-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
taks replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']A usg serca było robione?[/QUOTE] usg serca to tzw echokardiografia ( "echo serca") i wskazania do tego badania są scisle okreslone. To nie jest badanie podstawowe i w tym wypadku nie wydaje sie konieczne tym bardziej, że niewiele gabinetów wet. dysponuje aparaturą do tego. Natomiast zwykły rtg klatki piersiowej ( w 2 ekspozycjach)i ekg to podstawa diagnostyki w tym wypadku -
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
taks replied to toyota's topic in Już w nowym domu
z sercem da się wiele zrobić jesli jest pełna diagnoza i podejmie się jeszcze leczenie. To co jest cytowane wyżej ( z fb) to jakieś "wolne tłumaczenie" które w zaden sposób nie daje obrazu stanu serca. A juz na pewno nie tłumaczy idiotycznej zreszta wypowiedzi ( o ile taka faktycznie padła w co wątpię ) że suka ma pół roku zycia- takiego wróżenia z fusów żaden rozsądny wet nie zrobi. Osłuchiwanie to dopiero wstęp do własciwej diagnozy. Przerost komór i niedomykalnosć zastawek (co daje szmery osłuchowe) to przypadłość większosci starszych psów. Z tego co widzę ( pomijajac błedy w nazwie leku) suka dostaje jedynie srodki odwadniające (i to dublujące się ) oraz obnizajace poziom cholesterolu ( czego u psów sie nie stosuje bo one nie chorują na miażdzycę naczyń a ew. nadcisnienie jest innego pochodzenia). Gdzie rtg klatki piersiowej ? Gdzie ekg? Gdzie leki wspomagające pracę serca? Generalnie mam bardzo mieszane uczucia co do wiarygodnosci tego co o leczeniu suki jest tu napisane.Albo wiele pominięto albo wiele dodano od siebie. Przy tak zaawansowanej niewydolności serca ( jak tu jest sugerowane) pies nie jest w stanie wykonywać takich biegów jak widać na zdjęciach. A wychudzenie Laro wcale nie jest jednoznacznie zwiazane z niewydolnością krążenia pochodzenia sercowego. Przebieg kliniczny bywa różny -
tez mam w subskrypcji ( odkąd zrobiłam i wysłałam uprząż która zapewne nigdy do psa nie dotarła) i też podczytuję i zastanawiam sie jak długo jeszcze dacie sobie grać na nosie. Pieniadze zbierane na psa NIGDY nie są własnoscią skarbnika, to chyba oczywiste. Jakim więc prawem nawet w skrajnie trudnej sytuacji ktoś z tej kasy korzysta na swoje prywatne cele? Zdumiewająca bezczelność. Funkcja społeczna nie zmienia charakteru tego czynu - to tak jakby kasjer "pożyczył" z kasy firmy bo ma potrzebę i dostęp do pieniędzy a później obiecywał spłate "jak zarobi". To jest zwyczajna kradzież i są na to odpowiednie paragrafy. Tym bardziej nalezy uciąc sprawę że postawa tej pani jest delikatnie mówiąc cyniczna. Brak czasu na odesłanie paczki - dobre!
-
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
taks replied to toyota's topic in Już w nowym domu
A czemu szelki sa tak dziwnie założone? Z tego co widzę to normalne guardy. Czyli łączniki powinny byc na górze i między przednimi łapami a nie po bokach jak na zdjęciach o tak: [IMG]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiQNlnvIvTjTADMH0zgFElWBUbU6ePVlJvGG1yTOoJ179jFrw-oQ[/IMG] -
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
taks replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']A co ta karma ma albo nie ma w sobie ,że jest dla sercowców?[/QUOTE] oczywiscie ,że to kolejny przykład zdzierstwa tej firmy 30 zł za kilo karmy zupełnie przeciętnej tyle ,że z dodatkiem tauryny. Znacznie lepszy i tańszy efekt mozna uzyskać kupując lekkostrawną karme nawet z górnej półki ( w cenie 15-20 zł) najlepiej bez zbożową i suplementy "na sercowe' choćby to: [URL="http://www.vetfood.pl/pl/oferta/dla_psa/CARDIOforce/"]http://www.vetfood.pl/pl/oferta/dla_psa/CARDIOforce/ [/URL]i jest wiele karm nie konserwowanych solą ( chocby wszystkie Acana) więc i to kolejna marketingowa bajka rc -
[quote name='understandme']Też jestem ciekawa kiedy są plany na następny bazarek :) [/QUOTE] Następny bazarek zupełnie "w lesie". Na razie jestem dopiero na etapie ciułania kasy na zakupy materiałów. Myślę że najwcześniej coś wystawie juz po wakacjach
-
Już nie bezimienna -KIA w BDT. Potrzebne $ na badania.
taks replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']Essentiale najlepsze. [/QUOTE] Nie powiedziałabym... 50 tab essentiale to ok. 23 zł identyczny skład (czyli same fosfolipidy 300mg w kaps.) ma esseliv forte a 50 tab kosztuje ok. 19 zł czyli tańsze natomiast jest jeszcze preparat o nazwie esseliv duo . I to polecam. W skład wchodzi poza fosfolipidami jeszcze ważna dla regeneracji wątroby L-aspargina, L-ornityna oraz Niacyna , vit b6 i kwas foliowy cena 40 kaps to ok 14 zł -
to może być przetoka od zęba cholernie bolesna sprawa no i niebezpieczna bo zakażenie może się szybko rozprzestrzenić ja bym jednak zawiozła psa do sensownego weta
-
[quote name='keakea']Szynki w sensie mięsa z szynki?[/QUOTE] miejmy nadzieję bo taka ilość wędliny( a skrawki to gł "koncówki" i brzegi czyli szczególne nasycenie peklowania) na pewno ani nerek ani wątroby Sama nie ucieszy, że o stanie skóry nie wspomnę:cool3: Ja wyznaję zupełnie inną szkołę karmienia - z dwojga złego wolę jak pies nie doje niż jak zje coś co może mu szkodzić
-
Grido w jeansowym kompleciku [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg39/scaled.php?server=39&filename=grido1.jpg&res=landing[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg685/scaled.php?server=685&filename=grido3.jpg&res=landing[/IMG]
-
proponuje iść do weta nie dopiero za tydzień tylko juz. To może byc infekcja cewki lub/i worka napletkowego i za parę dni choroba rozhula się na dobre
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
taks replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='rozi']Ja powiem krótko - od***ta się od Gonzalesowej. Mówię za siebie. I za Olka.[/QUOTE] a to uroczo powiedziane jak widzę folklor w cenie i ten graficzny i ten słowny nie byłoby całej dyskusji gdyby sama "Poszkodowana" regularnie nie wywoływała akcji poparcia rodzierajacymi serce wyznaniami jak bardzo cierpi, że nie wszyscy są Jej postami zachwyceni. Komu sie nie podoba ma mieć gębę na kłódkę bo przeciez jego odczucia sa zupełnie nie ważne... Faktycznie nie warto tego tematu ciagnąc bo robi sie żenująco prymitywnie. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
taks replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Biedę klepie nie jeden na tym forum ,chorych też nie brakuje. O wielu pewnie nigdy się nie dowiemy bo większość raczej o tym nie pisze publicznie i niczego nie próbuje tym wytłumaczyć ani nie oczekuje z tego powodu współczucia czy specjalnego traktowania.... Sporo ludzi wchodzi tez na forum ( pwp) po cięzkim dniu pracy aby napisać czy przeczytać rzeczy wazne a nie dla zabawy .Nie każdy ma sokoli wzrok i kupę czasu aby czekać na ładowanie "emotkowych" stron. Jedni chcą aby forum było przede wszystkim słodkie, wesolutkie , kolorowe i miło sie na nim bawiło. Ale sa i inni którym [U]przesadnie[/U] bajeczna kolorowość przeszkadza, rozprasza i utrudnia korzystanie z forum. Niektórych pewnie wręcz irytuje swoją nachalnością graficzną- to juz sprawa wrażliwosci etetycznej wystawionej tu na wielka próbę Sa na forum działy bardziej "luźne" gdzie można się pobawić , poplotkować pokazać śmieszne fotki, gify . Dział pwp to jak dla mnie dział przede wszystkim roboczy i tu na pewno nie wszyscy wchodzą w celach rozrywkowych . Chyba bardziej na miejscu jest tu więc zwięzłość , rzeczowość i przejrzystość postów Kolejna juz czysto techniczna sprawa to "pojemność" forum - nie jest nieskończona o czym warto pamiętać. Mądrze pojęta wolnośc jednostki nigdy nie jest bezwzględna - kończy sie tam gdzie zaczyna ograniczać wolnośc innej jednostki. A wiec w przestrzeni publicznej nie ma tak, że kazdy robi co chce i mu dusza/serce czy ekscentryczny sposób ekspresji dyktuje. Zasady współżycia (abyśmy sie wzajemnie nie zadręczyli ) wymuszają kompromisy. W pewnych miejscach granice wolności są nawet dokładnie zdefiniowane. Tu na forum jest to regulamin: [B]"c) Nadużywanie emotikonek, dużych liter, kolorowych czcionek – jest zakazane – uciążliwe posty będą moderowane lub usuwane.[/B]" -
|||| Jamniczka Foczka - CHORE ŁAPKI JUŻ W SWOIM DOMU. DZIęKUJEMY ||||
taks replied to Isadora7's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nenufar'] Jedynym ratunkiem dla Foczki jest przeszczep komórek macierzystych i tłuszczowych, będzie to z tego co zrozumiałam kilka operacji. Operację zaczną się w połowie lipca ponieważ Foczka musi przytyć żeby było co pobierać. [/QUOTE] Nie chodzi tu o przeszczep komórek tłuszczowych;) W tej metodzie tkanka tłuszczowa ( pobrana od zwierzęcia ) jest materiałem do laboratoryjnej hodowli komórek macierzystych które następnie podaje się np w okolice uszkodzonej chrząstki i ściegna. Stosunkowo nowa u nas metoda stosowana gł. u koni ale także innych zwierzów. Na szczęscie dla Foki nie jest specjalnie inwazyjna ani niebezpieczna . Jedynym jej minusem są niestety dośc duże koszty -
Nutusiu to chyba jakieś nieporozumienie albo nauki medyczne w ciagu ostatnich lat zmieniły sie o 180 stopni:crazyeye: Podczas antybiotykoterapii szczepienie nie ma najmniejszego sensu- nie tylko jest nieskuteczne ale wręcz niebezpieczne bo istotnie wzrasta ryzyko powikłań. Mnie uczono że odstep powinien wynosic CO NAJMNIEJ 2-3 tyg od odstawienia antybiotyków
-
L-karnityne juz dostaje w Cardioforce więc nie ma potrzeby dodawać jeszcze ekstra;) A w upały lepiej "sercowcom" odpuścic spacerek - szybkie siku i do domu.
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='yunona']Chyba do admina forum[/QUOTE] Hmmm , watpie aby adm studiował wątki i odpisywał na wszystkie uwagi ( tym bardziej że wiekszośc tych które czytałam to nie tyle problem dogo co ustawień własnego kompa...np niektórych programów anty wir które koszmarnie spowalniają ładowanie stron) Jest na forum taki banerek na górnej listwie i nazywa się "kontakt"- konstruktywne uwagi myślę lepiej kierować na podany tam adres mail;) niż "wrzucać" w forum -
[quote name='jofracy']Taks masz skrzynkę zapchaną :)[/QUOTE] Juz wyczyściłam i czekam w gotowości przepraszam , jak wyszłam z dogo nastąpił wyjątkowo obfity wysyp spamu i zatkało na amen:shake:
-
Jubu , dzięki za dobre wieści bo ta cisza trochę mnie zaczęła niepokoić. Przy tej tropikalnej dzisiejszej pogodzie droga była pewnie cięzka więc tym bardziej bardzo bardzo dziękuję Ci za ekspresowe wyratowanie Sama z transportowej opresji:Rose: Jesteś the best:lol: Teraz czekam na rachunek i nr konta
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
taks replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='gameta'] kiedyś poporstu była bezinteresowna wzajemna pomoc. a teraz jest biznes...[/QUOTE] biznes? to znaczy jak ktos sprzedaje ciuchy to jest ok jak robi bazarki cegiełkowe to też ok a jak sprzedaje swój czas to juz jest nie tak?:crazyeye: no cóz mnie sie wydaje że czas to najbardziej deficytowy towar i nikt go nie ma w nadmiarze. Kto robił ogłoszenia ten wie o czym mówię i jak niewspółmierny do wysiłku jest to "zarobek". Dlatego nie "goniła bym " tej [U]bardzo potrzebnej oferty [/U]bazarkowej. Przynajmniej te osoby [U]wiedzą jak pozytecznie[/U] ( i to podwójnie bo korzysta i ogłaszany pies i beneficjent bazarku) spędzić czas przy kompie. A ta wiedza nawet wśród "udzielajacych sie " w dziale pwp tak znowu powszechna nie jest. A tak w ogóle to [U]tu[/U] na bazarkach dzielimy włos na czworo a tym czasem na dogo kwitnie handel poza bazarkami i z tego co widzę ma się dobrze. Tak dobrze, że często nowi userzy nawet nie zdają sobie sprawy, że to zakazane regulaminem skoro tak nagminne. Bywa i tak, że oferty sprzedaży są jedynymi postami danego użytkownika. Jeszcze trochę i dogo będzie filią allegro , przynajmniej w zakresie towarów jakos tam powiązanych ze zwierzętami, jestesmy na dobrej drodze do tego... A bazarki? No cóz staną sie skansenem dla tych frajerów , którzy nie dośc że grosza z tego nie mają to jeszcze w przeciwieństwie do pozostałych "handlarzy" musza sie dobrze nagimnastykować aby spełnic wszystkie wymogi regulaminu bazarku i gesto tłumaczyc jak coś przypadkiem przeoczą. -
[IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/543273_372456539474417_1338053789_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/295006_372458352807569_1030655581_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/599128_372459476140790_1585269173_n.jpg[/IMG] naszkaarek to jeszcze raz: [U]musisz otwozyć zdjęcie[/U] , klikasz na nim "kopiuj adres obrazka" i TEN adres wklejasz pewnie wklejałaś bezposrednio adres który podałas wyżej a to nie zadziała
-
[quote name='Adamant']oj jak ten czas szybko mija :evil_lol: jeszcze raz dziś sprawdziłam datę pierwszego postu i chyba do okulisty muszę iść bo nijak się to ma do cyt tu wypowiedzi :diabloti:[/QUOTE] nie rozumiem o co Ci chodzi:roll: to chyba jednak nie kwestia okulisty tylko uważnego przeczytania 1 postu:eviltong:
-
[quote name='neshia'] Czy dobrze będzie jeśli poproszę veta o kroplówkę z płynami?[/QUOTE] Masz być u weta dzis do kontroli? Jeśli tak to sam oceni czy jest taka potrzeba. Wydaje mi sie że nie jest to konieczne skoro od nocy juz jej nie "naciąga". Z Twojego opisu wynika że faktycznie ona z tych dłużej "przezywających narkoze" ale nie widze nic niepokojącego. Narkoza spowalnia metabolizm więc i zapotrzebowanie na płyny jest nieco mniejsze zanim organizm się do konca nie oczysci . Jak jej bedziesz dawać po troszkę wody tak jak pisałam ( często ale w niewielkich porcjach) to wystarczy. Dzisiejszy dzien powinien juz przynieśc wyraxne pozytywne zmiany w jej zachowaniu więc powinnaś odetchnąć bo najgorsze juz za wami
-
[quote name='bejasty']Jak najbardziej popieram nie zabieraj miski z wodą tym bardziej ,że wymiotuje moze ci sie odwodnic !!! [/QUOTE] I to jest właśnie najczęsciej popełniany błąd!!! Jesli pies wymiotuje to NIE DAJE SIE nic do pyska pod żadnym pozorem- ani jedzenia ani wody bo to tylko prowokuje kolejne wymioty = prowadzi do jeszcze większego odwodnienia.W wypadku uporczywych wymiotów ZAWSZE ilosc płynów wydalonych bedzie wieksza niz wypitych czyli podawanie "per os" płynów zwiększa tylko ich deficyt w organizmie Dorosły pies pozbawiony picia nie odwodni sie nawet przez 1,5-2 doby. Natomiast jesli piciem będą prowokowane wymioty szybko dojdzie do [B]zaburzeń elektrolitowych a to faktycznie może byc groźne[/B] W takich wypadkach ( uporczywych wymiotów) płyny podaje sie wyłącznie pozajelitowo. Najlepiej we wlewie dozylnym ale można też podać metodą tzw. "hypodermoklizy" czyli wkuwając się pod skóre okolicy szyi i karku . Taki wlew podskórny z soli fizjologicznej jest łatwy do wykonania nawet w warunkach domowych ( po konsultacji z wetem oczywista) Dopuszczalne jest jedynie dozowanie minimalnych ilosci wody ale nie tyle "do napojenia" co raczej nawilżenia śluzówki pyszczka i gardła. Dopiero jak odruchy wymiotne znikną mozna zacząć dawac wodę ale zawsze pod kontrolą -czyli [U]często ale w niewielkich ilosciach [/U]( dosłownie zaczynając od 2-3 chlapnięć jęzorem i koniec). Poza tym jest jeszcze druga sprawa . Po zabiegu ( narkozie) pies może mieć jeszcze przez nawet kilkanascie godzin zaburzony odruch połykania ( konsekwencja podanych leków zwiotczających)i może się łatwo zakrztusić. Dlatego bezpieczniej jest nie "stawiać" miski tylko poić pod kontrolą
-
[quote name='neshia']Do samochodu podniosłam ją po prostu pod przednie łapy, chociaż nigdy tak psów nie biorę (zawsze idzie ręka pod brzuch). Jednak takie podnoszenie pod łapy wydaje mi się zbyt naciągające skórę na brzuszku... Macie jakieś sprawdzone super tricki na to? :-) P.S. Drugie rzyganko zaliczone ;>[/QUOTE] jedna dłoń pod mostek , druga od strony ogona między tylne nogi, tak żeby podtrzymać miednicę. To najbardziej fizjologiczny chwyt u mniejszych psów- stabilny jest kregosłup i nie naciągasz mięśni brzucha ( a to w tym wypadku ważne bo to szwy wew. bardziej wymagają "chuchania" niż te skórne). Jak suczka wymiotuje to oczywiscie nie dawaj jej dzis jedzenia a wody tylko po odrobinie tak do zwilżenia pyszczka , nie więcej