ze musi sie zalatwiac na metrze kwadratowym na ktorym spi, w te upaly pewnie bez wody, jedzenia...w tym zaduchu! cholera jasna! jak cos takiego moze funkcjonowac!!! 21 wiek a klatki jak do tortur!!!:angryy: :angryy: :angryy:" Matko... gdyby to była suka... :( Psa wziąć absolutnie nie mogę... [B]T[/B][B]YMCZAS POTRZEBNY !!!![/B] [B]Jakikolwiek[/B], nawet kawałek ogródka, jakaś działka, garaż, po prostu jakieś miejsce, w którym możnaby go ulokować. Nie ma miejsca, nie ma mowy o wyciągnięciu psa (zakładając, że to się w ogóle uda) :placz: . -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Iwop, nie płakaj - każdy pomaga tak, jak może. Ty na przykład podnosisz nam wątek :) -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Podniosę, bo sprawa naprawdę PILNA !!!! -
Kochany Stokrotek :loveu: Pewnie, że nie ma nic dziwnego w tym, że się nie lubi z niektórymi psami... :) A może jakieś fotki???
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Przebywa w schronie od 30 maja. Jutro miała mu się skończyć kwarantanna, ale, nie wiedzieć czemu, został z niej przeniesiony przed czasem na normalne boksy, a teraz przebywa w "szpitaliku"... W każdym razie jest w schronie krótko. -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Nie wiemy, zapytam jutro. Ale myślę, że gdyby ktoś go szukał to już by znalazł. Przecież schron to jest pierwsze miejsce w którym się sprawdza... -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Biegnij Kropeczko na górę, może ktoś wreszcie się nad Tobą ulituje... -
[B]Witamy :)[/B] !!! Mam nadzieję, że już tu z nami zostaniesz !!! Zapraszamy. Jesli tylko ślinoglut pionowy sprawi, że Twój mózg będzie na właściwym miejscu i życie stanie się bardziej kolorowe, to wrzucaj go na pulpit, śmiało :) Powodzenia na egzaminie!!!!
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dziunia_40']Jak będziesz pewna wizyty w schronie, to daj znać przez tel. Jeżeli się da, to chociaż z półgodzinnym wyprzedzeniem, żebym zdążyła tam dojechać. Tylko dzieciaka będę musiała zabrać...[/quote] Ok, na pół godziny przed to na pewno będę wiedziała, a zatem dam znać. Chciałabym jutro spróbować (poza dowiedzeniem się czegoś o dalmacie) zrobić zdjęcia dwóm psom (belgijce i "memu" kundelkowi), no i oczywiście się rozglądnąć. -
Wczoraj się nie udało, to wrzucam dzisiaj. Wypas Bazylego ;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images22.fotosik.pl/142/ce22395d6815ca2f.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/71/570ea49575fccb07.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images22.fotosik.pl/142/511a86dd667bd608.jpg[/IMG][/URL] Czy wasze psy też się tak pasą? Bo Bazyl nie je trawy z powodu dolegliwości żołądkowych (jak to często psy robią), tylko po prostu się pasie, jak taka krówka :evil_lol:
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Kochana już na pewno od dawna plotkują...:evil_lol: A teraz, kiedy masz takie eleganckie limo pod okiem to dopiero będą miały pożywkę :eviltong: -
Dziękuję Olu :) :loveu:
-
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aga i Krzyś']A jeszcze z nowości: Drago mnie chciał łapą wczoraj dobudzić i efekt jest taki, że mam... podbite nieco oko:cool1: jakby mi kto pięścią przypaprał:razz: trza mieć oczy dookoła głowy z tym koniem jednym nawet we śnie:evil_lol: śmichy śmichami, ale jakby mi to oko wybił, co przy jego pazurskach jest wykonalne - tobym sie chyba jednak nie smiała:cool1:[/quote] Przepraszam, ale... ubawiłam się :evil_lol: Choć jednocześnie współczuję i rozumiem jakie to niebezpieczne. Bazyl kiedyś (na szczęście jak był szczeniakiem) leżąc koło mnie wyprostował sobie nagle, szybko i intensywnie tylne kopytko i dostałam łapą prosto w oko, a jeden pazur zadrapał mi powiekę od środka i lekko chyba oko. Łzawiłam cały dzień i musiałam mieć zamkniętą powiekę i najlepiej nie ruszać okiem, bo ból był dość mocny...:-( Cud, że nic poważnego mi się nie stało. A zatem: uważaj Agnieszko.. Czekam z niecierpliwością na fotki !!! -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Na telefon jestem umówiona na jutro, wcześniej mi nic nowego nie powiedzą. Spróbuję zadzwonić tak, żeby zastać weta. A jeśli go nie będzie to najwyżej zadzwonię do lecznicy, w której pracuje (mam jego pozwolenie). Będę jutro jechała do Jaworzna, może w drodze powrotnej podskoczę do schronu. Gdyby ktoś chciał dołączyć to zapraszam, tylko nie potrafię na razie określić czy pojadę, a jeśli tak to o której... A co mam zrobić jeśli pies będzie do wydania??? Po pierwsze - nie ma tymczasu... Po drugie - nawet gdyby tymczas był, to będę samochodem, nie swoim (nie mam niestety :( ) i nie będę mogła psa zabrać. Wtedy musiałabym/mogłabym pojechać po niego w czwartek. Ale to tylko gdybanie.... Nie ma tymczasu :(, nie wiadomo czy psa wydadzą.. -
Biegnij na górę, może jakiś nocny marek się nad Tobą ulituje...
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Olu i Diano, bardzo bym chciała, żebyśmy [B]współpracowały ze sobą[/B] w kwestii wyciągania dalmata ze schronu. Nie powinno być tak, że ja załatwiałam pewne rzeczy swoją drogą (z czego zdaję, tu na forum, relację), a Wy, jakby to ignorując (bo tak to troszkę odbieram), umawiacie się na wizytę w schronie i własną "akcję" swoją drogą. Nie przypisuję sobie żadnych zasług (bo takich na razie, niestety, nie ma :-(), więc proszę [B]nie zrozumcie mnie źle[/B], ale jeśli chcecie jechać (a przecież możecie), to przynajmniej porozmawiajcie ze mną co udało mi się załatwić, jak wyglądały rozmowy, itd., itp. (bo jak wiadomo... nie o wszystkim piszę na ogólnym), żebyście wiedziały na czym stoimy. Żeby nie stworzyło się niepotrzebne zamieszanie, które może zaszkodzić psu. Tu trzeba naprawdę spokojnych i przemyślanych ruchów, o czym chyba wiecie... A jeśli uważacie, że moje postępowanie nie jest dobre, nic nie zdziała (bo macie większe doświadczenie w kontaktach ze schronem), to proszę powiedzcie to i usunę się albo będę Wam towarzyszyć. Nie twórzmy niepotrzebnej nerwowej atmosfery, po prostu współpracujmy ze sobą. A poza tym na razie nie ma tymczasu, więc nawet nie ma dokąd psa zabrać. Jeśli tylko jakikolwiek się pojawi, to koniecznie dajcie znać, bo, jak pisałam, jest szansa na wyciągnięcie go. -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Widziałam. I od 10 godzin nie odpowiedziała na ten post ani jedna osoba... :( Na kropkowym forum większe zainteresowanie, więc ja bym pozostała jednak przy ew. przeniesieniu się (jeśli dogo padnie) tam. -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Tak, przeszkodziła kropka. A ja wkleiłam link do drugiej strony.. To dla porządku ;) teraz do pierwszej: [URL]http://www.dalmatynczyki.fora.pl/dalmat-katowice-pomocy-pilnie-tymczas-t381.html[/URL] -
[B]Witaj Wiwi[/B] w Bazylowej galerii :) !!!! Bardzo mi miło (i Bazylkowi też, a jak!) słyszeć takie zachwyty :oops: Chciałam wrzucić kolejne zdjęcia, coby zrobić "mówisz i masz', ale coś znowu fotosik fiksuje :shake: Spróbuję później w domu.
-
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
Wklejam jeszcze raz, może tam przeszkodziła kropka... [URL]http://www.dalmatynczyki.fora.pl/dalmat-katowice-pomocy-pilnie-tymczas-t381-15.html[/URL] -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[B]Ja jeszcze raz proszę wszystkich, którzy tu wchodzą o zapisanie, skopiowanie, zapamiętanie linku do wątku psiaka na kropkowym forum[/B] [URL]http://www.dalmatynczyki.fora.pl/dal...czas-t381.html[/URL]. Gdyby dogo przestało działać, to możemy spotkać (i spotkajmy się koniecznie!!!) tam. Tym bardziej, że padają tu konkretne oferty pomocy np. finansowej. Szkoda by było się w tym całym zamieszaniu z dogomanią stracić z oczu... -
FREDI 3letni dalmat znalazł wspaniały dom :)
maciaszek replied to Pianka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ambra']ponoc od jutra do odwolania dogo nie bedzie działac:angryy: wiec sie dogadywac!!;)[/quote] Co??????????? Czy oni zwariowali do reszty???? :angryy: :angryy: :angryy: Dalmat ma jeszcze wątek na kropkowym forum, to najwyżej tam się dogadamy. Podaję jeszcze raz link: [URL]http://www.dalmatynczyki.fora.pl/dalmat-katowice-pomocy-pilnie-tymczas-t381.html[/URL]