Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Astra ma być psem domowym, ale nie chciała za nic wchodzić do domu, nogi jej sie rozjeżdżały, więc pani Bożenka kupiła jej budę, ale jak widać do niej tez nie chce wchodzic, woli spać na zewnatrz. Pani Bożena ma jednak nadzieję,że suńka przekona się,że o wiele lepiej sypia się w łóżku;). Na razie jest tuczona ,jada 4 razy dziennie. Pani Bożenka mówi,że Tora jest w niej zakochana , z wzajemnością:).
  2. Savahna, a dlaczego nie pochwalisz się swoim tymczasikiem:razz:. A to nasza dawno nie widziana para jamniorów:). [IMG]http://i43.tinypic.com/9kt8g0.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/ejvuz4.jpg[/IMG] Próba sił:) [IMG]http://i40.tinypic.com/f9dpwh.jpg[/IMG] A to zagadka:). [IMG]http://i44.tinypic.com/67nl03.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/aowc2g.jpg[/IMG]
  3. Pilnie szuka domu kilkumiesięczny psiak w typie PON-a, który wczoraj przybłakał się na posesję przy Sandomierskiej. Ma bardzo awaryjny dt. A może ktoś mógłby go umieścic na fb, może ktos go szuka. Do schroniska jest zgłoszony. [IMG]http://i40.tinypic.com/33mx6io.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2j5dpgg.jpg[/IMG]
  4. Ja Szarkę do budy chciałam??? Coś chyba wegielkowa Ci sie pomyliło:cool3:. Zastanawiałysmy sie tylko, czy ona bedzie się nadawała do mieszkania w bloku, skoro nie umie chodzić na smyczy i myślałysmy,że najlepszy byłby dom z ogrodem, ale oczywiście sunia do domu:). A swoją drogą zadziwiające jest , jak te psiaki, które często nawet nie miały budy, potem kiedy juz znajdą sie w dobrych warunkach, robią się delikatne. Właśnie mag.da mówiła,że Wilma , sunieczka, ktora 2-3 lata błąkała się , nie miała żadnego schronienia, wczoraj, jak lał deszcz, nawet nie chciała wyściubić nosa ze swojego boksu . Tak samo zresztą Czarek, psiak który tkwił na łańcuchu i nie miał nawet budy.
  5. Witamy Szareńkowa na wątku , super fotki Szaruni:). Napisz też czasami, jakie malutka robi postępy, czy już pozbyła sie wszystkich lęków?
  6. Węgielkowa, też Cię kocham! A wracając do spraw psich, to nie napisałyśmy,że Sabunia, która się tak długo naczekała, pojechała wreszcie do nowego domu w Chabówce:). Mag.da zawiozła ją do Chmielnika, a tam przyjechał po bardzo fajny młody człowiek. Domek super u zwierzolubnych ludzi, będzie oczywiście psiakiem łóżkowym :). Mamy tylko nadzieję, że nie zje kotów i zaprzyjaźni sie z indykami, nie tylko na talerzu.
  7. [quote name='Poker']Jestem.Ja się zakochałam w tych małych , które są od chorej psychicznie w schronisku.Przepraszam ,że jest wybredna. Może dałoby radę którąś podesłać wykorzystując carpooling.Taka maliznę to można podać w kocim kontenerku. W niedzielę Anoia-112 jedzie do Wrocławia z Dąbrowy Górniczej.Może to coś pomoże. Tę trikolorkę bym zeżarła żywcem.[/QUOTE] Nikaragua, wydaje mi się, że Twój post jest bardzo niesprawiedliwy. Jak pamietasz, Poker sama zaoferowała dt dla suni ze schroniska, a pojechały dwie, bo już był chętny dom na drugą sunię. Piszesz, że dałyśmy chorą sunię, tak, jakbyśmy wiedziały,że ona jest chora. Nikt tego nie wiedział, były bardzo wyniszczone , wychudzone, ale z 8 psiaków od tej kobiety, tylko Dusia okazała się tak chora. Jesteśmy bardzo wdzięczne Poker za jej poświęcenie w ratowaniu Dusi i zdajemy sobie sprawę,że żyje dzięki jej opiece. I wcale nie umyłyśmy rąk, po prostu liczymy na pomoc dogomaniaków, tak zresztą , jak zawsze, bo tylko dzięki nim możemy ratować psiaki. Wiadomo przecież,że nie zostawiłybysmy Poker z długiem. Jak na razie , jak sama piszesz, trwaja jeszcze bazarki na cziłki,więc może uda się go pokryć. A wpłat dogomaniaków jest na dzisiaj jest 677 zł, a nie 400 zł jak piszesz, czyli brakuje 564 zł. Ja dobrze wiesz nie mamy w tej chwili żadnych funduszy, które mogłybyśmy przekazać na leczenie suni , same jesteśmy bardzo zadłużone, ale przekazałysmy na rzecz cziłek dochód z Twoich bazarków, który miały byc przeznaczony na kieleckie psiaki . Pozostaje nam tylko prosić o wsparcie dogomaniaków, zarówno dla Dusi, jak i innych kieleckich psiaków .
  8. Nikaragua, liczę na to, że cziłki u Poker zdołają wyżebrać na swoje potrzeby, bo zainteresowanie nimi jest o wiele większe, niż resztą naszych psiaków. Ja na razie zakładam 2644 zł na nasze zadłużenie i więcej nie jestem w stanie:(.
  9. Przedstawiam rozliczenie, poprzednie było 25.04.2013 debet wynosił [B]-2563 zł. Wpłaty: [/B]30 zł - Lato09 300 zł - jkp 377,20 zł - Incia /bazarek/ 213 zł - divia_gg /bazarek/ 601 zł -divia_gg /bazarek/ 234 zł - irenas /bazarek/ 189 zł - Agata P /bazarek/ 130 zł - od państwa Tiny i Jogiego [B]Razem: 2074,20 zł Wydatki: [/B]47,80 zł - karma dla cziłek w schronisku 50 zł - smycz, obroża, karma dla suni z Micigozda/Zilli/ 200 zł - dt cziłek Tosi i Musi 180 zł - hotel Rudiego /16.04-3.05/ 360 zł - hotel Czarka /16.04-15.05/ 80 zł - transport szczeniaczka cziłki do Katowic 50 zł - karma, szelki, smycz, szampon dla Liska/cziłek ze schronu/ 40 zł - dt Zilli 238 zł - hotel Szarki /10.04-13.05/ 360 zł - hotel Saby /4.04-3.05/ 50 zł - transporty/ sunia z Micigozdu, Lisek, cavalier, Baron/ 200 zł - dt Oskara 300 zł - dt Albinki+ szczepienie,odrob., obroża p.kleszczowa [B]Razem: 2155,80 zł Saldo: 2074,20 - (2155,80+2563) = [/B][B][COLOR=#ff0000]-2644,60 zł [/COLOR][/B][COLOR=#000000]Morus pozostaje na bezpłatnym dt u mag.dy [/COLOR][B][COLOR=#ff0000] [/COLOR][/B][SIZE=1][COLOR=#000000]Osobno rozliczam suńki masłowskie/wpłaty ze wskazaniem/, z których w tej chwili została tylko Suzi i pewnie jeszcze długo nie pójdzie do adopcji, bo jest b.wycofana, w zasadzie nie da się dotknąć i teraz bedzie wspomagana farmakologicznie . Wpłaty/ z poprzedniego rozliczenia zostało 530 zł/: 50 zł - Linssi 20 zł- agaya 50 zł - anetaks4[/COLOR] 30 zł - savahna 20 zł - mag.da/zostało z hotelu Awy/ Razem: 170 zł Wydatki: 100 zł - transport Awy 200 zł - dt Suzi Saldo: (530+170)- 300 = [B]400 zł [/B][SIZE=2][COLOR=#0000cd][B]Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, organizującym bazarki, ofiarodawcom fantów. [/B][COLOR=#222222][URL="http://smayliki.ru/smilie-497293959.html"][IMG]http://s5.rimg.info/818433dfdb0c621c9eab75d3c5965928.gif[/IMG][/URL][/COLOR][/COLOR][/SIZE][SIZE=2] [COLOR=#0000ff]Prosimy również o dalsze wsparcie, bo nasze zadłużenie ciągle rośnie. [/COLOR][COLOR=#000000]Pod naszą opieką pozostają: Albinka, Oskar, Saba, Czarek, Morus, Wilma, Suzi.[/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  10. Będą szukać domu trzy jamniczki, matka ok.3 lata i dwie córeczki po 7 mies. Matkę trzymał wieśniak na łańcuchu:angryy:. Nie chciał jej oddać, ale po interwencji z policją, zrobionej przez kobietę , która nie mogła patrzeć na fatalne warunki bytowania psiaków, zdecydował sie je oddać. Dzisiaj będa sterylizowane, niestety na razie wrócą po zabiegu do tego typa, bo nie ma ich gdzie zabrać, ale trzeba bedzie ogłaszać.
  11. Ten bazarek Jaaga przeznaczyła na szczepienie , odrobaczanie, obrożę p.kleszczową dla Oskara, tak, że nie wiem, czy coś z tego zostanie.
  12. O Albince juz wszyscy zapomnieli:(. Ewelinka_m , uzupełnij proszę rozliczenie w pierwszym poście o wpłatę do Jaagi 200 zł na dt w kwietniu i 300 zł w maju /dt , szczepienie i obroża p.kleszczowa/. Pieniądze przelałam ze skarpety psów kieleckich, która jest zadłużona na ponad 2 tys.:(
  13. Dotarło 30,50 zł od Kam z bazarku, bardzo serdecznie dziękujemy:). Przelałam do Jaagi 200 zł za dt w maju. Te 200 zł przelałam na konto Oskara ze skarpety psów kieleckich/ czyli z pustego w próżne :cool3:/ i dzięki temu wyszedł na prostą i ma 4 zł na koncie.
  14. Irenas, to może podawać Misiowi jakies tabletki z żurawiną, chyba że trzeba coś silniejszego, to Furagin.
  15. [quote name='taks']Zapraszam na bazarek "obrożowy" w 50% dla kieleckich psiaków [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/243728-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-Kielce-i-Szyd%C5%82owiec-do-2-06[/URL][/QUOTE] Taks :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
  16. To juz chyba prawdziwy przełom u Dusi, bedzie coraz lepiej:).
  17. Mała suczka w zaawansowanej ciąży ze Św. Katarzyny potrzebuje na cito choć dt. [IMG]http://i40.tinypic.com/245hqu8.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/2z9m9s7.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/4khg5z.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/abgpr6.jpg[/IMG]
  18. Piękny, ale podobno bardzo wychudzony, czego nie widac pod tą sierścią:(.
  19. Rudziu, żeby z naszego wątku psiaki tak ubywały , jak z Twojego:). Bardzo się cieszę z Tusi, bo kocham tego typu suczynki:).
  20. Poker, a podajesz zaparzone siemie lniane caly czas? Moze troche kefiru by wypila. A na rozgotowany mocno ryż z udkiem kurczaka nadal nie da się skusić?
  21. No niestety, ostatnio codzienie burzowo i moja Gabi też się trzęsie cały czas i nie chce wychodzić.
  22. [COLOR=#0000ff][B]Właściwości[/B][/COLOR] [COLOR=#0000ff]CALO-PET umożliwia dostarczenie skoncentrowanej energii w smacznej paście, uzupełnionej w niezbędne witaminy, składniki mineralne oraz taurynę. Ze względu na smakowitość pasta również pobudza apetyt.[/COLOR] [COLOR=#0000ff] [B]Wskazania[/B] Uzupełnienie niedoboru substancji odżywczych powstałych na skutek niewystarczającego żywienia lub w przypadku słabego przyswajania pokarmu. W okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach oraz operacjach, w stanach wyczerpania. Poprawienie sprawności podczas wystaw. [B]Dawkowanie[/B] Psy: 1 łyżka stołowa (15 g) dziennie na 10 kg m.c. Koty: 1 łyżeczka (5 g) dziennie W przypadku braku przyjmowania pokarmu należy podawać 3-4,5 g/kg m.c. (podwoić lub potroić dawkę dzienną). Pastę można podawać zwierzęciu bezpośrednio do jamy ustnej lub wraz z karmą, ewentualnie aplikować w wodz[/COLOR]ie do picia. [COLOR=#0000ff][/COLOR][COLOR=#0000ff][/COLOR] Pasta jest chyba smaczna dla psów, w każdym razie moja Minia bardzo chętnie ją jadła. Jeżeli Dusia bedzie ją jadła, to trzeba zamówić, tubka kosztuje ok.40 zł. Dobrze,że zaskoczyła na zółty ser, ale on jest b.ciężko strawny, lepiej na razie nie dawac.
  23. Doszło 20 zł od sharka dla Oskara, bardzo dziękujemy:loveu:.
×
×
  • Create New...