Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Nie no, wybijcie sobie z głowy protezę - to bardzo zły pomysł. W takich wypadkach stosuje sie sprawdzony sposób czyli specjalny wózeczek. Nie taki jak przy niedowładzie , wyłączający łapki ale cos w rodzaju "podtrzymywacza" na pupe z mozliwoscią używania sprawnej łapki. Psiaki w czyms takim śmigają aż miło a kikut nie jest narazony na wieczne urazy jak w wypadku protezy. Taki wózeczek zrobiony na wymiar u dobrego speca to wydatek kilkuset zł ale sposób sprawdzony, skuteczny i trwale rozwiązujacy problem. Proteza u psa sie nie sprawdza - nie ta dynamika ruchu. No i koszty - zwykłe "szczudło" to katorga dla psa a nowoczesna , elastyczna "myśląca" proteza to majątek , poza tym kto to zrobi bo przeciez tego nie da sie dopasowac korespondencyjnie .
  2. [quote name='_Goldenek2']W jakim celu tomografia? [/QUOTE] W celu wykluczenia np przyczyn organicznych padaczki i nie zawsze ich leczenie wymaga zabiegu chirurgicznego. A poza W-wą i Wrocławiem jest jeszcze Brno gdzie robią to o niebo lepsi fachowcy;)
  3. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://i47.tinypic.com/27xm8e9.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/33e61yh.jpg[/IMG] Ewtos
  4. O nieźle, ale sie wkurzyłam:angryy: moim zdaniem to pani na czarne kwiatki sie kwalifikuje a co do portretu psychologicznego to i bez wizyty przedadopcyjnej nie trudno go stworzyć, czytając ten mail - i nie wychodzi to zbyt rózowo. Pies dla pani koniecznie musi byc baaardzo duzy bo inaczej patrząc tak z góry na swiat mogłaby go nie zauważyć:diabloti: No i psa się nie "dostarcza" bo to nie paczka z allegro. Jak pani obsługa " kuriera" nie pasuje to proponuję zmienić sklepik. A przede wszystkim chwilę sie zastanowic kto i jakim kosztem te psy rozwozi po Polsce, szuka najlepszych z mozliwych domów, ile to kosztuje sił i czasu. Ciekawe czy pani tak lekka w krytykowaniu, sama coś bezinteresownie jest w stanie zrobić dla innych ( nie koniecznie zwierząt). Najwyraźniej nie bo wiedziałaby jak takie teksty jak jej mail potrafią krzywdzić i jak sa głupio niesprawiedliwe
  5. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07450.jpg[/IMG] [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07466.jpg[/IMG] [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07469s.jpg[/IMG] [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07458.jpg[/IMG] pieski Teanka
  6. taks

    Jaka cena!

    No to zapytam inaczej czy idąc prywatnie do "ludzkiego" lekarza po poradę i receptę ( tak, receptę do kupienia w aptece a nie lek do ręki)i spędzając w gabinecie co najmniej kilkanascie minut tez dziwiłabyś się ceną 25 zł? Wet uczy sie tyle samo aby uzyskac wiedzę konieczną do wykonywania zawodu. Gabinety wet. są w tej chwili prywatne więc wet ponosi ogromne koszty aby taki gabinet utrzymać i opłacić wszystkie obowiązujące podatki, składki itd. Zapewniam Cie że z tych 25 zł "na czysto" to może z biedą 10 ląduje w kieszeni weta jako czysty zysk a i to wątpę zważywszy że dał tabletkę za 7-10 zł. A więc jeszcze raz, czy to dużo? Ciekawe ile wziąłby hydraulik za przepchanie rury w porównywalnym czasie - na pewno wiecej Niestety wet to nie "gorszy" lekarz a inny lekarz i tez musi z czegoś życ.
  7. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://lh3.ggpht.com/_mquZW-tagv0/TAtIUoEVJuI/AAAAAAAADxg/3CYINPFMiwE/s720/_MG_6146m.JPG[/IMG] Tilia ( sunia Hesia) [IMG]http://lh6.ggpht.com/_mquZW-tagv0/TAvwPqhcOgI/AAAAAAAADy8/6sWBXW6lvGI/s720/_MG_6234m.JPG[/IMG] Tilia ( suczka Drusia) [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07417s.jpg[/IMG] [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07419s.jpg[/IMG] [IMG]http://i379.photobucket.com/albums/oo232/atrol/obroze%20szelki%20etc/DSC07463.jpg[/IMG]
  8. a grzybicę wykluczono?
  9. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://img64.imageshack.us/img64/4634/dscf3204niunia.jpg[/IMG] Niunia [IMG]http://img130.imageshack.us/img130/3109/dscf3196snup.jpg[/IMG] Snupek [IMG]http://img411.imageshack.us/img411/2746/dscf3156s.jpg[/IMG] czyli psiaki joanna83:lol:
  10. Podajcie koniecznie nr konta jak najszybciej aby ludziska sobie zapisały namiary;)bo jak ( odpukać) dogo padnie to będzie gigantyczny problem z kontaktem- może te dziwne efekty z logowaniem to zapowiedź kolejnej awarii i "prac konserwatorskich" na skrypcie. Lepiej się zabezpieczyć na taką ewentualność:shake:
  11. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/479/p5310016u.jpg[/IMG] Madzia&Marszi&Irys
  12. Ciotki nie ekscytujcie sie tak bo zaraz krew poleci ;)a przeciez tak na prawdę to obie strony mają po trosze rację bo nic w zyciu nie jest całkiem białe albo całkiem czarne. Pewnie, że szkoda szczeniat i skoro juz sa na świecie i skoro jest Dobry Człowiek który chce pomóc to na pewno jest argument za tym aby spróbować ale z drugiej strony rozważcie że: 1/ skoro suka nie pojawiła sie przy małych to albo szczeniaki zostały jej zabrane i tam porzucone albo niestety suka je sama zostawiła. A suka zrobi tak tylko wtedy gdy małe mają wady -wady,które ona juz wyczuwa a my jeszcze nie widzimy i jest prawdopodobne, że maluchy nie są zdolne do zycia lub mocno kalekie 2/odchowanie takich maluchów sztucznie jest ogromnie nie tylko pracochłonne ale i trudne, wymagające wiedzy i doswiadczenia. Nie wszystko da sie przekazać przez internet i same najlepsze nawet checi nie wystarczą. Błedy ( np własnie brak prowokacji wypróżnień - o czym juz tu pisano) mogą skazać maluchy na powolną i bolesną smierć 3/ poza najlepszą nawet pielegnacją i karmieniem nie uda sie zastąpić całkowicie naturalnego karmienia zabezpieczajacego szczeniaki przed infekcjami- układ odpornosciowy będzie mocno niewydolny i to kolejne realne zagrożenie dla maluchów. Niestety mieszanki dla osesków nie zastąpią w pełni mleka matki, zwłaszcza siary 4/ mamka byłaby , owszem świetnym rozwiązaniem ale nic za darmo - dostawienie do miotu szczeniat które juz moga byc zainfekowane jest jednak ryzykiem dla pozostałych. Marzenie w tym wypadku to suka z pokarmem która straciła swoje młode. No i prosze pamietac, że suka nie zawsze przyjmie obce szczeniaki więc samo znalezienie "mleczarni" to nie koniec problemu. Dlatego uwazam że podejmując decyzję trzeba wyłączyć emocje i spokojnie, na zimno rozwazyc jakie sa w tym wypadku szanse - jesli niewielkie to niestety eutanazja jest na prawdę humanitarnym rozwiązaniem. Napisał ktos ,że całe zycie przed nimi... i prawda ale jest i druga prawda, że powolne odchodzenie, cierpienie (z kazdym dniem rozwoju układu nerwowego coraz bardziej odczuwalne) to nie jest to co chcielibyśmy im ofiarować kierując sie jedynie współczuciem i pragnieniem pomocy.
  13. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://img231.imageshack.us/img231/607/zdjcie005nd.jpg[/IMG] Lapeno [IMG]http://i50.tinypic.com/ejvhh2.jpg[/IMG] Ada i Fanta [IMG]http://i48.tinypic.com/hsqans.jpg[/IMG] Ada i Fanta [IMG]http://img265.imageshack.us/img265/6964/52860898.jpg[/IMG] Ada i Fanta
  14. [quote name='Paulix']No i jest jeszcze jedna kwestia, dla której ludzie nie sprzątają - za woreczki się płaci, a niewielu znam ludzi, którzy uważają za słuszne inwestowanie w psie kupy ;)[/QUOTE] tak, inwestycja spora i nie do przeskoczenia:evil_lol: za 500 szt woreczków płacę 7 zł wystarczyło poprosic w zaprzyjaźnionym sklepie o zakupienie dla mnie w hurtowni dodatkowej paczki woreczków do pakowania towaru przy okazji gdy sami się tam zaopatrują. Ludzie po prostu mają w nosie czy świnią wokół siebie czy nie- i to jest podstawowy problem a cała reszta to najzwyklejsze preteksty aby sobie sumienie wybielić
  15. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/970/dsc2304.jpg[/IMG] Evelynkaa [IMG]http://img228.imageshack.us/img228/291/dsc2305x.jpg[/IMG] Evelynkaa
  16. Wątek Kamyka niewątpliwie przeczytam ale nie teraz. Zakładam, że ten pies mimo przykrej sytuacji nie jest w bezposrednim zagrożeniu zycia i nie wymaga natychmiastowej interwencji więc jesli pozwolisz zajmę sie priorytetowym dla mnie w tej chwili zbieraniem funduszy[U] na ratowanie życia[/U] topielców. Mam niestety jak wszyscy tylko 24 godzinną dobę, pełnoetatową prace , obowiazki domowe, własne psy i potrzebę przynajmniej 4 godzin snu aby w miare przytomnie funkcjonować więc nic nie poradzę , musze wybierac co pilne a co mniej. A juz na pewno dobrze [U]rozumiem podobne ograniczenia innych[/U] Przykro mi ,że nie akceptujesz argumentów całego mojego wywodu więc proponuję zawiesic teraz naszą dyskusję która robi sie jałowa- informację o Kamyku a dokładniej o zaniedbaniach jego opiekunów nagłośniłaś . Zainteresowani (i nie tylko ) z pewnościa to przeczytają i wyciągną wnioski a wałkowanie tego tematu dalej [U]tu i teraz[/U] uważam za bezsensowne marnowanie naszego czasu. Dlatego pokojowo i bez złych emocji ale znikam z tego podtematu i obiecuje wrócic do sprawy w bardziej sprzyjąjacych okolicznościach.
  17. [quote name='carolinascotties'] powiedz mi - w czym rozni sie nieszczescie tego psa od innych, ze nalezy odstawic go na boczny tor? w tym, ze akurat jego nie dotknela powodz? jego dotknelo niedopatrzenie ludzi, ktorzy uwazaja sie za tych, ktorzy madrze pomagaja zwierzakom... mnie to przeraza... i teraz ludzie z innych rejonow Polski maja ingerowac? po prosyu smutne... [/QUOTE] Oj różni sie i to zasadniczo. Po pierwsze od łancucha się nie umiera - tak zyje wiele psów w Polsce. Oczywiście nie jest to dobre ale załatwienie tej sprawy w obecnych okolicznosciach na prawde może poczekac jeszcze parę tygodni skoro jak sama piszesz sprawa ciągnie się od grudnia- DLACZEGO AKURAT TERAZ i NA TYM WĄTKU to poruszasz? Przypadek? Po drugie gdybym miała do wyboru ratowac życie wielu psów czy poprawic byt jednego a nie mogłabym tego [U]w danym momencie [/U]pogodzic to wybór byłby dla mnie oczywisty.A dla Ciebie nie jest? I wreszcie po trzecie, zasadnicze - jak juz szczerze rozmawiamy - Twój post tu i teraz ma wg mnie i drugie dno .I to mnie smuci. Jesli masz zal do kogos ze "stowarzyszenia" to wybór tej metody nacisku wydaje mi sie mocno nie ma miejscu i nic , nawet łańcuch tego w moich oczach nie usprawiedliwia. Dlatego zareagowałam. Dyskredytowanie tej organizacji ( bo przeciez doskonale chyba zdajesz sobie sprawe że w tej chwili ani interwencja ani odebranie psa nie wchodzi w rachubę więc Twojemu psu ten wpis w niczym nie pomoże a u wielu zasieje watpliwości czy słać tam pomoc ) może zaspokoi Twoja potrzebę wymierzenia kary za niedopatrzenia w adopcji ale tylko tyle bo temu psu na pewno [U]teraz[/U] nie pomoże a może zaszkodzić wielu innym. Jesli chcesz transparentnej dyskusji to nie zaczynaj jej gdy druga strona nie ma szans spokojnie odpowiedziec i przedstawic swoich racji - to droga nie do prawdy tylko do kolejnej z tak licznych na dogo kłótni i wylewania pomyj a tego nie cierpię. Nieudane adopcje zdarzają sie na dogo nie od dzis i nie zawsze jest to 100%wina wydających psa więc jeszcze raz powtarzam mój apel - powstrzymaj sie z ocenami , nie podważaj zaufania do tych ludzi. Nie prosze o zaniechanie wyjasnienia tej sprawy czy zamiatanie czegos pod dywan - prosze o działania odpowiednie i w stosownym czasie i tylko tyle. Twoje pytania nie sa "niewygodne" tylko zadane w okolicznosciach gdy trudno liczyc na odpowiedź i pytanie zawisa w powietrzu jak trujący opar. Sama bede popierac rozwiązanie tej adopcji i w miare mozliwości słuzyc pomocą ale na litośc TERAZ skonczy tę dyskusję i skupmy sie na tym co najpilniejsze.
  18. [quote name='carolinascotties'][B]czy- wedlug postu z grudnia 2009 - moglabys podac obiecane info o Kamyku, ktory nadal tkwi na lancuchu?[/B] do dzis tego "pelnego info" nie ma.[/QUOTE] No dobrze tylko czy to jest najlepszy moment na takie remanenty? Moim zdaniem teraz bardziej potrzebne jest wsparcie dla ciężko zasuwających i pomoc w miarę mozliwości niż wymaganie aby zostawili to co teraz super pilne i zajmowali się relacjami na forum. Na rozliczenia bedzie czas bardziej odpowiedni
  19. spokojnie - na razie potwierdzenie do niczego nie jest potrzebne ( przynajmniej mnie na bazarku) Bazarek jest do 6.06 i dopiero po tym terminie będę go ostatecznie rozliczać- z pewnościa bedzie tez jeszcze kolejny przelew więc potwierdzicie hurtem. Teraz nie zawracajcie sobie głowy biurokracją , macie dosc pracy przy zwierzakach Poza tym dysponuję skanem przelewu więc w kazdej chwili mogę się rozliczyć gdyby ktos chciał
  20. 26.05 został zrobiony zaliczkowy przelew z dotychczasowych wpłat z mojego bazarku obrózkowego w kwocie 150 zł.( na konto Schroniska) Bazarek nadal czynny więc będzie coś jeszcze ale niech to co juz mamy pracuje dla piesków zamiast czekac w banku na ostateczne rozliczenie bazarku:lol:
  21. 26.05 został zrobiony zaliczkowy przelew z dotychczasowych wpłat z moich bazarków obrózkowych w łącznej kwocie 220 zł.( na kontoTSPZ "Ogród Sw. Franciszka" ) Bazarek nadal czynny więc będzie coś jeszcze ale niech to co juz mamy pracuje dla piesków zamiast czekac w banku na ostateczne rozliczenie bazarku:lol:
  22. 26.05 został zrobiony [U]zaliczkowy[/U] przelew z dotychczasowych wpłat z moich bazarków obrózkowych w łącznej kwocie 220 zł.( na konto Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt) Bazarek nadal czynny więc będzie coś jeszcze ale niech to co juz mamy pracuje dla piesków zamiast czekac w banku na ostateczne rozliczenie bazarku:lol:
  23. [quote name='kaśka82']dziewczyny sorki, ale na tym watku krakowskim za duzo tego wszystkiego, nie umie sie doczytac adresu. podaje swoj adres meilowy [email protected] jesli ktoś zna niech przesle mi adres na meila. rzeczy dla zwierząt najlepiej skieruj bezposrednio do schroniska na ul. Rybną 3 30-250 Kraków tu link do strony schroniska : http://www.schronisko.krakow.pl/index.php?id=5
  24. taks

    Psia moda by taks

    kolejny bazar na utopce [url]http://www.dogomania.pl/threads/186236-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06[/url]
  25. kolejny bazarek [url]http://www.dogomania.pl/threads/186236-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06[/url]
×
×
  • Create New...