-
Posts
702 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kenzo
-
[quote name='weihaiwej']Czy ktoś z Was miał kontakt z dr. Jarosławem Popielem z AR? Zdaje się, że specjalizuje się w dermatologii, a ja szukam dobrego dermatologa we Wrocławiu. Wcześniej wymieniany dr Molenda nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, choć nie mogę mu nic zarzucić pod względem medycznym, bo pobierał jedynie włos do badania. Na podstawie rozmowy sądzę, że nie jest zbyt otwarty na nowości i inne opinie. Ale to tylko moje odczucie.[/quote] :crazyeye:To mnie zaskoczyłaś. Chodzę do Molendy z moim psem od zawsze-może on tylko na początku taki jest?Nie pamietam naszego "pierwszego razu" z doktorem:razz:ale mam tylko dobre wrażenia z nim zwiazane.jego gabinet faktycznie nie jest "wypasiony" ale byc może dlatego ma niskie ceny. Jak mój psia miał zmiane nowotworową to zajął sie nim wysmienicie. Otoczył nas niesamowita opieką-byłam pod wrażeniem. Zgodze się z tym, że on nie lubi "nowinek"-ale nie w tym sensie, że sie nie rozwija tylko nie jest zwolennikiem "wyczytanych" nowinek np z netu. Zawsze mi powtarza, że jak mam problem albo cos chce wiedziec to mam zadzwonic a nie szukac sensacji w internecie bo czasem można sie pomylic.ja mu ostanio powiedziałam, żeby psu obciął pazury to sie nie zgodził-stwierdził, że zrobi mu tym krzydę bo ma mocno ukrwione a poza tym nie ma takiej potrzeby-to ja wyjechalam z tym, że czytałam tu i tu, że...to mnie szybko przywrócił do pionu. Jak go pytam jaka karma jest najlepsza dla psa to mi mówi, że ta, która mu słuzy pod każdym wzgledem.On jest tradycjonalista, ni robi nic na siłę. Ponadto jest ciepły, miły i bardzo cierpliwy. Ja potrafie byc strasznie upierdliwa a on ma do mnie anielską cierpliwość.:evil_lol:
-
[quote name='fiemak']ja dzis wyciągnełam mojej małej 15 kleszczy , bynajmniej NIE zeschniętych :( w zeszłym tygodniu dostała Fiprex no i widac nie warto było. zastanawiam sie nad obroża , chyba ze ktos słyszał o jakis nowych preparatach ?[/quote] Kup jej Kiltix Bayera-to naprawdę rewelacyjna obroża. Ja nie jestem zwolenniczką kropel, ani tym podobnym wynalazkom-nie wierze w to-nie wiem dlaczego:shake: Pisałam wczesniej, że mój pies miał 3 kleszcze-nie był niczym zabezpieczony-miałam go kilka miesiecy-nie znałam sie na rzeczy-potem wet doradził mi te obroże-nigdy potem nie znalazłam kleszcza u psa-nawet pół...tak jest do dziś-POLECAM.
-
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=28377"]kaLOlina[/URL] Ja bym pojechała-ale jestem panikarą i na mnie trzeba brać poprawkę. Wyznaję zasadę-lepiej wiedzieć, że wszystko jest ok i spać spokojnie:)
-
Wyrośnie z tego-spokojnie.On poznaje swiat i wszystkie psiaki są dla niego fajne i ciekawe.Mój tez taki był-leciał na oslep jak tylko zobaczył innego psa-mogłam wołać do bólu. Teraz sobie idzie, poniucha innego psa i ma go w nosie-jak jest młodszy od niego to sie z nim bawi a jak starszy to nie.Ponadto zapamietał wszystkie psy, które kiedys na niego warknęły. Teraz juz z daleka jeży sierść i "były oprawca" nawet nie chce podejść-i pomysleć, że kiedys go atakował:cool1:
-
Mój psiak bardzo negatywnie reaguje na Brita, Hillsa i Purine Pro Plan-bardzo chetnie zjada Nutrę, Royala, Acanę. Teraz zamówiłam mu Eukanubę. Mój mąż uważa, że psiak wybrzydza i tylko czeka, aż dosypie mu sie mięska albo poleje oliwka bo to smaczne.Tym samym bierze mnie na litość a ja miękka jestem...i pies o tym wie. Wczoraj nie jadł cały dzień-dopiero wieczorem zjadł porcję Brita z ciężkim sercem ale chyba zrozumiał, że nie ma innego wyjścia:shake:
-
Są kleszcze są...ostatnio wyciągałam małemu kotkowi u nas na osiedlu...znalazłam mu domek i juz jest super:loveu: Mój psiak w zeszłym roku miał 3 kleszcze. Byłam przerażona, śąsiad wyciagał je psiakowi bo ja nie mam doswiadczenia-a właściwie nie miałam. To był kwiecień.Wtedy kupiłam kiltixa-rewelacyjna obroża. Po kleszczach ani śladu. W tym roku juz w marcu założyłam mu bayer bolfo-tez fajna. Ale kupie kiltixa znowu.Ja generalnie nie czekam na kleszcze. Staram się zabezpieczać psa cały rok. On ma tyle kłaków, że w tym gąszczu mogłabym cos przeoczyć.
-
Witajcie Kupiłam psiakowi te karmę...ale niestety-nie smakuje mu:(Ewidentnie widzę, że reflektuje na karmy powyżej 100zł:diabloti:Muszę mieszać mu Brita z jogurtem albo mięskiem ewentualnie oliwką, żeby był uprzejmy zjeść. Wcześniej jadł Royal Canin Labrador Retriever-kiedy bym mu nie podała-jadł a teraz to masakra. Nasypie mu-idę do pracy, wracam a micha pełna. Jak wymieszam z mięskiem-to zje jak nie to nie zje. Wcześniej jadł suche bez problemu i bez mieszania.
-
[B][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#006699]wkowanie: [IMG]http://www.ewet.pl/_allegro/images/dawka_adlb2.gif[/IMG] dawkowanie:) [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
-
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#006699][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#ffffff]ważne dla[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#ffffff]makro elementy[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost, mięśnie, niezbędne do życia[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Białko[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]%[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]25[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]energia, sierść, skóra[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Tłuszcz[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]%[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]13[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]układ trawienny[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Włókno[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]%[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]2,5[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]kości, zęby, krew, układ nerwowy[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Wapno[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]g/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]12[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]kości, zęby, ruch[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Fosfor[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]g/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]10[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Lizyna[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]g/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]12,1[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost, sierść[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Metionina[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]g/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]5,2[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost, płodność, system immunologiczny[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina A[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]m.j./kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]15 000[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]ilość witamin[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina D3[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]m.j./kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]1 500[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]ruch, płodność[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina E[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]200[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wymiana energetyczna[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina B1[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]10[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost, trawienie[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina B2[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]15[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wzrost, układ nerwowy[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina B6[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]15[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]tworzenie krwi, wzrost, synteza białka[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina B12[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]0,15[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]czyszczenie krwi[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Witamina K3[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]5[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]system immunologiczny, tworzenie krwi[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Kwas foliowy[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]3[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]pigmentacja, system immunologiczny[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Panthotenan wapnia[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]25[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]przemiany energetyczne, trawienie, skóra[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Niacyna[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]75[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]zdrowa lśniąca sierść[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Biotyna[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]2,5[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]metabolism, układ nerwowy[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Cholina[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]1 250[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#ffffff]ważne dla[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#ffffff]mikro elementy[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]tworzenie krwi, układ oddechowy[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Żelazo[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]120[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]synteza białka, zdrowa sierść, kondycja[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Cynk[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]100[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]synteza białka, pigmentacja, kości[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Mangan[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]45[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]tworzenie krwi, sierść[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Miedź[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]25[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]tworzenie krwi[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Kobalt[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]0,5[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]przemiany energetyczne[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Jod[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]3[/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mięśnie, ruch[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Selen[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]mg/kg[/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]0,5[/SIZE][/FONT][/CENTER] Taki jest skład dla dużych psiaków-zastanawiam sie nad ta karmą ale nie wiem czy jest dobra-może ktoś pomoże?:multi:
-
To strasznie smutne...Łzy zalewają mi policzki-strasznie się wzruszyłam...Ona wygladała identycznie jak mój Kenzo...Odebrałam to bardzo osobiscie:-( [*] [*] [*]
-
Hm... Ja staram sie poswięcac psiakowi tyle czasu ile mogę.Rano przed pracą szybki spacerek(siusiu i koopka:) ) potem psiak siedzi sam bo my pracujemy-po pracy długi spacer-wieczorami zawsze zabawa bo tak sie nauczył, że go "łapie" na zabawki ok 22-23:diabloti:Potem spacer przed snem-tak 30-40 minut. Mój mąż pracuje 2 na 2-dwa dni pracy, dwa wolnego. Ja jestem w pracy codziennie-mam 2 dni w tygodniu wolne. Jak jest taka sytuacja, że psiak musi byc w domu dłużej niz osiem godzin, to zawsze przychodzi do niego mój tata albo proszę sąsiadkę.Dbam o niego, czesze go, pilnuje szczepien, sprawdzam uszka, zeby...kąpie razem z mężem-zreszta on sie psiakiem tez super zajmuje bo bardzo lubi psy i zawsze chcial mieć psa:) A praca?No coż, trzeba do niej chodzić, żeby psiak mógł jeść karmę za 200zł:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
Elu-to klasyczne objawy zatrucia...Mój ma tak średnio raz na kilka miesięcy-zazwyczaj zżera coś z podwórka. Na szczęście juz mniej-bo i ja przestałam sie z nim cyntolić. Za każdym razem jak coś zeżre do dostaje w pysk, dodatkowo głośne-nie wolno-fe i działa... On juz taki jest, że jak sie na niego nie wydrę do nic nie działa.Czasem boli mnie serce jak tak się na niego drę ale robie to tylko dla jego dobra.
-
Elu-ja ostatnio straciłam moja ukochana papużkę-Oskarka:-( Tez nie wiem, co sie stało. Mój Kenzo kiedys złapał ja w pysk-po mojej komendzie-zostaw-puscił ale od tamtej pory dziubek jakos tak dziwnie jej rósł. Podcinalismy go ale to na nic. Któregos dnia, mój ptaszek siedział na dole klatki-czułam, że cos nie gra...dał sie wziąć na ręce bez oporów...Trzymałam go w dłoniach i wyłam w niebogłosy...odszedł na rekach mojego męża...on go przyniósł i u niego skonał. To było dla mnie straszne. Pochowałam go koło naszego domku i ilekroć tamtędy przechodzę-myslę o nim. Zaraz po jego smierci, w ten sam dzieńkupiłam inna papużkę-dziewczynkę-cała żółciutka-dałam jej na imię Cypidryska:cool3:Ona jest zupełnie inna-taka dzika, nie swoja-zupełnie inna niz mój Oskarek...ale przynajmniej skrzeczy i świergoli-to mi jakoś tak łatwiej po śmierci Oskarka-bo on zawsze świergolił...:-(
-
Spokojnie, to minie:) Znam to na pamięć...Problem sam zniknął jak psiak dojrzał. Zdarzało się, że siusiał nawet w zabawie. Rozmawiałam o tym z wetem-uspokoił mnie. To normalne. Psiak popuszcza z radości, jest mały-jeszcze sie nie kontroluje ale to mija-zapewniam.
-
Mój psiak jak był mały to miał spiochy non stop ale takie brunatno-szare. Było ich bardzo duzo, sierść wokół oka zaczęła ciemnieć. Poszłam do weta. Było to grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Wet przepisał kropelki, potem antybiotyk w kroplach-pomogło. To powinno ustapić do max 1 lub 1,5 roku samoistnie (mam tu na mysli wiek psa) Jeżeli tak sie nie stanie lepiej jest usunąć grudki. Idz do weta-tylko nie daj sie naciągnąć od razu na usuniecie grudek (o ile to zapalnie trzeciej powieki) bo one sa bardzo potrzebne i pełnia rolę filtra. Chronia oko tak jak migdały chronia oskrzela czy płuca. Czasem jednak bywa tak, że są bardzo zainfekowane i trzeba je usunąć-ale spokojnie, kropelki powinny pomóc.
-
Konkurs "Najpiękniejsze zdjęcie marca 2007" - WYNIKI!!! (str. 9)
Kenzo replied to Behemot's topic in Foto Blogi
[CENTER][SIZE=3][B]25.[/B][/SIZE] [/CENTER] [B] Autor: Kenzo Model: Kenzo [/B] [CENTER][I][SIZE=3][B]"Wiosna, wiosna...wiosna ach to ty...[/B][/SIZE][/I]:loveu:" [/CENTER] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/1894/rerervi0.png[/IMG][/URL] -
[quote name='Lulka']raczej nielogicznym byloby placic 600 zł rocznie a byc ubezpieczonym na 500 zł :evil_lol: BoraBora - a tak sobie myśle, czy oni nie robia problemow z ponowieniem polisy jesli pies chorowal i wykorzystalas te kase? w sumie to dla nich niezbyt oplacalne :shake: i czy po roku moga odmowic polisy lub podniesc skladke?[/quote], Lulka, może i nie łapie ale tak ogólnie to inteligentna bestia ze mnie:cool3:ja nie chwytam tych ubezpieczeń i płatności-napisz mi jak krowie na rowie:płacisz co miesiąć te składkę 50zł czy raz na rok??poprostu:lol:Ja wiem, że to nielogiczne płacić 600zł a byc ubezpieczonym na 500 ale wiem, że ubezpieczalnie mają rózne ubezpieczenia i czasem świrują.
-
[quote name='BoraBora']Bardzo proszę.Ubezpieczenie jest w PZU nazywa się "CzteryŁapy".Przy pierwszej polisie jest trochę formalności-ubezpieczenie jest na rok , przy odnawianiu już nie ma formalności.Wybiera się sumę ubezpieczenia która jest"pulą" pieniędzy do wykorzystania na leczenie w ciągu tego roku i od tej sumy płaci się 10% składki.Np. ubezpieczam psa na 500 zł płacę 50 zł i te 500 zł mogę wykorzystac na koszty leczenia.Niewykorzystane przepada a gdy koszty leczenia są lub będą większe można dopłacić i doubezpieczyć.Formalności:najlepiej skontaktować się z agentem od ubezpieczeń PZU i dać mu zadanie-bo oni na ogół muszą się w przypadku tego ubezpieczenia douczyć.Agent daje druczek który wypełnia weterynarz-zaświadczenie że pies jest zdrowy.Agent daje też książeczkę ubezpieczeniową psa,którą podstemplowuje weterynarz i wpisuje do niej aktualne szczepienia.Z tymi dokumentami trafiamy do agenta (nie wiem czy jest to nadal ale ja 3 lata temu musiałam jechać z psem ,ale do mojej siostry agent przyjechał do domu).Agent wystawia polisę ,z karencją 8 dni.Następne polisy są bez karencji. W przypadku zachorowania trzeba niestety najpierw zapłacić ,wziąć rachunek od weterynarza oraz za leki i druczek likwidacji szkody oraz książeczkę ubezpieczeniową które to wypełnia też weterynarz i złożyć te dokumenty w PZU celem zwrotu pieniędzy.U mnie pierszy zwrot trwał ponad 20 dni-następne mniej niz 14. Są też pewne wyłączenia np.profilaktyka ,zęby,plastyka nie wchodzą w grę.Ale każde nagłe zachorowanie czy uraz-jak najbardziej. [URL]http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/majatkowe/cztery_lapy.htm[/URL][/quote] Te 50zł płacisz co miesiąc?
-
To prawda, że jest fajna. Ja czasem mam wrażenie, że jest niezniszczalna:razz:Mój psiak robił z nią cuda na kiju-leżała na "glebie", była ciagana po pagórkach, górkach, kamieniach, wodzie...i jakby nigdy nic-pomijając rysy:cool3:Polecam. To prawda, że ta smycz wymaga wyobraźni od właściciela psa-wystarczy się zagapić a psiak ląduje na ulicy-ja nie mam tego problemu do momentu jak po drugiej stronie nie idzie jakaś fajna sunieczka;)Trzeba być uwarznym w porę blokować i tyle. Dla mnie smycz jest genialna-nie żałuję zakupu:)
-
Już piszę:) ja ma smycz firmy Flexi (zdecydowanie najlepsza na rynku-nimiecka)-kupiłam ja na Allegro od sprawdzonego sprzedawcy. Mam taśmę i taka Tobie tez polecam-jest trwalsza. Moja ma 8 metrów. Mój pies waży 33 kg a smycz jest do 50 kg-kupiłam ją u tego Allegrowicza: [url]http://www.allegro.pl/item165677025_1311_smycz_automat_flexi_maxi_tasma_8m_50kg.html[/url] Cena jest konkurencyjna zwłaszcza, że w sklepie zaspiewali mi 130zł za 5 metrów:crazyeye: Taką smycz dobiera sie nie tylko do wagi psa ale i do temperamentu-jak psiak ma tensencję do szrpania i ciągania to lepiej zawsze mieć tę o wiekszej "wadze". Mój kolega ma goldena, waży prawie 40 kg a ma 5 metrów do 25 kg:) ale tem psiak jest wybitnie ułozony i posłuszny. Powiem tyle-smycz jest genialna-moja tyle przeszła, że szok!!"Glebę" zaliczyła miliony razy-mój pies cida z nia wyprawiał a i tak jest cała i zdrowa:)no, moze lekko porysowana...:razz:Psiarze, których znam maja właśnie flexi-to jedna z najlepszych marek na rynku-mega wytrzymała-polecam.
-
Hm...wiem,że on wszystko wysyła do klinik i tam badają np pobiera krew i wysyła ja do labloatorium na wyniki-szczerze mówiąc nie wiem bo mój psiak nie miał robionych testów ani posiewów ale wiem, że wszystko gładko przebiega. Doktor pobiera krew lub wymaz i reszta idzie już płynnie.Spokojnie. Napewno mozna mu zaufać-ma anielską cierpliwośc-zawsze przyjmuje z usmiechem na ustach bez wzgledu na to czy pracuje godzin 8 czy 14:) Jest naprawde wspaniały, zawsze usmiechniety, bardzo kompetentny-ma rozległą wiedzę. Zawsze doradzi, pomoże a co najwazniejsze-bynajmniej w moim przypadku-zawsze ma rację:)Polecam go z całego serca-pracuje z nim jeszcze doktor Dąbrowska ale do niej nie idz bo zedrze z Ciebie kase, mało pomoże a jak jej nie podpasujesz to Cię jeszcze opierniczy za chęć do życia i miłość do ojczyzny-jakoś sie nie dobrali charakterami:shake:
-
Mój psiak też miał biegunki jak był mały ale to przez robale-niestety. jak żeśmy sie ich pozbyli to po kłopocie. Mój ma biegunkę po marchewce, ryżu...takich rzeczy unikam-daję mu suche.
-
Ja chodzę do Molendy z psem od maleńkiego-ponad rok-on zna sie na wszystkim genialnie, nie tylko na chorobach skóry-wspaniały lekarz, wspaniały człowiek-świetne poczucie humoru...ja osobiście innego nie chcę:razz: