Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Sonia juz do siebie doszła, ale domku nie widać, nawet jednego telefonu nie było:(.
  2. [quote name='Radek']Jak się staruszek miewa?[/QUOTE] Nie najlepiej:(. Nie może już chodzić po schodach, więc sąsiadka Jaagi zgodziła się, żeby był u niej, na parterze. Często zdarza mu się załatwiac w domu, bo nie zdąży wyjść. Bardzo juz jest biedny:(.
  3. I jeszczce jeden, młody, bardzo energiczny. [IMG]http://i41.tinypic.com/10xrrc0.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/sfl4ep.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/mhvl1d.jpg[/IMG] Przez większośc ludzi przeganiane, bo boją się dużych psów, jeść nikt nie da, bo boi sie ,żeby pies sie do niego nie przyzwyczaił. Strasznie są biedne, próbują żebrać pod sklepem.
  4. W Niwkach oprócz ON-ka błąkają sie jeszcze trzy duże psy. Koczują tam już wielu miesięcy, któryś od prawie dwóch lat. Ten bardzo sympatyczny,łagodny psiak jest tam prawie od dwóch lat, bez żadnego schronienia, zimą leżał na śniegu. Niezbyt dobre fotki niestety. [IMG]http://i44.tinypic.com/2142lo8.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2zemgis.jpg[/IMG] A to malamut, który jest tam już od prawie roku. [IMG]http://i39.tinypic.com/zybp8i.jpg[/IMG] Tez bardzo przyjazny. [IMG]http://i42.tinypic.com/4ieydf.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/122ewcp.jpg[/IMG]
  5. [URL="http://img580.imageshack.us/i/7qu1.jpg/"][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/4051/7qu1.jpg[/IMG][/URL] Ależ maluszki szczęśliwe, pierwszy raz mogą pobiegać:). I to zdjecie z pierwszego dnia pobytu, a teraz to podobno już rozrabiają jak szalone. Divia_gg, jak najbardziej Twoja faworytka może być Zulą, rzeczywiście jest prześmieszna. Nawet na tym łańcuchu była taka pełna radości , odstawiała tańce przeróżne, a mordka cały czas jej się uśmiechała. Zreszta wszystkie te psiaki sa bardzo fajne:). Dla drugiej czarnej podpalanej proponuję Lusia, a dla rudziaszki Mila. A Frodo może tylko na tych zdjęciach wyszedł poważnie, urodził sie wiosną, więc ma ok. 6 mies.
  6. Takie 2,5 mies.suczki tez pilnie szukają domów, będą docelowo gdzies do kolana. To dzieci suni, którą ta dziewczyna przygarnęła, a bardzo podobny pies , jakby jej brat jeszcze błąka się po wsi. [IMG]http://i41.tinypic.com/jjliq9.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/ofq3rp.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2hdv0v4.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2w37x38.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/14igydt.jpg[/IMG]
  7. Kotów rzeczywiście zatrzęsienie. Jest chętna pani na Filusia w Skawinie, ale trzeba by go zawieźc na miejsce, bo pani nie ma możliwości podjechania do Krakowa. A to ON-ek z Niwek. Jest bardzo ładny, ale w bardzo złym stanie. Chudy strasznie, wszystkie kości na wierzchu, W dodatku zarzuca tyłem, kiepsko chodzi, cos ma z tylnymi nogami. Nie wiem, czy to dysplazja, czy jak mówia tam ludzie był potrącony przez samochód, straszne niedożywienie też pewnie ma w tym swój udział. ON-ek potrzebuje zdiagnozowania, pomocy weterynaryjnej, dobrego odżywienia. Tam , gdzie jest raczej nie ma na to szans. Ludzie mają kilka swoich i to dużych psów , chyba z 10 kotów , w tym również czarne maluchy. Pies błąka się w Niwkach od lipca chyba, nie wiem, jak on sobie radził, jak naprawde źle chodzi. Kilka dni temu dopiero ta dziewczyna wzięła go na swoje podwórko. [B]Czy ktoś mógłby mu pomóc? [/B] My już nie mamy gdzie go zabrać. ON-ek jest bardzo przyjazny do ludzi, innych psów i kotów, które ocierają się o niego. Na fotach wyszedł jakis taki mały, ale będzie b.duzym psem, gdy nabierze ciała . Zdjecia wyszły kiepskie, bo wszystkie zwierzaki dopominały sie o jedzenie i cały czas były w ruchu , zawiozłysmy trochę karmy dla ON-ka. [IMG]http://i43.tinypic.com/15ft37s.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2ew0fp2.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/r8rtwl.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/20fru2x.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/28u69ty.jpg[/IMG]
  8. To super, oby tak dalej Saruni zdrówko dopisywało:).
  9. Małych suń u nas dostatek, bo właśnie zawiozłyśmy do mag.dy trzy małe suńki i jednego psiaczka z łańcuchów. Troszkę były przestraszone podróżą, ale bardzo zadowolone z wolności. Teraz tylko czekamy na fotki i trzeba będzie ogłaszać towarzystwo . Zawiozłyśmy karmę dla pozostałych tam 6 psów i stada kotów . Może będzie im troche teraz lepiej, jak będzie o cztery mniej do wyżywienia. Zawiozłyśmy też obróżki,żeby łańcuchy nie były bezpośrednio na szyjach. Powiedziałysmy tez ,żeby starali się oswajać te dwa rude młode dzikuski , które wchodzą na ich podwórko, może potem udało by sie im tez znaleźć domy. Kotom wysypałyśmy sucha karmę, a ta kobieta jednocześnie wyniosła im gotowane same ziemniaki, nie uwierzycie,że koty wolały jeść te ziemniaki :crazyeye:?! Jest tam sporo młodych kotków, może zrobimy jeszcze jakieś fotki i udało by się coś wydać.
  10. Dziękujemy bardzo mag.dzie, która zawiozła i przywiozła sunię na zabieg do Kielc :), czyli musiała zrobić 120 km.
  11. Agatko :tort::new-bday:! Savahna, Lola poszła dzisiaj do domku w Kielcach, to chyba dlatego, że ją ogłosiłaś:cool3:. Ale bedę w razie czego proponować tą drugą małą sunię:). Może Gizmo też szybko znajdzie dom. Sara jutro bedzie miał sterylkę. ON-ek z Niwek znalazł się, poprosiłyśmy dziewczynę tam mieszkającą, żeby przechowała go trochę . Trzeba jej tylko dać karme, bo ma sporo swoich psów i nie przelewa sie tam. [IMG]http://i43.tinypic.com/2nvs969.jpg[/IMG] Prawdopodobnie zabierzemy jutro te 4 małe psiaczki z łańcuchów.
  12. [IMG]http://i41.tinypic.com/2uo5qoh.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/nvxfsi.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2558brc.jpg[/IMG] Ten biedak bez jednego oczka chyba ma najgorzej , bez budy w błocie. [IMG]http://i43.tinypic.com/f3urd1.jpg[/IMG]
  13. A to kilumiesięczny psiaczek, ten biega luzem, bardzo przyjazny, mały , chudziutki. [IMG]http://i42.tinypic.com/ms0rxe.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/smeuck.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/14abuj7.jpg[/IMG] A to dwa podrośnięte szczeniaki, szkieleciki, wyrzucone gdzies na pobliskich działkach i podchodzą na podwórko tych ludzi. Śpią w jamach pod klatką królików, które też chude, nie miały nic do jedzenia. [IMG]http://i43.tinypic.com/awx9vb.jpg[/IMG] Niestety psiaczki dzikuski, nie dadzą się dotknąć. [IMG]http://i41.tinypic.com/2uo5qoh.jpg[/IMG]
  14. To bardzo się cieszę,że ciężarna sunia z Niwek złapana :). Choc jedna dobra wiadomość w tym fatalnym dniu. Niby pekińczyk w takim razie ten sam, bo to w Podpolichnie. Ze zdjęcia sądziłysmy,że to mały psiak, wielkości pekińczyka, a ja zajechałysmy na miejsce, to okazało się,że pies spory, przed kolano, coś tam z pekińczyka ma, ale nie za wiele. Dla małego kudłatego miałysmy nawet dom, ale ten za duży, ale co było zrobić, przecież nie zostawimy biedaka w lesie . Psinek młody, b.wychudzony, cały w rzepach, takich drobnych, których nie da się wyczesać, trzeba będzie wycinac, a ogon, to cały w rzepach. Ale trzeba przyznać ,że jest dosyć fotogeniczny, nawet nieźle wygląda na zdjęciach , bo już rozpaczałam,że nie znajdziemy mu domu. Rex też bardzo fotogeniczny, miałam okazję go dzisiaj poznac, fajne psisko. Po odstawieniu pekińczyka do mag.dy pojechałyśmy do Niw zrobić fotki ON-kowi, który się tam błąka od lipca, ale podobno od wczoraj nie pojawił się pod sklepem, gdzie często koczował. Za to namierzyłyśmy tam malamuta koczującego już od zeszłej zimy i dwa duże samce, które leżały razem z nim przy drodze. Chciałyśmy dać im jeść, wyszła kobieta z pobliskiego domu i powiedziła,że ona sobie nie życzy ,żeby karmic psy pod jej domem, bo sie przyzwyczają i zostaną:angryy:. I tam żaden cham nie da jeśc, nie wiem jak one przetrwały. Potem pojechałyśmy do Kranowa, gdzie w tragicznych warunkach chyba z 10 psów powiazanych na łańcuchach w rozwalających sie budach, na błocie po kostki i odchodach i z 15 kotów. Ludzie w niewiele lepszych warunkach w jakiejś lepiance . Malutkie suczynki z łańcuchami bezpośrednio na szyjach, koszmar, cały czas mam je przed oczami. Trzeba koniecznie zabrać te małe suczynki, bo mają szanse na dom, a dla tych starszych psów zawieźć tam jakies budy, choc założyć obroże i cieńsze łańcuchy . Sunieczka [IMG]http://i43.tinypic.com/2ltkqhj.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/2du00on.jpg[/IMG] Sunieczka II , malutka, tu wygląda na większą, bardzo milutka, tak , jak poprzednia. [IMG]http://i39.tinypic.com/2r23mg7.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/2h391yr.jpg[/IMG] Ta przucudna, maleńka w rzeczywistości . [IMG]http://i44.tinypic.com/vnzd6v.jpg[/IMG]
  15. Niestety na razie nikt:(. Psy w takim typie podobają sie chyba tylko nam:cool3:.
  16. Raczej nie, to za Chęcinami, chyba ,że by sie taki kawał przemieścił. Ale on tam jest widziany od jakiegos czasu, więc chyba nie ten sam.
  17. No mnie tam niestety nie było:razz:, sama napisałaś ,że razem śpicie;). Malagos dzięki, czyli Sonia ciachana w wtorek:).
  18. Psiaczek w typie pekińczyka błąkający się w lesie k.Podpolichna, jutro po niego pojedziemy. Taką dostałam fotkę. [IMG]http://i39.tinypic.com/167mogo.jpg[/IMG]
  19. Malagos, tak sunia ma wątek. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246706-Sonia-się-znudziła!-Pseudo-właściciel-chce-się-jej-pozbyć-pomocy!-Bita-zastraszona[/URL]! Bardzo Ci dziękujemy za pomoc!:loveu: Cena sterylki ok.205 zł, bo sunia waży ponad 25 kg. Na pw wyślę Ci dane lecznicy.
  20. Aronek juz dzisiaj przyjechał do savahny, bo jutro w dalszą podróż do domku pod Warszawą. Na razie wyleguje się na kanapie razem z ciotką zresztą:). [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/41/23jh.jpg/"][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/4829/23jh.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/560/clxg.jpg/"][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/1397/clxg.jpg[/IMG][/URL] W takim razie już możemy sterylizować Sonię , na wtorek ma umówioną sterylkę. Bardzo dziękujemy malagos, która zgłasza sunię do Sterylkowej Sarbonki:loveu:.
  21. Savahna, a co Ty się nie przyznajesz, że misiaczek Aron już u Ciebie:nono:. Nie baw się już misiem, tylko wymyśl jakieś imię dla tego nowego wczorajszego nabytku i jakbyś mogła jakieś ogłoszonka dla niego:). Beniu, teraz Bodziu, okazał się cudnym psiakiem, był po prostu wystraszony, a nie dziki. Trafił do bardzo fajnego domu, ma duży kojec, zadaszony,duża , ocieplana buda z kołderką . Bardzo zadowolony w niej leży,wychodzi na przytulanki, państwo zachwyceni:).
  22. Ale Wy dbacie o tą Sarunię:). Trzymam mocno kciuki, z pewnością będzie wszystko dobrze:).
  23. Malagos, czy tak ja pisałaś wcześniej będziesz mogła zgłosić Sonię/Sarę do Sterylkowej Skarbonki :)? [IMG]http://i39.tinypic.com/2d9nxx4.jpg[/IMG] Prawdopodobnie jej dzieciak, Aron pojedzie w sobotę do Warszawy, więc na poniedziłek chciałysmy umówić ją na sterylkę. Jutro zadzwonię do lecznicy, to podam orientacyjną cenę.
  24. Dzisiaj to się działo:cool1:. Węgielkowa znalazła świetny dom dla benia, który koczował w Niwach Daleszyckich od kilku miesięcy. Benio koczował tam razem z sunią średniej wielości, dokarmiali ich jacys ludzie. Kiedy wczoraj pojechały po benia, który miał jechać w czwartek do Opola,mysłały ,że go po prostu zapakują do samochodu, a tu okazało się,że benio jest nieufny i nie ma mowy o złapaniu go, a suka jest w zaawansowanej ciąży, w dodatku jeszcze bardziej dzika . Ludzie, którzy twierdzili,ze opiekowali się nimi przez kilka miesięcy, nie zrobili nic,zeby jakos zdobyc ich zaufanie, nawet nie próbowali ich dotykać, ograniczyli się do karmienia. Dzisiaj więc Mira, ewelinka_m i węgielkowa pojechały tam z sedalinem . Niestety psiaki po zeżarciu sedalinu uciekły do lasu. Benia udało im się namierzyć i przytargać pewnie ze 40 kg z lasu do samochodu. Natomiast suni, którą chciałyśmy zabrać do hoteliku nie udało się dzisiaj złapać. Za to fuksnęło sie psiakowi, którego zobaczyły w sąsiednim gospodarstwie. Młody spory pies, ok.1,5 roczny siedział w małej klatce, z której nie był nigdy wypuszczany. Ponieważ właścieciel chciał go oddać , zabrały go i TZ mag.dy przyjechał i zabrał go do hoteliku. Benio miał jechać jutro,ale dziewczyny postanowiły wykorzystac to,ze jest przyśpiony po sedalinie i jeszcze dzisiaj wieczorem pojechały z nim do Opola. Zabierały też Szagiego, który jechał na Śląsk, więc mag.da na cito przywoziła Szagiego do Kielc. Tak,że zamieszanie było niezłe:). Mira z ewelinką_m, jeszcze jadą z beniem, na miejscu bedą ok.24, zostawiy juz Szagiego na Śląsku u bardzo fajnej rodzinki:) . To złapany beniutek, trochę nieprzytomny:p. [IMG]http://i42.tinypic.com/2rp5us1.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2m32ssy.jpg[/IMG] A to psiak, który przy okazji został wyzwolony z niewoli i jest juz pod naszą opieką. [IMG]http://i42.tinypic.com/vzgar6.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/jpy7wj.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/n71e2a.jpg[/IMG]
  25. Sunia II [IMG]http://i41.tinypic.com/vzx5ck.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/317eaf4.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...