Jump to content
Dogomania

waga109

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About waga109

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U nas po ostatnich wynikach, 3tyg temu, jest bardzo dobrze. Mocznik spadł, ale Nefrokril zapobiegawczo co drugi dzień. Tomus biega jak szalony,zadowolony. Wczoraj 3godziny na działeczce i wieczór padł jak nieżywy.
 2. Biedactwo, najgorsze dla nas właścicieli jest świadomość że nadszedł ten czas gdy trzeba się żegnać. Straszne...
 3. Witajcie ponownie....tak dziś poczytałam o jednym leku który pies zażywa a mianowicie Nefrokrill. Zastanawia mnie jedno....nerki czyste, mocz idealny to po jakiego diabła tabsy na nerki??? Niby producent coś tam pisze że ma wpływ na mocznik ale głównym zamiarem leku jest leczenie niewydolności nerek. A piesio jedynie ma lekko podwyższony mocznik. Pogubiłam się już.
 4. My dziś skorzystaliśmy z pięknej pogody i pojechaliśmy na badania kontrolne. morfologia idealna, mocz również. nieznacznie podniesione enzymy wątrobowe i nadal jest lekko ponad normę mocznik. Kreatynina idealna. dostal leki na wątrobę (bardziej suplement) i lek na obniżenie mocznika. Mój błąd że nie zabrałam wyniku na papierze wiec nie wiem jakie były wskaźniki. Wetka mówi że nie jest źle ale trzeba kontrolować. zastanawiam się skąd ten mocznik?? Wydawało mi się że jest to ścisłe powiązane z problemami z nerkami ale skoro nerki idealne to skąd on w podwyższonej wartości???
 5. My w sobotę jedziemy na badania kontrolne krwi no i siuski muszę złapać.
 6. Wiesz ja myśle że warto zaufać swemu sprawdzonymi lekarzowi który prowadził pieska kardiologicznie. Wet spoza miasta niesie za sobą tez pewne utrudnienia ale i obciążenie dla pieska.
 7. U mego jamnika jest identycznie. Pies po operacji przechodzi drugą młodość. Niebawem (gdy temp się trochę zmieni) pojedziemy na kolejne badania krwi. Mój piesek też po operacji jadł jak szalony, bez tołku. Zrzuciłam to na to że był od razu kastrowany. Zmieniłam karmę sucha na specjalną dla takich piesków. Ale widzę że z czasem norma mu się wyrobiła i do jedzenia podchodzi z rozsądkiem. No ale czuje (bo wnoszę go po schodach na 3 piętro) że trochę przybrał na wadze.
 8. Google przetłumaczył to jako: Krwiak z hematopoezą pozaszpikową nie jestem wetem nie wiem co to znaczy, ale jeśli znaczy że to krwiak to dobrze znaczy. Wklej sobie nazwę tego w Google jest sporo tego. Ogólnie określane jest jako upośledzenie śledziony o charakterze nienowotworowym. takie wieści to dobre wieści. Zdrowka
 9. Eh starość.... tak jak u ludzi...jest straszna. czasami trudno jest zdecydować jak postąpić bo złe samopoczucie za chwile zmienia się na dobre. To ty znasz swoją psinę i doskonale wiesz kiedy coś jej dolega. Co możemy ci poradzić? Po prostu bądź przy niej. W odpowiednim momencie będziesz wiedziała co robić. ja pamietam jak u nas pierwszy wet (zaufany od lat) wmawiał przez bodajże rok że wszystkie dolegliwości które miał nasz Tomus wynikają z ogromnego przerostu prostaty, która wg niego przemieściła się do jamy brzusznej. A ja „mądra” pancia przecież psa na starość kastrować nie
 10. Współczuje. Tylko ja nie wiem czy zdecydowałabym się na przeciąganie cierpienia psa. Ona nie powie że ją boli, a zapewne boli bo brzusio coraz większe. Sika bo pewnie coraz bardziej uciska na pęcherz. Martwi mnie tylko utrata wagi. Idzie w kierunku śmierci głodowej? Straszne.
 11. Nie płacz bądź dobrej myśli. Piesek ma się dobrze wiec to najważniejsze. Pani radosna to i piesek radosny:-) Ja wierze w to że to „zwyczajny” guz. Pies z dnia na dzień osłabł, a po operacji ma się dobrze więc uważam że to rokuje dobrze. Musisz robić tylko kontrolnie teraz krew, ale spokojnie lekkie odchylenia są w normie. Twoja psinka jest jeszcze młoda, ma wiele lat przed sobą. co do podawania tabletek- hm....trudna sprawa bo mój też dobrowolnie nie jada. Z tym że ja wciskam w mięsko i idzie gładko. Ewentualnie krusz tabletki i podawaj z miodem- zawsze to coś słodkiego. Chyba że
 12. Znam doskonale ten stres który towarzyszy całej tej otoczce. Ja się popłakałam nawet jak zostawiałam psa przed operacja bo nigdy nie robiłam tego w ten sposób. Zawsze usypiano przy mnie pieska (w moich ramionach dosłownie) a tu po raz pierwszy zabrali mi takiego normalnego, przytomnego. To było straszne dla mnie. Nie martw się- jak to mówią nadzieja umiera ostatnia. Chociaż te nasze psiaki kiedyś i tak odejdą od nas. TeraZ skup się na rekonwalescencji pieska (pamietam nasza pierwsza noc po operacji- koszmar- ogranicz wodę). Potem już było z górki. Ja nie jestem wetem, nie znam się, myśle
 13. No i wreszcie dotarł do nas wynik histo. Tomcio jest zdrowy a guz to nie zmiana nowotworowa. Nie pytajcie dokładnie co to bo lekarz dzwonił do męża i wiem tyle co wy. Karma idzie w dalszym ciągu dla wysterylizowanego zwierzaka i mój jamniorek przeżywa drugą młodość. Dawno nie był tak żywotny. Widać teraz jak bardzo mu ta śledziona dokuczała. Zycze Waszym towarzyszom życia zdrowia i kolejnych lat u Waszego boku. Wszystkiego dobrego.
 14. Właśnie jestem po rozmowie z moim lekarzem prowadzącym. Wynik mocznika wynosi 28 a górna granica 25. Powiedziała że nie ma czym się martwić. Obserwować- wiadomo. Zaprzeczyła że gotowane mięso miałoby jakikolwiek na to wpływ, że nadal można go podawać no i karma dla wysterylizowanego jak najbardziej wystarczy. Twierdzi że lekkie odchylenia mogą występować i nie jest to powód do paniki.
 15. Karma zmieniona od jakiś 2 tyg. na Brit light& sterylized (coś w ten deseń). Nie dostaje już pewnego smakołyku i raczej jest dobrze. Mniej bąków. Dzisiaj byliśmy na kontroli (po miesiącu od operacji), badania krwi bardzo dobre. Biochemia tez dobra. Wyniku nadal nie ma. Ale...no właśnie znowu ale... Niestety przyjął dziś nas inny wet i stwierdził że pies ma podwyższony mocznik (minimalnie- nie pamietam dokładnie górnej granicy ale miał o 2 wyżej) Kreatynina super. Dostał żelazo i jakieś tabsy na obniżenie mocznika. Lekarz (chyba studentka) stwierdziła że trzeba będzie zmienić karm
×
×
 • Create New...