erka
Members-
Posts
16858 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by erka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jest dom w Warszawie dla malutkiej Mimi, gdyby ktoś wiedział o transporcie. -
Ma być znowu gorąco, ale chyba już takie afrykańsie upały nam nie grożą. I tak Twój zwierzyniec ma lepiej niż mój w ciasnym mieszkaniu blokowym:). A jak tam skóra Misia?
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No to super:), to jeszcze zostały dwie suńki z Daleszyc, no i dwie mniejsze szczeniorki z Wolicy. Ta z Daleszyc u Niny strasznie płakała całą noc. Wogóle jest bardzo wystraszona, chowa się po kątach, je dopiero , jak Nina odejdzie. Potrzebuje jeszcze trochę czasu,żeby dojśc do siebie. Jeżeli wcześniej nie znajdzie domu, to w niedzielę lub poniedziałek pojedzie do Agaty, zawsze z siostrzyczką będzie jej raźniej. Był też telefon o Mię/ ależ Dominika wymyśliła to imię, nie wiadomo, jak to odmieniać:diabloti:/ z Dąbrowy G. Fajnie sie zapowiada, dziewczyna jeszcze ma dzwonić do hoteliku, aby zapytać o zachowanie suni wobec innych suk, bo miała by za towarzyszke bullowatą koleżankę. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Agatko, mam nadzieję, że szybko ktoś się znajdzie, bo dzisiaj byłam zmuszona zabrać jeszcze jedną szczeniorkę z Daleszyc. Zadzwonili dzisiaj młodzi ludzie z Łopuszna i przyjechali do Daleszyc po szczeniaczkę. No i ta ostatnia została sama w garażu, bo tam były przeniesione szczeniaki. Udało się załatwić dt dla tej ostatniej w Kielcach, ale tylko do niedzieli, bo koleżanka wyjeżdża w poniedziałek do Anglii. Sunieczka jest największa z miotu, waży ok. 4 kg, więc chyba będzie większa od mamy. [IMG]http://i42.tinypic.com/29p43rt.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2ytp4j7.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/2iibama.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/fz7rd5.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2qtjtc8.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Przedstawiam rozliczenie, poprzednie było 28.06.2013, debet wynosił wtedy [B]-890 zł. Wpłaty: [/B]600 zł - jkp 296 zł - Incia /bazarek/ 120 zł - Nikaragua /bazarek/ 430 zł - divia_gg /bazarek/ 200 zł - darowizna na hotel Mii [B]Razem: 1646 zł Wydatki: [/B]110 zł - hotel Misia / 19.06-30.06/ 208 zł - hotel Wilmy /6.06-2.07/ 260 zł - smycze/ 45 szt./ 209 zł - karma R.Hepatic dla Oskara 80 zł - hotel PON-ka, Spajkiego/28.07-6.07/ 54 zł - obroże 100 zł - transport cziłki 200 zł - hotel Mii /13.07-31.07/ 290 zł - hotel Kiki/Dafi/ 13.07-10.08/ [B]Razem: 1511 zł Saldo: 1646- (1511+890)= [COLOR=#ff0000]-755 zł [SIZE=2] [/SIZE][/COLOR][SIZE=1][COLOR=#000000]Na koncie Suzanki było 200 zł. Wpłyneło 30 zł od Linssi, na dt przelano 100 zł, czyli zostało 130 zł. [/COLOR][/SIZE][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B][COLOR=#000000] Sterylkę Nanny pokry[/COLOR]ła Fundacja Kastor, sterylkę Figi Sterylkowa Skarbonka. [B][COLOR=#0000cd]Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i prosimy o dalsze wsparcie[/COLOR][/B]:modla::calus:. Pod naszą opieką pozostają : Oskar,Suzanka, Mia, Pusia, Nala, Mimi. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Dzięki savahna:). To rzeczywiście błyskawiczna socjalizacja u Agaty:). Mam nadzieję,że szybko znajdą się domy, żeby można było uratować te dwie , co zostały, no i mamusię. A to zaniedbana yoreczka wywalona na stacji benzynowej w Kielcach, spędziła tam cały dzień. [IMG]http://i40.tinypic.com/28v6cfq.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/iqjy49.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ewab , nie sądzę, to jest stara sprawa, ta pani tylko się teraz o tym dowiedziala. W dodatku mieszka tam sama, a typ nieobliczalny. -
Muufinka może spróbuj wilczomlecza, wypróbowany przeze mnie, co prawda nie na psie, skuteczny. Trzeba tylko uważać, przy stosowaniu, bo mleczko silnie drażniące, najpierw powoduje ranę, a potem zmiana znika. Trzeba by pilnowac by pies nie zlizał. [B][URL="http://dolinabiotechnologiczna.pl/nowosci/wilczomlecz-ogrodowy-leczy-raki-skory/"]Wilczomlecz ogrodowy leczy raka skóry[/URL][/B] [B]Można go znaleźć na każdej łące. Wilczomlecz ogrodowy. Do tej pory zwykły chwast. Od teraz – bardzo skuteczne lekarstwo na podstawnokomórkowego i kolczystokomórkowego raka skóry.[/B] Jak donosi British Journal of Dermatology (BJD) drażniący sok z wilczomlecza ogrodowego (Euphorbia peplus) jest skuteczny w walce z niektórymi nowotworami skóry. [B]Wilczomlecz ogrodowy[/B] Badacze z Wielkiej Brytanii postanowili sprawdzić działanie tej używanej od stuleci w tradycyjnej medycynie ludowej rośliny, która według starodawnych zielarzy była skutecznym antidotum na złośliwe zmiany skórne.Grupa dermatologów wypróbowała więc działanie soku z wilczomleczu na grupie 36 pacjentów chorych na 2 typy raka skóry: podstawnokomórkowego (BCC) i kolczystokomórkowego (SCC), które występują zazwyczaj u starszych osób. Zarówno BCC jak i SCC w większości wypadków leczy się chirurgicznie, poprzez zamrażanie lub zastosowanie fototerapii. Jednak u niektórych osób typowe leczenie nie działa. Stąd naukowcy podjęli próbę z sokiem z wilczomleczu. W przypadku wszystkich pacjentów sok z wilczomleczu był nanoszony na zmiany raz dziennie przez okres zaledwie trzech dni. Po miesiącu badacze skontrolowali zmiany skórne i ku ich zdumieniu okazało się, że 41 z 48 nowotworów praktycznie zniknęło, co potwierdziła weryfikacja zmiany pod mikroskopem. 7 pacjentom, u których zmiany nie ustąpiły zaoferowano powtórne stosowanie soku z wilczomlecza. Osoby, którym pomogła jedno- lub dwukrotna terapia były następnie obserwowane. Wyniki pokazały, że po ok.15 miesiącach nie stwierdzano wznowy w przypadku 68,5 proc chorych. Według badaczy potrzebne są zakrojone na dużą skalę badania nad aktywnym składnikiem soku z wilczomleczu (ingenol), który mógłby znaleźć zastosowanie w leczeniu raków skóry. Ingenol nie tylko niszczy komórki nowotworowe, ale i aktywuje neutrofile, które wydają się zmniejszać ryzyko wznowy – co jest związane z atakiem na komórki nowotworowe.
-
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
erka replied to erka's topic in Już w nowym domu
Kam, wielkie dzięki, 120 zł dla Oskara dotarło:). Przelałam też na konto Oskara 209 zł ze skarpety psów kieleckich, debet u Oskara wynosi - 50 zł. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Dwie szczeniorki z Daleszyc już z savahną u Agaty P, dzięki dziewczyny:). Podobno nie takie bardzo wystraszone, jak myślałyśmy. Jutro Agata pójdzie z nimi do weta. A to klonik Sabuni , malutka ok. 5 kg Pusia , która wczoraj przybyła do mag.dy. [IMG]http://i39.tinypic.com/2iijw4x.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/6i8as4.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/30kdpqd.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2dv0jte.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2s7zwhd.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Agata P zgodziła się wziąć na dt dwie szczeniaczki z Daleszyc, wielkie dzięki:modla::loveu:! Bardzo dziękuję też savahnie i jej TZ-owi, którzy zawiozą jutro psiaki do Pińczowa:loveu::loveu:. Zabierzemy dwie najodważniejsze sunie, a pozostałe dwie będzie próbowała oswajać Agatka z Daleszyc, dziewczyna, która jak może pamietacie ratowała ślepego Zenka. Ona teraz dowiedziała sie o tych psiakach, zrobiła im zdjęcia i prosiła o pomoc dla nich. Kobiety , które je karmią ograniczają sie do dawania jedzenia, nie próbowały oswajać. Matka szczeniaków jest podobno bardzo fajną sunia, łagodną, przyjazną, potrafi aportowac piłeczkę . Dzisiaj do mag.dy miała jechać Figa, sunieczka z pola, ale udało jej się znaleźć dom:). Musi tylko dogadac sie z rezydentką, przyjazną ON-ką. Na to miejsce pojechała do mag.dy mała sunieczka, podobno klon naszej Sabuni. Właścicielem suni był typ z podkieleckiej wsi, od którego kiedyś zabrałyśmy szczeniaczka z poderżniętym gardłem, którego trzymał uwiązanego na sznurku. Chyba to było dziecko tej suni. Sunieczke trzymał na działce, gdzie przebywał kiedy chlał i baba wyrzucała go z domu. Karmiła ją najczęsciej pani mieszkająca obok, bo typ zwykle leżał nieprzytomny. Ona też chciała wysterylizowac juz wcześniej sunię, która rodziła już kilka razy, ale typ nie wyrażał zgody. Teraz po prostu zabrała ją i sunia już jest po zabiegu . Bała się oddać suni, bo typ, gdyby zobaczył że jest ciachnieta, mógłby jej zrobić krzywdę. Teraz dowiedziała się od ludzi ze wsi, ze ten zwyrodnialec swojego psa , który udusił kurę, powiesił za tylne nogi i zdzierał skórę na żywca:angryy:. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Sunieczka nr 2 [IMG]http://i40.tinypic.com/2pplnxx.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2qvdslf.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/30w3v3a.jpg[/IMG] Sunieczka nr 3 [IMG]http://i41.tinypic.com/2h2qv6a.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/333xzqb.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/abi6x1.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Savahna, to chyba jest dziecko Kiki, tak? Następne psie nieszczęścia. Bardzo smutna rodzinka z Daleszyc:(. To już podobno któryś z kolei miot bezdomnej suni. Urodziła szczeniaki w starej szopie. Jakaś kobieta dokarmia je tylko surowymi rapkami:cool3:. Było chyba więcej, zostały cztery suczki, trochę nieufne, jedna bardzo dzika, nie udało sie jej zrobić zdjęcia. Bardzo smutna mama, sunia postury jamnika. [IMG]http://i40.tinypic.com/2vwi8m1.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/2w23sqd.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/30saav8.jpg[/IMG] sunieczka nr 1 [IMG]http://i42.tinypic.com/bfjm6x.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/iyflli.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Kika, która wcześniej nigdy nie była wpuszczana do domu, teraz na łóżku, świetnie:p. A Brunio troszkę się posunął, sądząc po oczkach. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Savahna, po niedzieli postaram sie zrobić nowe fotki kociaków, bo one są w Kielcach. Dzisiaj mają przyjechać ludzie po jednego szczeniaczka, pieska, czyli zostałyby dwie sunie. A po co ta Pusia tak opitolona? Przecież ładniejsza była z dłuższym włosem. Ona jest u Joli? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Savahna, takie zagadki może i są dziecinnie proste, ale nie przy takich temperaturach:cool3:, nie mam pojęcia kto to. Ci znajomi byli na tej wsi tylko okazyjnie, nie mieszkaja tam, więc raczej więcej fotek nie będzie, ale zapytam. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście Szejk do Morusa podobny, w dodatku też wodolubny, widocznie ten typ tak ma:). Figa, sunia po zmarłej właścicielce pilnie poszukuje domu. Prosiła o pomoc córka tej pani , która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Mama jej zmarła nagle, prawie w tym samym czasie, jak ona rodziła drugie dziecko. Zostawiła dwie suczki, 14-letnią i 5-letnią Figę. Córka wzięła je do domu, gdzie mieszka z teściami, ale oni absolutnie nie zgodzili sie na to,żeby sunie były u nich, nawet na podwórku, choc to domowe, blokowe sunie . Grozili nawet,ze zrobią porząde z tymi psami. Dziewczyna zabrała więc dzieci i psy i wyprowadziła sie do mieszkania mamy, ale po jakimś czasie okazało się,że starszy, 4-letni synek ma alergie na psa. Szukała pomocy u znajomych, ale bezskutecznie, gdzieś tam też ogłaszała psiaki, ale nie sie nie zgłosił. Co do starszej ,14-letniej , schorowanej suni dojrzała już do decyzji o eutanazji, ale Figa ma przeceiż jeszcze szanse. Figa ma 5 lat, waży ok.10 kg, jest wysterylizowana, jest bardzo łagodna,przyjazna, posłuszna, lubi dzieci, bardzo teraz tęskni za swoja panią. [IMG]http://i44.tinypic.com/xmoaqf.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/1zmk0a1.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/riyvk9.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/2e2qq8o.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/33vygcx.jpg[/IMG] -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
erka replied to erka's topic in Już w nowym domu
Doszło 40 zł od Radka, bardzo dziękujemy:loveu:. Jaaga, czy Oskar jeszcze ma karmę? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']To czyjeś te psy są, nie bezdomne?[/QUOTE] Niby mają właścicielkę, są u starszej kobiety na wsi. Oprócz tego, że cos tam rzuci do jedzenia, to wogóle się sunią nie interesuje, nigdy jej nawet nie dotknęła, bo podobno ma alergię. Nie ma mowy, żeby ja wysterylizowała, zresztą najchętniej by ja wydała, bo choruje, często wyjeżdża i wtedy nie nie ma kto dać jej jeść. Szczeniaki jak widać z wielkimi brzuchami, ne pewno ich nie odrobaczy. Dzięki savahna za poświęcenie :loveu:, bo dzisiaj taki straszny upał. mie jmy nadzieję, że Morusek już nie będzie musiał więcej wędrować:lol:. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Bardzo pilnie jest potrzebny dom dla trzech 5 tyg. szczeniaczków po niewielkiej suczce. Właściwie to mama też szuka domu. [IMG]http://i43.tinypic.com/2rxaelh.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2epimpv.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2ypngig.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/2mms7xt.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/11lmwap.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Savahna dzięki za ogłoszenia:). Mira, a jak Kika się czuje w tym upale po zabiegu? Bo Figa bardzo kiepściutka:(. [IMG]http://i39.tinypic.com/2ezo768.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2zsrznp.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Szukają domu dwa kociaczki ok.2,5 mies., kuwetkowe. [IMG]http://i44.tinypic.com/2nbcyg9.jpg[/IMG] Cętkowany kocurek i marmurkowa kociczka. Również szuka domu młody, ok. roczny psiak w typie ON znaleziony w Kielcach. A może ktoś słyszał o zaginięciu takiego psa. [IMG]http://i40.tinypic.com/2e584l4.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/33omddi.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/nyzleh.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Trochę fotek Mii od mrs.ka:). [IMG]http://i39.tinypic.com/2s61xso.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/34gm2bo.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2lsv2xd.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/11chbog.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/28tclxy.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No to się wydało dlaczego Fraszka tak długo u mag.dy się zasiedziała, bo się wykorzystuje tanią siłę roboczą:diabloti:. Dzisiaj rano była sterylizowana Figa, ta bidulka z pola. Bedzie do odebrania dopiero późnym wieczorem z lecznicy, bo nie dość,że była w ciąży, to jeszcze ma problemy z krzepliwością, dostała leki , kroplówki. [IMG]http://i41.tinypic.com/2lbg8w1.jpg[/IMG] Mam nadzieję,że wszystko bedzie dobrze, bo to przekochane suczysko, na krok nie odchodzi od człowieka, cały czas patrzy w oczy, zupełnie bezproblemowa. Koszt sterylki pokrywa Sterylkowa Skarbonka, dzięki:).