Jump to content
Dogomania

kakadu

Members
  • Posts

    10156
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kakadu

  1. hop hop, jest tu kto?
  2. no i co tam? koleżanka się nie odzywała? :roll:
  3. [quote name='Glorien']Fredzia jest wielkości mniej więcej ONka. Mieszkałą przez pewien czas w domu i nie było problemu z brudzeniem. Trochę gryzła przedmioty ale związane to było zapewne z nudą bo ona jest jeszcze bardzo młodziutka ok 1,5 roku. Niestety zbyt krótko była w tym domu żeby można było więcej o niej powiedzieć :placz: Fredzia do góry[/quote] glorien, dziękuję za odpowiedź; czyli to duży piesek; a powiedz mi czemu ona jest uwiązana? czy uciekłaby bez łańcucha? czy jest takim psim powsinogą, który po prostu na miejscu nie usiedzi tylko ciągle gdzieś go nosi? czy wiadomo jaki ona ma stosunek do kotów? wiadomo - juz znalazłam - lubi koty - to dobrze; i chyba już znam odpowiedz na ten łańcuch - teren nieogrodzony,więc to właściwie dla jej dobra;
  4. tracy, czy możesz podac do siebie jakiś kontakt? telefon czy maila (mozesz napisac na mój mail z podpisu, jeśli nie chcesz danych umieszczać na forum) - tak zeby mozna było z Toba byc w lepszym kontakcie - na dogo nie jestes raczej zbyt czesto - prawda?
  5. pan niestety nie moze przyjąć mnie jutro gdyż ma już inne plany; proponował spotkanie w tygodniu, ale w tygodniu z kolei ja nie mogę gdyż po pracy gnam na złamanie karku do domu, żeby jeszcze zdążyć wyjść z psami póki widno; zatem jeśli znalazłby się ktoś chętny do wizyty w tygodniu byłoby miło; jeśli nie, to musimy poczekać do przyszłej soboty...
  6. [quote name='orpha']no trzymaj ,trzymaj mam nadzieje ze Asi sie sunia spodobala , w sumie moze to i lepiej , ze sie z nia nie zlapalam wczoraj bo bedzie miala wiecej czasu do spokojnego namyslu , bo co nagle to po diable[/quote] pewnie, lepiej przemyslec sprawe, tez trzymam kciuki ;)
  7. tracy, czy Twoi sąsiedzi mogą powiedzieć coś o jego stosunku do innych zwierząt (psów-samców, kotów, kur)? czy można zabrać mu miskę w trakcie jedzenia, czy warczy przy tym? czy pies jest głośny? lubi sobie poszczekać, czy jest raczej spokojny? czy ma tendencje do ucieczek przez płot (niektóre psy to potrafią - podkopują się, jak mój, albo przechodzą jakims cudem górą :cool3:) czy szukacie dla niego nawet domu tymczasowego czy wyłącznie od razu stałego? czy może mieszkać w porzadnej budzie na zewnątrz, czy w grę wchodzi tylko opcja "live in"? czy jest wykastrowany? (dobrze by było gdyby był...) czy chodzi na spacery, w sensie czy zna smycz? pilnuje się na spacerach? czy coś o tym wiadomo? gdzie teraz przebywa, w sensie w jakiej czesci Polski? myślę zeto istotne sprawy dla przyszłeg opiekuna, wiem, ze duzo tego ale warto odpowiedziec na takie pytania, zeby uniknac rozczarowan i nieudanych adopcji; no i najważniejsze: od jak dawna jest u sasiadów? czy na pewno nikt go nie szuka?
  8. [quote name='malawaszka']własnie missieek wysłała Ci maila w tej sprawie kakadu a ten chłopak nie zadzwonił...[/quote] szkoda, ze nie zadzwonil, taki sie wydawal konkretny... na maila odpisalam
  9. wiem, ze stała sie wielka tragedia, ale czy ten chłopak dzwonił do missieek w sprawie Trin? czy jest ktoś chętny do sprawdzenia pierwszego domu w Ożarowie?
  10. [quote name='chita']ja tez uwazam ze sterylka byc powinna:roll: [SIZE=1][COLOR=Sienna]kakadu kope lat,od czasow Milka żem Cie nie "widziala":loveu:[/COLOR][/SIZE][/quote] może się dziewczyny odezwą na tamtym wątku póki co cisza, ale poczekamy - warto czy ktoś wie jakiej wielkości jest Fredka? będę pytać do upadłego; [COLOR=Sienna][SIZE=1]chita :lol:, tak mi sie wydawalo, ze to Ty, ale mnie zmylilo to zdjecie w avatarze - wczesniej mialas malego goldenka, a tu prosze - chyba juz Twoj pupilek, co ;)?[/SIZE][/COLOR]
  11. ojej, co za dramat! weszłam, żeby sprawdzić czy ten chłopak sie odezwał po Trin, a tu taka wiadomość... i to właśnie Werwa, która tak dobrze zaczęła rokować na przyszłość... dobrze by było ustalić, dla spokojności sumienia i ewentualnego wzmożenia czujności czy to było otrucie; czy nie można zrobić jakichś badań, żeby je wykluczyć? (ciągle mam nadzieję, że to nie stało się za sprawą jakiegoś złego człowieka, bo on teraz zagraża pozostałym psom...) missieek - trzymaj się jakoś :-(
  12. już jest pojutrze :cool3: co ze zdjęciami? przydadzą sie do ogłoszeń korzystaj z tego że piromanka się tu pojawiła i chce pomóc; nie każdy potrafi i może robić ogłoszenia, a ona akurat jest jak jakiś automat w tym temacie ;)
  13. [quote name='Glorien']Sunia dostała teraz zastrzyki więc ta cieczka zabezpieczona będzie. Z tego co wiem to sunia się przybłąkała więc nie wiadomo jak zachowuje się w mieszkaniu ale jeszcze o to dopytam bo przez chwile miała dom tyle że nie wiem czy mieszkała w domu czy na dworzu.[/quote] tak czy owak zgłosić ją można zastrzyki załatwiają sprawę jedynie doraźnie; zgłosiłam ją, zobaczymy jaki będzie odzew; jeszcze jedno, ponawiam pytanie: [B]jakiej wielkości jest suczka?[/B] to ma naprawde duże znaczenie zarówno przy szukaniu DT jak i ustalaniu orientacyjnej ceny za zabieg
  14. jeśli można chciałabym zgłosić fredkę, tu jest jej wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1156/fredka-przesympatyczna-nieszczesliwa-szuka-domu-147014/[/url] teraz jest po zastrzykach :cool3:, ale trzeba by ją wkrótce wysterylizować bo wiadomo jak zastrzyki działają na dłuższą metę :cool3: dziewczyny szukają jej DT, po zabiegu będzie łatwiej;
  15. [quote name='jkp']Jestem , SZKODA SUNI !! dołoże do DT jesli macie jakis pomysł . Jak ona jest duża i czy jest grzeczna w domu ? mieszkała w mieszkaniu??, zostawała sama ??[/quote] to ważne pytania,czy ktoś zna odpowiedź? przydałoby się zdjęcie przy człowieku, żeby było widać jej wielkość bo ze zdjęć to może mieć od 30 do 70 cm w kłębie, a to jest różnica; jeszcze jedno - chita proponowała zapisanie suni w kolejkę do sterylizacji - co wy na to?
  16. [quote name='malawaszka']nie mają dużo :placz:[/quote] to niedobrze :shake: biedne dziewczyny - witamy z rana
  17. nie wiem, czy dużo, ale na pewno jakieś mają
  18. podniosę bidulka i przy okazji Wam powiem, że udało się sprzedać drukarkę za 55 złotych :multi: dziękuję Jolancie08 i soema za udział w bazarku i gratuluję wygranej tej ostatniej :)
  19. no i się pokłóciłamz tż-em :pissed: wiedziałam, że tak będzie, ale musiałam spróbować, ona taka smutniutka na tym zdjęciu :placz:
  20. malawaszko, tak sobie myślę - jeśli ona jest zdrowa, łagodna, piękna i w ogóle idealna, to może wcale nikt jej nie wyrzucił tylko po prostu zginęła właścicielowi? bo to dość świeża historia, z początku tego miesiąca; może ktoś jej szuka? czy wiadomo jak i skąd trafiła do schroniska?
  21. [quote name='adria']duze opakowanie RC dla ONków starczający na około miesiąc to kwota 180-190 zl. Purina proplan ciut tańsza. Niestety dużo owczarków, które znam ma częśte problemy żołądkowo-jelitowe i nie zawsze sie da zastąpić czymś tańszym a nawet gotowanym. Jednak wydaje mi się, że jedzenie to najmniejszy problem. Ja niedawno pochowałam swoja sunie ON i tak nieśmiało rozglądam się za nową towarzyszką wspólnego życia. Trzeba zawsze wziąć pod uwagę koszty ewentualnego leczenia, zabiegów, które sa niestety znacznie większe niż przy małych psach. Oczywiście wszystkim tym pięknym psiakom życze długiego życia w zdrowiu i znalezienia wspaniałych domów :thumbs:[/quote] zdaję sobie sprawę z tego, że wydatki na ew. leczenie są największe, ale też trudno je skonkretyzować bo i schorzenia są różne, a do tego pies może zachorować, a może się cieszyć dobrym zdrowiem, natomiast jeść musi; dlatego zapytałam o coś co z grubsza łatwo ustalić, czyli cenę wyżywienia; do tego należy dodać nieokreślone, czasem idące w grube tysiące koszty leczenia; współczuję śmierci suni; jak tylko będziesz gotowa podarujesz dom jakiemuś potrzebującemu psu; może Trinity?
  22. niech się znajdzie jakiś dobry domek bo się zadręczę; cały czas o niej myślę; ile kosztuje miesięczne utrzymanie takiego psa? w sensie jedzenia?
×
×
  • Create New...