Jump to content
Dogomania

Julia.

Members
 • Posts

  111
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Julia.

 1. Znajoma szuka psa. Zastanawia się nad BOSem i Collie Smooth. Czy w pl jest szansa na śniadego Collie Smooth? Albo tricolor? Ze dwie hodowle znalazłam więc na psa trzeba czekać latami i jeszcze pewnie się o nie bić:) Jakie podstawowe różnice w charakterze / potrzebach są między tymi rasami?
 2. Spotkałam się z opinią, że u takich maluchów "nie ma norm". Rzadko kto bada dzieciaka bo dużo sika (to niby norma). Jeżeli robiliście takie badania u psów 2-4 miesięcznych, to bardzo proszę o informacje jaki był wynik ciężaru właściwego moczu. Pozdrawiam
 3. Zły dział, do kosza. Przepraszam.
 4. To też ciekawe:) Podaj nazwę hodowli.
 5. Paulina chodzi mi o krzyżówkę border collie i collie chyba smooth ale nie pamiętam. Może normalnego collie. Nie wiem skąd wnioski że "nowa" rasa miałaby się nazywać smooth.
 6. Jakieś półtora roku temu, gdzieś na dogo, trafiłam na temat w którym ktoś wspominał o hodowli FCI, gdzie celowo skrzyżowali border collie i collie (chyba smooth?). Znalazłam nawet tę hodowlę na FB i widziałam te szczeniaki. Nie jestem w stanie znaleźć tego wątku. Ktoś pamięta jaka to była hodowla?
 7. Można na paluch pojechać w sobotę i wyprowadzić psa na spacer.
 8. Fajne te szczeniory zmiksowane. Oczywiście mam mieszane uczucia (zasadniczo nie wychodzę myślami poza zkwp). Takie krzyżowanie może mieć różne konsekwencje. Ale z drugie strony rozumiem że ktoś może chcieć mieć takiego psa. Trudny temat.
 9. W mieście topi się w wannie żeby nikt nie widział.
 10. Myślisz że dorosłemu psu w "gorszy" dzień godzina spaceru normalnego wystarczy?
 11. Bos wystawowy mniej aktywny niż c.smooth? A Bos vs collie długi?
 12. BOS mniej aktywny niż Husky? Jak one w mieszkaniu? Mają tendencje do niszczenia? Szczekliwe? Naprawdę widoczne są różnice pomiędzy collie długie a smooth?
 13. I jak w końcu jest z tą rasa? Autorka pytała o agresywnośc, okazało się że pies kocha ludzi. Teraz w sąsiednim wątku oddaje dwulatka bo gryzie niebezpiecznie jej córkę. Zglupialam.
 14. Może ta kanapa jakaś trefna. Pachnie czymś, zrobiona z czegoś dziwnego. Wywal ją i zobacz co będzie. Czy przerzuci się na coś innego czy przestanie i już. Jak dwie noce prześpicie się na dmuchanym materacu to nic się Wam nie stanie. Próbowałaś jakiś konar do domu przynieść? Wielką kość do obgryzania?
 15. No Gojkę bo Nika rozumiem jest atakowana przez psa. Gojkę pies "kocha".
 16. Biedny pies. A Twoja suka nie lubi towarzystwa? Może weź smycz i niech idzie z Wami. Ja wiem że "to nie Twój" i "dlaczego ja" ale to tylko pies....Każdy taki sam. Chce się przejść. Walić ludzi, z psem można się zakolegować.
 17. Leśniczy ma prawo strzelać. Pani wiedziała że każda taka wycieczka może skończyć się tragedią. Nawet jeżeli zginęły z rąk debila nie zmienia to faktu że kobieta świadomie je narażala.
 18. Normalka. Mi tak właśnie kobieta która nie zatrzymała się na pasach (mimo że dwa inne pasy stały i mnie przepuszczaly) obtarła wózek z noworodkiem. Przechodzę z psem dopiero jak samochód/samochody stoją. Boję się. Nic nie zrobisz. Trzeba nap... takich ludzi
 19. Julia.

  POMOCY!

  Szczepienia są obowiązkowe. Nawet noszenie dowodu szczepienia przy sobie jest obowiązkowe. To nie bajki :)
 20. Julia.

  Hodowle mopsów

  Nie moge znaleźć stron gen te mire i od wilmy. Mozesz podlinkowac?
 21. Julia.

  Hodowle mopsów

  Widzę że nikt nie odpisał ale może namierzyłaś dobrą hodowlę?
 22. Skyy domowa pasta jak najbardziej. Te sklepowe mają straszny skład. Piękne legowisko.
 23. Ależ tu niektórzy brednie wypisują. Nie znam suki 8+ która nie miałaby macicy albo listwy na cito do usunięcia. Chyba wiadomo jak wtedy to jest inwazyjny zabieg. Jeżeli nie kryjesz to steryluzuj bo potem jest płacz i wyrzuty sumienia.
 24. Przyznam szczerze że podziwiam Twoja cierpliwość:) Rozumiem gdyby dokładnie powiedzieli co i jak (gdzie pies ma sikać, jak i co masz sprzątać, albo przynajmniej mieli zapisy dotyczące tych spraw). Oni nic nie mają i nie wiedzą. Usuwaj zanieczyszczenia i tyle. Tzn kupy. O siki zapytaj. Musisz wiedzieć jak masz to robić ponieważ nie jest to norma i nie zostało wyjaśnione. Jak nie dostaniesz wskazówek i pani powie "nie wiem" to poproś o dokładne wskazówki bo bez nich nie będziesz sprzątała sików (nie wiesz jak należy to odpowiednio robić). Powiedz że taka kwestia jeżeli ma być egzekwowana ma być zapisana w regulaminie i wyjaśniona zainteresowanym. I jak ktoś się czepia to mów że czekasz na instrukcje itd. Ja bym pismo wystosowała do nich odpowiednie (z potwierdzeniem przyjęcia). Do momentu kiedy nie dostaniesz takich wskazówek (od spółdzielni nie od sąsiada) olałabym temat. Noś przy sobie kopię pisma i pokazuj:) Film na którym sąsiad nie sprząta kupy to bardzo dobry pomysł. Donieś do spółdzielni. Nie pękaj, ma być wszystko widać. Fajnie byłoby gdybyś nagrała jak mu zwracasz uwagę, i zbliżenie kupy. Nie bój się, Ty też tam mieszkasz i jesteś częścią wspólnoty! Może pogadaj z innymi psiarzami i wspólnie zaatakujcie idiotyczny system. Do spółdzielni możesz donieść gówno psa sąsiada i rzucić na biurko:) W jakim mieście mieszkasz?
×
×
 • Create New...