-
Posts
12543 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by konfirm31
-
Ja bym póki co, zamiast syropu Kalm, który zawiera tryptofan, z którego syntetyzowana jest melatonina, która działa uspakajająco, póki co, dawała samą melatoninę. Ją można dać pierwszego dnia, nawet 3x na dobę, co 8 godzin. Potem spróbować dawać 2 razy, tj rano i wieczorem. Metatoninę daje się na psa, nie na kg Dawkowanie: psy do 15 kg m.c. – 1,5 mg, psy od 15–50 kg m.c. – 3 mg, psy większe – 6 mg; To jest dawką jednorazowa, która może być powtórzona po min 8 godzinach. Pies będzie senny i przymulony, ale nie będzie w takim stresie. A kojec super, ale taki odsłonięty. Ja bym go w 1/3, przykryła jakąś plandeką, żeby miał poczucie większej izolacji, jak będzie chciał z tego skorzystać. Buda jest schronieniem, ale odbiera możliwość "ucieczki". Moźna w niej się tylko zaszyć, czyli pozbawia możliwości stosowania uników. Jak napisała kiyoshi, robisz bardzo dużo i te 5 dni szybko minie. Faktycznie, coś do gryzienia i żucia, bardzo wskazane. Uspakaja.
-
Dlaczego Jamor nie bierze psów z dogo? A co do Melci, to może spytać Sylwiję, oczywiście, po zebraniu chętnych na utrzymanie psa u Niej. Nie mogę dać dużo, ale 20 zł stałej dam.
-
Nie odebrałam tego jako lincz. Tylko mi smutno, że mało komu można dzisiaj wierzyć na tz "piękne oczy". Szczególnie, kiedy w grę wchodzą pieniądze. Ja też kiedyś zaufałam na dogo yumanji, bo pięknie pisała o psach, które były u niej pod "opieką" i bardzo dobrze rozumiałyśmy się przez telefon. Miałam wrażenie, że znalazłam bratnią duszę. Pamiętacie owczarka Szamana? To była zupełnie inna historia, ale też cierpiały niewinne psy..... Dlatego wierzę tylko naprawdę sprawdzonym Pdt i hotelikom chociaż wiem, że o nie bardzo trudno.... Tylko psów szkoda...
-
Jestem w szoku, jak większość z nas. Cóż, utwierdzam się w przekonaniu, że hotelik dogomaniacki, któremu można ufać " w ciemno" to hotel u Murki. Nie znam Dexterki i Hop! - pewnie im też. Wiosno, dzięki, że zabrałaś Marcelka. Jesteś wspaniałym Człowiekiem. Jeżeli kiedykolwiek byś musiała hotelować swoje psy, to ze 200%, przekonaniem, polecam hotel "Psigoda", Kolonia Gościeńczyce, koło Grójca. Moje psy, były tam czterokrotnie. Warto do nich jechać z każdego końca Polski.
-
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Masz rację. Oby nikt się nie zgłosił.... no chyba, że to wyjątkowo nieszczęśliwy wypadek i oboje z sunią, padną sobie w ramiona - w co nie wierzę. Sunia śliczna i szybko znajdzie wspaniały dom :) -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Czas nie leczy ran. On tylko przyzwyczaja do bólu -
Takie dzikusy ( oprócz Poker i Mazowszanki), wspaniałe socjalizowała Marysia O ( teraz MarysiaR), ale teraz mało się udziela na dogo i chyba nie bierze tymczasów.
-
To chyba taki sam egzemplarz, jak Lilek u Mazowszanki....tfu, tfu, oby nie zapeszyć. Tyle, że drugiej Mazowszanki nie ma :((
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
konfirm31 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Mari, dzięki Tobie przeżył najpiękniejsze 23 dni w swoim życiu. On nie zastanawiał się, jak długo to będzie trwało. Po prostu, cieszył się, że trafił do Nieba, pachnącego naleśnikami, bezpieczeństwem i miłością.... -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Myślę, że Mari podjęła najwłaściwszą decyzję, chociaż bardzo trudną i bolesną. Przytulam, Mari i dziękuję Ci za wszystko. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Decyzja należy do Mari, ale jak Feniks Ją ugryzł w czasie badań, to znaczy, że bardzo cierpi... Cholerny świat! -
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Przypomnij sobie, Malagosku, ile czasu przyzwyczajałaś Diankę do kotów. Kamusia siedzi w kojcu i jak z niego wyjdzie, to koty goni. Moja Bliss też nie wie, co to mieszkanie razem z kotem, więc na spacerze jest tak samo. Chociaż teraz już stara i kotów najczęściej nie zauważa. Niestety, owczarki " same z siebie", raczej kotów nie lubią ;) -
Dawka jest przybliżona. W sylwestra, daję wg tego dawkowania, czyli nie na kg, a na psa. Dawkę można powtórzyć co 8 godz, czyli 3x na dobę. Ja daję więcej - 5 mg na 36 kg psa. Dawkowanie: psy do 15 kg m.c. – 1,5 mg, psy od 15–50 kg m.c. – 3 mg, psy większe – 6 mg; podaje się 20 minut –1 godzinę przed snem. Przy stałym dawkowaniu, czyli u psa z zaburzeniami snu, daję najmniejszą dawkę, która powoduje, że pies przestaje prowadzić " nocny tryb życia" ;). Trzeba to wypraktykować.
-
"Melatoninę sama teraz biorę, szkoda, że jej wtedy nie miałam" Też jestem entuzjastką melatoniny. Daję ją ( w większej dawce), psom w czasie Sylwestra i sama dzięki niej lepiej śpię.
-
Pomimo wszystko, warto sprawdzić u weta, czy wszystko ok. Jak będzie ok, to tak jak pisze Poker ( a jest to bardzo prawdopodobne). Moja stara ONka, też chodzi po domu po nocy, (na szczęście, nie chce wychodzić) i daję jej na noc melatoninę. Lepiej w nocy śpi, nie łazi. Mniej śpi w dzień. Waży 36 kg, daję 0,5 mg.
-
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
To jest Feniks. Da radę -
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Kama nie czeka, ale miejsce u Malagossów na wagę złota i potrzebne dla innych psich nieszczęśników. A tak, to zajęte..... -
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Przyłączam się do Was z czekaniem :) -
Właśnie przeczytałam :(. Myślę, że dla psa większe stresem jest gwałtowna zmiana domu, niż wychodzenie z kimś obcym. Tak jak Marysia, polecam grupę na fb, lub telefon do znajomych miejscowych psiarzy. U nas, w takich kontaktach, pomaga też Pani lek wet. Gdyby było bliżej, chętnie bym pomogła, a tak, to tylko dobre myśli przesyłam. Na fb, polecam też grupę oferującą błyskawiczną pomocmerytoryczną Pracowników Ochrony Zdrowia. Są fantastyczni i bardzo pomocni https://www.facebook.com/groups/208155740274710/?ref=share Zdrowia i precz z kolczastym!
-
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Witanko :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
konfirm31 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Nie brzmi to dobrze :(. Pytanie, czy rodzice będą potrafili właściwie organizować kontakty takich małych=nieprzewidywalnych dzieci i psa z podejrzeniem agresji lękowej..... -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
konfirm31 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Ja bym nie zmieniała kwoty na zbiórce, bo takie zmiany niestety budzą w niewprowadzonych w sprawę ludziach podejrzliwość :(. Natomiast, w miarę możności, bym zamieszczała faktury za zabiegi i jak Feniks będzie u kikou, zrobiła kolejną na dalsze leczenie.