Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Super, wszystko nam sie podoba:). Piękna , szczęśliwa Górka w pięknej scenerii:). Górka, to jest jeden z tych psiaków, których udana adopcja cieszy podwójnie:).
  2. Dzięki Emilio:). Choć teraz musimy koniecznie wydac któregoś z dużych samców, żeby było miejsce na jakąś suczkę, bo kasy nie mamy. Jest tylko zarezerwowane miejsce dla tej malutkiej suczyny ze Mostów, którą juz kilkakrotnie bezskutecznie próbowałysmy łapać. Ale musimy chyba pożyczyć klatkę pułapkę, bo bez tego się nie da.
  3. Ang, zrob foty, może prosto z ulicy udało by sie go wydac. Na ON-ki są zwykle chętni.
  4. Ostatnio udało sie nam znaleźć dom dla starszego psiaka, który też bardzo długo czekał. Oby i Guciowi dopisało szczęście:).
  5. Psiaki kieleckie dostały 500 zł od jkp, serdecznie dziękujemy:iloveyou:. W tym 200 zł jest przeznaczone na Oskara, 100 zł na Albinkę:). Pozwoli to nam zmniejszyć dług - 1650 zł. Ale oprócz długu, na sierpień na utrzymanie psiaków potrzeba i tak ok. 2500 zł. Wczoraj zostały wysterylizowane dwie bezdomne sunie, które koczowały w rurze odpływowej. Znajoma postawiła im budę obok tej rury,żeby po sterylce mogły tam spać. Ale one nie wchodzą do budy, tylko dalej siedzą w rurze:(. Niestety w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie wziąc pod opiekę żadnego nowego psa:shake:. Dzisiaj nie było ani jednego telefonu w sprawie adopcji:(.
  6. No to wypoczęliście, trochę zazdroszczę:). Ja z czterema ogonami mam wyjazdy utrudnione. A szczególnie z Gabi, która na wyjazdy sie nie nadaje, a zostać z nikim nie zostanie . A Sarunie chyba ten hamburger zachipnotyzował:evil_lol:.
  7. To nie o to chodzi, czy cos sie komus coś podoba , czy nie , tylko trzeba myśleć też o zabezpieczeniu suni przed chorobami zakaźnymi. Widocznie nie miałaś nigdy do czynienie z nosówka, czy parwo/ /choruja nie tylko szczeniaki/. Ale to twoja decyzja, rób co chcesz.
  8. Linssi, ciesz się ,że tylko śniłaś, bo węgielkowa z savahną dzisiaj w realu , nie marzeniach sennych, ganiały za psem po Ameliówce ciemną nocą:diabloti:. Nie wiem, czym wegielkowa skorumpowała savahnę,ze ta dała się wyciągnąć już z łóżka, z głebokiego snu:eviltong:. Linssi, nie wiem też , czy Ty dalej we śnie, bo jakoś nie zauważyłaś, że Kajtulo w swoim domku :cool3:.
  9. Tak owszem, pasowałaby, ale zaszczepienie jej na choroby zakaźne, ze wścieklizną zawsze zdążysz, albo zrobi sobie przyszły właściciel.
  10. [quote name='kolejna kobietka']no wlasnie, ze szczepienie na wscieklizne to podstawa, a wrecz obowiazek, nie wiedzialam, ze tak to sie potoczy, ze psiak tyle u mnie zostanie i tak bedzie przebiegac jego przyszla adopcja... uwazam, ze suni faktycznie nie powinnam wydawac niewysterylizowanej, a cieczka skomplikowala wszystko, a bez aktualnego szczepienia nikt mi suni nie zaczipuje ani nie wysterylizuje przeciez :sad:[/QUOTE] Jak to nikt ci suni nie wysterylizuje bez szczepienia??? Ratujemy sunie i od razu czasami idą pod nóz, bo są zaciązone i nie mogą czekać. Jeszcze żaden wet nie odmówił wykonania sterylki z powodu braku szczcpień. A wścieklizna, to nie podstawa w ratowaniu suni, owszem obowiązkowa, ale dla właściciela.
  11. O tym,ze w czasie cieczki szczepic nie mozna pisałam wcześniej. Jak po zakonczeniu cieczki zaszczepi sie na wściekliznę , a skomasowanej szczepionki, razem z zakaźnymi nie polecam, to trzeba bedzie odczekać do sterylki , gdzies 3 tyg. Sterylka osłabi organizm i może złapać nosówke albo parwo, bo przeceiz nie wiemy, czy była wogóle w życiu szczepiona. I może nie doczekac do tego wożenia PKP, czy taxi.
  12. Dzwoniłam do weta, ma szukać tego zdjęcia rtg, jutro mam sie dowiedziec.
  13. Fly, szkoda wielka,ze nie możesz go wziąć:(, ale dzięki za pomoc:). Może Agata P zrobiła by ten bazarek, zaczekajmy na nią.
  14. [quote name='kolejna kobietka'] ... nastepnie, po skonczeniu cieczki, mysle o zaszczepieniu malej przeciw wsciekliznie, zastrzyk taki kosztuje ok. 25 zl (rowniez bede potrzebowala wsparcia :sad:) i [/QUOTE] Na wściekliznę , to akurat teraz najmniej potrzebne szczepienie, może sobie je zrobić przyszły właściciel. Ważniejsze dla bezpieczeństwa suni szczepienie na zakaźne.
  15. Mam nadzieję,że w końcu będzie jakiś odzew na ogłoszenia naszych wielkopsów, bo dzisiaj znowu cisza:(. Przepraszam, dzisiaj był tradycyjnie tel o Maksia i Nero:cool3:. Gdbyśmy je sklonowały z 50 razy , to wszystko by poszło:diabloti:. A to ten psiak w typie DON-ka, tylko straszliwie wychudzony i zaniedbany, o którym pisałam,że się przybłakał w Podpolichnie. Wczoraj pojechał do domu pod Warszawę, znalezionego przez ludzi, u ktorych był. Mam nadzieję,ze bedzie dobzre i rezydenci go zaakceptują. [IMG]http://i47.tinypic.com/6gx5q0.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/qqonso.jpg[/IMG]
  16. [quote name='agastra']Wiadomość dnia: DS sprawdzony- wieelkie podziękowania dla Pani Kasi:loveu: podobno sunia nie mogłaby trafić lepiej:bigcool::Cool!:. To tyle jeżeli chodzi o dobre wieści,bo co ja zrobię z sunią po operacji to nie mam pojęcia:shake:[/QUOTE] Jeżeli pani Kasia jest inspektorem i tak sprawdziła ten dom, mówiąc,że "sunia nie mgła lepiej trafic", to gratuluję:cool3:. Naraziła Piranię i Tosię na tak długa męczącą drogę, nie mówiąc o kosztach. Ta pani jest inspektorem TOZ ?
  17. Z wpłat na Gang Brunka zostało 253 zł i przeznaczam je na likwidacje długu, jaki maja kieleckie psiaki/1650 zł/. Rozliczenie bedzie na ogólnym wątku juz w przyszłym miesiącu, bo w tym juz jest zakończone.
  18. [quote name='agastra']Zbieramy na moje konto,a jak się uzbiera przelewam na konto Piranii. Pirania zabiera sunię aż do Lęborka...to jest prawie 600km w jedną stronę,dlatego potrzebne są fundusze. DS oczywiście przenocuje naszą bohaterkę.Ja nie mam słów dla Piranii :iloveyou::iloveyou::iloveyou:.[/QUOTE] Czegos tu nie rozumiem, Pirania miała zawieźć sunię do Lęborka, juz podbno nawet jechała, a nagle sunia zostaje u niej:crazyeye:. Co się stało? Pojechały i sprawdzony ds okazał nieodpowiedni, czy nie pojechały wogóle?
  19. [quote name='Asiaczek']Oby ogłoszenia były szczęśliwe dla chlopaka:) Pzdr.[/QUOTE] Oby , oby, bo dalej nic:(.
  20. [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][INDENT] Chciałam też bardzo podziękować anetaks4, która sponsorowała pobyt Kajtula w dt i mag.dzie, u ktorej Kajtul był na bardzo ulgowej taryfie, tylko za zwrot karmy:Rose::iloveyou:.[/INDENT]
  21. Chciałam też bardzo podziękować anetaks4, która sponsorowała pobyt Kajtula w dt i mag.dzie, u ktorej Kajtul był na bardzo ulgowej taryfie, tylko za zwrot karmy:Rose::iloveyou:.
  22. Czyli nie jest taka maleńka, szkoda, bo był fajny dom, ale ze powodów zdrowotnych państwo moga miec tylko b.małego psiaka.
  23. Savahnko, jak będziecie w dalsze rejony wozić , to oczywiście możecie:diabloti:. Weźcie tez pod uwagę koszt takich transportów, bo kasy niet.
  24. No co ten Wolf zrobił z naszego subtelnego aniołka:eviltong:.
  25. Misiorek cudny:). Zupełnie nie mogę zrozumiec, dlaczego nikt o niego nie pyta, jak tylko bym miała warunki, juz by był mój. Samce teraz wogóle maja mniejsze wzięcie, bo większość woli suki, ze względu na roślinki :cool3:. Co jest zupełną bzdurą, bo jak widać na fotkach wyżej , u mag.dy, gdzie jest kilka dużych samców i siurają na potegę, roślinki mają się zupełnie nieźle. A Kajtul powinien podziękować za domek Rózi, bo to ona mu go odstąpiła/bez swojego udziału zresztą;)/.
×
×
  • Create New...