-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
Jak to nie? Mnie nie dziwi to, ze ktoś ma pytona. Sama mam ślimaki afrykańskie i nie widze w tym nic nadzywyczajnego. Nikt nie każe ale i nikt nie zabrania. Na pewno nie jest to zwierze do obory ;). Tradycją, obyczajem w Polsce jest trzymanie psa na łańcuchu na wsi...
-
no pewnie, ze nie trzeba, a czy ja mówie, ze trzeba? Staffiki fajnie wyglądają w porządnej skórze a nie do kazdego psa pasuje. Można i kantar koński na grzbiet narzucić i też będzie dobrze ;).
-
Hm, no mój pies waży 40kg i rogz xl posłużył nam dwa tygodnie... Chyba wole jednak coś 4 - 5 cm..
-
u nas najlepszą zabawką jaka tylko może istnieć jest BUTELKA. Wygrywa ze wszystkim pod względem atrakcyjności. ;)
-
Mam kope łańcuszków i uważam, ze są najpewniejszą, najporęczniejszą rzeczą jaką można mieć. Pojedyńczy, zawsze zmieści sie nawet do najmniejszej kieszeni i spawany, dobry jakościowo nigdy sie nie zerwie. Prowadząc DT dla psów z różnymi problemami, łańcuszek sprawdzał się zawsze jako najporęczniejsza rzecz. Pies nie wyjdzie z obroży, łatwo go nauczyć chodzenia na smyczy i najważniejsze - dopasuje sie do kazdej szyi: od małego do nawet najwiekszego psa oraz zwwsze mam pewność, ze sie nie zerwie. Do tego skóra na szyi sie nie odparza, jak to często unas bywało przy parcianych obrożach, nie wyciera i do tego jest lekki i może dzwonić - wtedy wiem w których krzakach coś demoluje mój szałaput. ;) Czy zostają czarne ślady na sierści? Nie mam pojęcia bo mam czarnego psa... Smycz łańcuszkową uwązam za największą głupote jaką można mieć dla psa, który smyczy nie gryzie i nie przegryza. Głupota totalna. Mamy takie coś ale po kilku spacerach poszło w kąt. Ani psa nie skorygujesz, ani nie utrzymasz na krótko, w biegu/skoku obija sie o pysk i klatke piersiową. Makabra.
-
Nee Staffikowi to coś ze skóry... Skórzana, porządna rzecz jest na lata. Nie ma co porównywać do parcianek, nawet najlepszych. Musisz tylko znaleźć producenta, który ma bardzo dobrą gatunkowo skóre i na pewno będziesz zadowolona.
-
ee tam. Muscat, Muscat. Już widze jak bedzie wygladał po tygodniu i predzej czy później klips pójdzie. W rogzie xl mi klips poszedł a ten muscat ma badziewniejsze klipsy od rogza. Poczekam i kupie Różowy, skórzany komplet w typie tego co kupiłam teraz. wiq nie lubie szmacianek, mamy szmaciane tixie, szelki MAG i rogza xxlke. Więcej nie potrzeba bo dla mnie to jest kiczowate, nawet bardzo.:diabloti:
-
Jak patrzyłam w zoologiku to nawet fajne te muscaty ale zobaczymy jeszcze.
-
A klips? Komuś sie zerwał?
-
Nie czarnemu a ŁADNEMU we wszystkim ładnie :P. Czerwoną mamy, nawet dwie, fioletowego rogza mieliśmy, z nitką ale stwierdzilam, ze to szmacidło i poszedł na bazarku nawet nie "odpakowany". Różowa skóra? Jest coś takiego? Widział ktoś? Tego muscata to warto kupić?
-
Ale tu nie chodzi o fakt obroży a o fakt zdjęcia hahaha. Tutaj akurat wyhamował i łapał wzrokiem śnieg a mi, sprytnemu fotografowi udało sie to uwiecznić. ;) Tak ogólnie to jaką obroże byście doradzali temu czarnuchowi? Coś różowego? Czerwonego? Fiolet? Nie przepadam za szmaciakami ale może sie skusimy jakby ktoś, coś mądrego doradził ;).
-
Mnie też sie podoba! Przynajmniej widać, ze ma obroże a nie wstążke. I nie udusi sie na spacerze ;). Tam ta rammmm! Udało mi się zrobić zdjęcie mojemu psu, na dworze, w czasie zimy! Jego pierwsze, nie rozmazane zimowe zdjęcie!:eviltong: [URL="http://img444.imageshack.us/i/dsc02855f.jpg/"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/8228/dsc02855f.jpg[/IMG][/URL]
-
Mnie też sie podoba! Przynajmniej widać, ze ma obroże a nie wstążke. I nie udusi sie na spacerze ;). Tam ta rammmm! Udało mi się zrobić zdjęcie mojemu psu! Nawet nie rozmazane! [URL=http://img535.imageshack.us/i/dsc02855w.jpg/][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/8302/dsc02855w.jpg[/IMG][/URL]
-
Katie nie znamy sie jeszcze wszyscy ale myślę, że przybędą tylko odpowiedzialni ludzie z różnymi psami. Jestem zdania, że kontakt z psami może pomóc rozwiazać problem bojaźliwości. Takie spotkanie to też spory akt socjalizacji. Piesek ma do przebycia podróz, spotyka nowe psy i nowych ludzi w zapewne obcym miejscu - duzo wrażen i na pewno korzystnie wpływających na psa z problemem socjalu. Zapraszamy! ;);)
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Karilka replied to majqa's topic in Foto Blogi
Cioteczko dawaj mi tu Remiczka w całości bo widze, że niezły kudłacz mi sie z niego zrobił.. O mmaaaateczko. Kiteczke mu strzel! Kiteczke pluszakowi! -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Karilka replied to majqa's topic in Foto Blogi
[quote name='furciaczek']Kurna...nastepnym razem to ja chyba przez Lodz pojade i sie do kogos na kawe wprosze:evil_lol:....tyle futer do miziania!!![/QUOTE] Do nas też zapraszamy! U nas co prawda nie taka ekipa ale 3 psy, kocur, ślimaki i pan Mysz - wszyscy czekają na ręce do głaskania hahaha. [quote name='furciaczek']Ty wez to wypluj bo jeszcze zapamietam i bedziesz miec problem w kwietniu:diabloti: Jezuu jak ja chce do PL wrocic juz, tak mnie bezczynnosc dobija w tym kraju ze szok:placz: Gdybys slyszla o jakims fajnym domeczku z przynajmniej hektarowa dzialka na sprzedarz gdzies tam w okolicach Lodzi to krzycz:loveu:[/QUOTE] A znajdzie sie, znajdzie. Teraz sporo w ok. Łodzi sprzedaja domków ale ja bym polecala okolice Lasu Łagiewnickiego ;). -
W Łodzi pies ma być na smyczy lub w kagańcu i na smyczy + kagańcu w strefie 0 czyli centrum. Wątpie, zeby komuś przeszkadzał trenujący pies bez kagańca w miejskim parku. Przyznam, ze 3 lata mam dobermana i w moim mieściue nie słyszałam, ze jest groźny, agresywny czy ze bez kagańca, za to wielokrotnie na.. Zlocie Dogomaniaków hahaha. Co do posta na 1 stronie dotyczącego głupiej baby puszczającej dobermana bez kagańca- powiedz mi czym sie różni doberman czy rottweiler od wyżła czy labradora oprócz tego, ze są czarne, podpalane? Masz jakieś doświadczenia z tymi rasami? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
-
[quote name='gops']jakie papy ? ja mam wszystkie bez tych metalowych przy dziurkach, same dziurki jak narazie zadna woza nam sie nie zepsula , a naprawde bywalo tak ze zapomnialam sie i pies w niej plywal w morzu i latal w blocie,ale staram sie bardziej dbac na wszelki wypadek jednak to skora[/QUOTE] Widzialaś nasza skórzana obroze na Zlocie? Taka z seterami, na "czerwonej" skórze, granatowa. Tam włascie były metalowe dziurki do regulacji i wszystkie powypadały... Tyle, ze po 2 latach, na szyi Dolce. Nigdy akcesoriów nie oszczedzalam i nie bede. Płace - wymagam. Nie wyobrażam sobie faktu, zeby obroża za ponad 60zł miała sie zerwać.
-
[quote name='Cieplutkaa.']Aa wiadomo już gdzie dokładnie te spacerki będą się odbywały ? :)[/QUOTE] Hej:loveu: Proponowałabym Park 3 maja ale moze masz jakąś inną propozycję? [quote name='teqquila']To moze i my sie skusimy :) co prawda Boks moj juz dawno nic nie trenowal ale fajnie by bylo sobie przypomniec co nie co :) kiedys bralismy udzial w zawodach agility i obi ale sie boks zestarzal i jakos przestalismy sie w to bawic :P i moze bysmy znow sprobowali z reszta psiakow :)[/QUOTE] Agility my trenowaliśmy dawno i nie prawda i do tego nie z moim obecnym psem, jednak chetnie spróbowalibyśmy sił. Co z torem? Myślisz, ze dałoby rade coś skombinować?;) [quote name='mArGoSiA']Ja też jestem chętna! chociaż ja to takie podstawy podstaw..[/QUOTE] Otóż chyba na początek niczego innego nie będziemy próbowali oprócz zabawy, poznania sie wzajemnego i podstawowych podstaw:evil_lol: [quote name='Krystak']I ja jestem z Łodzi :multi::lol: Mam sunie 9 msc. ok 8 kg więc z chęcią się pobawi,ale my tam nigdy nic nawet nie zaczeliśmy trenować :-o To trochę wstyd się spotkać :eviltong:[/QUOTE] No jaki tam wstyd? Liczą sie chęci, radość z pracy i próbowanie sił w czym sie da ;). Takie jest moje zdanie. Kochani, śnieg chyba nam już pomału topnieje, co myślicie o dacie 6.03 ? Moze ktoś ma ciekawy pomysł na zagospodarowanie pierwszego spotkania? Pomijając fakt poznania się, poznania psów, może ktoś miałby pomysł na pierwsze próby pracy czy zabawe? Czekam na Wasze pomysły bo u mnie sie troche już ich kłębi ale nie wiem jeszcze jakie psy i jacy własciciele pojawia sie na spotkaniu, oprócz tego, ze na pewno będą sympatyczni:loveu:
-
[quote name='sunshine']Przeciez nie mówię że na kolcach "krotka smycz, polecenie rownania i szybkim marszem, prawie biegiem mijalismy sie, przy czym pies byl odgrodzony mna od zainteresowania." ot o takie mi chodzi. Tak samo zatłoczone miasto mam u siebie:p Nie ma sensu ciągania się po pociągach. Puki co sobie chodzimy koło dworca popatrzeć na pociągi;p. Gdybym tak po prostu lubiła "wymówki", nie pytała bym Cię o twoje metody prawda? Olała bym sprawe i dalej robiła swoje:][/QUOTE] A my właśnie przyjechaliśmy w Wasze okolice i jechaliśmy 3,5 godziny pociągiem w tłumie ludzi. Żaden problem ;). Może nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy jakie znam ale da sie przeżyć. Socjal 100%. sunshine to ja bym polecała zapinaną kolczatke na pasek, na szyi tuż za uszami i zwykłą obroże. Wystarczy podpiąć smycz z 2 karabińczykami do każdej obroży albo do kolczatki doczepić krótszą smycz, w rodzaju pejcza. Sprawdź, może sunieczka tak samo by reagowała na łańcuszek lub zwykłą, płaską obroże zapiętą tuż za uszami, bo to dość wrażliwe miejsce u psa, moze też by działało jak hamulec w sytuacjach awaryjnych. Kiedy mam psa w wersji nabuzowane ADHD, szukające czegokolwiek, zeby sie wyżyć, zakładam łańcuszek, i kiedy widzimy potencjalnego "przyjaciela do wojny", zapinam łańcuszek za uszami i na moje ciele działa bardzo dobrze, jako hamulec (w połączeniu z korektą).
-
Osłonowo każdy większy, zwrotny pies musi żreć glukozamine i chondroityne. Głupia byłam i o tym nie wiedzialam, nie wzielam pod uwage i pies miał pół roku problemy ze wstawaniem (bikejoring, wp, IPO, PT + ogólnie bardzo zwrotny, szybki, skaczący i biegający pies). Przetrenowałam, do tego dołączyło sie nie zmniejszenie dawki żywieniowej kiedy pies nie mógł trenować - zatuczył sie i było bardzo źle. Pół roku na rimadylu, pół roku dieta z chondroityną i glukozaminą, pół roku bez treningu, pół roku z cierpiącym psem... Teraz już jest lepiej ale nic nie trenujemy, oprócz PT. Nie popełnij mojego błędu, bo na prawde trudno psa z tego wyleczyć, zwłaszcza ze sportowym joblem. Co do Negry - jest dłuższa niż labek i ma inna budowe - większą klatke piersiową w porównaniu do reszty tłuowia i nie jest duża. Super. Uwielbiam ludzi z taką pasja:loveu:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Hm, no ja we frisbee nie siedze ani agility. Nie interesuje mnie to kompletnie ale zawsze wydawało mi sie, że labek jest za ciężki do takiego sprintu i skoku. Może lżejszy typ?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Woza ma dobrą skóre. Mało podatną na zniszczenia. Dobrej jakości i grubą. Nie podoba mi sie tylko to, ze np. napy od dziurek przy obroży wypadają... No ale bez tego metalu obroża też dobrze wygląda a nawet lepiej.