Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. [quote name='Soema'] A u mnie pusto jakoś... Nie lubię być DT :([/QUOTE] Soema wiem co czujesz:calus: to bardzo trudne, dla mnie okazało sie za trudne i DT =DS. Na pocieszenie - przecież masz tak blisko ,że będziesz mogła często odwiedzać Lolke;)
  2. dziś poszedł przelew na 102 zł jako ostateczne rozliczenie bazarku obróżkowego
  3. dziś poszedł przelew na 102 zł jako ostateczne rozliczenie bazarku obróżkowego
  4. dzis poszedł przelew na 102 zł jako ostateczne rozliczenie bazarku obrózkowego
  5. Na razie miłość rozkwita. Pani Ani oczy się świecą ze szczęścia a Lola trzpiotka zamiast przeżywać fundamentalną zmianę w swoim zyciu jest cała w skowronkach, rozdaje całusy, wszystko ją fascynuje i w ogóle cała hepi. Jeszcze tak pogodnego i ufnego psiaka "po przejściach" nie widziałam.To przyjaciółka całego swiata i nie ma mocnych żeby nie ulec jej urokowi.
  6. [quote name='Gisic87'] A nie odbiegając od tematu wątku szeleczki przymierzone i pasują;) tylko obwód szyi nie wiem jak mierzyłam bo trochę za luźne nawet przy maksymalnym skróceniu regulacji no ale nie jest tragicznie;)[/QUOTE] Gisic87 ten typ szeleczek powinien się tak układac na psiaku ( pętla szyjna ma byc nie tyle na szyi co na barkach): [url]http://img18.imageshack.us/img18/6995/pict0325a.jpg[/url] [url]http://img203.imageshack.us/img203/5116/pict0196.jpg[/url] dlatego luzik w szyi jest OK tylko podciagnij ten pasek między łapkami żeby całośc przylegała do pieska
  7. [IMG]http://img21.imageshack.us/i/baner1l.jpg/[/IMG][URL="http://www.dogomania.pl/threads/186165-SANDOMIERZ-przytulisko-po-POWODZI-p%C4%99ka-w-szwach.-Potrzebna-pomoc-dogomaniak%C3%B3w%21"][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/9199/baner1l.jpg[/IMG][/URL] zrobiłam na szybko coś takiego
  8. Może podczas zabiegu była intubowana - wtedy przejściowa "chrypka" jest czyms normalnym . A może lekko się podziębiła. Skoro jest na antybiotyku to pozostaje tylko poczekać parę dni - powinno przejść. W kazdym razie obniżenie głosu nie ma nic wspólnego z usunięciem jajników;)
  9. [quote name='pawelek3000']ej Ludzie [/QUOTE] Słuchaj młody człowieku - psiego oseska nie karmi sie krowim mlekiem rozcieńczonym na dodatek wodą. :angryy: To jest absolutnie niewystarczajacy pokarm dla szczeniaka. Zakończ więc z łaski swojej te eksperymenty! Pies skuczy bo jest głodny a wielki brzuch ma zapewne z powodu robaków. Czy na prawdę doswiadczenie z wykończoną na twoich oczach suką i martwymi płodami niczego cię nie nauczyło! To zywe stworzenie i jak nie umiesz się nim zająć, a najwyraźniej nie umiesz, to pofatyguj się do weta. Przebadaj psa, odrobacz, kup specjalna mieszankę do karmienia. Jak nie masz na to ochoty tylko szukasz darmowego rozwiazania w internecie to wybacz ale moim zdaniem to jest ciag dalszy kompletnej nieodpowiedzialności i okrucieństwa . I tylko wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd za takie postępowanie
  10. Monika55 a może wsród tych telefonów trafi się jakis dom ( chociaż DT)z Krakowa lub okolicy ( tak by było cudownie ze względu na transport) dla bidulki z sandomierskiej powodzi. Sytuacja gardłowa - sunia przywieziona do Krakowa ale obiecany DT nie wypalił i teraz grozi jej powrót do Sandomierza. To nie szantaż emocjonalny- na prawdę nie ma innego wyjscia, szukamy DT i zupełna klapa a czas nagli bo tam gdzie jest teraz absolutnie nie może zostac. Sunia jest nieduza, młoda , łagodna, toleruje koty tylko niestety bardzo zabiedzona i ma początki nużycy - ludzie z psami boja sie brac chorego zwierzaka i klapa. A ona w Sandomierzu nie ma szans:shake: Potrzebny normalny dom, trochę pielegnacji, przyzwoite jedzenie - w prowizorycznym popowodziowym przytulisku sandomierskim nawet nie ma wody ( trzeba ja donosić) , warunki skrajne , o pielegnacji , kapielach czy leczeniu nie ma mowy. Koszty leczenia zobowiazał sie pokryć "Pro Animals" potrzeba "tylko" domu i troskliwego człowieka choc na trochę tu wątek suni: [url]http://www.dogomania.pl/threads/187097-Powodzianka-LOLA-kolejny-DT-nie-wypali%C5%82!!-Czy-przez-nu%C5%BCyc%C4%99-ma-straci%C4%87-szans%C4%99-%28[/url] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gr9ZsBM8I/AAAAAAAACDI/p1S0Sk5lU5E/Obraz%20865.jpg[/IMG] Proszę pomóżcie - może trafi sie jakiś promyk nadziei dla tej suni:placz:
  11. [quote name='Gisic87'] Co do kąpieli nie chcę ryzykować i wstrzymamy się chociaż do poniedziałku jakoś damy radę z zapaszkiem;)[/QUOTE] Uzgodnij to prosze z wetem.:roll: Moim zdaniem tak rozległa rana absolutnie nie powinna byc moczona - kąpielą wypłuczesz naturalną ochronę ( skrzep) jak wytworzyła sie w miejscu cięcia ,spłuczesz antyseptyczne "sreberko" a brudna woda z sierści psa + detergenty dodatkowo podrażnią ranę. Ja bym o kąpieli myslała dopiero jak wytworzy się zrost czyli przy dobrych układach ( jesli wszystko bedzie sie ładnie goić ) po 12-15 dniach. Jak smrodek bardzo Ci dokucza to zawsze możesz uzyc półsrodków też skutecznych a w tym wypadku bezpiecznych i przyjemnych dla psiaka- przecieraj mokrą szmatką i szczotkuj. Po kilku takich zabiegach zapaszek na pewno nieco zniknie;)
  12. Nie kupuj szelek - szkoda kasy. Zrobie mu i wyslę priorytetem w poniedziałek - na wtorek powinny dojśc Potrzebuję tylko ( mniej wiecej )obwód w klatce i adres do wysyłki - podrzuc mi na PW
  13. A gdzie byli rodzice jak sukę krył kundelek? A gdzie byli rodzice jak suka przez trzy dni rodziła? Zapytaj rodziców dlaczego suka odeszła w mękach , bez pomocy - może będą Ci umieli to wytłumaczyć.:angryy: Pozdrowienia dla rodziców - dzięki takim ludziom dogo pełne jest psich nieszczęść a miłośnicy zwierząt nie narzekają na brak zajęć. Widać myślenie boli !
  14. Niestety wartość żywieniowa tej karmy baaardzo ubożuchna : 18% białka 6% tłuszczu dla porównania np. NutraNuggets ( ok. 7 zł/kg) 28% białka 18% tłuszczu moim zdaniem szkoda kasy na tą karmę - zapycha psa ale niewiele daje. Lepiej zapłacic nawet drugie tyle ( czy dac psu o połowę mniejszą porcję ) ale kupic coś mającego przynajmniej 25 % pełnowartościowego białka i kilkanaście procent tłuszczu. Trawienie "zapychacza" też kosztuje energię i taka karma może dac wręcz ujemny bilans zywieniowy:shake:
  15. [quote name='Soema']Obroży ciągle mało[/QUOTE] Dzis wysłałam na Twój adres paczkę ( 4 kg) monotematyczna;) - same obroże, smycze, na małe i duże więc trochę piesków ubierzecie:lol:
  16. taks

    Psia moda by taks

    Malta [URL="http://lh3.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_GtVZ6sII/AAAAAAAACpo/6P30DII1qHY/s640/obroza.JPG"][IMG]http://lh3.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_GtVZ6sII/AAAAAAAACpo/6P30DII1qHY/s640/obroza.JPG[/IMG][/URL] [URL="http://lh3.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_GuKefa3I/AAAAAAAACpw/SVQjPsltWfU/obroza2.JPG"][IMG]http://lh3.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_GuKefa3I/AAAAAAAACpw/SVQjPsltWfU/obroza2.JPG[/IMG][/URL] [URL="http://lh5.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_Gt1NasTI/AAAAAAAACps/RRFecNrmDWM/s720/obroza1.JPG"][IMG]http://lh5.ggpht.com/_WsAWpOso5JM/TA_Gt1NasTI/AAAAAAAACps/RRFecNrmDWM/s720/obroza1.JPG[/IMG][/URL] Onomato-Peja [URL="http://img709.imageshack.us/img709/9646/beztytuugtk.jpg"][IMG]http://img709.imageshack.us/img709/9646/beztytuugtk.jpg[/IMG][/URL]
  17. [quote name='Soema'] jaki dałaś tytuł, poproszę o potwierdzenie.[/QUOTE] łopatologiczny:evil_lol: (i tak w poprzednim przelewie): "powódz taks bazarek dogomania"
  18. Dzis poszedł przelew 400 zł jako kolejny zaliczkowy z bazarku: http://www.dogomania.pl/threads/186236-ZAKO%C5%83CZONY-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06 ostateczne rozliczenie bazarku zrobimy po otrzymaniu wszystkich brakujących wpłat
  19. Dzis poszły dwa przelewy : 400 zł jako kolejny zaliczkowy z bazarku: http://www.dogomania.pl/threads/186236-ZAKO%C5%83CZONY-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06 i tu ostateczne rozliczenie zrobimy po otrzymaniu wszystkich brakujących wpłat i drugi przelew na 101 zł jako ostateczne rozliczenie bazarku: http://www.dogomania.pl/threads/186198-ZAKO%C5%83CZONY-taksowe-obro%C5%BCe-malowane-do-6.06?p=14732691#post14732691
  20. Dzis poszły dwa przelewy : [B]400 [/B]zł jako kolejny zaliczkowy z bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186236-ZAKO%C5%83CZONY-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06[/url] i tu ostateczne rozliczenie zrobimy po otrzymaniu wszystkich brakujących wpłat i drugi przelew na [B]101 [/B]zł jako ostateczne rozliczenie bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186198-ZAKO%C5%83CZONY-taksowe-obro%C5%BCe-malowane-do-6.06?p=14732691#post14732691[/url]
  21. taks

    Psia moda by taks

    [IMG]http://i49.tinypic.com/2v0ewso.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/nx117a.jpg[/IMG] Ana04
  22. [quote name='Equus'] gastroskopia u ludzi bardzo często przeprowadzana w celach diagnostycznych u psa jest już wielkim problemem (mało która klinika, jeśli w ogóle posiada taki sprzęt, umie to dobrze zrobić).[/QUOTE] Gastroskop to dośc drogie urządzenie i aby sie zwróciło musi byc stale uzywany . Taki zabieg nie jest poza tym tani ( premedykacja, asysta itd) więc i popyt niepewny - nie każdy wet zdecyduje sie na taką inwestycję .Przynajmniej indywidualna praktyka jest w gorszej sytuacji - juz prędzej klinika działajaca na zasadzie spółki lekarzy A poza tym trzeba pamietac że jak u ludzi rozmiar jest dość uniwersalny ( dochodzi ew. oprzyrządowanie pediatryczne) tak w wypadku zwierząt jedno uzbrojenie do urządzenia nie załatwia sprawy Nie zapominajmy że praktyki weterynaryjne działaja na wolnym rynku i prawa ekonomii tez są w tym wypadku bardzo wazne dla tych ludzi- powołanie powołaniem ale z czegos trzeba życ;)
  23. A może choc słowo o minusach takiej metody zanim wszyscy wpadna w absolutny zachwyt. Zabiegi laparoskopowe , podobnie jak u ludzi mozna robić tylko w określonych sytuacjach a powikłań jest też co niemiara. I pamietajmy cos za coś - małe cięcie to i małe pole operacyjne, mała widocznośc, duża szansa przeoczenia istotnych rzeczy. Przy typowych i niepowikłanych przypadkach prosze bardzo , ryzyko jest opłacalne ale juz w bardziej złozonych czy nie do konca jasnych i typowych ta metoda nie ma sensu- zbyt duże ryzyko i i tak najczęściej kończy sie przejsciem podczas zabiegu na tradycyjne cięcie. A co do gojenia i kontroli pooperacyjnej też różnie to bywa. Amputacja macicy bez wzgledu czy robiona "z małej czy dużej dziurki" w powłokach brzusznych to nadal amputacja ukrwionego narządu i ingerencja w jame brzuszną więc ryzyko infekcji śródoperacyjnej i krwawienia jest porównywalne. A najgrożniejsze powikłania po sterylce to nie puszczajace szwy zwenetrzne a to co dzieje sie "w srodku" i tu czy tradycyjne cięcie czy laparoskop róznicy nie robi. Tak więc spokojnie - to owszem jedna z metod ale nie zawsze i nie wszędzie taka cacy. Mądry wet nawet jak zainwestował w laparoskop będzie wiedział że nie jest to narzędzie uniwersalne i lekarstwo na całe zło...
  24. [quote name='MartynaP']j Przepraszam niechce nikogo urazic ale nierozumiem tego stanelyscie przed nim i tak sobie powiedzialyscie on nie da rady? niemozna go tak skreslac ze nie da i juz. Da rade!!!! nauczy sie zyc,biegac i robic inne psie rzeczy bez tej jednej łapki!!!! Chyba trzeba w to wierzyc[/QUOTE] MartynaP oczywiście że nikogo nie urażasz i to miłe że tak wierzysz w silną wolę psiaka ale róznie to bywa z tą adaptacją po amputacji. Mam troche doswiadczenia z "jamnikowatymi" i doskonale rozumiem obawy wetów że pies sobie nie poradzi. U "przegubowców" ( długi korpusik, krótkie łapki) juz z natury dosć mocno zaburzona jest statyka i obciążony kręgosłup. Po amputacji zmieni się/przesunie srodek cięzkości, zupełnie inaczej muszą wtedy pracować mięśnie tułowia ale i zmienia sie ustawienie sił działających na kregosłup. Dlatego to nie tylko kwestia silnej woli i chęci zycia u psiaka ale i tego czy np. nie pojawią sie poważne problemy z kręgosłupem ( dyskopatia, niedowłady...).Poza tym piesek do młodych nie należy więc i serducho zapewne nie pierwszej młodości - krótka amputacja ( taka byłaby lepsza ze względu na zachowanie równowagi) to jednak spory ubytek w łożysku naczyniowym i spory szok dla układu krążenia. Z kolei zostawienie długiego kikuta może spowodować że pieska będzie "ciagnęło" na te stronę , trudniej bedzie mu utrzymać równowage no i jest większa obawa urazu i odnawiania sie rany na kikucie niż przy radykalnej amputacji odjecia całej nogi na wysokości stawu. No i jeszcze ewentualnośc zostawienia tego jak jest . Pomijam ból ale taka niegojąca się rana to nawet przy super pielegnacji bomba zegarowa - w każdej chwili może dojśc do masywnego zakażenia , nawet sepsy i smierci zwierzaka. Dlatego to nie my tu na dogo możemy/jestesmy w stanie rozstrzygnąć co dla psiaka najlepsze z medycznego punktu widzenia. I nawet obawiam sie , bedzie trudno zrobic to wetowi który nie ma doświadczenia w twardej chirurgii. Dlatego optowałabym za jedną ale solidną konsultacją u dobrego/doswiadczonego chirurga ortopedy ( z możliwością przeprowadzenia u niego zabiegu). Wiem, wiem kasa... ale pamietajcie że "jak ktos jest biedny to nie stać go na[U] tanie[/U] rzeczy". Tanie też kosztuje a niewielki z tego pozytek i praktycznie często wyrzucony pieniądz więc lepiej zapłacic raz , nawet więcej ale za coś konkretnego;)
×
×
  • Create New...