-
Posts
8667 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wiq
-
a juz nie mam pomyslow, oprocz pojscia po porade do dobrego weta...
-
Halka [*], Harnaś & Amorozo - REAKTYWACJA !!! :)
wiq replied to bellatriks's topic in Owczarek podhalański
jestes okropna....:evil_lol: -
Olaaaaa...
-
[quote name='AśkaK']I tak trzymać Cerber!:multi: :p Pozytywne nastawienie to podstawa.:p No,no, 2-3 minuty siedzenia to niezłe osiągnięcie![/quote] podpisuje sie pod Aska i Imanca:) z poprzednim nastawieniem, ze "i tak sie nie uda" nie zdzialalabys wiele;) piszac, ze blad psa jest bledem wlasciciela mialam na mysli to, ze to Ty przejmujesz cla odpowiedzialnosc za psa. z jego punktu widzenia atak na nielubiane zwierze nie jest przeciez niczym zlym. to Tobie to przeszkadza (co rozumiem) i to Ty musisz nad tym zapanowac.
-
owszem, kliker jest idealny do zaznaczania drobnych kroczkow - jego superprecyzja. tylko mnie nie jest potrzebna milimetrowa dokladnosc;)
-
musialam robic jakies bledy - najczesciej poza domem mialy mnie w d... w domu - kliker byl-slucham, klikera nie ma- ehm... na dworze juz w ogole ciezko.. zaczelam szkolic wg poradnikow p.Mrzewinskiej - moze zwrot o 180 st. to nie byl, ale poprawa znaczna! (chociaz metody szczerze mowiac az tak sie nie roznia). i jakos bez klikera mi wygodniej - za klik mam "super!", za kgs "dobrze", za nrm "zle", a za nagane "fuj!". no i zdarzy mi sie czasem na piesa huknac albo szarpnac, ale znosza to dzielnie;) kontakt wydaje mi sie tez naturalniejszy - za pomoca gestow i calego mojego zachowania, a nie pudeleczka (choc wiem, ze metoda klikerowa to nie plastkowy gadzet, a zmiana podejscia)
-
znam, fajna jest:) tyle, ze ja juz klikera nie uzywam;)
-
Marta, dzieki:) najwazniejsze, zeby Cerberkowa zechciala skorzystac;) Usia, nagradzasz go w momencie siadania/kiedy siedzi? jezeli nagradzasz go w momencie wstawania kojarzy, ze na "siad" trzeba opuscic zadek i szybko wstac;)
-
szkolenie rulezzz:cool3: robicie tylko PT czy jeszcze cosik?
-
wogole, pikne ramki robisz.. ja sie uczem dopiero;)
-
hej! musisz sobie uswiadomic pare rzeczy (niektorzy juz o nich wspominali): 1. psy nie rozumieja slow, tylko kojarza je z reakcja wlasciciela 2. psy nie wiedza, co jest dobre, a co zle - dobre jest to, co przynosi korzysc 3. psy nie posiadaja ''ludzkich'' uczuc - nie sa zazdrosne, zlosliwe, nie sa posluszne, bo kochaja wlasciciela 4. psy posluguja sie wlasnym jezykiem. naleza do niego m.in. sygnaly uspakajajace (Calming Signals, CSy). Nalezy do nich np. obracanie glowy, zwalnianie kroku, obwachiwanie trawy - wysylaja je, gdy czuja sie zagrozone i chca zalagodzic, a wrecz zniwelowac agresje drugiej strony (a pisalas, ze Cerber wachal trawe, gdy bylas na niego zla). niewlasciwa ich interpretacja napedza tylko bledne kolo. 5. wspolpraca spaja stado i dopiero ona ''przywiazuje'' psa do wlasciciela, a szkolenie jest procesem, podczas ktorego pies naturalnie przyjmuje podporzadkowana pozycje. 6. kazdy blad psa jest bledem przewodnika z sytuacji pod bankomatem wynika, ze wyszlas z siadaniem za szybko na ulice i nie wytlumaczylas mu w spokojnym miejscu (np. w domu), ze siad nie oznacza "usiadz i wstan" tylko "siedz, dopoki Cie nie zwolnie". jezeli nie interesuje go wogole zarcie sprobuj nakrecic go na pileczke - krotkie, szalone;) zabawy np. pilka na sznurku, ktora nie jest dostepna na codzien). mozesz tez ''spalic miske", tzn. nie podawac zarcia wogole w misce, tylko podczas szkolenia. ja karmie psy raz dziennie, wieczorem. przez caly dzien nie sa ociezale i nie traca zainteresowania smakami.
-
z linka widze:) warto bylo sie upomniec;)
-
no wlasnie - te winylowe sa wszystkie ponadzerane:evil_lol: najlepiej wziazc kogos do pomocy - niech rzuca psu, a my mozemy sie spokojnie skupic na fotkach. daleki rzut tez rozwiazuje sprawe;)
-
dobry dzien:)
-
Halka [*], Harnaś & Amorozo - REAKTYWACJA !!! :)
wiq replied to bellatriks's topic in Owczarek podhalański
heeej... mamy weekend..:cool3: -
biegac, biegac , biegac :evil_lol: moje tez mialy taka pilke, ale zezarly..:shake:
-
nie widze krola lwa.. fak..:(
-
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
wiq replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
[B]Dobcia! [/B]:multi: i fotki!:multi: hehe, wczoraj podchodze do lozka i patrze z powatpiewaniem, gdzie mam sie polozyc...:evil_lol: zadna malpa sie nie chciala posunac:evil_lol: -
dziekuje bardzo za wyrazy uznania:eviltong::p [B]Ola&Kora[/B], im wiecej, tym lepiej. spacery musza byc urozmaicone, bo flat jest inteligentny i samo lazenie szybko mu sie znudzi - zacznie wyszukiwac sobie "swietne" rozrywki:evil_lol:. potrzebne sa min. 3-4 spacery, w tym jeden ok. 2 h. oczywiscie, ze wytrzyma, gdy takowych nie bedzie, ale kilka dni bez takiego wybiegu dadza sie we znaki - bedzie znosil zabawki, zaczepial, kradl i zdobycz gryzl...;) [B]Dobcia[/B], a widzisz:) jeszcze troche i zamknietymi oczami bedziesz rozpoznawac:D:lol: [B]eria[/B], tez jestes poflatowa? (sporo ludzi sie nimi interesowalo):) swoja droga - mozna polaczyc posiadanie flata i schroniskowej bidy, bo sie flatopodobne w nich pojawiaja..:shake::placz: stwierdzilam, ze zawsze bede miala cosik przygarnietego, bo sa super;) bystra to taki prawie tervik:lol: [B]Marta_Ares[/B], ja tez lubie jej fajcatke, ale musze przyznac, ze Ady jest zgodniejsza ze wzorcem;) [B]Tina.Sara[/B], tez ja uwielbiam:loveu::loveu:
-
jaki brodacz:D niedlugo bedzie odkurzal ziemie przed soba:evil_lol: [SIZE=1]szczerze mowiac jest piekna - dawno niewidzialam tak zadbanego sznaucerzego ryjka;)[/SIZE]
-
co do ignorowania - dlugie nie ma sensu, bo pies przestaje rozumiec, co go spotyka.. wystraczy minuta, dwie.. musisz stac sie dla niego atrakcyjna - na spacerze smakolyki (mozesz zrezygnowac z karmienia w misce na rzecz ''zapracowania'' na nie), pilka, sznurek, lazenie na przelaj, chowanie sie, kladzenie sladow... mozliwosci jest multum. czytalas juz jakies ksiazki o szkoleniu?
-
duzo materialow nt. klikera znajdziesz na stronie [url]http://www.dogs.gd.pl/kliker/[/url] co do ksiazek - jak juz pisalam, polecam Mrzewinska. nie sa drogie, w granicy 10-12 zł (mozna je dostac tu: [url]http://www.egros.pol.pl/[/url] i tu: [url]www.owczarek.pl[/url]) szczerze mowiac- naprawde dogadalam sie z Mona po przeczytaniu "jak rozmawiac z psem";)
-
flatom tez cieknie z mordy (klapia tak paszczami w misce i potem w faflach to rozlewaja:evil_lol: ), ale nie az tak, zeby w nocy sie fatygowac...:evil_lol:
-
2 lata to sporo:D najlepiej poogladac na zywo.. ja tez mialam miec goldena, ale teraz ciesze sie, ze jednak padlo na flata - bardziej mi odpowiadaja:)
-
nie wiedzialam, ze Basco taki wyrywny;) fotki jak zwykle piekne:) pozdrawiam (takze naleze to "chorych";) )