Jump to content
Dogomania

GoniaP

Members
  • Posts

    11760
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GoniaP

  1. Przy okazji sprawdzania finansów Żorża, sprawdziłam finanse cziłków. Od początku akcji do dziś, wpłynęło 120zł.
  2. [quote name='majqa']:turn-l::roflt::turn-l::roflt:[/QUOTE] I co rżysz??? :mad: Właśnie sprawdziłam wyciąg, i nie wszyscy podają przy wpłatach nick z z allegro, nie mam więc jak porównać. Nie mam czasu na sprawdzanie każdej kwoty i dopasowywanie do nicku. Wpływów jest więcej, aniżeli sprzedanych na allegro cegiełek. Wpływ z cegiełek: 247 * 5 = 1235 Wpływy w ogóle = 1585 Różnica 350zł Na tym wątku padła jednak deklaracja przelewu 1000zł od spajkus, która to wpłata niestety nie dotarła na konto :shake:
  3. Potrzebuję sekretarkę! Kto na ochotnika??? :razz:
  4. Nie wszystkie zadeklarowane wpłaty wpłynęły :-( Nie wiem skąd weźmiemy pieniądze na resztę rachunku w klinice, a o hotelu nie wspomnę :-(
  5. Wiem co czujesz Domiś :-(
  6. Mam złą wiadomość (od wczoraj napływają ciurkiem :shake:). Kotek Zezolek walczy o życie :placz: Cytuję p. Doktora: [I][FONT=Arial][SIZE=2]" Mam smutne wiadomości odnośnie Zezolka - miał dzisiaj stan pogorszenia . Założyłem mu venflon , dosał zestaw zastrzyków w tym zylexis . Wydawało sie ze od kilku dni wychodzi na prostą , ale dzisiaj nastapił jakiś gwałtowny spadek formy. Jest teraz na kroplówce - bede jeszcze u niego dzisiaj".[/SIZE][/FONT][/I]
  7. [SIZE=4][COLOR=Red][B]Wpływy na Żorża od 10.10 do 23.10 = 385zł[/B][/COLOR][/SIZE]
  8. [quote name='zula131'] GoniuP [IMG]http://www.e-gify.strefa.pl/gify/emotikony/emotikony_duze/milosne/milosc17_%28www.e-gify.pl%29.gif[/IMG], wieeeelkie dzięki, tylko nie wiem, co wpisać w pierwszym poście... [/QUOTE] Ja też nie wiem, zobaczymy jak dostanę fakturę ;) Fundacja zapłaci za zabiegi medyczne i opiekę wet.
  9. Transport prawdopodobnie odbędzie się we wtorek. Żorż pojedzie do Opolna Zdroju, niedaleko Bogatyni.
  10. [quote name='Malwi']a to już pytanie do Goni i Jamora bo ja nic więcej nie wiem ...[/QUOTE] Na razie brak transportu :-( Tylko to stoi na przeszkodzie...
  11. [quote name='tanitka']wysłałam za hotel 300 złotych. GoniaP prosze o podesłanie na prw danych do faktury. Faktura będzie za sterylkę wystawiona przez weta na Was. Od jutra do niedzieli mnie nie ma w necie, prosze choć o podnoszenie wątku.[/QUOTE] Dane przesłałam na pw.
  12. [quote name='Isadora7']Z tego postu robie screena[/QUOTE] A rób se! :evil_lol: Dobrze, że nikt nie zrobił zdjęcia jak przed Tobą klęczałam w czerwcu :evil_lol:
  13. A czy Jadźka Wam mówiła, że Was kocham????
  14. A tym bardziej ja :niewiem: :PROXY5: :hmmmm: :roflt::evil_lol:
  15. [quote name='Isadora7']Łode mnie tyż buziolki i wspieranko duchowe[/QUOTE] Dziękuję. Widzę, że poczta pantoflowa działa bez zarzutu ;)
  16. [quote name='Ninka']Jak na moj gust wszystko zostalo wyjasnione (...) nalezy sie skupic na pytaniu: co dalej? w swarzedzu sa wciaz 2 sunie: jedna starsza, druga mloda i jeden pies-rudy, z dluzsza sierscia mlody. nalezy rowniez szukac DT, ktorego zabraklo![/QUOTE] Ninko, cytuję jeszcze raz Twój post, bo nurtują mnie pytania, na które nie znam odpowiedzi. Ty w zasadzie jesteś jedynym łącznikiem pomiędzy Swarzędzem, a dogo. Czy mogłabyś nam naświetlić szczegóły sprzed 14 października? A w szczególności ile psów z tego domostwa tak naprawdę trafiło za pośrednictwem Pani K. do Swarzędza, jaki był/jest ich los, ile zmarło i na co, ile żyje i co z nimi zrobiono, tzn. czy są zaopatrzone medycznie, wysterylizowane/wykastrowane, zaszczepione, w jakim są stanie psychicznym? Czy są ich zdjęcia, albo czy można je zrobić?
  17. [quote name='majqa']Oj Goniuś, nie targałabym laleczki w miejsce, które pewno by ją stresowało, a nie daj Boże mogłaby sobie pomyśleć, że gdzieś ją chcę wywieźć i...zostawić.[/QUOTE] Wiem, umysł mi figle płata z przemęczenia. Przepraszam.
  18. [quote name='Olga']ufa tylko tym którzy zasłużą :D[/QUOTE] Mądra dziewczynka! :loveu:
  19. [quote name='majqa']Nieee, o giełdzie wspomniałam dla usprawiedliwienia braku wrzutki info o Jadzi. :evil_lol: [/QUOTE] Uffffff! Ja już chyba naprawdę jestem bliska rozsypki, że mi to nawet na myśl przyszło na ułamek momentu :shake:
  20. Z jadwinią byłaś na giełdzie??? Czy ja już oszalałam :cool1:
  21. [quote name='Ninka'] (...) w swarzedzu sa wciaz 2 sunie: jedna arsza, druga mloda i jeden pies-rudy, z dluzsza sierscia mlody. nalezy rowniez szukac DT, ktorego zabraklo![/QUOTE] Ninko, ja nie mam żadnych informacji o tych psach, ani jednego zdjęcia, ponadto, NIE MAM DO NICH ŻADNEGO PRAWA, jakim więc cudem mam im szukać dt? Przecież wiesz, że w Swarzędzu nie honorują takiego pojęcia jak dt.
  22. [quote name='max45'](...) Ale na jakiej podstawie można bylo wejść do czlowieka do domu i zabrać mu jego wlasność (psy), jeżeli wcześniej policja nie stwierdzila zaniedbania? Pytam bo się nie orientuję dokladnie jak to wygląda w naszym kraju pod względem prawnym :roll:[/QUOTE] [quote name='majqa']Zadam więc pytanie inaczej i też, naprawdę bez cienia złośliwości, podeprę się brakiem orientacji w sprawach prawnych. Jak jest możliwe, że nie stwierdzono zaniedbań a mimo to odebrano człowiekowi część zwierząt - jego własność?[/QUOTE] Odpowiadam, tak jak wcześniej obiecałam. [U]W tym konkretnym przypadku[/U], bo rozumiem, że o ten chodzi, pertraktacje z tym człowiekiem zaowocowały dobrowolnym zrzeczeniem się psów na rzecz fundacji - mamy na to papier. Mówię tu o 9 psach i kocie, które zostały zabrane 14 października. Na jakiej podstawie zostały odebrane poprzednie zwierzęta, tego niestety nie wiem. [U]Normalnie[/U] w takich sytuacjach, spraw nie załatwia się polubownie, nie pertraktuje się, chociażby dlatego żeby uniknąć wybiórczej pomocy skrzywdzonym zwierzętom i/lub uniemożliwić "sprawcy" zamglenia rzeczywistego stanu rzeczy, tak jak w tym przypadku. Fundacja przesyła fax do komisariatu policji właściwego dla adresu zdarzenia z prośbą o udzielenie asysty policji w planowanej interwencji. Zwykle Policja nie asystuje po to by podejmować decyzje, [U]bo to przedstawiciele fundacji są ustawowo uprawnieni do ich podejmowania[/U], ale zapewnia ochronę inspektorom. Oczywiście najlepiej jest dodatkowo mieć u swojego boku lekarza weterynarii, który na miejscu zbada psy i wzmocni swoimi uprawnieniami decyzję inspektorów. Po odebraniu zwierząt z mocy art. 7.3 UoOZ fundacja zwraca się do wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia przez ten organ decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia. Oczywiście swój wniosek o odebranie popiera zgromadzonym materiałem dowodowym, często opiniami świadków, materiałem fotograficznym i/lub filmolwym, oraz opinią weterynarza, jeśli taki był. Przepisy Ustawy o Ochronie Zwierząt: Art. 3. W celu realizacji przepisów ustawy właściwe organy administracji rządowej i samorządu terytorialnego współdziałają z samorządem lekarsko-weterynaryjnym, Państwową Inspekcją Weterynaryjną [B]oraz z innymi instytucjami i organizacjami społecznymi, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. [/B] Art. 4. Ilekroć w ustawie jest mowa o: (...) [B]2) humanitarnym traktowaniu zwierząt - rozumie się przez to traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę, [/B] (...) [B]8) okrutnym traktowaniu - rozumie się przez to wymienione w ustawie przypadki znęcania się nad zwierzętami oraz inne postępowanie właściciela bądź innej osoby, prowadzące do skutków porównywalnych ze skutkami znęcania się, [/B] [B]9) pielęgnacji - rozumie się przez to wszystkie aspekty relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, w szczególności uruchamiane przez człowieka zasoby materialne i niematerialne, aby uzyskać i utrzymać u zwierzęcia stan fizyczny i psychiczny, w którym najlepiej ono znosi warunki bytowania narzucone przez człowieka, [/B] (...) [B]11) rażącym zaniedbaniu - rozumie się przez to drastyczne odstępstwo od określonych w ustawie norm postępowania ze zwierzęciem, a w szczególności w zakresie utrzymywania zwierzęcia w stanie zagłodzenia, brudu, nie leczonej choroby, w niewłaściwym pomieszczeniu i nadmiernej ciasnocie, [/B] [B]12) szczególnym okrucieństwie zabijającego zwierzę - rozumie się przez to przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania, [/B] (...) [B]15) właściwych warunkach bytowania - rozumie się przez to zapewnienie zwierzęciu możliwości egzystencji, zgodnie z potrzebami danego gatunku, rasy, płci i wieku, [/B] (...) Art. 5. [B]Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. [/B] Art. 6. 1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz [B]znęcanie się nad nimi jest zabronione. [/B] Art. 7. 1. [B]Zwierzę, które jest rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane, może być odebrane, czasowo lub na stałe, właścicielowi[/B] bądź innej utrzymującej je osobie, na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podjętej z urzędu lub [B]na wniosek[/B] organu Policji, lekarza weterynarii, albo inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub [B]upoważnionego przedstawiciela innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania i przekazane do schroniska dla zwierząt albo pod opiekę innej osoby lub instytucji. [/B] 2. [B]Decyzja, o której mowa w ust. 1, podlega natychmiastowemu wykonaniu. [/B] 3. [B]W przypadkach nie cierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu, [/B]policjant, a także inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub [B]upoważniony przedstawiciel innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania może odebrać mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia przez ten organ decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia. [/B] 4. [B]W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 3, kosztami transportu, utrzymania i koniecznego leczenia zwierzęcia, obciąża się jego dotychczasowego właściciela lub opiekuna. [/B] 5. Do należności z tytułu kosztów określonych w ust. 4, stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. 6. Jeżeli zwierzę zostało odebrane z powodu rażącego zaniedbywania go lub okrutnego traktowania przez właściciela lub przez inną osobę za przyzwoleniem właściciela, z dniem uprawomocnienia się decyzji o odebraniu, wygasa jego prawo własności do tego zwierzęcia i staje się ono własnością gminy. W takim przypadku wójt (burmistrz, prezydent miasta) rozporządza zwierzęciem stosownie do okoliczności, w szczególności oddaje je do schroniska, sprzedaje lub nieodpłatnie przekazuje na własność odpowiedniej osobie albo instytucji.
  23. Jamol jedzie, szukamy transportu do Komorowa pod Wawą.
×
×
  • Create New...