-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
[quote name='Sarunia-Niunia']Dlatego właśnie powiedziałam Toyocie, że chcemy mieć ostateczną odpowiedź najpóźniej dziś, [/QUOTE] Dokładnie - nie ma na co czekać - tak albo tak W koncu tez za benzyne trzeba będzie zwrócić a jazda taki kawał drogi pożyczonym autem i dla kogos kto stale nie pokonuje takich długich tras to moim zdaniem ryzyko. A stres dla psa że jedzie z kims obcym? Stres i tak będzie bo trafia w nowe miejsce. Natomiast przedłużanie stresu tam gdzie teraz jest ( i jeszcze ta suczka z małym po sąsiedzku) tez mu na pewno nie służy
-
Tak to się możemy bawić do us...nej smierci aż w końcu nie będzie kogo przewozić albo trzeba będzie majątek na leczenie. Czy nie mozna choć sprawdzic mozliwosci i ceny przewozu psa przez którąś z osób z dogo oferującą transport po Polsce za zwrot kosztów benzyny? Jest takich ogłoszen na watku transportowym kilka chocby te: http://www.dogomania.pl/threads/1764...C5%BA-W-wa%29? http://www.dogomania.pl/threads/1855...3%B3w-paliwa.? http://www.dogomania.pl/threads/1971...liwa%29/page4? http://www.dogomania.pl/threads/2200...jsce-w-Polsce?
-
Najczęściej przyczyną takich leków u maluchów jest zła miska- za wielka i za głęboka. Szczeniaka mozna szybciej oswoić z samodzielnym jedzeniem i piciem dając na początek coś płytkiego i szerokiego - choćby talerzyk
-
Proponuję zapytać Jubu o mozliwośc dowiezienia staruszka jutro do W-wy. A we srode jak rozumiem miałby transport W-wa Opole. Trochę faktycznie naokoło ale na bezpośredni możemy długo czekac a tak za dwa dni jest już bezpiecznie u Celiny. Połowę rachunku Jubu pokryję więc trzeba uzbierać jeszcze drugie pół
-
po trasie transportu szuka Cajus JB - może połączyć siły? http://www.dogomania.pl/threads/223378-Poszukuj%C4%99-transprtu-Bydgoszcz-gt-O%C5%82awa? transport na dogo oferują http://www.dogomania.pl/threads/176436-Oferuj%C4%99-transport-za-zwrot-koszt%C3%B3w-%28%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa-dowolne-miejsce-w-Polsce-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa%29? http://www.dogomania.pl/threads/185565-Transporty-KATOWICE-gt-ca%C5%82a-Polska.-Ze-zwrotem-koszt%C3%B3w-paliwa.? http://www.dogomania.pl/threads/197123-Cz%C4%99stochowa-gt-ca%C5%82a-Polska-%28zwrot-koszt%C3%B3w-paliwa%29/page4? http://www.dogomania.pl/threads/220003-Oferuj%C4%99-transport-w-dowolne-miejsce-w-Polsce? oczywiscie dorzucę się do kosztów transportu
-
[quote name='jofracy']tanitka to super oferta![/QUOTE] aż podejrzanie "super" z pewnością jest to transport "przy okazji" przewozu innych towarów więc pytanie w jakich warunkach i jaką trasą /ile trwa taka jazda To staruszek , nie wiadomo w jakim stanie fizycznym wiec jednak jakieś minimum komfortu w transporcie musi miec zapewnione jesli ma dojechać żywy
-
[B]aninamac[/B] i zimowe plenery [IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430717_2660768118478_1234180799_32183222_817310231_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/429267_2660763998375_1234180799_32183210_813189821_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/431111_2660765558414_1234180799_32183216_579737843_n.jpg[/IMG]
-
[B]Tilia[/B] - whippety w obrózkach z "charcim" zaciskiem [IMG]http://lh4.googleusercontent.com/-83rk-xlx-O4/TywysMrbMWI/AAAAAAAAIJk/QzIheh-fW34/s640/IMG_0721m.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.googleusercontent.com/-QLILcQ--vyY/TywyrqJ-ulI/AAAAAAAAIJc/wFaZvv1e9aM/s640/IMG_0718m.jpg[/IMG] i jeszcze charcik [IMG]http://lh3.googleusercontent.com/-SYO-WhoJvGU/Tyu7FeFCF7I/AAAAAAAAIIw/mn58E7u1vtI/s720/_MG_3511m.jpg[/IMG]
-
sprawdzić to powinien przede wszystkim adresat , na swojej poczcie. Mozna to zrobic nawet telefonicznie jak ma się numer przesyłki. W 99 przypadkach na sto takie "zaginiecie przesyłki" to po prostu zawieruszone awizo. Przesyłka pewnie dawno lezy na poczcie adresata i czeka na odbiór
-
Ineger przestań , bo żal bierze jak sie czyta takie teksty. Chcesz komus dokopać to idz na podwórko do kolegów, może znajdziesz słabszego to ci ulży. A jak nie masz zielonego pojęcia o ratowaniu [U]zagłodzonych[/U] psow to daruj sobie ten wątek i lekceważące "polonistyczne" uwagi wobec kogoś kto może i robi błędy ortograficzne ale przynajmniej ma serce do zwierząt i zamiast klepać głupoty w klawiaturę szuka pomocy dla psiaka i nie uważa, że zjadł wszystkie rozumy. Wygłodzenie i wychłodzenie ma różne stopnie i jesli pies był na prawdę mocno zagłodzony to twoja rada "dać żreć i po problemie" mogła go kosztować nawet życie. Odkarmienie takiego psa , zwłaszcza jesli doszło do głodowych zmian w przewodzie pokarmowym i wątrobie nie jest takie proste jak sobie wyobrażasz. Widac że w zyciu nie miałes do czynienia z takimi bidulami Mam nadzieję że LabekFrodo znalazł w porę sensowną pomoc i wskazówki i udało Mu się uratować psiaka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
taks replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek m in "na Kielce" [url]http://www.dogomania.pl/threads/222358-obro%C5%BCe-smycze-szelki-i-inne-na-3-cele-do-13.02?[/url] -
Oficjalnie podaję link do nowego bazarku i zapraszam na zakupy [url]http://www.dogomania.pl/threads/222358-obro%C5%BCe-smycze-szelki-i-inne-na-3-cele-do-13.02?[/url] PS. jesli moge jeszcze o cos prosic to jesli ktos ma pytania na PW dotyczące np doszycia jakis rzeczy , to bardzo prosze o wstrzymanie sie z tym choć dzień , dwa bo teraz po prostu nie ogarnę i obsługi bazarku i odpisywania na PW. Jak pierwsza fala zakupów minie to juz będzie mi łatwiej na spokojnie wszystkim odpowiedzieć
-
Witam Kochani i przepraszam że naraziłam Was na nocne czuwanie Niestety wklejanie takiej ilości zdjęć to długa i żmudna praca. Na dodatek miałam niespodziewane ( i dotąd nie rozwiązane ) problemy z logowaniem sie na ImageShack i zdjęcia musiałam awaryjnie ściagąć przez inne hostingi. Na koniec padła dogomania... Bazarek zaraz otwieram ale: Niestety , co pewnie wielu z Was zdenerwuje , nie mogę uznać zamówień złożonych przed otwarciem bazarku. Bazarek jest w opcji "kup teraz" , wielu rzeczy nie jestem juz w stanie doszyć i są to pojedyncze egzemplarze więc uważam, że sprawiedliwiej będzie jak wszyscy będą mieli równe szanse. No i dopiero teraz, po oficjalnym otwarciu wiadomo na jaki cel jest bazarek co mam nadzieję dla wielu też jest dość istotną informacją. Biegnę więc otwierać bazarek i wszystkich , którzy zrobili falstart jeszcze raz przepraszam i proszę o ponowne zamówienie juz po moim poscie będacym początkiem oficjalnych zakupów
-
Piotruś i Pwełek/Tofik juz w domkach! WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!
taks replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
A może porozwieszać w okolicy gdzie mieszka ASTRA126 papierowe ogłoszenie z takim mniej więcej tekstem: Grzeczny, niekłopotliwy ,nauczony czystości, niewielki 5 letni jamniczek szuka pilnie domu gdzie mógłby przeczekać kilkutygodniową nieobecność włascicielki. Za przysługę przewidziany zwrot kosztów utrzymania psa i wynagrodzenie za fatygę i tel kontaktowy Może jak nie młodzież to np jakaś emerytka będzie chciała dorobić trochę grosza a przynajmniej odpadnie wożenie Pawełka po Polsce i większa szansa że w takim domu będzie jedynakiem -
Piotruś i Pwełek/Tofik juz w domkach! WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!
taks replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
[quote name='anica'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/198475-LILUtosi-w%C4%85tek-informacyjny[/URL] a może tutaj ? przynajmniej na trochę - dopóki nie znajdzie się chociaż DT ?[/QUOTE] do zewnętrznego kojca?:crazyeye: -
Piotruś i Pwełek/Tofik juz w domkach! WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!
taks replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
Wiecie co z tym dojeżdżaniem aby wyprowadzić psa to trochę skomplikowane. Nie kazdy jednak zdecyduje sie dać klucze do domu ludziom bądź co bądź obcym -szczególnie jak by to miała byc cała brygada. No i Poznan jest spory więc jak juz, to ktos z okolicy bo przeciez , zwłaszcza przy tej pogodzie nikt nie bedzie jeździł pół miasta żeby wprowadzić na krótki spacerek. Ale pomyslałam o czymś innym choc po tej linii. Niedługo zaczynają się w Wielkopolsce ferie więc troche dzieciaków bedzie siedziec do południa w domu. Może gdzies [U]po sąsiedzku[/U] znalazłaby sie jakas młoda osoba która przyjęłaby Pawełka "do przedszkola' na te godziny kiedy miałby byc sam w domu. Dla zachęty może za jakąś sensowną opłatą którą tu uzbieramy. -
Inka spędziła kilkanaście dni w DT, po czy znalazła super DS :) .
taks replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
[quote name='Maciek777'] Ale gdybym w jakiś sposób mogł pomóc no to słucham...:eviltong: [/QUOTE] Na pewno nie zaszkodzi porobić trochę papierowych ogłoszeń ze zdjeciem suczki i porozwieszać na tym osiedlu gdzie się kręciła. Mogła zwiać komuś kto nie szuka suczki w internecie. I jeszcze weterynarz - jesli jest jakis w tamtej okolicy to warto podejśc i pokazac zdjecie , może skojarzy suczkę jesli była u niego leczona/szczepiona To bardzo cenna w poszukiwaniach własciciela wskazówka że suczka trzymała sie jednego miejsca/osiedla - warto z tej szansy skorzystać -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='yunona']Bidulek, ale miał życie nie zazdroszczę :( Koniecznie jakieś DT , badania i dokarmienie.[/QUOTE] yunona ,to stare zdjęcie i faktycznie może przerażać W lecie wyglądał juz tak: [url]http://img33.imageshack.us/img33/7195/img1160xx.jpg[/url] piesek nie wymaga jakis ekstra zabiegów,czy odkarmiania- jest w pełni adopcyjny. Potrzeba mu juz tylko "zwykłego" ludzia a nie specjalisty od reanimacji Problem na teraz to nie zły stan psa tylko choroba jego tymczasowej Opiekunki która wspaniale wyprowadziła psiaka ze stanu szkieletora Dlatego na cito potrzebny inny dt lub ds aby nie zaprzepaścić tej pracy i szansy jaką Pawełek dostał juz raz od losu -
Inka spędziła kilkanaście dni w DT, po czy znalazła super DS :) .
taks replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
poproszę namiary na konto - coś podeślę na dobry początek;) -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara'] Jams to młody, jamnikowaty psiak, który trafił do naszego schroniska 30 stycznia 2012 roku z ul. Jordana na Osiedlu Helenka. [/QUOTE] A może warto porozwieszać w okolicy plakaty, może ktos go szuka. Niestety nie wszyscy właściciele robią cos tak oczywistego jak szukanie w schronisku. Jamnior wygląda na zadbanego wiec pewnie niedawno się zgubił. -
[quote name='japanisze']Jak prace nad bazarkiem? Czuję w kościach, że to już tuż, tuż :D[/QUOTE] Wstępnie przymierzam się do soboty lub niedzieli, to zależy jak mi będzie "chodził" internet
-
[quote name='lusinda']witam, chciałabym założyć bazarek - mam troszkę rzeczy które chciałabym sprzedać, jednak nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. czy może mi ktoś na chłopski rozum napisać co i jak ??:) z góry dziękuję.[/QUOTE] i przede wszystkim radzę też uważnie przeczytać regulamin bazarków- jest tam sporo waznych informacji , których Nikaragua nie wymieniła [url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA!?[/url]
-
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
taks replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='agata51']Jeszcze w sprawie szczepień, bo już zgłupiałam. Moje psy są szczepione raz w roku przeciw wściekliźnie i co 2 lata przeciw wirusówkom, jako rzecze nasza wetka. Dobrze rzecze? [/QUOTE] Dobrze rzecze wsciekliznę jest w Polsce obowiazek doszczepiać co roku . Co prawda wiekszość uzywanych szczepionek daje nieco dłuzszą odpornośc ale wymogi formalne są jakie są i chcąc uniknąc mega kłopotów lepiej nie łamać prawa. Niestety brak aktualnych szczepień p/wsciekliźnie np w takich instytucjach jak hotele może sie skonczyc potęznym mandatem a nawet zamknieciem placówki. Wirusówki u dorosłego wystarczy raz na dwa- trzy lata przypominać. To w normalnych warunkach ( zdrowy, domowy) powinno wystarczyć dla podtrzymania odporności. Troche inaczej jak pies jest szczególnie narażony na kontakt z chorymi psami ( przytulisko, schron, dt) lub odpornośc ma mniejszą ( wiek, choroby przewlekłe)- wtedy rytm szczepień wet musi dopasować do konkretnego przypadku -
opuchnięte jądra u kastrata - bardzo proszę o szybką odpowiedź
taks replied to karolajn's topic in Weterynaria
[quote name='strix'] Czyli pies nie był kastrowany, tylko Wam powiedziano, że był.[/QUOTE] byc może pies nie był kastrowany a jedynie sterylizowany Róznica polega na tym, że w pierwszym wypadku usuwane są gonady a w drugim jedynie podwiązywane nasieniowody ( co powoduje jedynie bezpłodnośc przy zachowaniu czynnych hormonalnie jader). Zabieg sterylizacji jest rzadko wykonywany i nie polecany ale jak widać są weci którzy to stosują