-
Posts
8174 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Magda
-
Przymierzam się od wczoraj do zrobienia zdjęć, ale cały czas pada... Może jutro jak będzie pogoda to coś pstryknę;) Jutro ogłoszenie wyników matur:cool1: Oj...
-
[quote name='tigrunia'] Muszę zmienić tytuł galerii bo nie mogę wejść w nic co ma "york" (lub coś podobnego) w nazwie :cool1: :mad:[/quote] Hihi, że co?:evil_lol: A to złosliwość... i to jeszcze "york". Cześć kobitki!:razz: Najpierw się witam, zaraz lecę oglądać fotki.
-
W weteranach go, w weteranach!:multi: Jest piękny! Jak nic jestem przeciw tak drastycznym cięciom! Buntowałam się u Miamki i u Vasco też będę:mad: Tylko spróbuj!
-
Widzę na zdjęciach, że dajesz małej suchą karmę. Proponuje namoczyc ją wcześniej w letniej wodzie, żeby była miękka i bardziej dostępna dla małego pyszczka bez ząbków;) [COLOR=darkgreen][B]BTW[/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Pamiętaj, w poście max. 5 zdjęć.[/B][/COLOR]
-
Jest jeszcze Atka (PositiveThought) i Ania (AmiX), ale pewnie tu nie zaglądają:p
-
[quote name='darunia96'] Sorry ! Nie musicie już odpisywać ;( Okazało się ,że jest plaża strzezona :-([/quote] Główna plaża jest strzeżona, tam przy promenadzie, ale myślę, że spokojnie możesz wejść z sunią w Unieściu i w trochę dalszych Łazach. Jeśli już zdecydujecie się na zabranie psa to pilnujcie jej jak oka w głowie. Rok temu zaginęła yorczka, jest dużo ludzi, głównie młodych, a york to okazja:cool1:
-
[quote name='karkakarka']No nasza też bała się wychodzić z pokoju :evil_lol: poruszała się tylko legowisko - łóżko :cool1: Czekam na zdjęcia :multi:[/quote] To mój chyba od początku był jakiś inny:evil_lol: Wszędzie go było pełno i musieliśmy zamykać pokoje, bo nie dawał spokoju domownikom. Nie było innej rady, żeby szczyl poszedł spać. Wystarczył mały ruch kiedy spał i już leciał! Taki mały upierdliwiec. Do dzisiaj mu nie przeszło:lol: Daj mu czas, buduj więź i niedługo będzie śmigał po domu jak się patrzy.
-
Mój york nie cierpi jazdy samochodem! Doradźcie, co mam robić!
Magda replied to Luzia14's topic in Wychowanie
[quote name='Anka&Mika']Mam podobny problem tyle ze moja psina w samochodzie zachowuje sie spokojnie ale nawet na krotkich dystansach kilkakrotnie wymiotuje. Kolezanka polecila mala dawke Aviomarinu. Czy to mogloby pomoc? Wspome tylko ze Mikusia ma niecale 4 mies. i wazy 1,8 kg.[/quote] Nie radzę podawać psu takich leków. Nigdy nie ma się pewności czy dawka nie zaszkodzi. Aviomarin nawet dla ludzi nie jest obojętny. Radzę wybrać się do weta, który dobierze odpowiednie leki i dawki. -
Lista yorków na forum - prosimy nie komentować!
Magda replied to marlena924's topic in Yorkshire terrier
[B][COLOR=darkgreen]Proszę nie komentować zdjęć! Posty usunęłam.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400][/COLOR][/B] [B][COLOR=#006400]Magda[/COLOR][/B] -
[quote name='Kasia']A skad Ona wytrzasnęła to, że Mikuchna jest na sprzedaż? :evil_lol: Niezłe!!! Na ile wybywasz do Poznania?[/quote] A tak myślała, że pewnie mi się już znudził i chce się go pozbyć:shake::evil_lol: W Poznaniu jestem do niedzieli, ale na dogo codziennie:eviltong: [SIZE=1][COLOR=paleturquoise]żeby nie było[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black][SIZE=2]Hej Kasiu!![/SIZE]:)[/COLOR][/SIZE]
-
A my mamy różnie. Przez dłuższy czas używałam tylko szelek, ale przy nauce chodzenia przy nodze zastosowałam obrożę, ponieważ łatwiej jest kontrolowac psa. Jeśli pies nie ciągnie to żaden problem używać obroży;)
-
Wróciła tak jak mówiła:eviltong: Byłam na działce ze znajomymi trochę odpocząć, z dala od miasta, neta i tv:loveu: Szkoda, że tak krótko, ale jak wszyscy ida do pracy... no cóż. Albo się siedzi i leni, albo się haruje całe wakacje. Ja wolę trochę tego i trochę tego. Zdjęć nie mam, bo nie ma czego focić. M cały czas taki sam hihi Jutro jadę do Poznania, dlatego powoli zaczynam się zbierać. Trzeba wstać po 5...:cool1: Odezwe sie jutro Ale heca! Napisala do mnie ostatnio dziewczynka na gg, ze chce kupic Mikuchna!! Nie dala sobie wytumaczyc, ze M nie jest na sprzedaz:shake::evil_lol: Mam nadzieje, ze to czytasz malenka, bo ubaw mialam po pachy, dzieki! hihi
-
Słowo "miniaturka" powstało w celach marketingowych, żeby sprzedać "yoreczki do torebeczki":cool1: Teraz wszystko dąży do miniaturyzacji to dlaczego nie pies... Mi to słowo kojarzy się z handlarzami sprzedającymi rachityczne, chore psy.
-
[quote name='Visenna']Ja tam zawsze myslalam że nekrolog to jest informacja o czyjejś śmierci w gazecie....:razz:[/quote] Ja też:lol: A może chodziło o kynologa?
-
Hihi jaka słodka mordka:loveu: Gratulacje!
-
[quote name='Chefrenek']Magda, doświadczony hodowca yt tylko spojrzy i powie, czy to york czy nie. ;)[/quote] Oj, nie zawsze. Zdarza się, że szczenię nie bardzo urodziwe wyrasta na pięknego championa, albo odwrotnie. Tu york i tu york. Ten jest podobny (jak widać na zdjęciu) i nawet hodowca to powie. Nie da jednak gwarancji, że wyrośnie z niego prawdziwy york. Loteria i albo się uda, albo nie.
-
Kojarzy ktoś może tego psa/sukę? [IMG]http://photos03.allegroimg.pl/photos/400x300/644/65/29/644652920_3[/IMG] Ktoś użył tego zdjęcia w ogłoszeniu o szczeniakach [B]York shiterier [/B](!!!)[B]:evil_lol: [/B]Ktoś najprawdopodobniej ukradł zdjęcie, a to należy zgłosić do administratora serwisu.
-
[quote name='agitka16']Czy tylko na podstawie rodowodu sprawdze czy bedzie wygladal jak york? czy sa jakies inne rozwiazania, np pojscie do kynologa, czy w jakis inny sposob?[/quote] Rodowód powie Tobie tylko, że to jest prawdziwy york, a nie jak będzie wyglądał konkretny osobnik (czy będzie duży, czy maly itp.). Rodowód stwierdza, że pies jest rasowy. Kynolog też Ci nic na razie nie powie, bo pies jest mały i tak jak napisałyśmy wygląda jak szczenię yorka. Dopiero za jakiś czas będzie można stwierdzić czy prawidłowo się wybarwia itd. Teraz nic to nie da... Wiem, że to może być trudne, ale jeśli chcesz prawdziwego yorka to dołóż trochę pieniędzy i kup psa z pewnego źródła z rodowodem. Tak jak przyznałaś 600zł za kundla to o wiele za dużo.
-
Według mnie to jest mały yorczek. Ma prawidłowe umaszczenie, nie wygląda na za dużego, albo za małego. Trzeba tylko ogolić uszka, żeby stanęły i będzie ok. Ile waży?
-
Wiczkaa zajrzyj może tutaj [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f456/1-5-roku-sika-w-domu-codziennie-prosze-o-rady-129737/[/URL]
-
Też mam ten problem u mojego yorka. Jakiś czas temu wyczułam grudkę na grzebiecie przy prawym barku. Właściwie to dwie małe, które leżą bardzo blisko siebie i kiedy złapie się za skórę to można wyczuć jako całośc. Pies również się tam nie drapie, a kiedy ściskam to miejsce to się denerwuje. Nie da się tego wycisnąć, nie zmienia swojej barwy, wielkości i twardości, ale jednak jest. Wiem, że nie jest to grudka po szczepieniu, bo szczepiliśmy kilka miesięcy temu i do tego czasu znika. Wczoraj wyczułam kolejną mniejszą na pupie... Kaszak to nie jest, bo inaczej sie zachowuje:roll: Pomoże ktoś?
-
[quote name='wiczkaa']Ja tez mam problem z moja sunia. Jednak ona ma 1,5 roku. [B]Nie potrafi za dlugo wytrzymac,albo sika jak zakladam kurtke i biore smycz do reki, bo nie chce isc na dwor( bardzo sie boi, bo ucieka jak tylko sie wysika).[/B] Czesto mam taka styuacje, ze wyjde z nia rano isie wysika,a za pol godz robie kupe w mieszkaniu. Nie wiem jak ja nauczyc, bo roznych rzeczy probowalam :/[/quote] Ile to jest u Was 'długo'? 3-4h czy może 8-9? To ma duże znaczenie, bo jeśli suczka wytrzymuje tylko kilka godzin to warto wybrać się do weta i zbadać ją. W tym wieku pęcherz powinien dłużej wytrzymać. Dobrym sposobem jest trzymanie psa, posadzenie go w jednym miejscu np. na pufie bądź dać do potrzymania komuś innemu kiedy szykujesz się do wyjścia na spacer. Wtedy masz pewność, że suczka nie załatwi się przed wyjściem. Kiedy załatwi się na dworze chwalić i nagradzać! Jednak zdecydowanie trzeba przyznać, że zaniedbalaś naukę czystości swojej suczki... Co to znaczy, że mała boi się iść na dwór? Widocznie ma powody żeby tak reagować. Czy kiedyś nie stało się coś co mogło ją przestraszyć, zaniepokoić? To nie jest normalne... pies powinien się cieszyć ze spaceru. Czy podczas chodzenia też się dziwnie zachowuje czy tylko przed? [quote name='eve86']Witam moi drodzy... Ja tez mam problem z nauzeniem pieska załatwiania sie na dworze... Jesli chodzi o sikanie to prawie mi sie udało za kupku nie chce wcale robic na polu... wychodze z nim po jedzeniu ale on i tak przyniesie swój dobytek do domu... :crazyeye: Myslałam nad takimi preparatami którym sie psika na polku... pomóżcie i doradźcie cos. Piesek ma juz prawie 5 miesiecy :smile: [/quote] Przynoszenie 'skarbu' do domu to chyba każdy przerobił. Jeśli piesek rozumie już pierwsze zasady czystości i nie siusia w domu to jesteście na dobrej drodze;) Robienie kupki na dworze to tylko kwestia czasu. Postępuj tak jak z nauką siusiania i będą efekty. Może nakarm go, odczekaj jakiś czas i wybierzcie się na dłuugi spacer w towarzystwie innego psiego przyjaciela to najdzie go ochota:lol: Wszystkie chwyty dozwolone.
-
PIERWSZE KROCZKI... czyli nowe osoby na forum i powitania!
Magda replied to Ewunia's topic in Yorkshire terrier
Witamy na forum:multi: -
[quote name='k1234561'] Osoba która na tym forum nie wielbi swego yorka jak bożka i nie skacze wokół niego na każde piśnięcie,tylko ośmieliłaby się traktować go jak zwierzę,którym jest,jest narażona na złośliwe komentarze. [/quote] Nie prawda. Nie jesteśmy tacy źli. Trudno nam tylko zrozumieć jak możesz podchodzić do psa tak przedmiotowo... Pies to żywe stworzenie, któremu zdarzy się nasiusiać, coś pogryźć, zachorować. Wyobrazasz sobie jaką krzywdę zrobisz szczeniakowi zamykając go, ba, izolując od reszty domowników, stada, które zastąpi mu jego rodzinę? Taki mały łepek nie zrozumie co zrobił nie tak, że jest zamykany w pralni. Będzie uważał ją za karę i będzie się starał tam nie znaleźć... zamiast radosnego psa wyrośnie Tobie lękliwy, niezsocjalizowany i agresywny york, który za pewne w późniejszym czasie zostanie oddany, bo zagraża dzieciom. To forum zna takie przypadki, niestety:roll: Sama nie jestem sobie w stanie wyobrazić tych pisków dochodzących z pralni:shake: Nie masz serca? Wiesz, moda robi swoje. Yorczek w sklepie, na każdej ulicy, ma jeden sąsiad potem następny i zaczynamy się zastanawiać nad prezentem dla rodziny. Szkoda, że trzeba przejść przez okres szczenięctwa, sprzątania, nauki. Dla jednych to horror, dla innych najlepszy czas socjalizacji. Może tym razem warto zrezygnować z zabawki? Szczerze odradzam.
-
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/2117/p4303230.jpg[/IMG] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3258/p4303233.jpg[/IMG] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/7060/p4303236.jpg[/IMG] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/2166/p4303238.jpg[/IMG] [IMG]http://img23.imageshack.us/img23/3281/p4303239.jpg[/IMG]