-
Posts
18622 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asior
-
Pani wando, moze ktoś ją rozpozna z Krakowian....
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='Ada-jeje']No prosze, nie rozsmieszaj mnie, bede zdrowsza, bo juz tez leciwa jestem. A czy wiesz ze w Malopolsce jest Olkuskie Stowarzyszenie Przyjaciol Zwierzat :angryy::mad:[/QUOTE] :-o są realnie czy tylko na papierze???? Bo pierwsze o nich słyszę :roll: -
WIĘZIEŃ - 3 lata w komórce, śląsk [*] za późno...
Asior replied to missieek's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='malawaszka']organizacje zdaje się też nie mogą od razu odebrać psa jak nie ma zagrożenia jego życia i jesli ludzie deklarują że poprawią warunki?[/QUOTE] dokładnie, to chore, i bezsensowne, ale tak jest.. wiele razy wściekam się w pracy, kiedy inspektor mówi mi, ze nic nie możemy zrobić!!!!!!! TAKIE MAMY CHORE POLSKIE PRAWO!!!!!!! :angryy: [quote name='bela51'] Sprawny inspektor, ktory przyjechalby ze strazą miejska mialby podstawy do zabrania Nelsona. Jak niewiele jest warte zycie tego psa... :-(Jedzcie, spójrzcie w jego oczy...:-( [/QUOTE] niestety obawiam się, że jeśli facet do tej pory się nie wystraszył, już tego nie zrobi.... Nasi inspektorzy głównie bazują na tym, ze ktoś się wystraszy i sam odda psa.... Tak jak pisała malawaszka, jeśli pies nie jest bity, katowany, i nie przebywa w skrajnie złych warunkach, to nie można tak łatwo odebrać psa :( [quote name='Martika@Aischa'] Praktycznie NIC nie mówił. Potwierdzał tylko że psa nie odda bo jutro go zabiera.[/QUOTE] mam złe przeczucia.. są tacy ludzie... wolą się pozbyć niż dać wolność psiakowi :( jedyna nadzieja, ze Ada coś zaradzi :( -
Zjawiskowa Jowita powraca z DT .!!!Pomocy szukamy jej nowego miejsca
Asior replied to funia's topic in Już w nowym domu
dla mnie często w rejonach śląska robi wizyty Amikat, mam do niej zaufanie -
Do wszystkich organizacji z Województwa małopolskiego
Asior replied to Agata Balu's topic in Już w nowym domu
N. Targ i Tarnów, możemy sobie odpuścić... wszyscy wiemy co się dzieje w N. Targu i co z tym robią organizacje stamtąd.. Z Tarnowem też ostatnio miałam przejścia.. Zadzwoniłam już bezsilna z prośbą o interwencje do Powiatowego z Tarnowa.. Baba była tak chamska, że mnie wcięło.. Nie dość, że właściwie dostałam ochrzan, że im coś zgłaszam, bo skoro tacy mądrzy jesteśmy to sami "se" zróbmy te interwencje, to jeszcze powiedziała, ze skończyły się czasy,że oni wszystko przyjmowali telefonicznie, i mam im wysłać wszystko na piśmie i oni MOŻE zrobią interwencje :roll: Powiem szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z taką bezczelnością... Interwencje w okolicach, N. targu i Zakopanego i tamtych górskich rejonów, robimy tylko my... to jest przecież paranoja!!!!!!- 68 replies
-
- bezdomne psy
- hycel
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
ABSOLUTNIE NIE DO N. TARGU, tam na pewno "zniknie"....
-
Kieleckie bidy z DYMIN, w Krakowie. Proszę o ogłoszenia.
Asior replied to Asior's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']Asior - Gabi - co prawda nie aż taka stara, ale gabarytowo by chyba odpowiadała. Jest Tola - ale nie wysterylizowana. No i u Maćka w hotelu jest też Paka vel Rosi - onkowata ciapa ok. 4-5 letnia, wysterylizowana. A u Ksery jest Cedzynka vel Tosia - oprócz tego, ze jest za gruba to chyba by się nadała - jest wysterylizowana. [/QUOTE] [quote name='kachul']Asiu jeśli chodzi o kieleckie psy ja polecałabym Tolę-może zaakceptowaliby szczeniaka. Ona bardzo potrzebowałaby towarzystwa innego psa-czuje się dużo lepiej w stadzie ;) Umie się bawić jak to szczenior ale ogólnie jest spokojna. I bardzo potrzebuje domu... Karmelki już poszły do domów a ona wciąż czeka. Typ numer 2 to Gabi. Gabii dogaduje się z samcami-mieszka z Barim. Czasami wyglądają jakby chcieli się zamordować ale do zęboczynów nigdy nie doszło ;) Wymaga lekkiego ułożenia ale jest pojętna i nie będzie trwało to długo. Typ numer 3 -Alfa-tylko że jest starsza. Świetnie dogaduje się z innymi psami, jest dobrze wychowana, spokojna, nie brudzi w boksie. Jest pogodna, łagodna.[/QUOTE] oprócz tej jednej z Kielc i cedzynki, nie mogę doszukać się zdjęć tych co wymieniacie :( Możecie mi podesłać na maila zdjęcia z opisem, żebym od razu mogła wysłać to tym ludziom???? -
Kieleckie bidy z DYMIN, w Krakowie. Proszę o ogłoszenia.
Asior replied to Asior's topic in Już w nowym domu
kachul, andzia... dostałam maila od Basi, u której był Tofik na tymczasie.... Mamy w hotelu jakiegoś kieleckiego psiaka, który by się nadawał??? [QUOTE]Hej Asiu :) Mam tutaj znajomych w Pychowicach co to mają chrapkę na pieska. Z tym, że sprawa wymaga dobrego przemyślenia i dopasowania. Oni jednego już mają rottweilera, który ma bardzo chorowita przeszłość. Jest młody 2 lata, miał problemy z biodrami i wozili go po Polsce i Czechach. Wreszcie ktoś tam u pepików go dobrze poskładał i pies obecnie przeżywa przechorowane dzieciństwo, czyli szleje jak szczeniak czego mu nie wolno hehehe Chcieliby towarzycho dla niego, suczkę wysterylizowaną, około 5,6 letnią, do 30 kg pewnie byłoby ok, a co najważniejsze ze spokojnym usposobieniem by troszku stonować tego wariata :) Gdybyś miała taką niewiastę to daj cynka. Może akurat by się zdecydowali. W sumie obojętna im rasa i uroda psiak, ważne by była spokojniejsza niż ich psiur i by była zdrowa bo naprawdę sponiewierało ich i finansowo i emocjonalnie całe to uzdrawianie Bazyla. [/QUOTE] -
[B]Suciune[/B] - czyli rozumiem, ze pies mieszka na nie zamieszkałej posesji?? Nie ma żadnego właściciela, który mógłby się nim zaopiekować, tak??? Ciężko mi powiedzieć o której będą, bo nie wiem czy w ogóle dojadą.. jadą na rozprawę do N. Sącza, i nie wiem jak się wyrobią czasowo.. Do tego nie udało mi się nikogo zawiadomić, ani pokazać zdjęć psa .... Będę się starała coś wymyślić, ale niczego nie obiecuję.. Problem polega na tym, ze krakowskie schronisko NIE może go przyjąć, bo nie wolno nam przyjmować psów spoza Krakowa :(
-
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
Asior replied to hanek's topic in Już w nowym domu
taa a najlepsze, ze zamiast wydawać, (czytaj "sprzedawać" )w najpierwszej kolejności psy starsze, powyżej 5 r.ż to oni walnęli cenę 240 za psa powyżej 5 roku życia :stupid:... -
[quote name='emdziolek']przyszły domek opłaca podróż williama, zakupił całą wyprawke i zabierze williego jak tylko sie zaaklimatyzuje na badania od alergii , to wszystko troche kosztuje, wyprawka dla amstaffa to spory koszt. Wiadomo jak u każdego z kasą jest obecnie. Jest super domek to czemu nie pomóc nawet finansowo żeby psiak do niego trafił>..? nie rozumiem w czym problem[/QUOTE] wiesz, wg mnie wyprawka dla amstafa kosztuje tyle samo co wyprawka dla każdego innego psa :roll: Zapominacie że w większości polskich schronisk za psa rasowego adopcję się płaci, i to sporo.. więc nie rozczulajmy się tak nad osobami, które chcą adoptować psiaka... jeśli na poczatku będą skąpić to co będzie, jeśli np psiak będzie wymagał specjalistycznej karmy np dla alergików, która kosztuje więcej niż ten zabieg :roll: [quote name='Franca81']Ja uważam, że nie powinien. Co innego gdyby to było powiedziane wcześniej. Ale teraz? Troszkę nie fer wobec przyszłego właściciela. Najpierw jest informowany, że adopcja dopiero po kastracji a teraz mu jeszcze powiedzieć - ale zapłać za nią? Trochę nieodpowiedzialnie...[/QUOTE] wg mnie nie ma to nic wspólnego z nieodpowiedzialnością.. Nie musiał by płacić 100%, ale mógłby partycypować w kosztach :roll: ale to wasz wybór ;) chcecie płacić to płaćcie :roll:
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
no cóż.. niektórzy tak mają.. do tego MY mieliśmy nieprzyjemności, tzn były wielkie pretensje, ze MY jako KTOZ, współpracujemy z tym całym Harłaczem.... Bo okazało się, ze ON wiózł psy Kamienieckie do Krakowa... Byliśmy w szoku kiedy usłyszałam, co to za typ..... a ONA z nim nadal współpracuje :roll: -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Asior replied to majqa's topic in Foto Blogi
a pieron ją tam wie.. dowiedziałam się, ze jestem następna w kolejce [IMG]http://www.luckinlove.com/Fear.gif[/IMG] -
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='xxxx52']To by bylo wspaniale gdyby sie Organizacji Mrunio udalo zabrac te psy i umiescic w org.niemieckiej.Gdzie te psy przebywaja? Nie znam histori psow kamienieckich. Nie wiem ile pieniedzy zebrala Fundacja Mrunio ,bo mnie to nie interesuje,ale czy mialas wglad do konta tej organizacji?[/QUOTE] nie, nie mam wglądu w konta ale na wątku kuby spalonego, jest wszystko napisane.. pani smigielski powiedziała to jawnie, a potem zaczęła się wykręcać, że to nie tylko na kubę, ale na inne psy też.. szok.. w ciągu 2 miesięcy tak im ludzie "sypli"... pffff [quote name='Ada-jeje']Bo czytasz na dogo tylko to co chcesz przeczytac, a ja sie doczytalam przed okolo rokiem ze Fundacja Mrunio pojechala do Harlacza wraz z KTOZ po psy z Kamienica, ktore tam umiescil Burmistrz. A odebrane psy sa teraz w hotelu w Krakowie za ktore domyslam sie z wpisu Asior placi KTOZ. tak jest najlatwiej, zabrac sie za ratowanie psow a pozniej zrzucic odpowiedzialnosc na kogo innego. Jak dla mnie to jest porzucenie psow.[/QUOTE] małe sprostowanie.. pani śmigielski sama załatwiła odbiór psów ze schroniska któregoś ( nie pamiętam już z jakiego)... i męczyła nas żebyśmy jej wzięli od niej, zę ona pomoże je ogłaszać, ze będzie zbierać na nie.. i tyle, na obietnicach się skończyło.. A teraz kiedy wysłaliśmy do niej list nawet nie raczyła go odebrać.. Pewnie się bała, ze teraz kiedy ma kasę będziemy od niej chcieli żeby częściowo łożyła na utrzymanie tych psów.... :roll: [quote name='xxxx52'][B]tak czytam z regoly tylko sprawy dotyczace mojego regionu z ktorego pochodze i znam.[/B] Ps Z Twojej wypowiedzi wynika ze oplate powinien za hotel zaplacic Burmistrz z Kamienca,gdyz one pochodza z tego terenu. Nie bede sie wypowiadla na ten temat ,gdyz nie sledzilam tej sprawy.[/QUOTE] to fajna pomoc.. my się nie ograniczamy...my pomagamy w całej polsce.... polecam poczytać trochę, bo wiele się dzieje w innych miejscach naszego kraju.... -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Asior replied to majqa's topic in Foto Blogi
a ja Wam zdradzę w tajemnicy, ze isadorka planuje morderstwo na Majce.... tylko ciiiii, nikomu ani słowa.... -
Do wszystkich organizacji z Województwa małopolskiego
Asior replied to Agata Balu's topic in Już w nowym domu
he he.. Kłaj i moja ULUBIONA urzędniczka gminna..... żenada..... Tyle, ze udało mi się przekonać ją do wykonania telefonu do hotelu w Lednicy i porozmawianiu z właścicielem.. Bo ściema, że oni muszą płacić 30 zł za psa za dobę wcale mnie nie ruszała, gdyż znam sytuacje i wiem,że Pan Tomek za bezdomniaka nie weźmie tyle... zadzwoniła... choć bardzo jej było nie na ręke to robić...Oczywiście, że Pan Tomek się zgodził, i teraz (mam nadzieje) Kłaj już nie powie, że nie ma gdzie umieszczać psów, i przestanie je przywiązywać smyczą do barierek na terenie oczyszczalni ścieków :roll:- 68 replies
-
- bezdomne psy
- hycel
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
chyba w Wolbromiu ;)
-
nie nie, nie odebrać, inspektorzy podjadą sprawdzić na miejsce jak to wygląda. Koniecznie przywróć pierwszy post, tzn opis sytuacji bo ja nie umiałam im tego streścić a jak mają jechać to MUSZĘ im nakreślić całą sprawę!!!
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[url]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/636844.html[/url] -
BORYS//szczeniak LabraDoRar//**********ma dom***********
Asior replied to anita_happy's topic in Już w nowym domu
[quote name='dana'][B]Asior[/B], skąd wiadomo, że ten preparat słabo działa na psy ? Scanomune zwiększa odporność i jest zalecany dla utrzymania lub pobudzenia aktywności układu immunologicznego. :lol: [/QUOTE] tak mi mówił weterynarz, powiedział, ze na koty, fretki, tak, zresztą sama miałam przykład na fretkach, ze super działał, jednak na psy działa bardzo słabo, takie info mam od weta ;) -
Do wszystkich organizacji z Województwa małopolskiego
Asior replied to Agata Balu's topic in Już w nowym domu
bierzcie pod uwagę, ze w tygodniu mniej osób ma czas na dogo... może w weekend coś się ruszy... Ada, podaj mi swojego maila, podeśle Ci to co mamy spisane z gmin (tzn informacje od gmin gdzie i z kim mają -jeśli mają- umowy na wyłapywanie i przetrzymywanie bezdomniaków....- 68 replies
-
- bezdomne psy
- hycel
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='xxxx52']Najlepiej skontaktuj sie ze szefowa Mrunia ,bo widze ,ze masz zle informacj.a gdzie maja te psy ? Jak mnie burmistrz poprosi to bede zalatwiala adopcje poprzez org .Protesty wysylamy w Niemczech wszedzie,gdzie sie da.[/QUOTE] ależ Ada wcale nie ma złych informacji, fundacja mrunio wywozi psy do niemiec.. sama szefowa się odgrażała że zabierze psy kamienieckie do niemiec (te za które nie płaci i nigdy nie płaciła, nawet teraz mając na koncie 120 tysięcy złotych uzbierane na Kubę....)