Jump to content
Dogomania

GoniaP

Members
  • Posts

    11760
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GoniaP

  1. [quote name='max45'] Ale na jakiej podstawie można bylo wejść do czlowieka do domu i zabrać mu jego wlasność (psy), jeżeli wcześniej policja nie stwierdzila zaniedbania? Pytam bo się nie orientuję dokladnie jak to wygląda w naszym kraju pod względem prawnym :roll:[/QUOTE] [quote name='majqa']Zadam więc pytanie inaczej i też, naprawdę bez cienia złośliwości, podeprę się brakiem orientacji w sprawach prawnych. Jak jest możliwe, że nie stwierdzono zaniedbań a mimo to odebrano człowiekowi część zwierząt - jego własność?[/QUOTE] Na Wasze pytania odpowiem później, bo teraz muszę lecieć. [SIZE=3][B][COLOR=Red]ALE OGŁASZAM ALARM, BO 1 DT ZACHOROWAŁ, W ZWIĄZKU Z CZYM PIES NR 2 i SUNIA NR 2 NIE MAJĄ SIĘ GDZIE PODZIAĆ!!![/COLOR][/B][/SIZE]
  2. [quote name='majqa']Jedyne, najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia dobra zwierząt to doprowadzenie do tego, by żadne z nich nie zostało u właściciela.[/QUOTE] art. 7.3 UoOZ i byłoby po sprawie. A tak odegraliśmy rolę swoistej marionetki i mamy obciążone sumienia.
  3. Pozostałe psy miały być odebrane przez schronisko parę dni po 1 interwencji przez Swarzędzki TOZ. Nie dostałam informacji, że tak się stało, choć tak się umówiliśmy. Podejrzewam zatem, że nadal tam tkwią. Przynajmniej 2, a może więcej. Swarzędz przeprowadzał tam już wcześniej interwencję z policją, która nie widziała podstaw do odebrania psów - to wiem z relacji pani K. W efekcie tego, pani K. weszła w układ z tym !@#$%^ właścicielem, że zabierze część psów (zabrała 6, o ile dobrze zarejestrowałam) a potem my zabraliśmy 9 + kota. Aby nie dopuścić do dalszego kolekcjonerstwa i rozmnażania, 2 suki miały tam wrócić po sterylce. Myśmy mieli inny pomysł na tę interwencję, ale ten pomysł został udaremniony. Taka to jest smutna historia.
  4. [quote name='majqa']Teraz to już zupełnie nic nie rozumiem. Część psów trafiła do Swarzędza (info w 1 poście), część pod opiekę Emir. Czy z tego, co w cytacie mam rozumieć, że szczęściarzami były tylko te psy emirowe (bo trafią do DT, a potem do DS), a te swarzędzkie po zabiegu wrócą skąd przyszły??? :-o[/QUOTE] Nie.... 6 psów trafiło do Swarzędza kilka dni przed interwencją Emira. Z tego co wiem, część umarła. Ile zostało, nie wiem. Tu pole popisu ma Ninka, która tam bywa. W TYM domu zostały przynajmniej 2 psy, być może więcej. Zasłyszane informacje wskazują, że więcej, ale dowodów brak. Chcieliśmy uderzyć ponownie, ale inni mają "niezsynchronizowane pomysły", tylko nie wiem czym się kierują...Jeśli się zazębimy, a nie będziemy współpracować, ucierpią na tym pozostałe zwierzęta.
  5. [quote name='majqa']Czy ja dobrze rozumiem/ domyślam się? Chcesz powiedzieć, że pan od Ninki wie, że będzie ponownie skontrolowany? :-o[/QUOTE] Nie ujęłabym tego tak, że od Ninki, bo Ninka w sumie nie ma nic do gadania. Sprawę prowadziła Pani K. ze Swarzędza...
  6. [quote name='majqa']To kto był taki usłużny? Goniu, pewno Ninka nie wie, że wyedytowałaś post, bo przerzuciło stronę.[/QUOTE] Pewna Pani była usłużna, niestety teraz Ninka chce iść w zaparte. Ninko, proszę przemyśl sprawę i zostaw interwencję nam. Tu chodzi o być albo nie być psów...
  7. [quote name='ninka']jak juz pisalam, nie jestem w stanie przeprowadzic interwencji. [B]Moge tylko sprawdzic czy nie ma wiecej psow, niz mu na to policja pozwolila przy okazji odbierania sun na sterylki.[/B][/quote] Ninko, nie bardzo rozumiem... Policja nie ma tu nic do gadania.... [quote name='ninka']facet wie o kontroli, bo bylo mu to mowione wczesniej, jak i przy tobie, przy okazji zabierania ostatnio psow. [/quote]Co??? Jakoś umknęło to mojej percepcji... W życiu byśmy go nie poinformowali o nalocie,, to wbrew zasadom. [quote name='ninka']psy zobowiazalo sie wysterylizowac swarzedzkie schronisko, i nic nie wskazuje na to, by mialo sie z tego wymigac.[/quote] [quote name='ninka']psy maja byc w swarzedzu tylko wysterylizowane i trafic do niego. [/quote] Czy uważasz, że to w porządku? Bo wg mnie nie. Ten człowiek powinien być pozbawiony prawa do opieki nad psami. [quote name='ninka']co innego szczeniaki, a co innego dorosle psy-sterylki sa przeprowadzane w schronie na bierzaco.[/quote]Nie rozumiem.
  8. [quote name='Ninka']Plan jest wlasnie taki, aby sprawe zalatwic raz na zawsze! [B]Ale trzeba bedzie teraz subtelniej, chce wziac pozostale sunie na sterylke i zorientowac sie jak sie sprawy maja.[/B][/QUOTE] [quote name='Ninka']ech, chodzilo mi generalnie o to, zeby nie ciagac Cie niepotrzebnie. [B]Facet wie, ze bedzie kontrola i nie przypuszczam, zeby klamal.[/B] jesli chcesz byc przy sprawdzaniu, czy jakiegos psiaka sobie nie zostawil-super! wiem po prostu, ze jestes zajeta, i mozesz nie miec na to czasu.[B] a do sterylek zobowiazal sie schron, wiec tak czy siak tam bede.[/B][/QUOTE] [quote name='Ninka']Jesli okaze sie, ze facet pozostawil sobie wiecej psow-bedzie to powod do kolejnej interwencji.[/QUOTE] Ninko, co to znaczy sprawę załatwić subtelniej? Facet wie, że będzie kontrola??? Żartujesz, czy co?? TY chcesz przeprowadzić interwencję i co dalej??? Czy TY wysterylizujesz psy? Skąd będziesz miała fundusze?? A może mają one trafić do Swarzędza??? Jesteś pewna??? Czy tam przypadkiem nie padły TE właśnie odebrane psy na PARWO????
  9. [quote name='Ninka']Jesli okaze sie, ze facet pozostawil sobie wiecej psow-bedzie to powod do kolejnej interwencji.[/QUOTE] Kto Twoim zdaniem ma przeprowadzić tę interwencję?
  10. [quote name='grzybkowa']milczenie jest oznaką zgody :p[/QUOTE] Dobrze wiedzieć.............
  11. [quote name='Ninka']Plan jest wlasnie taki, aby sprawe zalatwic raz na zawsze! Ale trzeba bedzie teraz subtelniej, chce wziac pozostale sunie na sterylke i zorientowac sie jak sie sprawy maja.[/QUOTE] Rozwiń myśl proszę..
  12. [quote name='Ninka']niedlugo sprawdze, czy jeszcze jakies psiaki nie zostaly:mad:, taka jest umowa, nie bojta sie!!![/QUOTE] Wolelibyśmy, żebyś tego nie robiła bez nas... Chcemy tę sprawę załatwić raz na zawsze.
  13. [quote name='max45']To chyba najlepsza z możliwych opcji. Lepiej zapobiegać niż leczyć.[/QUOTE] Dziękuję, że ktoś rozumie... Widzę, że inni się wstrzymali od głosu ;)
  14. Tanitko, a ja Ci napisałam pw w sprawie przelewu zadeklarowanej kasy i nie dostałam odpowiedzi. W żadnym wypadku nie chciałabym, jako poważna matrona, być podejrzaną o brak odpowiedzialności :evil_lol:
  15. [quote name='majqa'] Nie odłowili go, nie dostarczyli w miejsce, z którym gmina ma podpisaną umowę, a i gmina za niego nie płaci!!![/QUOTE] A może powinna??? Szkoda, że zula podpisała świstek...
  16. Trzymajcie kciuki, bo jutro sprawdzamy dla Paco dom w Komorowie ;)
  17. Od wczoraj trwa burza mózgów w temacie Żorża... W związku z jego ostatnim zachowaniem, jedynym słusznym rozwiązaniem jest, naszym zdaniem, oddanie go na obserwację certyfikowanych szkoleniowców w znanym nam hotelu. Chodzi nam o profesjonalną ocenę charakteru i natury Żorża, jak również wyeliminowanie potencjalnego ryzyka...Uważamy, że dopiero po skrupulatnym poznaniu jego psychiki w różnych sytuacjach, będziemy mogli tak ukierunkować poszukiwania domu, by znaleźć dla niego najlepsze rozwiązanie na przyszłość, bo chyba się zgodzicie, że kredyt zaufania można dać ratlerkowi, ale nie psu o gabarytach Żorża. Po powrocie do kliniki, Żorż nadal zachowuje się bez zarzutu i jest dużym, słodkim Misiem zakochanym w Marcie i Agnieszce...
  18. [quote name='bros']czyli rozumiem że wszystkie maluszki już znalazły DT :oops: ?[/QUOTE] Tak, te, które są pod naszymi skrzydłami będą bezpiecznie rozparcelowane. [quote name='majqa']3mam kciuki żeby do końca aukcji zeszły wszystkie cegiełki.[/QUOTE] No i to jest moje największe zmartwienie :placz: Cegiełki nie schodzą, a rachunek, mimo, że po zniżkach - niebagatelny. W końcu opatrzonych medycznie było/jest 10 istnień! [SIZE=3][COLOR=Red][B]Dlatego apeluję do wszystkich miłośników maluchów, pomóżcie finansowo, roześlijcie ten link po znajomych, bo bez Waszego wsparcia nie damy rady!!! [url]http://www.allegro.pl/item767032425_barbarzynstwo_pseudohodowli_chihuahua_czy_ratler.html[/url] [/B][/COLOR][/SIZE]
  19. [quote name='Ewa i flatki']To lecę z kwiatami, (...) Dzięki za dzieciaki !!![/QUOTE] Materdej! W Veticusie chyba dodatkowo otworzą kwiaciarnię :evil_lol:
  20. Raport weta: Dwie suczki zostały dziś wysterilizowane, z czego jedna miała przepuklinę i przetrwałego mleczaka - obydwie rzeczy załatwione. Mama z dzieckiem na razie karmi, więc ją pominięto, oszczędzono też na razie najmłodszą sunię, która ma jakieś 5 miesięcy i jeszcze dobrze nie wymieniła mleczaków. Skóra jednej z suń nadal nie wygląda rewelacyjnie, w narkozie Doktor pobrał jej głębokie zeskrobiny i nie stwierdził świerzbowca czy nużeńca. Wcześniej robił już jej płytką zeskrobinę, ale była tak przerażona ze nie chciał jej zbyt mocno stresować - przykładając skalpel do skóry - stąd opóźnienie w diagnozie. [SIZE=4] [/SIZE] [CENTER][COLOR=Red][B][SIZE=4]Kwota dotychczasowych zabiegów i opieki [/SIZE][/B][/COLOR] [COLOR=Red][B][SIZE=4]wynosi na dziś 1860zł[/SIZE][/B][/COLOR] [/CENTER] Podsumowując, na dzień dzisiejszy mamy wykastrowane trzy samce - czwarty jeszcze dzieciak, wysterylizowane 2 suczki, trzy suki miały wcześniej wykonane badanie USG - wykluczenie ciąży i przy okazji przegląd jamy brzusznej - nie stwierdzono żadnej patologii. Wszystkie psiaki wykąpane, odpchlone wszystkie , trzykrotnie odrobaczone wszystkie, ale uwaga !! dzisiaj w kale jednego znaleziono żywego pasożyta - wiec Doktor wszystkim podał preparat oparty na innej grupie czynnej, żeby robactwo do końca wykurzyć! Kotek juz prawie zdrowy, ale ma zeza :loveu:, suczka z chorą skórą dostaje codziennie antybiotyk, dwa razy już dostała ivermektynę - mimo że nie stwierdzono ektopasożytów - ale te zmiany mogą być wynikiem mieszanych infekcji. Wszystkie samce są już zaszczepione przeciwko chorbom zakaźnym szczepionką Duramune Max 6, mają już pozakładane książeczki zdrowia. W rachunek wliczona jest karma RC Intestinal, by malce odżywić, wyeliminować cuchnące biegunki, które męczyły je przez 3 dni. [SIZE=3][B]Doktorze C., załogo Veticusa, piękne podziękowania za rzetelność, fachowość i wielkie serca!!! [/B][/SIZE] [SIZE=3][B]Specjalne podziękowania za wielkie zniżki!!![/B][/SIZE]
  21. Dogoni, nie dogoni :) Jak się ma dziś Jadźka???
  22. Nie przyzwyczailiście się już, że na wątkach PiSdZ potrzebna jest TYLKO kasa, dt niekoniecznie, a follow-upu nie ma wcale? ;)
  23. [img]http://lh5.ggpht.com/_5XdhgrGVsTY/StzgzbULg1I/AAAAAAAAswE/UJ0naj99IyI/s400/20091017607.jpg[/img]
×
×
  • Create New...