Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Paradoksalnie ta obojetność byc może uratowała mu zycie. Nie sądzę aby ktoś na wsi wziął na siebie koszty ( duże) leczenia cudzego psa a wiejski wet wobec takiego okaleczenia wymyslił cokolwiek innego niż eutanazję.
  2. taks

    Psia moda by taks

    Szybki bazarek dla Mikusia a na nim m in. [B]sweterki, adresówki, kocyki[/B] [url]http://www.dogomania.pl/threads/217224-swetry-kocyki-adres%C3%B3wki-chusty-szukam-domu-dla-rannego-Mikusia-do-10.11?p=17937285#post17937285[/url] zerknijcie proszę - może coś się przyda pies potwornie okaleczony, koszty leczenia na pewno będą spore. Kazdy grosz na wagę złota.
  3. Szybki bazarek dla Mikusia [url]http://www.dogomania.pl/threads/217224-swetry-kocyki-adres%C3%B3wki-chusty-szukam-domu-dla-rannego-Mikusia-do-10.11?p=17937285#post17937285[/url] zerknijcie proszę - może coś się przyda bo koszty leczenia tej potwornej rany będą na pewno duuuże
  4. Szybki bazarek dla Mikusia [url]http://www.dogomania.pl/threads/217224-swetry-kocyki-adres%C3%B3wki-chusty-szukam-domu-dla-rannego-Mikusia-do-10.11?p=17937285#post17937285[/url] zerknijcie proszę - może coś się przyda
  5. O mateńko co za koszmar i on jamniczkowaty na dodatek. Muszę pomóc O konto poproszę dodajcie go tu koniecznie to się jamnicze ciotki zbiegną: [url]http://www.dogomania.pl/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-ca%C5%82ej-Polski-!!!!!!?p=17934671#post17934671[/url]
  6. Jesli Bzyk to też bezdomniak to ja nie mam nic przeciwko .
  7. [quote name='anias79']Chodziło o to aby poczekać i faktycznie sprawdzić przez USG czy jest w ciąży. Jeżeli okaże się, że nie jest to sterylizację również zrobię, tylko, że w odpowiednim okresie, czyli 2 m-ce po cieczce - takie są zalecenia weterynarzy, wówczas macica jest w stanie spoczynku. Słyszałam również, że z dwojga złego lepiej zrobić sterylizację aborcyjną po około 4 tygodniach, niż zaraz po cieczce[/QUOTE] I słuchaj weta bo mądrze mówi. Sterylka aborcyjna to z pewnoscia nie to samo co "normalna". I jesli chodzi o przebieg samego zabiegu i gojenia i ew. skutki/powikłania późniejsze. "Zaciazona" macica jest powiększona, bardziej przekrwiona - to stanowi utrudnienie podczas zabiegu i gojenia się ran. Wyciecie jajników podczas ich pełnej aktywnosci tez nie jest tym samym co sterylizacja w okresie spoczynku hormonalnego. Dlatego jesli nie ma bezwzglednej konieczności ( ciaża) to jak najbardziej warto poczekac na własciwy moment zabiegu. Z kolei na pewno dla suki która i tak ma byc "ciachnieta" lepiej zrobic abiorcyjną niz dopuścić do porodu, który przeciez ( pomijając konieczność usypiania miotu ) może miec rózny przebieg No i jeszcze cała "akcja" walki z laktacjaą która przeciez po porodzie i tak sie pojawi . Dlatego plan aby potwierdzić na USG ciaże i wtedy podjąc decyzje co do terminu zabiegu uwazam za bardzo słuszny
  8. [quote name='DORA1020']Fundacja jest Elpis,sa w niej 3 osoby,urobione pomoca zwierzakom po pachy,nie ma komu pracowac i tym sie zajac.Ale moze jest ktos chetny,kto dolaczy do Fundacji i nam pomoze.Nawet nie ma komu prowadzic strony internetowej Fundacji,a co mowic o zajeciu sie innymi sprawami.Pieniedzy rowniez Fundacja nie ma,ani zlotowki. Jak sie kogos prosi zeby pomogl,to kazdy slyszac o ogromnych problemach szybciuko sie ulatnia.[/QUOTE] Próbuję z całą zyczliwoscia zrozumieć Wasze postepowanie ale nijak nie mogę:roll:... Skoro juz jest fundacja( ale nie wykorzystuje w pełni mozliwości jakie bycie fundacją daje ) i nie ma "ani złotówki" a żeby te złotówki dostać wystarczy zakończyc rozmowy z burmistrzem to chyba TO powinien byc absolutny priorytet w tym momencie. I przynajmniej ja zaczęłabym od tego nawet kosztem chwilowej przerwy w biezącej pomocy kolejnym psom a nie miotała sie w bezsilności i braku srodków. Sposób w jaki to jest rozgrywane teraz nie ma perspektyw - psów w potrzebie nie będzie mniej a wrecz odwrotnie. Jesli juz teraz brakuje sił i srodków to bez zmiany metody działania na pewno daleko się nie zajedzie... No i efekty bywaja wtedy niewspółmierne do włożonej pracy bo przy przemęczeniu wkrada sie chaos Ja rozumiem że trudno odmówic pomocy konkretnemu zwierzakowi ale czasem trzeba zwolnic codzienną krzątaninę , złapać troche czasu i przemysleć metody - najczesciej taka refleksja jest bardzo owocna i w efekcie skutkuje sprawniejszą i wydajniejszą pracą. A brak stałych dotacji, brak aktualizowanej strony internetowej to niewybaczalne braki bez których nawet nie ma co marzyc o efektywnej pomocy no i oczywiscie poszerzeniu grona wolontariuszy czy sponsorów. Na prawde pisze to z całą zyczliwością i nie po to aby Was krytykować ale pomóc. Patrzę z boku i tak to widzę- wkładacie w to wszystko ogrom pracy i poświecenia ale to przypomina wybieranie wody sitem ,nie wystarczy i nie tędy droga. Zjadłam juz zęby na tzw" działalnosci społecznej" i wszedzie sprawdza sie jedna żelazna zasada - jak jest mało sił i srodków to absolutnie nie mozna sie wyłącznie zatracać w bieżącej pracy zaniedbując myslenie o jak najlepszej organizacji, sprawnym przepływie informacji i szukaniu pomocników/sojuszników. Wiem że to przy zmęczeniu trudne ale nie wolno mysleć w kategoriach "byle podołać temu co przyniósł dzisiejszy dzień". Najważniejsze jest nie to co pilne ale to co trzeba zrobic aby "jutro" chociaz nie było gorsze niz "dzis". Wszystkim zwierzętom i tak nie pomożecie - powiem brutalnie , w pojedynkę i bez srodków pomożecie niewielu a na koniec padniecie na polu walki. Jeszcze raz gorąco apeluję - zróbcie burzę mózgów jak sfinalizować sprawy z gminą
  9. Foksiu ale co ma wspólnego brodawczak w okolicy nosa z tym czego mozna sie domyslać z tych nieostrych zdjęć? To z pewnoscia juz rozległy ( i zapewne przykry dla psa) stan zapalny i obrzęk. A na jakim tle ? Ukąszenie przez owada? Infekcja po skaleczeniu? Zapalenie odmieszkowe? Przyczyn może byc wiele i żadne forum wizyty u weta i dokładnego obejrzenia tej zmiany nie zastąpi. I radze z tą wizyta nie zwlekac bo pies sie najprawdopodobniej męczy
  10. Nie, nie adoptuje bo ma juz w mieszkaniu 4 adoptowane psy a na głowie sporą kolejkę tych , którym pilnie szukam domów no i tu "stałym bywalcem" nie jestem Weszłam na wątek po dłuuugiej nieobecności zdziwiona że nadal trwa zbiórka na zabieg ( do której się kiedys dołożyłam) i tyle... Liczę że ktos ,(może Ty?) zrobi kolejny komplet ogłoszeń bo z samego podnoszenia wątku to niewielki pożytek jak widać. Zwłaszcza że jak pisałam tytuł jest mocno mylący.
  11. A może warto by było uaktualnić tytuł wątku;) Obecny raczej nie sugeruje, że suczka jest [U]juz[/U] gotowa do adopcji a te ponad 20 stron do przewertowania nieco przeraża. No chyba, że liczymy na DS wśród stałych bywalców wątku:evil_lol:
  12. poprosze o konto - dorzucę sie do M1 dla Puszka
  13. handzia- proponuje abys wpisywała wpłaty/wydatki w 1 poscie wątku tak jest znacznie łatwiej - wpłacajacy widzi czy jego wpłata dotarła no i wiadomo jaki jest stan kasy . Takie rozliczanie bardzo podnosi wiarygodnosc wątku = przyciąga ew. sponsorów;)
  14. taks

    Psia moda by taks

    [quote name='sugarr']Taks, czy masz może jeszcze taką taką taśmę różową w białe kropki? Była też chyba "z tego rodzaju" błękitna w białe. Właśnie znalazłam smyczkę, którą kiedyś kupiłam chyba na bazarku, taką właśnie kropkowaną. Pamiętam, że kupowałam w komplecie z zaciskową obrożą, ale ta niestety przepadła, jak kamień w wodę, a że od zakupu (dawno temu) miałam dwie przeprowadzki, to obawiam się, że przepadła, bardzo by mi zależało na takiej obróżce do kompletu, jeżeli oczywiście po tak długim czasie dalej masz dostęp do takich taśm.[/QUOTE] jakis kawałek powinnam miec ale to wymaga poszukiwań na które teraz ( czynny bazarek kubrakowy) nie moge sobie pozwolic bo nie nadążam:evil_lol: przypomnij sie proszę ( najlepiej na PW żebym nie przeoczyła) tak po 1.11
  15. Zapraszam na bazarek m.in. dla Reksia i Misia [url]http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10?p=17840908#post17840908[/url]
  16. zapraszam na bazarek m.in. dla Reksa [url]http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10?p=17840908#post17840908[/url]
  17. i ja zapraszam na bazarek m.in. dla piesków ze Szczebrzeszyna [url]http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10?p=17840908#post17840908[/url]
  18. taks

    Psia moda by taks

    Bazarek kubraczkowy własnie ruszył [URL]http://www.dogomania.pl/threads/216377-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10?p=17840908#post17840908[/URL] i potwierdzam co napisała kasia_1982 : kubraczki wysyłam wszędzie gdzie tylko dociera poczta:evil_lol:
  19. W Polsce to raczej nie znajdziesz miejsca gdzie mają odpowiednie doswiadczenie i przyzwoity odsetek udanych zabiegów neurochirurgicznych- tu ciagle się jeszcze uczą z lepszym lub gorszym skutkiem. Szukaj za południową granicą - tam takie zabiegi robią juz od dawna i z nieporównywalnie lepszym skutkiem. "Nasi" sie własnie od nich uczą ale to wszystko poslizg co najmniej kilkunastu lat do nadrobienia. Niebagatelną sprawą jest tez dobre zaplecze diagnostyczne które tam jest dostępne bez problemów. A ceny sa porównywalne z naszymi W necie znajdziesz chocby kliniki w Ostrawie , Brnie... Wszedzie tam spokojnie dogadzasz sie po angielsku a jak nie to i po polsku tez sie da Te kliniki mają i mozliwośc hospitalizowania psa po zabiegu a i dla opiekuna nocleg sie znajdzie
  20. [quote name='diana79']lepie może do kogoś z Was? Wy lepiej poprowadzicie rozmowy adopcyjne w razie czego niż ta starsza Pani, i na bieżąco mielibyśmy info jak sprawa stoi ;)[/QUOTE] Też tak myślę Wy się zorientujecie kto zacz a Pani nie koniecznie - a jak psy miałyby trafić z deszczu pod rynnę to się:flaming:
  21. [quote name='handzia']Tak zrobimy, kupię im dolpac, i coś na pchły. Za resztę kupimy karmę, może tak być Taks?[/QUOTE] Jasne tylko tak sie zastanawiam czy odrobaczaniem ( Misia?)nie trzeba by troszke poczekac skoro był dopiero co struty
  22. [quote name='diana79']trzeba by poszuka kogoś kto tam niedaleko mieszka i mógłby zrobić wizytę [/QUOTE] tu jest trochę osób z lubelskiego, które oferowały pomoc w wizytach PA: [url]http://mapapomocy.dogomania.pl/cat.php?id=15[/url]
  23. Nie tak dużo , bez przesady;) A przeciez nie wiadomo kiedy znowu będziecie mogły tam podjechać więc lepiej zostawić im jakis zapasik jedzenia
  24. to podeslij mi na PW nr konta , przeleję 150 zł
×
×
  • Create New...