Jump to content
Dogomania

Rybc!a

Members
  • Posts

    11041
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybc!a

  1. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images24.fotosik.pl/169/c6d2f5c759c6b85e.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images31.fotosik.pl/163/e1ed97ca98351461.jpg[/IMG][/URL] (jej siostra w czerwonych szelkach jest bardziej strachliwa i w DT zostaje na zawsze). Amelka miała mieć nowy dom, niestety nie udało się. Tak opowiada o tym osoba, która ma suczki u siebie: [quote]W NIEDZIELĘ ODWIEŻLISMY AMELKĘ do nowego domku( chciałam poczekać z informacją do dzisiejszego wieczora aby.... jednak AMELKĘ-jest owiele bardziej zresosjalizowana) wszystko było cudowne jeszcze wczoraj wieczorem -pełna sielanka, SUNIA CZUŁA SIE ŚWIETNIE dzisiaj już odbieramy ,nie została zaakceptowana przez drugiego psa samczyka.[/quote] SZUKAMY PILNIE DOMU DLA AMELKI, PONIEWAŻ KOSS NIE RADZI SOBIE Z TRZEMA PSAMI W DWÓCH POKOJACH. [quote]jest jego b. ciekawa i nie tak przelękniona chociaz tez potrzebuje spokoju, u mnie w domu dobrze (nawet bardzo ) kumpluje sie z samczykiem-ANTOSIEM ale to wyjatkowy pies,z suczką -6mc. bardzo ładnie sie bawiła, na spacerze jest szczekliwa, kiedy widzi inne piesy ale sam na sam jest o.k.Psoci ,nadrabia szczenięce czasy-podgryza też,nie załatwia sie w domu ale trzeba tego pilnować.Chodzenia na smyczy uczymy się. [/quote] Sunia szuka spokojnego domu, w którym mogłaby zostać do końca swoich dni. Amelka ma dopiero rok czasu, waży 12 kg i nie jest dużym psem. Jest ciekawa i otwarta, zważając na to, że całe swoje dotychczasowe życie spędziła w schronisku, nie znając dobroci ludzkiej, kochającej rodziny, pełnej miski smakołyków, własnych zabawek.. Może to właśnie TOBIE Amelka przypadnie do gustu? Może to właśnie TY nie będziesz mógł zasnąć, myśląc o tym poszkodowanym przez życie psim nieboraku? Może to właśnie TWOJA rodzina zdecyduje się pomóc niedużej Amelce? Sunia przebywa w Trójmieście. Istnieje możliwość przewiezienia jej do nowego domu.
  2. [quote name='Erazm']Świetnie, dzięki dziewczyny, nie wiem z kim mam się rozliczyć? Przyjadę po małą, nie wiem czy umawiać już wizytę u Garncarza, czy mała będzie najpierw wymagała innego leczenia, ale to nieważne... Jak wygląda sprawa adopcji? Wydają bez problemów? Czy żeby ją znaleźć muszę rzeczywiście korzystać z Waszej pomocy? Nie mam nic przeciwko temu po prostu gdy nie znam miasta proście byłoby mi podjechać wziąć psiaka a nie gnać na umówioną godzinę[/quote] Preparat kosztował 12 zł, na PM wyślę dane konta mojego taty, który pożyczył mi pieniądze. [quote name='Vitka']Ja myślę że nietrudno dostrzec Tolę. Raz że jest w boksie z biała Bellą, a dwa że zawsze kiedy tam podchodzę ona siedzi przy kratach,...;)[/quote] Bella to ten pies (bardzo charakterystyczny): [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106562[/URL] [quote name='kordonia']Erazm, jak wejdziesz do schroniska, to musisz minąc budynek z biurami, potem boksy po prawej stronie z małymi pieskami, i na samym końcu jest taki korytarzyk w prawo. Skrecasz w niego, i drugi wąski boks po prawej stronie to boks z Tola. Ona jest nieduża, oczy od razu sa widoczne. Wg mnie nie jest chora, tak na oko- jest wesoła, ruchliwa, nos czysty, nie wiedziałam żadnej wydzieliny z oczu. Problemów z adopcją nie robią- pies jest na ogólnym wybiegu, nie na kwarantannie, a nie w izolatce, wiec jak najbardzoej wszystko powinno pójśc bezproblemowo. Jakby co, to służe pomocą.[/quote] Przy skręcie w korytarzyk są dwa boksy (dość duże ) z samcami. W pierwszym będzie owczarek podhalański i duży, rottkowaty , a w drugim biały Chuck z czarną łatą na oku. W pierwszym, długim betonowym boksie będzie dosyć charakterystyczna Binka: [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105454[/URL] [quote name='Erazm']Dzięki dziewczyny, świetnie, teraz tylko jechać po szkraba:lol:, a opis wcale nie skomplikowany:crazyeye:;), czy mogę prosic o jakiś kontakt na Pm?[/quote] Podam ci swój numer, w razie czego zadzwonisz :) [quote name='Erazm']Po zabiegu Tolci nie poznacie:evil_lol:[/quote] Czy mam zrobić jakąś zbiórkę na Tolę?
  3. [quote name='rita60']A wet ogladał to oczko:roll:moze sobie zadrapał,czy to co innego ?[/quote] Nie mam pojęcia, bo szczerze się na tym nie znam, ale ślepy chyba nie jest, bo takie oczka wyglądają całkiem inaczej. Może to jakaś infekcja. Taa, uważaj, bo wet coś zauważy. :angryy:
  4. [quote name='GoniaP']Ale tam piękny huszczak został :placz::placz::placz:[/quote] [quote name='madzia828']no haszczak został:-([/quote] Nie dziewczyny, nie został, bo już go nie ma, jest za to 200 innych, naprawdę pięknych, potrzebujących domu psów.. I one zostały.. :-(
  5. Kurna chata, przecież odpisałam! ;) Szukajcie lepiej osoby która mogłaby szybciutko sprawdzić domek na wsi koło Gdańska.. Bo jeśli wszystko wyjdzie dobrze, to.. ;)
  6. [quote name='koss']No i stało się -W NIEDZIELĘ ODWIEŻLISMY AMELKĘ do nowego domku( chciałam poczekać z informacją do dzisiejszego wieczora aby.... jednak AMELKĘ-jest owiele bardziej zresosjalizowana) wszystko było cudowne jeszcze wczoraj wieczorem -pełna sielanka, SUNIA CZUŁA SIE ŚWIETNIE dzisiaj już odbieramy ,nie została zaakceptowana przez drugiego psa samczyka- teraz powiem prawdę NIE DAJĘ RADY Z 3 PSAMI W 2 POKOJACH -BLIŻNIACZKI ŚWIETNIE ZNIOSŁY ROZŁAKE -NIE MA Z TYM PROBLEMU -DOSIA, JAKBY ODZYŁA NAWET. DZIEWCZYNY -MUSICIE POMÓC MI ZNALEŻC DOM DLA AMELKI, JESTEM BARDZO PRZYBITA. RYBA ZAŁOZ WĄTEK DLA Amelki -ta w niebieskich szelkach, Magda poproszę o allegro-jeszcze dziś napiszę ci charakterystykę piesa.Czuję się podle....:shake:[/QUOTE] A jak poznała się Amelka, wraz z samyczkiem? Poznały się na terenie naturalnym, czy w domu? Jak objawiała się niezgoda między nimi? Założę Amelce wątek, ale też potrzebuję wiedzieć o niej coś więcej.
  7. [quote name='bumerang']Goniu - karma przyjechała 20 kg Acana puppy large breed, możesz jutro odebrać tak jak ci pasuje, w domu zawsze bedzie ktoś ! Pan od Erwinka dał rabacik 10 zł, czyli 170 zł zapłaciłam:lol: Niech maluch wcina teraz ile chce:multi:[/QUOTE] Dziękujemy Bumerang. A ja jeszcze dodam małą sesję: W schronisku: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/165/6cb692be5d3db071.jpg[/IMG][/URL] Przed schroniskiem: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/170/4fb38526ce4eb89c.jpg[/IMG][/URL] W samochodzie: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/170/2176560cc3523532.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/169/e013a1b91a85bf86.jpg[/IMG][/URL]
  8. [quote name='agusiazet']Oto kolejne zapytanie z Allegro: Witam, Chcialam zapytac czy piesek znalazl wlasciciela, bo probowalam sie dodzwonic na adres schroniska ale bezskutecznie. Mam na mysli ta sunie owczarkopodobna. Szukam pieska ze schroniska w takim wlasnie typie. Obserwowalam te aukcje ale ze wzgledu na posiadanego kota nie wiedzialam czy przyjecie doroslego psa nie zrodzi miedzy nimi konfliktu. Szukalam szczeniaka ale ta Blanka mnie zauroczyla.Piekny pisak. Pozdrawiam D.L. Rybciu odpisz na adres:[email protected][/QUOTE] Kurczę, jak mnie to strasznie denerwuje, gdy ludzie dzwonią do schroniska. Tam nie będą wiedzieć która to Binka, Malinka, czy Linka! A potem mają do mnie pretensje, że ludzie dzwonią.. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/168/23e8070879cdd00d.jpg[/IMG][/URL]
  9. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/169/4925767ba5dc5d0d.jpg[/IMG][/URL]
  10. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/165/8752d1030377c80c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/170/d3c954b1b8961cd8.jpg[/IMG][/URL]
  11. Zrobiłam jej super zdjęcie w sobotę. Dzisiaj powinnam je wstawić.
  12. Dowiedziałam się, że pod ich nieobecność gryzła kable ( bo nie miała gryzaków za pewne) i zdaża jej się jeszcze siusiać w domu. Jest nauczona chodzenia na smyczy i kocha dzieci.
  13. Dzisiaj widziałam się z byłą właścicielką psa. Obmierzyła mnie wzrokiem, jakbym jej dziecko zabiła ! :angryy:
  14. [quote name='iwop']Dziewczyny a możecie zrobić jej jakieś lepsze zdjęcia...? Co to za jamnius z Yoko na zdjęciu? Rybca czy ta suczka : [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images25.fotosik.pl/167/33088a01e9f40b28.jpg[/IMG][/URL] ma osobny watek?[/quote] Jamniuś już w Krakowie, nowe zdjęcia Joko mam. Maleńka Nutka nie ma jeszcze własnego wątku.
  15. [quote name='bea_m']:crazyeye:no to ładnie Mikusia sobie pozwiedzała. Całe szczęście że tak sie skończyło. A co do słuchania dziecka :roll: czy ktoś zna psa który się słucha dziecka? bo ja nie. .... no cóż.... Ponawiam pytanie.... kiedy Mika będzie miała sterylkę? Co prawda to śliczny daltat szorstkowłosy ... no ale wolę żeby potomstwa raczej nie miała....[/quote] Tak, zdecydowanie, ja też wolę, żeby potomstwa nie miała ;) A dalmat szorskowłosy to z niej cuudny! ;) A dla p. Beaty, jeśli szuka psa słuchającego się kilkuletniej dziewczynki: proponuję najbliższy supermarket: tam piesków od liku. Małych, dużych, kudłatych, krótkowłosych, różowych, niebieskich.. ;)
  16. Oo tak, łasuch z niego okropny. W czasie transportu , zajadając rogala, nie mogłam się od niego odpędzić! ;)
  17. [quote name='rita60']To znaczy,w jakim sensie problemy:roll:[/QUOTE] Ma je takie jakby..lekko zamglone..?
  18. [quote name='Asiaczek']Jakoś ani jednej, ani drugiej warunki podłoża na spacerach nie przerażaja...:loveu: Pzdr.[/quote] Wczorajsze podłoże było jeszcze gorsze. Mądra Rybcia wpadła na pomysł, żeby iść do lasu, przez łąki i pola, zamiast betonową drogą. No tak: lepszy wybieg dla psów, tylko nieco gorszy dla mnie. Droga pod górkę, a tam błoto, błoto, błoto.. Wyobrażacie sobie, jak wszyscy świetnie wyglądaliśmy? Ja DOSŁOWNIE po kolana w błocie, a psy? Uradowane, ale jakie brudne.. Zuza zaczęła się nawet kąpać w leśnej rzece.. Mam zdjęcia i je dodam, może dzisiaj, może jutro.. Dziewczęta skorzystały też z leśnych zapachów i .. wzbogaciły się o aromat padliny. :evil_lol:
  19. [quote name='madzia828']oki;) numer tel. jest od Ani mogę zmienić na Twój :roll:[/QUOTE] Zmień ! ;) Gosia w tej chwili może powiedzieć o Bakusiu więcej niż ja . I to ona będzie decydować, w którym domu ma zamieszkać mały. Słuchajcie, pan napisał, że mieszka w małym mieszkaniu, przy ruchliwej ulicy. Myślicie, że da radę zapewnić Bakusiowi odpowiednią dawkę ruchu? Ciekawa jestem, czy jest tam jakiś park, łąka, las?
  20. [quote name='Goldenka 02']ciekawa jestem co "robicie ze swoimi psami gdy wyjeżdżacie na wakacje. My odwozimy Willego na wieś do babci. jest tam całe dwa tygodnie. wiem że troche tęskni, ale nie martwię się o niego ponieważ wiem że jest w dobrych rękach. Co wy robicie?[/quote] A my jeździmy z psami. W te wakacje planuję kilka wyjazdów. Weekendy w Krynicy Morskiej (wtedy psy zostają w domu, bo wracamy tego samego dnia), tydzień w Lidzbarku Warmińskim (psy zostaną z rodzicami) i 20 dni nad jeziorem (w sierpniu), gdzie psy, obowiązkowo jadą z nami. To dla nich czysty raj na ziemi. Duży ogród, słoneczko, jezioro, las.. :lol: Kiedyś, dawno dawno temu, wyjeżdżaliśmy w góry, ale problemu nie było, bo zawsze w domu zostawał mój brat, który wolał siedzieć sam i mieć ''wolną chatę'' niż jeździć z rodzicami i małą, marudną siostrą w góry. :lol:
  21. Hmm.. weekendy w Krynicy Morskiej, 03-23.08 jedziemy nad jezioro, do pięknej, ciuchutkiej okolicy- w około lasy, łączki- wiocha zabita dechami, jezioro i domy wynajmowane.. jest cudnie.. w lipcu na tydzień do Lidzbarka Warmińskiego.. A pozatym nie zamierzam tych wakacji spędzać w domu, nudząc się. Mam do szkoły wrócić brązowa jak .. ee.. kupa mi przychodzi na myśl, ale to niezbyt smaczne porównanie.. ;) Na pewno będę wychodzić z domu, na odkryty basen, do lasu, na spacery, do znajomych, nudzić się z pewnością nie będę.. Już się nie mogę doczekać.. Chcę czerwca.. W czerwcu już tak luźno w szkole.. I chcę mieć średnią przynajmniej te 4,75 ;)
  22. Ja też powinnam być ;)
  23. Może i ja się wybiorę? ;)
×
×
  • Create New...