-
Posts
10156 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kakadu
-
Kiedyś Foczka dzisiaj Tosia. W końcu w swoim ukochanym domku!! :)
kakadu replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
mala, sorry, ze z takim opoznieniem, ale bylam na urlopie; musze sie troche ogarnac ze wszystkim bo tu inny swiat, taki płaski... moze znajde cos na bazarek... -
Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!
kakadu replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
widze, ze juz uzupelnione; teraz trzeba trzymac kciuki, zeby ktos odpowiedni zadzwonil :kciuki:; [COLOR=darkred][B]selenga, wielkie dzieki za pomoc[/B][/COLOR] :Rose: -
Isia uciekła ze schronu,aborcja,usunięta listwa-martwica. JUŻ W DOMU
kakadu replied to wszpasia's topic in Już w nowym domu
tak mi sie tylko przypomnialo co sie u mnie dzialo za kazdym razem... na szczescie nie bylo tych razow za duzo bo bym sie wykonczyla ;) -
Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!
kakadu replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
ja niestety znikam na tydzien, jak wroce to mala ma byc w domku! ;) -
a sie polozylam zeby sprawdzic czy wygodne to poslanie dla vegi ;) bardzo wygodne, ale ona zazdrosnica zaraz sie wpakowala obok, bardzo zdziwiona, ze pancia wlazla do jej lozeczka ;) a frodzio czasem jest ulegly, ale jak sie zdenerwuje to daje vedze popalic i sie po prostu na nia rzuca z takim warkotem, ze potem sprawdzam szyje suce, czy nie ma dziur :)
-
Isia uciekła ze schronu,aborcja,usunięta listwa-martwica. JUŻ W DOMU
kakadu replied to wszpasia's topic in Już w nowym domu
[quote name='brazowa1']nic dodać nic ująć. Człowiek się czuje jakby rodzonego psa oddawał.[/QUOTE] oj tak... i potem to knucie w nadziei, ze moze cos pojdzie nie tak i psa oddadza; i to czekanie na telefon, ze niestety, ale nie moga go zatrzymac bo sie corka zaczela drapac; albo, ze uciekl z nowego domu i wroci do mnie i wtedy to juz zostanie na zawsze... albo z innej mańki - o matko, zaufal mi, a ja go zdradzilam i oddalam do obcych ludzi... -
Po 5 latach w hotelach - Spajkuś znalazł dom!!!
kakadu replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
[quote name='Tattoi'] będzie kolejka.[/QUOTE] niech sie stanie -
Po 5 latach w hotelach - Spajkuś znalazł dom!!!
kakadu replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
[quote name='AGA35'] bez schylania się drapałam sie po pietach :-)[/QUOTE] jak taka sztuczka wyglada? znaczy rece ci sie wyciagnely tak bardzo? :evil_lol: -
Isia uciekła ze schronu,aborcja,usunięta listwa-martwica. JUŻ W DOMU
kakadu replied to wszpasia's topic in Już w nowym domu
wspaniale, ze historia ma takie szczesliwe zakonczenie; teraz przebieramy nogami w oczekiwaniu na zdjecia z nowego domku :) -
no to masz: źródło [URL="http://www.poznan.pl/mim/public/wos/news.html?co=print&id=3998&instance=1000&lang=pl&parent=0"]www.poznan.pl/mim/public/wos/news.html?co=print&id=3998&instance=1000〈=pl&parent=0[/URL] "Ustawa o ochronie przyrody uwzględnia odstępstwa od tych zakazów, które wynikają z art. 52 ust. 2, w tym m.in.: - dopuszczenie usuwania od dnia 16 października do końca lutego gniazd z budek dla ptaków i ssaków; - dopuszczenie usuwania od dnia 16 października do końca lutego gniazd ptasich z obiektów budowlanych i terenów zieleni, jeżeli wymagają tego względy bezpieczeństwa lub sanitarne, - wykonywania czynności związanych z prowadzeniem racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej lub rybackiej, jeżeli technologia prac uniemożliwia przestrzeganie zakazów. Jeśli chodzi o ptaki objęte ochroną tylko częściową, to stosuje się odstępstwo z art. 52 ust. 2 pkt. 6, a mianowicie dozwolone jest pozyskiwanie gatunków zwierząt lub ich części i produktów pochodnych przez podmioty, które uzyskały zezwolenie wojewody. Naruszenie któregokolwiek z zakazów lub ograniczeń obowiązujących w stosunku do ptaków objętych ochroną gatunkową jest co najmniej wykroczeniem z art. 127 pkt. 2 lit. e ustawy o ochronie przyrody zagrożonym aresztem albo grzywną. Ustawodawca wystarczająco precyzyjnie ujął przepisy art. 52 ust. 1 i 2 przedmiotowej ustawy. Podsumowując należy podkreślić, że usuwanie gniazd ptaków chronionych jest dopuszczalne, ale tylko wtedy, gdy zostały spełnione jednocześnie trzy warunki: 1) czas - tylko od 16 października do końca lutego, 2) miejsce - obiekty budowlane, tereny zieleni, 3) przyczyna - względy bezpieczeństwa lub sanitarne. Brak któregokolwiek z tych warunków powoduje, że usunięcie gniazda jest zabronione i karalne." i skoro lataly jaskolki to znaczy, ze to byl albo sezon legowy, albo tuz przed kiedy budowaly gniazda :cool3:
-
zaraz sie dowiem i ci powiem jeszcze jedno - czy oni je niszcza w sezonie legowym czy poza sezonem (np na jesieni)?
-
jeeeezu, ludzie to maja w dupach poprzewracane; wszystko im k... przeszkadza :angryy:
-
Isia uciekła ze schronu,aborcja,usunięta listwa-martwica. JUŻ W DOMU
kakadu replied to wszpasia's topic in Już w nowym domu
w wawie kosztuje 70 zlotych; to i tak sporo, myslalam, ze mniej... i chociaz jest tak, ze kazdy producent czipow ma wlasna baze danych to i tak chyba warto psa w ten sposob oznaczyc; zawsze sie zwieksza szanse gdyby zaginal (tfu tfu odpukac); strasznie sie ciesze, ze isia znalazla domek, a te szwy sie ladnie "wyprostowaly" -
Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!
kakadu replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
kochani tula zadecydowala, ze wykupi ogloszenie full serwis czyli za cale 20,50 ze wszystkimi mozliwymi pogrubieniami i podswietleniami; [B]tula bardzo dziekujemy[/B] :loveu: -
Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!
kakadu replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
dzieki tula :) jak selenga zrobi to sie dowiem jaki nr rachunku i jaka konkretnie kwota; kiedys jak oplacalam inne wyroznienia to bylo 12 zlotych, ale ja sie nie znam - moze sa rozne ceny z jakichs przyczyn; dam znac; jeszcze raz dziekuje :kiss_2: -
Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!
kakadu replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
szukalam bazarku catangel, ale nie znalazlam; natknelam sie za to na bazarek paja i sobie przypomnialam, ze mam u niej jeszcze chyba jeden pakiet; zaraz sie zorientuje i dam znac; jesli nie ma to czy znalazlby sie ktos chetny zeby uczestniczyc w kosztach? 60 ogloszen kosztuje 15 zlotych; moze by sie tak zrzucic po piataku? edit: a, nie bede juz glowy zawracac paja bo to stara sprawa; moze tak na allegro wyroznione sie zrzucic? byloby moze nawet sensowniej i bardziej efektywnie... zaraz zrobie wywiad srodowiskowy edit2: dobre wiesci - selenga znajdzie dla nas chwilke i zrobi ogloszenie na allegro; ona robi naprawde wspaniale ogloszenia, wiec jestem dobrej mysli; marlenko - masz pw ;) -
Isia uciekła ze schronu,aborcja,usunięta listwa-martwica. JUŻ W DOMU
kakadu replied to wszpasia's topic in Już w nowym domu
co do tego szwu to faktycznie nieladnie to wyglada, ale onka ['] mojego ojca tez byla zszyta jak baleron, a wszystko ladnie sie zagoilo; trzymajcie sie obie :glaszcze: -
jakie sa przeciwwskazania do usuniecia obu listw podczas jednego zabiegu? czy chodzi o czas trwania operacji, ubytek krwi czy jeszcze cos innego? pytam z ciekawosci bo tez jestem goraca zwolenniczka "usuwania wszystkiego jak najszybciej sie da" i dla mnie np. usuwanie pojedynczych sutkow jest polsrodkiem jedynie i zaproszeniem dla nowotworu;