Jump to content
Dogomania

malagos

Members
  • Posts

    44557
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by malagos

  1. Gdy nastały chłody, a szczególnie te śnieżne dni, muszę łamać ustawę o ochronie zwierzat i męczyć bezbronnego psa. Zaczynam wcześnie rano szukajac jamniczycy w różnych miejscach. W grę wchodzi kanapa i narzuta, nasze wielkie małżeńskie łoze, łóżko Agusi. Wołanie psa na spacer nic nie daje, bo uszy schowane pod kołdrą nic nie słyszą:cool3: . Psa trzeba odnaleźć, odrzucając kołdry, narzuty itp., wziąć na ręce nie bacząc na błagalne spojrzenia i wywalony do góry brzuszek. Wynieść przed dom i postawic na chodniku ryjem do bramy. Poczekać, aż jamniczyca wejdzie z obrzydzeniem na mokrą trawę, szybko zrobi wazne jamniczo-sucze sprawy, odwróci sie pysiem w stronę domu i...trzeba szybko biec za jej smukłą sylwetką, powiewającymi uszami, cienkim ogonkiem i pędem otworzyć drzwi do domu. Tu Pelasia nie wytracajac szybkości albo wpada do kuchni, albo pędzi do pokoju pod kołdrę, póki ciepła.
  2. Nie, pan zostawił imię binka, bo mu się spodobało. Miałyśmy obie szczęście, ja, ze dość szybko sunia znalazła dom i że mi się trafiła taka bezkonfliktowa istota, a ona że znalazla takiego PANA!!
  3. za tymi kratami wydaje sie jeszcze mniejsza, taka skulona :shake:
  4. A dlaczego nie mogą? To jakas tajemnica? :oops:
  5. Dzwoniłam i pogadałyśmy na gg. Magda jest w Krakowie, wiec nie wiem co mam robic. To przecież kolejny tydzień....:shake: Czekać? Tyle było by do zrobienia przez ten tydzień, ja nie umiem czekać.... Żebym jeszcze miała pewność, ze pies trafi do mnie, ale jakoś to idzie jak po grudzie :shake: Poradźcie, jakie jest wyjście? W sumie pies żyje w schronisku tyle lat, to i teraz sobie poradzi. Co to jest tydzień czy dwa wobec wieczności?...
  6. A co tu jeszcze robi moja Binka? :cool3: Do lepszego działu, proszę! Dzwoniłam do pana, sunia jest na medal, zaprzyjaźniła sie z innymi psami osiedlowymi, ma 4 spacery dziennie, ma apetyt, kocha slodycze :-o , kocha pańcia z wzajemnościa... Pan bardzo dziekował za nią, kilka razy to powtórzył. Pan przestał palic, bo na dworze nie zapali, po spacerze odsapnać trzeba, potem pieścić psa, a psy nie lubią dymu :p Sunia śpi z nim i jest najpiękniejszym psem pod słoncem :loveu:
  7. A ja w dzisiejszym tygodniku "Angora" przeczytałam notatkę (małą bo małą, ale jednak) o akcji "Wybierz Miska" i spotkaniu w EMPiKu, była wzmiankowana KingaW.:cool3:
  8. Myślcie dziewczyny, myślcie! To im moze życie uratowac! :cool1:
  9. Śliczna jest :multi: ale nawet damulka nie wstała do jedzenia, no, no :cool3:
  10. I w tym problem. Jedynie pomóc moze Magda, o ile wiem. Domyślam sie, ze to jedyna , oprócz ZuziM wolontariuszka. Sama Magda pisała do mnie, ze kierownik nie odbiera od niej sms ani telefonów. Ja nic z tego nie rozumiem :shake:
  11. Jolu, a Ty masz możliwość pogłaskania jej ode mnie? Jak ona sobie radzi w schronie?
  12. ale oczko - jak nowe :-o :loveu: Mamusiu, ja też chcę takiego ladnego pieska!:eviltong:
  13. czyli mogę tu napisać wszystko to co u Juzaczki...kurcze.:cool1:
  14. [quote name='PALATINA']Nie, ciąży to ja bym u niej nie podejrzewała. Nad imieniem też myslę usilnie, bo jakoś ja wołać muszę. Tymczasem idziemy na spacerek (szkoda, że tak zimno i mokro!). Odezwę się jutro po zajęciach, czyli ok 14". Dzis juz znikam z netu, bo calutki dzień wgapiam sie w ekran. Znalazłam na PwP bidę niemalże identyczną jak mój śp. psiak i aż mi serce pęka na myśl o niej... Szkoda, że człowiek wszystkim nie może pomóc. Jedno wiem. Nie prędko znów kupię rasowego psa...[/quote] PALATINA, a zdradzisz, która to bida identyczna jak Twój psiak?
  15. No i co tak na końcu, suczynko? Mam przed oczami te Twoje śliczne slepka :cool1:
  16. [quote name='Jola_K']No i udalo sie ja wyciagnac????????????????? Moze inaczej trzeba sprobowac? ;) Jeszcze nic nie wiem.... Chyba rzeczywiscie trzeba 'inaczej" :cool1:
  17. KarOla, na czym polega ten niedowład? nie obciaża nóg czy stoi, ale sie chwieje?
  18. Co dzień tu zaglądam i czekam na dobre wiesci....:cool1:
  19. Dziś coś bedzie wiadomo. Trzymajcie kciuki! Ciekawe, skad ta bieda znalazła sie w schronisku...?
  20. Płakać się chce... zwłaszcza te szczeniaki, mój Boze :shake:
  21. Rzeczywiście smutne te zdjecia :shake: A coś wiecej o tej jużakowej suni? Wielkość, wiek, bo to, że zaniedbana, to widac, kurcze :cool1:
  22. Śledzę Wasz węgrowski wątek od dawna, miałam konkretną propozycję pomocy (kostka brukowa), ale wiem, że to musi poczekać - cieszę sie, że teraz działania zostały "ogarniete" i na pewnom z korzyscia dla psów!
  23. teraz to wszyscy przeziebieni, i ludzie i psy... Zdrowiejcie psiaki szybciutko i nie martwcie swej pańci :mad:
  24. Nie. Na razie nie. Kierownik bojkotuje Magdę. Ale jesteśmy uparte :cool3:
×
×
  • Create New...