Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. [quote name='bea_m']..... to ja w takim razie mogę iść spać spokojnie :). Akcja udana bez dwuch zdań. Teraz szukamy domku :)[/quote] Ja też chyba się położę i też będę spać spokojnie :) A domku tak, tak - trzeba zacząć szukać !!!
  2. A dziękujemy, dziękujemy :) Tak nam się drzemnęło po obiedzie.
  3. [quote name='Ulaa']Niepokoi mnie biegunka i wymioty. Miejmy nadzieję, że to od kiepściawej karmy, bo nosówka także może dawać takie objawy.[/quote] Biegunkę to mają wszystkie psy w schronisku. On i tak nie miał takiej strasznej biegunki, nawet na początku wydalił taki w miarę uformowany kawałek kupska, ale potem faktycznie była sraka. A zwymiotował tylko raz i jestem pewna, że miało to związek z jego wierceniem się w samochodzie i lekkim podduszeniem się na obroży. A czy my jesteśmy wielkie? Eeeeee tam :oops:
  4. I już w samochodzie, obok mnie, zapatrzony w Ambrę :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/30bcfe7ff4740352.jpg[/IMG][/URL] A tu widać brudne zębiszcza, które warto by oczyścić, ale to już przecież może zrobić domek stały [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/79/a8b4d4fc06c2a60c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/b2a71872b9c1f108.jpg[/IMG][/URL] Wpatrzony z ogromnym zainteresowanie jak Ambra nalewa benzynę ;) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/8daa7bfa1d6a3acc.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/157/baf594027b83ac5a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/370/870c026227a87c30.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/2093ecaa4b8e7b75.jpg[/IMG][/URL] :) Teraz potrzebny transport na poniedziałek. Orzesze-Chrzanów. Dobrze by może było, gdyby w tym przewiezieniu psa brała już udział Ula. Ulu, możesz? Ja w poniedziałek nie pomogę, bo pracuję... No i oczywiście potrzebne są pieniądze, pieniądze, pieniądze....
  5. Kropek jest, jak na dalmata chyba przystało, psem wesołym i żywiołowym. Jest bardzo kontaktowy, lgnie do ludzi, zero w nim agresji. Ucieszył się jak zobaczył samochód, chętnie wskoczył. Podczas jazdy nieco się niecierpliwił i wiercił oraz raz puścił pawia (dzięki temu dowiedziałyśmy się co jadł...). Będzie trzeba popracować nad jego chodzeniem na smyczy - ciągnie - ale to myślę jest do opanowania (kwestia tresury i czasu). Jest troszkę mniejszy niż "standardowy" dalmat i chudziutki. Był nieco zestresowany zmianami, ale myślę, że po ochłonięciu i zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu stres zniknie. Zresztą, mam nadzieję, że dowiemy się czegoś na ten temat od Ambry, która jest w kontakcie z lecznicą w Orzeszu, która przyjęła Kropka na weekend. Warto by też (jak Kropek wyzdrowieje i nabierze sił) zrobić kastrację. A teraz fotki plamistego pana :) Po wyjściu ze schronu, w oczekiwaniu aż Ambra przysposobi samochód do przewozu gościa: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/79/0760ae2f1879e8a9.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/f546a7b0dc171710.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/77b657a8141c7819.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/45bf6e2ac2e8aea4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/157/7830a5c11e70533c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/86/a36038dc6a3d82fa.jpg[/IMG][/URL]
  6. [quote name='Pianka']A Hubert nam się nie podoba bo to imie ludzkie. Ulaa u ciebie będzie psiak na tymczasie więc ty wymyśl imie:eviltong: Czekamy na zdjęcia:razz:[/quote] Ależ ja nie mam nic przeciwko wymyśleniu innego imienia. Podałam propozycje imion ludzkich, bo wszystkie moje psy miały/mają takowe. Ale oczywiście nie musi takie być. Może niech faktycznie Ulaa wymyśli Kropkowi imię, skoro pies będzie u niej :) A zdjęcia się wgrywają.
  7. No to jestem. Jak już się pewnie domyśliliście (po długości mojej nieobecności, gdyby Kropka nie wydali już dawno byłabym w domu)[B] AKCJA UDANA [/B]!!! Wszystko poszło gładko i bez najmniejszych problemów, musiałam tylko podpisać oświadczenie (ale to nawet sama zaproponowałam wcześniej), iż jestem poinformowana, że pies ma podejrzenie nosówki, że nie będę kosztami leczenia obciążać schronu i nie będę mieć żadnych pretensji jeśli leczenie się nie uda. Za odebranie psa nie zapłaciłam nic :) Zarówno pan weterynarz, jak i pani kierownik byli mili. A Kropek (skoro Hubi Wam się nie podoba, to wracam do "roboczego" Kropka)? Kropek jest pełen energii i na szczęście nie wygląda na psa chorego. W sobotę był obrazem nędzy i rozpaczy - zasmarkany, smętny, bez energii. Dziś nie było po tym śladu! Na 90% jestem przekonana, że to nie nosówka. Co prawda wet i kierowniczka mówili, że mimo podawania antybiotyku (dostałyśmy od weta karteczkę z nazwami leków, zapamiętałam tylko jeden - Betamox) jego stan się nie polepsza, jest po prostu stabilny, ale ja mam na ten temat nieco odmienne zdanie. Pies był dziś w o niebo lepszej formie - to raz. A dwa - jego katar wyraźnie zmienił wygląd na lepszy. Nie leci mu już "samowolnie" wydzielina z nosa, tylko kicha raz na jakiś czas (ale rzadko) i katar jest już tylko lekko ropny (przepraszam za wnikanie w szczegóły, ale... częściowo jest mlecznobiały, a częściowo już przezroczysty. Po zielonkawych glutach nie ma śladu). Myślę, że będzie dobrze. W Orzeszu, do którego pojechał (dziękuję Ambrze za pomoc i poświęcenie czasu oraz samochodu :loveu: :loveu: :loveu:) zostanie zbadany i rozpoczęte zostanie leczenie, ale o tym już doniesie Ambra, która jest w kontakcie z tamtejszym wetem. Na razie nic nie płaciłyśmy, pewnie wpłata będzie całościowa, po zabraniu psa. Ale o tym się jeszcze dowiemy. Zaraz wrzucę zdjęcia i napiszę coś więcej o samym Kropku (który zaraz po wyjściu ze schronu obsikał i obkupał biegunką straszną najbliższy drzwi krzaczek...:eviltong:).
  8. Witam wszystkich w środku nocy ;) Spieszę donieść, że wstałam bez problemu (emocje mi spać nie pozwalały...) i powoli przygotowuję się do wyjścia. Pamiętajcie, że trzymanie kciuków bardzo wskazane !!! Aha, jeszcze jedno. Gdyby ktoś z Was nie wytrzymał z ciekawości i pragnął do nas zadzwonić, to proszę tego nie czynić wcześniej niż o 9, bo w schronie nie będziemy odbierać. Na razie. (z innej beczki, bo właśnie zauważyłam - wczoraj miałam ponad 1450 postów, dziś mam 1133... nie żebym płakała nad zmniejszeniem się ich ilości, ale to znaczy, że spora część zniknęła... Czy komuś jeszcze się tak zrobiło?)
  9. Na dobranoc potężny skok do góry !!!
  10. No to fotka taka w sam raz na dobranoc :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/155/98aa8dc3d71a1ddb.jpg[/IMG][/URL] Spokojnych snów.
  11. No to Hubercik (oby dane nam było go ujrzeć...) zostanie obfocony, bo ja też zabieram aparat :) Pamiętajcie trzymać kciuki !!!! Obiecuję, że jak tylko wrócę do domu to zdam relację. A teraz powoli zbieram się do spania, bo raniutko trzeba wstać...
  12. Magdo, napisz może w tytule wątku, że potrzebny transport. Może to coś pomoże...
  13. No to proszę zacząć zaciskać za Hubiego kciuki, coby przez noc rozgrzały się na rano do czerwoności !!!
  14. A może Allegro cegiełkowe? Np. zdjęcie psa jako towar do sprzedaży. Możnaby znowu uzbierać trochę kasy na spłacenie SGGW a przy okazji w opisie aukcji napisać, że pilnie potrzebny dom, choćby tymczasowy, dla psa. Może ktoś się zlituje?
  15. A co myślicie o imieniu Hubert, a konkretnie jego zdrobnieniu - Hubi ? Albo Olaf, Olfi? Lub Filip, Fil, Filuś? Wiem, że to same "ludzkie" imiona, ale u mnie w rodzinie zawsze wszystkie psy miały imiona odczłowiecze :)
  16. Ojej.... Biedny Armani :(... Trzymam kciuki za poprawę samopoczucia.
  17. [quote name='Pianka']Trzeba było im powiedzieć, ze sama sobie wejdziesz do boksu i sprawdzisz jakion jest. Ja bym weszła:evil_lol:[/quote] Pomijając ten konkretny schron to i w każdym innym mogą Ci odmówić takiego rozwiązania, bo nie wolno im po prostu wpuszczać do klatki kogoś, kto pracownikiem nie jest (i ja to akurat rozumiem). [quote name='Jenny19']no a skoro pozwolili wyprowadzić belgijkę to może malucha też pozwolą?[/quote] No właśnie nie pozwolili. To znaczy nie tyle nie pozwolili, co nie wyprowadzili. Z powodów, które opisałam wcześniej, a w które nie do końca wierzę...
  18. Diano, dziękuję :)
  19. Jakie dobre wieści :) !!!! Teraz tylko dostańmy Kropka w swoje ręcę to wyprowadzimy go na prostą :)
  20. Dziękuję Wam bardzo za pomoc i ujawnienie się :) Sama już nie wiem jak moge pomóc temu psiakowi... Warto by się o nim dowiedzieć czegoś więcej, tylko jak? Nawet nie wiem jaki jest do ludzi, bo nie da się tego sprawdzić, gdyż nie chcą psa wyciągnąć z boksu. Przez kraty sprawia wrażenie (i wizualne i dotykowe) nieagresywnego i spokojnego. Tylko jak go tu "promować" i ogłaszać skoro niewiele o nim wiadomo i nawet nie mam jego schroniskowego numeru...
  21. Nikt tu nie zagląda? Sama nie dam chyba rady... :(
  22. To już wszystko wiecie, teraz proszę tylko TRZYMAĆ KCIUKI, żeby psa wydano... I żebym nie zaspała (bo to dla mnie środek nocy) ;) [B]MichalMi,[/B] jesli chodzi o kasę to w razie potrzeby wyłożę, a potem zgłoszę się do Ciebie po refundację kosztów :)
  23. Kropku biegnij do góry po pomoc....
  24. [quote name='Ulaa']A gdzie jest to Orzesze? Być może uda się zorganizować jakis transport, będę prosić Adę-jeje (tylko benzyna...).[/quote] Orzesze jest za Mikołowem, 30 km od Katowic. [B]Pianko, KONIECZNIE zaktualizuj pierwszy post !!! [/B]Napisz, że szukamy transportu na piątek i na poniedziałek (no chyba, że znajdzie się jeszcze ktoś, kto weźmie psa na weekend) i że potrzebne wsparcie finansowe !!!! I podaj numer konta do wpłat: [B]50 1020 5558 1111 1062 2090 1152[/B], Ewa Pacałowska, Michał Miąskiewicz, tytuł wpłaty "na kropka 611" + nick.
  25. I jeszcze jedna, taka zalotna ;) Czy tak wygląda agresywny pies? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/152/d17dbc89c584e437.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...