-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Owczarkowaty czarny Orion - tak długo już czeka na DOM
GoniaP replied to Ajula's topic in Już w nowym domu
Haha, mój Bobo ma i to i to :-D Strach się bać :diabloti: Ori w górę! -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Wpłaty od 1 maja 2010 Anna K - 20 zł Agata N - 30 zł Rytka - 57 zł Agata N - 30 zł Agata N - 30 zł Nasze Bassety - 150zł Agata N - 30zł Nasze Bassety - 60 zł Agata N - 30 zł bela 51 - 35 zł bazarek Cantadorry i katarzyny - 325 zł Agata S - 35 zł [B]Razem 832 zł[/B] (od 1 maja do dziś) Pozwólcie, że wydatki podsumuję kiedy indziej. -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Cantadorra']Gonia, przeczytalam wpisy z ostatnich dni i jasno z nich wynika, że w momencie, kiedy wplacane byly pieniądze to dom byl juz sprawdzony. Pieniądze poszly, a Rodi do domu. Gdyby nie fotka, to kiedy byś powiadomiła dogomaniaków? Wiedzialas doskonale o tym, że pieniądze na Rodiego nie zastaną już Rodiego w hoteliku, stąd zdziwienie Jamora. Wystarczylo powiadomic Bele lub mnie na pw o sytuacji, to byloby fair. Nikt nie mialby nic przeciwko splacie długów Rodiego. Ale twoje wpisy do Jamora, brak rozliczenia z którego wynikalaby sytuacja finansowa Rodiego oraz sposob w jaki to zalatwilas, to mowiąc oględnie - bylo nieeleganckie.Zdaję sobie też sprawę z trudności rozliczeń waszych emirowych, otrzymywania wyciągów i przesylania kasy. Ok, ale to wszystko powinno być wyjaśnione w momencie kiedy sprawdzałyście dom. Ja się czuję oszukana. Nic poza tym. Dziękuję za lekcję, na naukę nigdy nie jest za późno.[/QUOTE] Wow! Mocne słowa! Myślę, że mój żart został BARDZO źle zrozumiany :( Nie wiem kiedy poszły Wasze pieniądze dla Rodiego(nie mam wglądu do konta) i moje wypowiedzi absolutnie nie wiążą się z finansami, a z przesądami... Wydaje mi się, że wyjaśniłam, iż ten pies jest PECHOWY od samego początku. Gdyby się cofnąć prawie o rok wstecz, nie dosyć, że był w opłakanym stanie gdy go przejęliśmy, to zaliczył parę "wpadek" w lecznicy (o mało byśmy go nie stracili) a gdy się wydawało, że znalazł najwspanialszy dom na świecie, to konfrontacja jego nowej pani z bullowatym przekreśliła sielankę i w konsekwencji ten cudowny dom stracił. Potem się tułał, najpierw był w jednym dt, potem w drugim, a gdy trafił do sprawdzonego ds, znów nadzieje okazały się płonne a ludzie zawodni. Ostatnią deską ratunku był Jamor, na którym wybłagałam pobyt Rodiego vel Brenna w hotelu, bo nie miałam już dla tego psiaka opcji. I TYLKO DLATEGO chciałam się wstrzymać z ogłoszeniem wszem i wobec, że psiak jest w nowym domu - właśnie ze względu na poprzednie niepowodzenia. Żadne inne pobudki mną nie kierowały - tylko przesąd! Jeśli byłam nieelegancka - przepraszam, jeśli czujecie się oszukane - przepraszam. Nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd, i teraz mnie jest przykro. -
[quote name='eve-w']Smutne to jest to, że coraz więcej "kół i oddziałów emirowych", które zostaje likwidowana: Cieszyn, Sosnowiec, Białystok, Ciechanów, Włocławek. [url]http://fundacja-emir.pl/aktualnosci/WOLONTARIAT/ARCHIWUM/wolontariatArchiwum.htm[/url] Czekam na Krosno... Powyższymi działaniami Sz.P Krystyna S. sama sobie szkodzi. Jak się nie potrafi wspłpracować ze swoimi to tym bardziej trzeba szkodzić "obcym"... Proszę zrobić Print Screena. Czekam na pozew.[/QUOTE] eve-w proszę nie mieszaj się do polityki wewnętrznej fundacji. Nie rozsiewaj plotek. Oddział Poznań również wkrótce zostanie "zlikwidowany" co jest wyrazem współpracy właśnie. Naprawdę, opanujcie się!
-
Zarzucacie fundacji Emir pochopne działanie, a czy ktoś się zastanowił czy psy przeżyłyby bez opieki (brak karmy, choroby) do czasu finału negocjacji z UM, który nota bene zwlekał,kręcił, przedłużał procedury i zmieniał co krok ustalenia? Czy dopuszczacie do scenariusza fiasko tychże rozmów? Czy ktoś może zadał sobie pytanie czy aby Emir nie wiedział czegoś więcej ponad to, co podano do informacji publicznej, a co zaważyło na wyborze bardziej drastycznych rozwiązań? Czy Wy naprawdę uważacie, że Emirowi na psach nie zależy? Czy bez udziału Emira cokolwiek ruszyłoby się w sprawie? Przecież nikt nawet nie mógł wejść do schronu.... Czy był consensus pomiędzy org. kieleckimi w sprawie prowadzenia schroniska? Pytania można mnożyć, wnioski będzie można wysnuć po czasie. Apeluję o zdystansowanie się do sprawy i skoncentrowanie na psach, nie na wzajemnych animozjach. Zgoda buduje, bo psy są najważniejsze....
-
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Pierwsze wieści: Witam Panią Pani Małgosiu jest niedziela 7,26. Bylismy już na spacerze, pobawilśmy się i teraz Rodi odpoczywa, a ja piszę. Rodi jest wspaniałym ,spokojnym zrównoważonym psem. Rozumie polecenia, już zna swoją smycz, kiedy chce wyjść idzie do smyczy. Bawi się piłeczką tenisową, pluszakiem , ręką, patykiem. jest bardzo przyjazny i spragniony pieszczot, przychodzi mi na kolana, przytula się. Taki misio. Nie mam pojęcia co mu trzeba zrobić aby wzbudzić w nim agresję. W nocy wychodziliśmy raz o 3,00, ale to zrozumiałe, bo przyjechaliśmy o 20-tej, dopiero wtedy zjadł i to nie wszystko naraz ale po trochu. Bardzo jest komunikatywny. Już polubił moją suczkę Kaję bardzo się do niej przymila, choć ona jest mała i jeszcze zahowuje rezerwę. Ale na spacery wychodzimy razem. Gorzej z kotami bo są wystraszone samą obecnością takiego smoka, ale myślę że jego przyjazne nastawienie da dobre rezultaty. On od razu poczuł się u siebie., Jest bardzo przyjazny do mojej mamy, zaakceptował również córkę i jej chłopaka . Jedynie za mną chodzi nawet do łazienki. To też minie gdy poczuje się bezpieczny. Bardzo proszę wysłać te wiadomości Pani Ali z serdecznymi pozdrowieniami bo na pewno chce znać losy Rodusia. Prawdopodobnie będzie się nazywał ROKI, bo mamy kota o imieniu RUDI i trzeba je zróżnicować. To na razie tyle, bo znów będziemy sie bawić, pisałam też z przerwami. pozdrawiam serdecznie, Danuta -
Dodek-terier walijski czeka na ten jedyny domek na zawsze. Za TM!
GoniaP replied to rita60's topic in Już w nowym domu
Na wieczorny spacerek zapraszam :) -
[quote name='irenaka']Ale jaja, jak pojechała, to dopiero piszesz?:evil_lol: Zobaczysz, że się doigrasz;)[/QUOTE] A co miałam eskalować emocje na wątku pisząc "może" pojedzie? :evil_lol: [quote name='irenaka'][FONT=Tahoma]Jamor:loveu:, zdjęcie cud!!! [/FONT] [FONT=Tahoma]Może Ty zrobisz się bardziej wylewny;) i napiszesz coś więcej o adopcji Bojki.[/FONT][/QUOTE] [quote name='jamor']ja tylko magazynier. wydałem zgodnie z WZ-tką , przekazałem instrukcje obsługi.[/QUOTE] Z Jamora taki magazynier, jak ze mnie inżynier :diabloti: [quote name='Asiaczek']O, jak rany! Ale super wiadomość:) Jestem ciekawa jej pierwszych dni w nowych domku... Zaciskam bardzo mocno:) Pzdr.[/QUOTE] [quote name='irenaka']Wymiękłam:roflt::roflt: Gonia:loveu:, melduj się na wątku, bo Jamor umył rączki:evil_lol: Niech w końcu ktoś puści farbę;) o tym domku bo strasznie się cieszę :evil_lol:[/QUOTE] Z domku można się cieszyć po miesiącu :roll: Więc proszę się cieszyć na razie ostrożnie :mad: Co prawda domek został sprawdzony osobiście przez naszego fundacyjnego "pit-bulla", więc raczej "przetrzepany" wnikliwie. To oczywiście po rozmowach "z lampą w oczy" przeprowadzonych przeze mnie. :diabloti: A na poważnie, to Państwo bardzo mili, ciepli, zapragnęli energicznej Bojeczki po stracie suni, która była z Nimi naście lat. Ich psiak rezydent, od śmierci wspomnianej suni posmutniał, potrzebuje towarzystwa. Mam nadzieję, że psiaki się zaprzyjaźnią, bo takiego domu ze świecą szukać. Dom jest świadomy, z doświadczeniem i... z ogrodem :multi: Trzymajcie kciuki!
-
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='jamor']ostatnie bo pojechał do DS[/QUOTE] Jamor klepie jak ta baba na bazarze :mad::diabloti: [quote name='wapiszon']No to trzymam kciuki,że by to był ostatni prawdziwy dom :)[/QUOTE] [quote name='Akrum']o, no prosze... tak cicho było na wątku, a tu nagle taka niespodzianka.[/QUOTE] No właśnie w związku z zawiłą przeszłością adopcyjną Rodusia - Brenna - czasową i stałą - chciałam się wstrzymać z podaniem tej radosnej nowiny do wiadomości publicznej póki się nie upewnię, że to już TEN DOM. Ale skoro Jamor mleko rozlał to i ja się rozgadam ;) Roduś Brennuś trafił do domu pod Kalwarią Zebrzydowską. Za sprawdzenie tego domu bardzo dziękuję Biafrze :loveu: Do towarzystwa będzie miał suczkę i 2 koty, które mam nadzieję, potraktuje łagodnie. Nowa Pani miała już w swoim życiu 2 owczarki niemieckie z alergią, więc doskonale wie jak zapewnić mu opiekę. Wokół domu są super tereny spacerowe, a Pani potrzebuje towarzysza do długich wędrówek po okolicy. Trzymajcie proszę kciuki za szczęście Rodiego - Brenna. Niech wreszcie jego życie się ułoży i będzie już do końca stabilne i szczęśliwe.... -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='bela51']Dopytuje sie, bo wplacilam na konto Emira spora kase dla Rodiego. Zastanawiam się, czy w tej sytuacji mozemy prosic o jej zwrot. Pomogłaby innemu psu, wytypowanemu przez darczyncow.[/QUOTE] [quote name='bela51'][B]Wplacam dzisiaj 325 zl dla Brenna z bazarku katarzyny09 i Cantadorry. Prosilabym potem o potwierdzenie wplaty na wątku.[/B][/QUOTE] Bela51 bardzo dziękuję za wpłatę na rzecz Rodiego. W sprawie twojego zapytania wysłałam Ci pw. -
Sznaucer Fuks - juz w nowym domku, w Niemczech :)
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
[quote name='giselle4']a nie bedzie jemu zbyt zimno:([/QUOTE] W razie czego myślę, że znajdę dla niego zimowy kubraczek ;) -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Balbinka rządzi :-D Dzięki Amica! -
[quote name='epe']Gonia! Ano dlatego,że nowe pozwolenie musi być zgodne z przepisami m.innymi odległość 150m od zabudowań - a ktoś pisał wcześniej,ze aktualnie jest ok.80 m!!!!!! Trzeba wcześniej o wszystkim pomyśleć,zanim się chce "zabłysnąć"!![/QUOTE]No właśnie mnie chodziło o to, że "KTOŚ" pisał.... Nie byłam w schronie, ale ono ponoć sąsiaduje z IW, drogą i lasem. UM ma wybór, albo wydać miliony na nowy schron w innej lokalizacji, albo przystosować za mniej stary, bo przecież z obowiązków narzuconych przez UoZ nie został. I zaznaczam, że wypowiadam się jako osoba prywatna.
-
Witam serdecznie. Z radością mogę poinformować, że pierwsza noc Zojeczki w naszym domu minęła cicho, spokojnie i bezproblemowo. Ale może zacznę od początku. Wieczorny spacer bez zarzutu. Zojeczka szła grzecznie na smyczy z podniesionym ogonkiem, rozglądając się z ciekawością po nowej okolicy. Gdy wróciliśmy do domu, podjeliśmy decyzję o małym przemeblowaniu w przedpokoju, ponieważ sunia wybrała sobie miejsce do spania pomiędzy naszymi butami:) Teraz leży tam jej kocyk, poduszeczka(od Pani Hani) i zabawki. Poźnym wieczorem Zojeczka zaskoczyła nas bardzo, ponieważ przyszła (sama od siebie!) powiedzieć nam "dobranoc"!. Stanęła przed łóżkiem, pokręciła radośnie ogonkiem, położyła mordkę na łóżku. Pogłaskaliśmy ją, powiedzieliśmy, że jest najkochańszą sunią pod słońcem, a ona poszła do siebie i grzecznie zasnęła:) Rano przywitała nas machając ogonem, przeciągając sie i biegając radośnie po domu:) Bawiła się też dzisiaj piłeczką i podjadała psie przysmaki. Musze przyznać, że wczoraj po wyjściu Pani Hani trochę się o nią martwiłam, ale widzę że Zojka świetnie daje sobie rade. Dzisiaj planujemy dłuższy spacerek po okolicy. Jak tylko zrobimy jakąś sesję fotograficzną to od razu prześle zdjecia. Koncze bo Zojeczka domaga się już nowej porcji pieszczot:) Pozdrawiam! Karolina K.
-
Owczarkowaty czarny Orion - tak długo już czeka na DOM
GoniaP replied to Ajula's topic in Już w nowym domu
[quote name='rytka']na 99% sie nie zgina,ja niewidziałam,zeby mu sie zgieło kiedykolwiek-nawt obejzałam zdjęcia jak biegnie do mnie i stoja jak zawsze na bacznosc.uszy jak radary nieraz stykaly sie z soba,nieraz rozstawiał tak ,ze z tyłu patrzac przyominaly dwa rogi jak u diabla...[/QUOTE] O tu widać o co mi chodzi - pierwsze zdjęcie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/131846-ruda-FRYTKA-czarny-IWAN-%28od-postu-550-str-55%29-i-reszta-ta%C5%82atajstwa-P/page60[/url] u Ivanka przytoczonego tu przez Bros [quote name='bros']Oriemu zyczę takiego domku do jakiego trafił czarny Ivan :loveu: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/148472-Historia-węgielka-IWANA-!-Piękny-Owczarek-!-Cudo-już-razem-z-Goś!!-Siubidubi[/URL]-! [B]GoniaP[/B] - przepiękne te zdjecia Twojego Bobo :loveu:[/QUOTE] A dziękujemy i też życzymy sobie dla Orionka takiego domku :) -
Trza go wykastrować, przetrzymać po zabiegu i puścić by wrócił do domu....
-
Owczarkowaty czarny Orion - tak długo już czeka na DOM
GoniaP replied to Ajula's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ajula']nie zauważyłam, ale raczej oba są równe :hmmmm:[/QUOTE] To tylko w biegu widać ;)