Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. [quote name='Esotiq']A jakim obciążeniem jest kąpiel?.. Bo niezbyt rozumiem. No chyba, że jeśli chodzi o 'stres'.[/QUOTE] nie, nie tylko chodzi o stres. Samo wysuszenie psa ( co jest oczywiste zwłaszcza o tej porze roku) nie załatwia sprawy.Swiezo "wyprany" włos , pozbawiony tłuszczu ma nieco inną ( mniejszą) zdolnośc izolacji termicznej więc taki wykąpany psiak jest trochę bardziej narażony na podziębienie. Do tego może byc przez chwilę trochę wody w uszach. Od samej kąpieli zdrowemu psu nic się nie stanie ale jesli osłabi się gwałtownie jego odpornośc szczepieniem to juz może byc za dużo szczęścia na raz. Ja bym oddzieliła te zabiegi przynajmniej paroma dniami
  2. edycja mi nie działa:shake: tu jest link do " filmowych" informacji [url]http://www.tvs.pl/informacje/[/url] i jak pisałam - prawa strona ekranu
  3. [quote name='obraczus87']nie wiem gdzie jest ten reportaż :/[/QUOTE] to jest fragment w informacjach - kliknij na okienko z prawej strony ekranu - wiadomość o psach jest po inf. o wypadku w kopalni
  4. Takie zachowanie w głębokiej fazie snu jest jak najbardziej fizjologiczne - i nie ma w tym nic ani zdrożnego ani krępującego, czysta, niewinna natura:eviltong:
  5. [quote name='Natalia&Lola']Ale mnie denerwuje ta dg, próbuje wrzucać zdjęcia, ale nic się nie udaje....[/QUOTE] proszę bardzo:lol: [IMG]http://images36.fotosik.pl/118/c4f881d8753b932dmed.jpg[/IMG]
  6. [quote name='Luzia&Funia']Nie wiem czemu, ale te zdjęcia mi się nie wyświetlają.[/QUOTE] bo tak wklejone na dogo się nie wyświetlą:shake:- nie ten adres trzeba wrzucić na np fotosik,Imageschack... i umiescić ten adres obrazka albo wkleić obrazek na wątku przez "insert image"
  7. [quote name='TERESA BORCZ'] Sunia zagłodzona, szczeniaki dogorywająi piesek w strasznym stanie TRZEBA NAGŁOŚNIĆ [/QUOTE] tu link do wątku w tej sprawie [url]http://www.dogomania.pl/threads/174265-Trzy-w-jednym-Horror-koszmar-tragednia-POMOCY-Sunia-juA-nie-zyje-ratujmy-resztAE[/url] bardzo potrzebne wsparcie
  8. Jesli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko - lepsza karma = szybsze gojenie się łapy i oby się udało bez amputacji Gdyby przydały się jakieś leki to pisz koniecznie , pomyślimy jak pomóc
  9. [quote name='gochna35']kompletnie nie rozumiem dlaczego hodowca powiniec rozdawać szczeniaki tym którzy bezmyślnie rozmnażają kupione u niego psy.... ?? ?? !![/QUOTE] no i słusznie że nie rozumiesz - obawiam się, że komuś się pomyliły wątki, stąd odpowiedzi nie na temat
  10. Niestety po tych przemeblowaniach na dogo trudno się doszukać wątków:shake:
  11. gops to nie kwestia wagi czy siły fizycznej czy nawet "obycia" z takim psem. Jak myslisz dlaczego nie daje sie np. prawa jazdy 12-to latkowi nawet bardzo "odpowiedzialnemu" ? Fizjologii nie przeskoczysz - człowiek tez musi dojrzeć do pewnych zadań
  12. [quote name='gops'] moja suka jak pewnie wiesz jest bardzo agresywna do innych psow i najmniejsza tez nie jest kolo 17kg a moj 12-letni kuzyn przychodzi dwa razy w tyg i wyprowadza moja suke bo ja jestem do pozna w szkole, chodzi z nia do parku nawet na kilka godz . [/QUOTE] I dlatego pojawiają sie takie przepisy: [URL]http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/uchwaly/show_pdf.php?id=48932[/URL] bo jak zdrowy rozsądek wysiada to trzeba paragrafem
  13. A więc po co w ogóle rozważania z jakim psem dziecko da sobie radę na spacerze? Ja uważam, że z żadnym , bo z żadnym ( w tym i Yorkiem) nikt odpowiedzialny dziecka z domu samopas nie wypuści. Raczej widziałabym pytania czy mając 2 małych jeszcze dzieci będę w stanie DODATKOWO zająć się psem ( w tym i wyprowadzaniem). Jeśli w 100% nie mogę przejąć pełnej opieki nad psem to raczej nie liczyłabym na to, że dziecko mnie w tym wyręczy/zastąpi. I słusznie - dzieci rosną ale na razie są moim zdaniem zbyt małe aby sprawować samodzielnie opiekę nad psem - zwłaszcza poza domem. Dlatego radziłabym szukać rasy mało wymagającej i łatwej w układaniu aby dorosli domownicy byli w stanie ogarnąć wszystkie obowiązki...
  14. no cóz ja sobie w ogóle nie wyobrazam 7-latka wędrującego po miescie bez opieki kogoś starszego... A pies coś zmienia? - owszem, tylko zwiększa ryzyko, że dziecku coś się może przytrafić. I wielkość psa nie ma tu nic do rzeczy- atak innego psa, pogoń za uciekającym psiakiem ( bo sie np. zerwał, przestraszył...) - błagam, trochę wyobraźni i poczucia odpowiedzialności
  15. Trzeba śledzic lokalne przepisy to prawda ( i lepiej czytać oryginalny tekst niz polegac na zasłyszanych wiadomosciach) Pola , tereny nadrzeczne to moga byc obszary łowieckie wiec radzę uważać... Bardzo tez wątpie aby jakiekolwiek miasto dopuszczało puszczanie psa tylko w kagancu w miejscach ludnych czy parkach ( lepiej to sprawdż u zródła zanim dopadnie Cię mandat) A tak przy okazji - w Krakowie w tym miesiącu pojawił sie aneks do Uchwały URM 1011/2006 - poza rasami z listy agresywnych obowiazek kagańca+ smyczy obejmuje również [B]mieszance tych ras ( czyli psy w typie)[/B]. I zakaz wyprowadzania takich piesków przez nieletnich.
  16. Obawiam się, że odpowiedz na tytułowe pytanie jest jedna - bez kagańca i smyczy legalnie teraz tylko po własnym ogrodzie:shake:
  17. [FONT=Arial] [/FONT][FONT=Arial]Jak mawiał Otto von Bismarck "wszyscy uczymy się na błędach ale tylko idioci na swoich". ;)[/FONT]
  18. Polecam rady autoryzowane przez lekarza wet.;) tu np. do sciągniecia i nawet zdrukowania podręcznik dla początkujących: [URL="http://209.85.129.132/search?q=cache:S1Pcqt0_VtIJ:www.ta-bajka.pl/Moj_pierwszy_pies.doc+lisowski+pies&cd=7&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a"]Andrzej Lisowski Mój pierwszy pies[/URL]
  19. [quote name='kaLOlina']n w razie czego- polecam dzialac od razu-jesli do weta kawalek drogi jest-czyli wywolac wymioty-jesli pies juz polknie- a najprosciej- roztwor soli kuchennej(czyli sol+woda)do strzykawki i wlac do pychola...a pozniej wegiel...[/QUOTE] pozwolisz, że zacytuję Twoje ostrzeżenie z innego wątku bo ważne: [B]Pamiętajmy, że nie w każdej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest sprowokowanie wymiotów; np. jeśli pies spożył substancję drażniącą, dwukrotnie poparzy ona przedni odcinek przewodu pokarmowego.[/B] Tak więc prowokacja wymiotów nie zawsze ( nie tylko substancje żrące ale i ostre przedmioty są przeciwwskazaniem do prowokowania wymiotów) - węgiel aktywny można podać natomiast bez obaw tyle, że nie jest to panaceum na wszystkie "trutki". Jesli psiak cos zjadł a nie umiemy tego zidentyfikować na miejscu dobrze jest zabrać próbkę do pokazania wetowi ( ta sama zasada dotyczy wymiociny )- wiem że paskudne ale może bardzo przyspieszyć postawienie własciwej diagnozy i uratować psu życie. A przy okazji - idzie zima i UWAGA na PŁYN do CHŁODNICY SAMOCHODOWEJ! Jest słodki w smaku , psiaki chętnie to liżą a skutki są katastrofalne. Pilnujcie aby psiaki buszujące w pobliżu autek nie zlizywały niczego co z nich kapie na ziemię ( a ze starych gratów kapie , oj kapie...:shake:)
  20. [quote name='Cyska'] Eh, macie jakieś rady? [/QUOTE] Przede wszystkiem musisz popracować nad tym aby pies dał Ci zajrzeć do ucha, pyska i wszędzie tam gdzie własciciel koniecznie i regularnie zerkać powinien. Nie radzę zakładać z góry że "on tak ma" - tego można psa nauczyć a jest bardzo potrzebne , wręcz niezbędne. Wiesz jaki jest los takiego "niedotykalskiego " psa? Jeśli to się utrwali to nawet do banalnego badania będzie potrzebna premedykacja nie mówiąc o ogromnym stresie jaki pies za każdym zabiegiem czy badaniem będzie przechodził. Mówię serio, zacznij ćwiczyć. Najlepiej w zabawie i od małych kroczków: złap za ucho i... nagroda przytrzymaj łapę i ...nagroda podnies fafla i.. nagroda najpierw gołymi rekami bez żadnych "akcesoriów" , jak to zaakceptuje możesz dodawac kolejne stopnie trudnosci - np. dotykać gazikiem, przesuwać palcem po zębach, zaglądać do ucha A tak przy okazji - czy jak mu pielęgnujesz sierść, czyścisz łapy po spacerze to tez tak źle to znosi?
  21. [quote name='maciaszek']Jakoś tak się wydłużył czy tylko mam takie wrażenie :evil_lol: :evil_lol: ?? .[/QUOTE] Taaak, najpierw wyadoptowałaś mi taką długą , paskudną owłosioną dżdżownicę a teraz się dziwisz:diabloti: ;) Jeszcze muszę tylko uszka ponaciągać i będzie wypisz wymaluj rasowy jamnior - można zakładać hodowlę:evil_lol: i sprzedawać na metry ps. zmierzyłam - od nosa do końca ogona ma na razie 107 cm Będę sprawdzać:eviltong: A futerko mu się faktycznie śliczne zrobiło bo go futruję gammolenem i biotyną
  22. Zdjęcie rekonwalescenta;) słodkie spanko po spacerze i obiadku [IMG]http://img233.imageshack.us/img233/471/p1000941a.jpg[/IMG]
  23. [quote name='Natalia&Lola']Kupke robiła dziś (około 17) normalną.[/QUOTE] oj to dobrze:multi:bo to wyklucza bardzo ponure warianty... a jak z wymiotami? ustały juz?
×
×
  • Create New...