-
Posts
13288 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ulvhedinn
-
Test na nosówkę mógł wyjść dodatni, bo szczeniaki już ją przechorowały. Nie jest to jednoznaczne z faktem, że to na co teraz chorują, to jeszcze nosówka, więc dalej i tak postępowanie jest identyczne jak bez testu, czyli leczenie objawowe i podnoszenie odporności. Safi, nie histeryzuj. Z relacji Oli, tego, co widziałm kiedy maluch był jeszcze we Wrocławiu i również relacji Mileny wyłania się zupełnie inny obraz, a ty niepotrzebnie nakręcasz atmosferę. Po raz kolejny zresztą. [COLOR=black][B]Jeśli chodzi o mnie, to dług wynosi 250 zł. [/B][/COLOR]
-
Zapisuję. Morisowa, jutro zadzwonię.... ;)
-
A ja zaproszę do Kory- suczkę znalazłam ja i chociaz fizycznie jest u kogoś innego, to równiez ja za nią odpowiadam. A dziewczynka niestety ma chorą skórę i bedzie potrzebowała jeszcze długiego leczenia.... http://www.dogomania.pl/threads/214684-Pręguska-Kora.-Potrącona-porzucona-chora.-GRONKOWIEC-atopia!!-potrzeba-i-karmy-wet
-
Maniek po operacji!!!!Pomózcie mu spłacic dług!!!
ulvhedinn replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
Doszło i już wpłacone w klinice :) -
8 szczeniąt ma BDT do 20 grudnia . Potem schron .
ulvhedinn replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny dajcie znać, która ile wydała na psiaki. Przyznam, że mi bardzo dał do wiwatu rachunek "nocny"- ta kasę wzięłam z puli przeznaczonej na Święta. :shake: -
[quote name='Ewcia38']Szczepienia to nabijanie kasy jak napisane wyżej.Mnie zastanawia co innego .Skoro jak zapewniają weci na inne choroby też powinno sie psy szczepic co roku ,więc ja się to ma do schronisk??Tam szczepią tylko przeciw wściekliznie i do tego ktorę daja odporność na 3 lat(nie każda szczepionka daje na 3 lata sa i na 2 i na 1)a na inne choroby nie szczepia ...no normalne z racji braku kasy. Może ktoś mi wytłumaczy jakim cudem te schroniskowe psy ,gdzie nie raz sodoma i gomora w takim miejcu jakoś nie chorują na choroby na ktore chorują mieszczuchy -kanapowce i które powinny być szczepione jak zapewniją weci....jedna wielka ściema....coś jak u ludzi..Teraz niemowlaki szczepi sie przeciw ospie wiecznej..za moich czasów ..ospę trzeba było przejśc i odpornośc na całe życie....niestety gwarancji takiej nie ma po zapodaniu ospy w igle.[/QUOTE] A kto ci powiedział, że nie chorują? W schroniskach w których nie szczepi sie przeciwko wirusom, śmiertelność jest drastycznie wyższa niz wśród psów ze schronisk w których stosuje się szczepienia. Wśród szczeniąt dochodzi niekiedy do 90-100%, ale choruja i umieraja także dorosłe zwierzęta. Wiesz jak wygląda epidemia nosówki albo parwo w takim schronie? Fakt, zdarza się, że szczepionka nie zadziała prawidłowo- czasem jest to efekt np złego przechowywania szczepionki itp, częściej- efekt braku prawidłowej odpowiedzi immunologicznej organizmu. Powodem może być np stan chorobowy (nie wszystko widzimy przecież "na oko i ucho"), zbyt krótki czas pomiędzy podawaniem niektórych leków a szczepieniem... czasem organizm z różnych powodów "traci" szybciej odporność. Jednak jak mam do wyboru- szczepić, czy nie szczepić- Kurde, umierały mi już psie i kocie malce na parwo/panleukopenię (to sa wirusy "bliźniacze"), w tej chwili walczymy o szczenięta z podejrzeniem nosówki. Mając możliwość zabezpieczenia swoich zwierzaków przed tym, nie mam wątpliwości. Mimo kontaktów z wirusami nigdy żadne z moich dorosłych, szczepionych zwierzat nie zachorowało. Zachorowały mi raz świeżo zaszczepione szczenięta- ale czas wystąpienia choroby, źródło (schronisko) i to, że w miejscu, skąd zostały zabrane, równiez chorowały psy, każe przypuszczać, że zostały zaszczepione już zarażone, ale jeszcze przed wystapieniem objawów. Owszem, pomysł z możliwością zbadania miana przeciwciał i uzaleznienia od tego szczepienia byłby bardzo dobry. Faktycznie, dorosłe, zdrowe zwierzęta, które wczesniej przeszły cykl szczepień, można szczepić rzadziej niz co rok (tak robię w przypadku wirusów). Natomiast całkowite odpuszczenie sobie szczepień uważam za kompletną głupotę i zabawę w rosyjska ruletke ze swoim psem. P.S. Przechorowanie ospy wietrznej też nie daje 100% odporności, o czym niestety miałam okazje sie przekonać na własnej skórze, to tyle w kwestii "wyższości natury" ;)
-
8 szczeniąt ma BDT do 20 grudnia . Potem schron .
ulvhedinn replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Jak napisała Ola, trzymajcie kciuki.... P.S. Szukam kogoś do zrobienia bazarków, nie wyrabiam czasowo. -
Kraksa przez ostatnie dwa tygodnie była bardzo bardzo chora.... Siusiała cały czas z krwią, musiała ciagle nosić pieluszki, które juz po chwili robiły sie brunatne :placz: Leczenie nie dawało wielkiego efektu, no i zaczęło sie robic groźnie, bo taka przewlekła infekcja może uszkodzić nerki, albo doprowadzic do nieodwracalnych zmian w pęcherzu.... dopiero drugi posiew pozwolił na wyhodowanie bakterii- Kra ma proteusa (tak samo jak Aryś), na szczęście wiemy tez na co jest wrażliwy parszywiec- Krakulec dostaje lincospectin (mało zabawnie, bo to szczypiące). Poza tym cały czas wcina karmę urinary i pastę uropet. Proszę o kciuki za zdrowie bandytki!!!!!!! a tu na pociechę Kra jeszcze jesienna: [img]http://img191.imageshack.us/img191/664/dsc1677sf.jpg[/img]
-
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
ulvhedinn replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
Mam prośbę, mogę dostac telefon do którejś z Was? -
Maniek po operacji!!!!Pomózcie mu spłacic dług!!!
ulvhedinn replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
Maniek jest miszczem absolutnym jeśli chodzi o przepraszanie, robienie niewinnych minek i inne takie manipulacje ;) O Mańka: Fuj. Popsuli pogodę. Wczoraj było ładnie, a dzisiaj jest obrzydliwie- mokro, zimno i łapy się slizgają.... Duża powyciągała jakieś ciuszki i ...zaczęła mi zakładać. O rany- ja mam chodzić w sweterku? Albo w kurteczce? Niesamowite.... No wiecie, ja jeszcze nigdy nie miałem swojego ubrania, takie rzeczy to noszą ludzie a nie psy. No ale Piku nosi i Żubr. I wiecie, nawet mi się to podoba. Fajnie mieć ubranka, no. -
8 szczeniąt ma BDT do 20 grudnia . Potem schron .
ulvhedinn replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście wygląda "robalowato"- przy infekcji byłyby wysokie białe krwinki, a ma w normie, za to ma anemię i przewagę granulocytów.... -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
ulvhedinn replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
...oranyboskie, ale ona ma spojrzenie..... :placz: -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
ulvhedinn replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Będzie problem, bo ta sunia sie przemieszcza szybko- zanim ktokolwiek dojedzie to szukaj wiatru w polu.... chyba że uda sie ja zwabic np na podwórko mojej cioci (ciocia wie i jest nastawiona na to) i zamknąć brame wtedy nie miałaby jak zwiać z ogrodzonego terenu. -
8 szczeniąt ma BDT do 20 grudnia . Potem schron .
ulvhedinn replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
U mnie spłacone wszystko, ale maluszki chyba będą musiały miec powtórkę antybiotyku, na szczęście to nie będą duże sumy. Mari23- na pewno będzie jakiś dług DT Livii- póki co na zero Fiorsteinbock? Giselle? Bardzo potrzebne są podkłady dla maluchów u Oli!!!!!! -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
ulvhedinn replied to monika083's topic in Już w nowym domu
[quote name='ladySwallow']Dziś TŻ wypatrzył błąkającego się w naszej okolicy - Nowy Świat, łączka nad Odrą i ścieżka za budynkami i Arsenałem - owczarka niemieckiego. Podejrzewa, że bezdomniak, bo szukał jedzenia tam, gdzie zwykle siedzą bezdomni i pijaczki, łazi bez obroży, nie podchodzi do ludzi, choć jest zainteresowany psami; dość chudy i zaniedbany...[/QUOTE] To suczka, błąka się w tej okolicy już dwa tygodnie. Niestety jest nieufna, nie da się złapać, ani nie podchodzi na przyzwoitą odległość..... na pewno wcześniej nie mieszkała w okolicy, nie kojarzy jej nikt z psiarzy. Ona pojawia sie też na terenie nieczynnego szpitala, na Wszystkich Świetych i na św Barbary. Mozna by spróbować w kilka osób ją złapać, tam jest kilka miejsc 'zamknietych, gdzie wystarczą 2-3 osoby żeby pies nie miała jak zwiać. -
8 szczeniąt ma BDT do 20 grudnia . Potem schron .
ulvhedinn replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
[quote name='olalolaa']Sweterek nie kosztował na pewno 40 zł ;) tylko góra dwie dychy. Ja sama kupuje te podkady, choc groszem nie smierdze jakos dam rade. Przynajmniej zapasy jedzenia ktore mam sie nie zmarnuja hehe Pani Ola jest z Częstochowy, juz nie pierwszy raz pomogła maluszkom :) Dziękujemy bardzo![/QUOTE] Sweterek kosztuje 39,90 bo sama takie chciałam kupić dla Żubiego i Pi...... ;) -
[quote name='Basia1244']taki ekstras na święta dla jamnisi ode mnie posłałam - jak dojdzie potwierdź Jest!!! :Rose: [quote name='Zosia123']Jak dojdzie 62 zł z bazarku to proszę o potwierdzenie na wątku: http://www.dogomania.pl/threads/216784-PSIACZKOWY-BAZAREK-%29-na-4-psiaki-do-11-listopada-%29?p=17885305#post17885305 :Rose: i to też jest!!!!! -ślicznie dziekuje w imieniu jamnisi, takze za urocze życzenia :)