Jump to content
Dogomania

andzia69

Members
  • Posts

    32793
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by andzia69

  1. Dzieki Nesiowata <3 U nas bez zmian w ilości na razie. za to jeden nasz psiak ma leiszmanię :( Bardzo rzadką chorobę w naszym kraju, bo to głownie choróbsko "ciepłych krajów"
  2. Rona to raczej w typie sznaucera :) A te maluchy to które zostały? suczki? pieski?
  3. tak mi się wydaje, ze tu jest tragedia :( nie dość, ze dużo potrzebujących psó, to ludzi do pomocy brak, o schroniskach lepiej nie wspominać :( gminy mają w 4 literach prawdziwą walkę z bezdomnością, wiele psów ląduje w jakichs punktach przetrzymań, bo gminy oszczędzają i nie chcą wysyłać do schronisk. To jest chore województwo, chora sytuacja i ja nie widzę światełka w tunelu. Odkąd jestem na dogo - 2005 r - myslałam, że będzie lepiej, bo tyle się edukuje ludzi, mowi o sterylkach, tyle się ich zrobiło...a tu wg. mnie jest coraz gorzej
  4. Widziałam na FB. Niestety u nas co chwilę takie apele, non stop znalezione szczeniaki, całe stada :( a ludzie debilni ciągle rozmnażają psy i wstawiają "oddam śliczne kluseczki urodzone...". Ta bezdomność się nigdy nie skonczy :( Koleżanka znalazła szczeniaka ok.5 mies, po wymianie zębów jest :( Waży może z 6 kg, a powinien na pewno kilkanaście, bo to spory psiak raczej docelowo. I prawdopodobnie ślepy. Straszny szkieletor z niego. a tam w gospodarstwie psów ze 20, kilka suk i tak się mnożą. Gmina zna problem i ma w dupie. I tak se można walic głową w mur :(
  5. Nowa sunia w typie owczarka. siedziała bieda od wczoraj i nikt nie zareagował. prawdopodobnie po wypadku :( Ma ok. 3 lat. Ma zwichniete biodro, zerwane więzadło i pęknietą toebkę stawową :( Czipa nie ma.
  6. no i gdzie ta przywozka małego brzydala? :) a serio to mam dla niego dt jakbyś kciała dać
  7. zakochałam si w Shreku :) :) cudny niskopienny szczyl :)
  8. no widocznie coś jest na rzeczy, bo pomocy szukała urzędniczka UM w Bogatyni
  9. niestety cisza :( W piatek najprawdopodobniej przyjedzie ten psiak z Bogatyni do nas :(
  10. cisza :( tylko dostajemy wiadomości nawet z Bogatyni! zebyśmy pomogli :( ręce opadają
  11. nie wiecie czemu nie można wejsć na stronę przytuliska? pisze, ze witryna jest nieosiagalna :( chciałam podesłać male suczki jednej pani i nei mogę
  12. no u nas najczęściej psy po sedalinie zasypiały :) nie zawsze działał na psy dzikie, takie, które nie podchodzą wcale do człowieka - to wtedy różnie
  13. Możesz sprobowac z sedalinem w żelu. Musiałabyś mniej więcej określić wagę i poprosić weterynarza o taką dawkę na te kilogramy. Podać każdemu z osobna np. w pasztetowej - żeby zjadły. My tak psy łapaliśmy.
  14. szczeniak przez tyle czasu mogl np. wpaść pod samochód, to samo matka, mogli zabrać ludzie...mogło się wydarzyc wiele rzeczy. A i przez tydzień to naprawdę mogły przejść w zupełnie inne miejsce. Takie działania są bez sensu. Jak sie widzi i nei może pomóc dzwoni się choćby na policję czy na 112, żeby pokierowali co zrobić z tym fantem.
  15. niestety nie, pożyczyliśmy i gdzies wcięło :( A gdzie sunia? u nas w województwie? Moze jakieś lokalne stowarzyszenie ma
  16. niestety o żadnego psa nikt nie pyta :( dzisiaj dostałyśmy też informacje o 2 psach koczujących w Kielcach na jednym z osiedli, na ktore wypięło się schronisko :( Ale my mamy jeden awaryjny wolny kojec na wypadki np. nagłej interwencji :( Też nie damy rady wziąć tych psów z Kielc.
  17. Moja Tora i Zgredek dostawali theovent - nie na kaszel jako taki, a na rozszerzenie i ulatwienie oddychania, bo to geriatryki były. Jak miałam zapalenie oskrzeli też mi lekarka dała to na rozszerzenie oskrzeli, a nie na hamowanie kaszlu - tak przynajmniej mówiła. Hamująco działała acc/flegamina
  18. w tej chwili, to psy mogą być wszędzie i nigdzie :( Zgłasza się takie rzeczy od razu
×
×
  • Create New...