-
Posts
21459 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
34
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mar.gajko
-
Helli, ja lubię mieszkania w bloku dla psów. Wolę niż domy z ogrodami, w zasadzie. Bo nawet na Dogo zdarza się, że pies "zostaje na ogrodzie" jak ludzie ida do pracy. Widziałam niejeden przypadek, kiedy niestety pies, po pewnym czasie lądował na podwórku w budzie, bo: łapy brudne, a ciągle wychodzi i wchodzi, szczeka w domu, a najlepsze tłumaczenia "bo lubi w kojcu". Bardzo lubią psy stać w kojcu przez caly dzień. Zapewne.
-
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Alfo, jutro wkleję zdjęcia mojej Zulinki ukochanej i Ksieńki słodkiej. Dzieciaczków Zulinkowych nie mam, niestety. A Ania już chyba na Dogo nie wchodzi. Piękne dziewczynki moje, dobre. -
Koczujący w lesie chory owczarek - zamieszkał w Krakowie
mar.gajko replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Tak sobie pod Wawelem chadzamy... -
Koczujący w lesie chory owczarek - zamieszkał w Krakowie
mar.gajko replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Sprawdzić co jest na blacie i czy kiełbasa akuratna i smaczna należy. Tylko musi się wysprycić trochę i robić to ja Pana nie ma w okolicy ;) -
Koczujący w lesie chory owczarek - zamieszkał w Krakowie
mar.gajko replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
No, no! Smoka Wawelskiego się nie oblewa. Phi! Zaraz poleci na Wawel i arrasy poleje. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Franio przechodzi normalnie pod brzuchem Nestora :) Śmieszny jest, bo mu się wydaje, że on największy i najważniejszy. Nestor mu ustępuje. Ale nie do końca taki potulny. Czasem jak mruknie, to Franciszek udaje, że niby nic, ale odpuszcza. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Tak sobie żyja moje chłopczyki kochane. Tu Nestorek "robi porządek" z materacykiem i kocykiem :) I ulubiona zabawka "jeżyk" -
Koczujący w lesie chory owczarek - zamieszkał w Krakowie
mar.gajko replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Jakieś wieści z pierwszych godzin? -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Osobno. 4 spacery po 2 razy. Ale na początku z Nestim wychodziłam i 6 razy dziennie. On pił, pił, pił i sikał. Więc jak byłam w domy to co 2 godziny. A tu już nie tak łatwo szło Franiowi z Nestim :) Franio, jak Nestor mruczy na niego i zabiera mu jakąś zabawkę, to przylatuje do mnie i skarży :) taki mały łobuz i skarżypyta jest. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
To nie ostatnie zdjęcia jeszcze. Dopiero teraz wyglada fajnie. Wiadomo, ma 12 lat, ale rozkwitł. Jest taki radosny. Jak fajnie oglądał choinkę. Jak już spokojnie śpi na boku. Nie czuwa. Poczuł się już bezpiecznie. Przestał tak pić strasznie, ale woda musi być w 3 miskach, bo chodzi i sprawdza czy ma co pić. I niestety syndrom głodowy mu pewnie jeszcze długo zostanie. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Nestorka ekscytowały koty. Bardzo. Musieliśmy się nauczyć z nimi mieszkać. Oczywiście pomogła moja Buba czarna wielka. Bez pardonu podchodziła i "gucała" Nestorka, a on taki zadziwiony był. Polubił. One jego też. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Już swobodnie chodzimy sobie po całym mieszkaniu :) -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Pierwsze zabawy, jeszcze Nestorek nie dawał rady Franciszkowi za bardzo. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Po miesiącu, pierwsze kontakty bezsmyczowe: -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Wrażenie było okropne, taka wielka głowa na rachitycznym, chwiejącym się, wychudzonym korpusie. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
To Nestorek w dniu zabrania z poprzedniego miejsca :( tak wyglądał. Był tam 9 miesięcy. -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
A znalazłam wypis z lecznicy z jakim dostałam Nestorka 22/08/2016 08:28: Badanie Waga: 34,2 kg Opis wywiadu: 18/08/2016 odebrany z schroniska/ hotelu po klikumiesięcznym pobycie . Wychudzony, uog ólnione zapalenie skóry, problemy z poruszaniem się . Opis badania: Wychudzenie, brak włosów na brzuchu , udach i szyi. Przewlekłe zapalenie skóry i przewodów słuchowych . Problemy z poruszaniem się i podnoszeniem . Deficyty neurologiczne- odruch korektury osłabiony . Ale podnosi się samodzielnie i bardzo chętnie wychodzi na spacery . Deformacja, krepitacje i ograniczenie ruchomości obu stawów łokciowych . Badania krwi w normie. Badanie radiologiczne: . zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe obu stawów łokciowych ograniczające ruchomość . . zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe obu stawów biodrowych. . zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego obejmujące również stawy międzykręgowe . zespół końskiego ogona Zabiegi RTG PREMEDYKACJA KROPLÓWKA HOSPITALIZACJA DUŻE 2 1_WIZYTA POBRANIE_KRWI Zastosowane leki: *BADANIE-MORFOLOGIA+ROZMAZ 1 test *PROFIL OG ÓLNY 1 SZT VENFLON 1 szt SKRZYPCZAK-FORTE 40 ml PŁYN -RINGERA-500 2 op VIT-C 10% 16 ml. CATOSAL 6 ml DOLPAC 25 2 szt. CANIVITON ADV ŻELKI 1 szt. Calcort 6 mg 7 szt. SYNULOX - INJ 6 ML CLAVASEPTIN 500MG 10 szt. Strona 1 -
Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu
mar.gajko replied to giezeta's topic in Już w nowym domu
Pierwsze zabawy Frania z Nestorem były dosyć zabawne, chociaż tak mi było szkoda tego wielkoluda. Franio potrafił go pociągnąć, bawiąć się szarpakami, czy linkami mój malutki Franio ciągnął Nestorka. To wielkie stworzonko prawie nie miało mięśni, tylko szkielecik obciągnięty chorą skórą z rzadziutką sierścią. Teraz nie ma tak :) jak Nestor machnie łbem, to Franio leci za tym ruchem :) już nie daje się ciągać.jęcia A zdjęcia będą jutro. Teraz wieczorkiem, oprócz sikania :) musimy robić czyszczenie uszków codziennie. Nie lubimy bardzo. Bardzo. Oboje. Bo Nestorek ucieka. Tak go bolało, że będzie miał uraz do końca życia.