-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
Był taki wątek. Ja bym spróbowała skupić na sobie uwage psa... jenak jeżeli to indywidualista i inne psy sa ciekawsze od czegokolwiek - korekta, komenda i egzekwowanie jej. Tyle.
-
Ja zakładam kaganiec jeśli mój pies biega wśród innych. Do tego roku był praktycznie najwiekszy na zlocie i nie daj boże zrobiłby krzywde jakiemus psiakowi, chcac zabrac pileczke czy cos.
-
A ja barrrdzo prosze o zaczepianie bo bardzo chętnie poznam wszystkich jednak niestety nie za bardzo sie orientuje kto jest kim ;). Punkt charakterystyczny: czarny doberman z dziwnymi uszami (brak połowy lewego ucha). Krecic sie bedziemy w sobote wszedzie w niedziele głównie przy dobermanach.
-
marta9494 REWELACJA! Sikam ze śmiechu!
-
No sensu nie mają. Rase jedynie mogą pogorszyć... rozprzestrzeniając złe cechy, niepożądane - tak i wyglądu jak i charakteru.
-
Nie możesz przełożyć na pare dni później? Przecież to kwestia 4 dni... Nic sie chyba nie stanie..
-
..I ilu nowych przyjaciół z całej Polski ;) Ja tam nie moge doczekać sie. Jak co roku. Wreszcie mój pies nie będzie największy i ludzie zrozumieją, że doberman to pies średni hahah! Pozdrawiamy! Karina z Dolce
-
Kupując takiego pieska przyczyniasz sie do powiekszenia bezdomności w Polsce. To głębszy temat ale na prawdę - nie warto. W schronisku czeka na Ciebie równie wspaniały przyjaciel i czasem nawet równie "rasowy";).
-
A może jakiś Rogz? Wątpie zeby były problemy z Rogzem. Co do pitmana to te szelki są ciężkie i nieruchawe. Taśma jest zupełnie inne. Ja bym wybrała Rogza z serii lekkie, miękkie co by były własnie takie jak o nich pisza a przy tym mocne ;)
-
Uff. Czyli ktoś kupi przede mna ;). Ja se znajde skóre z ćwiekami w takim kolorze hahahah
-
No to bierz bo ja też sie zastanawiam. Może zanim sie zastanowie to Ty już kupisz i bedzie ok.
-
[quote name='Marta_Ares'] mojemu o bieganiu z przodu przypomina sie jak na rowerze jade.... koniecznie on musi byc z przodu i w dodatku jeszcze ciągnąc:roll:[/QUOTE] To co innego robisz na rowerze?:P
-
[quote name='*Monia*']Destrukcją to on się zajmował - garderoby mojej mamy :mad:. Do tego obsikiwał stół w kuchni i drapał wszystkie drzwi, mimo że mu poświęcałam duużo czasu (większość dnia). ADHD straszliwe i jednak wolę tryb pracy ONka niż takie pobudzenie non stop. Nawet spać spokojnie nie mógł tylko się wiercił, lizał, chodził i wymyślał różne cuda. Nie wiedziałam, że mu przekazałam jakąkolwiek komendę, ale wiedział że mi się wyłamać nie wolno bo ja uparta jestem :razz:. Właściciel za pierwszym razem ganiał szczęśliwego dobcia wokół mojego domu, a za drugim panu pokazałam co jego piesek umie i pan był pod wrażeniem. Każdego psa da się tego nauczyć i widok każdego znudzonego psa jest smutny, bez względu na rasę. Chociaż moje małe jest najszczęśliwsze jak jej nie zmuszam do wysiłku na spacerach i może się powylegiwać na parapecie w domu i wcale nie jest to kwestia nauczenia jej tego lenistwa, bo ten typ tak po prostu ma od początku :cool1:.[/QUOTE] Wiesz... Ta chęć pracy jest do opanowania. Nam sie udało do jakiegoś stopnia. Teraz jak sie wydre to idzie leżeć z dupa na kanapie. Aktualnie pyrga mnie nosem, wciska sie na kolana i śpiewa "Maaaa Maaaaa Maaaa...?!". Ale leży już godzine i dwadzieścia minut a to już sporo hahah. [quote name='`Fmm']1. Biały Owczarek Szwajcarski ! 2. Czechosłowacki Wilczak 3. Samoyed 4. Akita 5. Siberian Husky 6. Owczarek Kaukaski[/QUOTE] To po co zakładasz watek pytajacy o rase, skoro te psy Ci sie podobają?;)
-
ara Ucho jest bardziej ukrwione od łapy i tego wykrwawiania sie da uniknąć kopiując uszy. Wzbraniam sie jak moge ale niestety nie zamkne psa w złotej klatce, zeby nie miał kontaktu z innymi psami. Dobki mają duże, ucha, które łatwo wchodza miedzy prety kagańcowe. Nasze ucha dodatkowo są ćwierć stojące - na mocnej chrząstce, nie przylegają do głowy. Ucho to zabieg kosmetyczno - chirurgiczny.
-
Ostatnio jak szliśmy do parku z moim dobkiem, dres zaczął okładać 6 miesieczne szczenie smycza. Moj pies nie lubi agresji i po prostu wystartował z morda do tego dresa. Za nim rzecz jasna ja. Zrobiliśmy mu awanture taką, ze ludzie w oknach stali i patrzyli co sie dzieje. Szczenie oczywiście przerażone leżało, bezradne. Może jak nie zwykła, ludzka moralnosć to chociaż wstyd coś wskóra. Ośmieszyliśmy go przed całym jego blokiem. Wyszedł na idiote, bezmózgiego głowonoga... Wczoraj w parku, świeżo po treningu (pies wyluzowany, na smyczy, ziapiący) obszczekala nas sunia dobkowata w kagańcu, na co mój pies nie zareagował wcale, natomiast dobermanka została odwołana i grzecznie przyszła do swojej pani. Nic wielkiego sie nie stało. Własciciel myślący, suka grzeczna - ok. Zdarza sie. Tylko czemu matki z pobliskiej piaskownicy rzuciły sie na nas jak bullterierki, ze 'jak to agresywny pies i bez kagańca przy dzieciach chodzi...'? To nie nasza wina, że jakaś psunia nas obszczekała.. Wytłumaczyłam, ze mój pies nie jest agresywny i nie musi chodzić w kagańcu (nie ma takiego przepisu). Oczywiście wyszło ze ja jestem głupią siksą z wielkim, agresywnym psem. Po straż miejska jednak nie chcialo im sie dzwonić, choć powiedzialam, ze poczekam na nich z moim agggreesywnym, krwiożerczym dobermanem. Żaden problem.
-
Ryż, makaron, indyk, kurczak, marchew rozgotowana, łyżka oleju i\lub siemienia lnianego. Ryż oczyszcza, makaron tuczy, marchew ustabilnia kupe, olej na sierść, siemie na jelita, drób bo pies musi jeść mieso.
-
Jedna i druga kupa śmierdzi tak samo. Koń wiecej narobi niż pies.
-
[quote name='Marta_Ares']tak, ale raczej nie używam, bo jak biegam z Aresem to on z boku chce biec a nie z przodu :/[/QUOTE] aha... To podobnie jak mój. Choć czasem mamy moment zaginania czasoprzestrzeni. [quote name='Darianna']Pola ta Wozę w setery? Zaciekawiłaś mnie :D[/QUOTE] Czerwona skóra od spodu i czarno - granatowa na góre. Do tego ćwieki z seterami. Fajnie by wyglądała na seterze. Nie do zajechania - gwarantuje. Po 4 latach kolor czerwony wyblakł jedynie ale obroża nie straciła nic z uroku a tym bardziej z porządności. [URL]http://www.allegro.pl/item1009698071_obroza_psa_woza_smycz_szelki_skora_karma.html#gallery[/URL] My mamy starszą wersje - duża klamra i cała 4cm. Ta też jest fajna.
-
Hm, zależy do czego dąży hodowca. Nie można generalizować i twierdzić, ze każdy hodowca doga niemieckiego daży do wielkiego psa, chihuaua - maleńkiego psiaka a pekińczyka do najkrótszej kufy... W jakimś sensie masz dużo racji, jednak dla mnie liczy sie też dobro indywidualne każdego zwierzęcia a tu rozmnażacze w 80% przegrywają z hodowcami. Miutik to ciekawa rasa. Bardzo ładnie ten piesek sie rozglądał za wszystkim siedząc na ławeczce a do tego był posłuszny i grzeczny ;). Fajne stworzenie. Jednak ja bym pierwsze co to uruchomiła golarke biorac takiego psa hahah.
-
Talia o 8? My śpimy do 10 oboje a o 10 na łańcuch krowa i koniec imprezy.
-
Kaganiec, dłuższa smycz wlekąca sie za psem i heja.
-
Marta te sledy to by Marcin? My mamy: Rogz XXL Woza w setery Hofero czarno - złote Trixie czerwone Łańcuszki: pojedyńcze, podwójny, potrójny, kolce szelki: Sledy, samochodowe Smycz Woza przepinana, czarna Smycz Hofero czarno-złota Flexi szara, rozdupczona jakaś Lina do roweru Lina 15m i... Łańcuch krowi
-
Estera hahaha! Nie wiedziałam! Myślałam, ze sama produkujesz a potem nie masz z czego płacić alimentow hahahha! ...Z reszta... kto Cie wie :x