Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='HankaRupczewska']A dlczego nie sfotografowałaś tej ręki kiedy już leżała na dywanie ? Eeee, ty to jesteś całkiem do niczego :-?[/quote]Hania, to cyknij fotkę jak ją będzisz sprzątać. Taka ciut zleżała może być nawet efektowniejsza 8)
  2. [quote name='HankaRupczewska']Ona mi grozi, że jeżeli milusińscy przejmą władzę, to będę musiał się z Mańką ożenić :o . Bo tak na kocia łapę to nie będzie wolno mieszkać ... Mańka - moja narzeczona ??? :-? [img]http://img281.imageshack.us/img281/2584/z18sw.jpg[/img][/quote]No i czego sie wersalski Mańki czepiasz? :evil: Fajna z niej suczka :nono:
  3. PIKA, a o co chodzi z tymi psami w metrze? Bo się zastanawiałam, na każdej stacji jest policjant z psem... :hmmmm:
  4. Gajowa, to, czy pies jest odwodniony sprawdza się chyba tak samo, jak u człowieka - ściska się dwoma palcami fałd skóry. Jeśli po puszczeniu skóra wrca do normalnej "pozycji", to jest ok, jeśli pozostaje w kształcie fałdki, to znaczy, że organizm jest odwodniony. Na twoim miejscu po prostu zadzwoniłabym do weterynarza i spytała, czy brak pragnienia to niepokojący objaw. Ja szczerze mówiąc nie pamietam, czy Sabina po operacjach dużo piła, choc krojona była całkiem niedawno. Ech, skleroza :oops:
  5. Kamila, no to weźże zadzwoń do mnie, jak będziesz jechać! Sabine mogłabym wziąć?
  6. No nie mogę!!! Znów mnie trzy dni nie było i miałam trzynaście stron do nadrobienia :evil: A fotek jak na lekarstwo :evil: (niektórych mogłam nie zauważyć, bo nie mam lupy :lol: ). I chyba coś przegapiłam - kim jest śliczna Gapa?
  7. [quote name='aga1215'][quote name='Alicjarydzewska'][quote name='aga1215']ale odłączyc tysz :evilbat: i zwalić na podłogę :evilbat:[/quote] oh cóż znaczy taki mały szczególik 8) :lol:[/quote] hi,h, dobrze, że moje koty nie czytają forum [img]http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/characters/002.gif[/img][/quote]A skąd wiesz? 8)
  8. [quote name='Hugo-Kochaś'][img]http://img55.imageshack.us/img55/5247/tnhpim23192kw.jpg[/img] [img]http://img55.imageshack.us/img55/5447/tnhpim23188hw.jpg[/img][/quote]Pies Baskervillów :shock: :lol:
  9. asher

    zakoceni.pl

    [quote name='Poświata'][img]http://img258.imageshack.us/img258/5350/jez36sk.jpg[/img][/quote]Tylko mnie puść! Rozdrapię, rozszarpię, zagryzę!!! :x :evil: :evilbat: :roflt:
  10. asher

    Chruma

    Taaa, bajka :roll: Ja się teraz zastanawiam - jeśli bulowate maja trzy tony i potrzebują miesiąca na rozzgryzienie frisbee, co moje łowcarki robią w kilka dni, to ile mają nacisku w szczękach moje psy??? :smhair2: Ja wiem, że w ich "rodowodach" moga byc różni przodkowie, ale żeby prasa hydrauliczna??? :shock:
  11. [b]Sabinko[/b], no to szkoda, że spacerku na Ursynowie nie będzie :( Ale może kiedyś my z Sabiną was nawiedzimy? :wink: Bo moja wiejska suka jakoś nieźle sobie radzi w komunikacji miejskiej, ją po prostu mało co rusza, pełny luz :wink: A Carusia możesz pomalutku przyzwyczajac do autobusu. Jeśli masz w okolicy jakąs pętlę, to idź z nim, wejdź kilka razy do stojącego z wyłączonym silnikiem pojazdu, w środku bardzo obficie chwal i nagradzaj, potem przejedź jeden przystanek i tak pomalutku rób z niego zapalonego podróżnika :wink:
  12. asher

    Chruma

    [quote name='Dag'][quote name='Agga']Wow ale mam mega gryzaka [url]http://img.photobucket.com/albums/v142/dagdag/Chruma/000_0073.jpg[/url][/quote] A to BYLO frisbee... kazde tak konczy po mniej-wiecej miesiacu. :evilbat: [/quote]No i gdzie ten osławiony trzytonowy nacisk szczęki??? [b]Daga[/b], czy ty aby na pewno masz bulowatego??? No bo żeby urodzony morderca potrzebował [b]AŻ[/b] miesiąca, żeby uporać się z głupim frisbee??? :roll: Phi, moje poniemieckie to by się w kilka dni z takim kawałkiem plastiku uwinęły 8) :wink:
  13. Nauczyłam je do kuwety robić :evilbat:
  14. Raz na jakis czas są organizowane wystawy dla kundliszonków. Ale niestety nie są to chyba imprezy cykliczne... My jeszcze na żadnej nie byliśmy, ale nawet gdyby to i tak byśmy na żadne laury nie liczyli, bo mój Bugajski jest kundlus pospolitus - mix ON, jakich tysiące :lol:
  15. [quote name='gorzała']@Asher Delikatnie wygląda, ale subtelna jest jak ciężarówka... popsuta ciężarówka...zero wyczucia. :-? :-? :-? [/quote]No i dobrze :D To święte prawo sceniaka :evil_lol:
  16. Jakie ma oczka niewinne :puppydog: :wink: Ja się co prawda nie znam na majorkach, ale ona jest śliczna, taka delikatna :fadein:
  17. asher

    uszy "zwisłouchych"

    Ja używałam, dawno, jakieś 5 - 6 lat temu (preparat miał wtedy inne opakowanie, nie wiem, jak ze składem). Moim zdaniem tak samo dobry, jak każdy inny :wink: Mój pies miał wtedy ogromne problemy z uszami (choć uszy ma stojące, jest mixem ON), niestety Otosol wiele nie pomógł, ale nie pomagały też inne, droższe środki. Niestety jak z uchem dzieje się coś niedobrego, to najpierw trzeba dokładnie zdiagnozować co to jest, no a potem staranie i do końca wyleczyć, u nas jednego i drugiego niestety zabrakło... W końcu jednak uszy bugajskiego wróciły do normy (czyli ma z nimi problemy raz na rok, a nie raz na dwa miesiące :wink: ) i teraz przemywam je okazjonalnie. Ostatnio uzywam Oticlaru.
  18. [quote name='*Gajowa*']Martwi mnie. że nie pije wody. Wczoraj wieczorem wypiła parę łyków, a dziś nic.[/quote]Moim zdaniem bezpośrednio po operacji to nic niepokojącego. Podczas zabiegu Gaja na pewno dostawała kroplówkę, więc pewnie wciąż czuje się "nawodniona" :wink: Jeśli jednak brak pragnienia będzie się utrzymywał dłużej, to warto zadzwonić do weterynarza. Ale wcześniej upewnij się, czy to przypadkiem nie kołnierz tak na nią działa. Moze jest jej niewygodnie pić, może w kołnierzu nie umie?
  19. [quote name='Ka-ka'][b]asher[/b], proszę mi się tu nie wymigiwac i zgłosić się w wolnej chwili na spacerek, bo się obrazimy :evilbat: [/quote]Kiedy nie mam kiedy :( Naprawdę ostatnio jestem okrutnie zalatana :roll: 0X
  20. asher

    Tuffi Boy Buteo

    Ale zleciało :o Stooo laaaat!!! :BIG: :laola: :drinking:
  21. U mnie oba wsuwają Acanę Lamb&Rice (Boogie niestety już nie na BARFie z przyczyn ode mnie niezależnych :( ) i jest ok. Sabina znowu ma śliczną sierść (strasznie się jej zepsuła, kiedy przez ok. miesiąc jadła gotowane żarełko). Boogiemu też się poprawia :fadein: Oczywiście Boogie kręci trochę nosem, bo on ogólnie nie przepada za suchym, no ale je :wink:
  22. Rimadyl i Metacam należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Każde ich podanie musi byc skonsultowane z weterynarzem, absolutnie nie wolno podawać tych leków na własną rękę, bo niestety skutki moga być nieciekawe :( Kilka razy temat tych leków był poruszany na forum: [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21831&highlight=rimadyl+metacam]Topik 1[/url] [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=24820&highlight=rimadyl+metacam]Topik 2 - nota bene przez ciebie kaja założony - o lekach przeciwbólowych[/url] :wink:
  23. [quote name='LAZY']11. Osoba wyprowadzająca psa musi być przygotowana do uprzątnięcia odchodów. [b]Brak możliwości wykazania się taką gotowością będzie podstawą do ukarania mandatem.[/b][/quote]Coś mi się obiło o uszy, że ten zapis jest niezgodny z konstytucją. Jakies miasto próbowało go wprowadzić w życie, ale chyba w końcu odpuścili... No bo jak pies już walnie koopę i ja zuzyje woreczek, to mogą mnie niby ukarać, bo się gotowością nie wykarzę? :roll: A tak włascwie, to co owa "gotowość" niby oznacza? :hmmmm: A serio - nie zazdroszczę wam... :(
  24. Ja myślę, że jeśli Gaja bardzo stresuje się kołnierzem, to nie ma sensu jej męczyć. Lepiej założyć jej kubraczek pooperacyjny - można go kupić u weterynarza, albo zrobić samemu. Bierze się spory kawałek materiału (np. prześcieraradło, scierka), wycina otwory na łapy i doszywa się tasiemki, tak, by zawiązac je u góry, na grzbiecie. Kubraczek nie może być bardzo luźny, ale też nie pownien być ciasny. Trzeba zwrócić uwagę, czy otwory na łąpy są dostatecznie duże, materiał nie powinien wpijac się w pachy, ale też nie mogą być za duże, bo wtedy psica dostanie się przez nie do rany. Po drugie, jeśli Gaja wyraźnie źle sie czuje, to ja poprosiłabym lekarza o środki przeciwbólowe. Bez bólu rany rekonwalescencja przebiega o wiele szybciej.
  25. [quote name='Draczyn']a z idą marcową lepiej nie dyskutować, bo znów będzie wielka draka[/quote]N to lecę po popcorn 8) [img]http://www.spicewest.com/images/popcorn.gif[/img]
×
×
  • Create New...