-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
[quote name='wolfi']Ciekawe gdzie wilki gotują sobie galaretę z nóżek ... :o[/quote]Może Czerwony Kapturek im przynosi? 8)
-
[quote][img]http://img286.imageshack.us/img286/8092/maskowaniepsie10az.jpg[/img][/quote]A czemu Wektor sobie wainki plecie? :o Przecież to nie ta pora? :hmmmm: A gośc faaajny :D U mnie na Kabatach też się tacy goście zdarzają - pod lasem i na łąkach. Ale nie są przeze mnie mile widziani, bo suka wścieku dostaje i rzuca sie w pogoń :evil: 0X
-
No własnie - ropomacicze. Podobno suki, które mają guza sutka (czy też tego guza im usunięto, tego dokładnie nie zrozumiałam), mają tendencję do zapadania na to... Poza tym ponoć guzy są "sterowane" estrogenami", wycinając jajniki wycina się główne źródło estrogenów, a tym samym [u]ewentualnie[/u] spowalnia ewentualny rozwój raka... Ale to chyba własnie tej drugiej kwestii dotyczą badania o których wspominasz?
-
Daga, to nie koniecznie musi byc spowodowane konkretnie surowym mięsem, co po prostu gwałtowną zmianą diety. Mój Bugajski najstraszliwsze bąki sadzi po suchej karmie. Po gotowanym też mu się zdarza. Natomiast na BARFie bąków było niewiele i były... znośne :wink: A jakie gazy bojowe prdukowała moja Sabina po Royalu :roll: 0X :lol:
-
Zgodnie z tematem - o angielskie :wink:
-
Migawki z życia Białych Misiów trzech i Niepieseczki :-)
asher replied to Camara's topic in Owczarek podhalański
Maga, to jeszcze nic! Kiedyś nie miałam psów, miałam za to małego białego mysza. I moja mama, gotując na obiad kaszę - wielki gar - nawet kapki jej nie posoliła... bo wyszła z założenia, że na pewno będę chciała dac ociupinkę myszowi, a jemu soli raczej nie wolno :-? I tym sposobem mysz zjadł te swoje pięć ziarenek zdrowej nieposolonej kaszy, a my z ojcem musieliśmy sobie przez kilka dni obiad odsalać :-? -
Hania, chcesz sobie zrobic płaszcz z Ozzyego :o :evil:
- 78403 replies
-
Migawki z życia Białych Misiów trzech i Niepieseczki :-)
asher replied to Camara's topic in Owczarek podhalański
[quote name='bellatriks'][quote name='asher'][quote name='bellatriks']:iloveyou: ps. Camara: sorka, że Cię o to pytam, ale ile Ty masz lat???[/quote][b]KAŻDA[/b] Dogomaniaczka ma góra 16 lat :megagrin:[/quote] na bank???[/quote]A jak??? Pewnie, że na bank! Szwajcarski!!! :wink: -
[quote name='PIKA'][quote name='Alicjarydzewska'] [img]http://img172.imageshack.us/img172/5638/minimordercazfilipem2id.jpg[/img] Astmanka - morderca :lol: z Filipkiem :wink:[/quote] Ona normalnie szuka wzrokiem ofiary :evilbat:[/quote]Na szczęście potencjalne ofiary są zabezpieczone - w poblizu jest zbiornik wodny, podejrzewam, ze specjalnie dla tego celu tam umieszczony :lol:
- 78403 replies
-
Migawki z życia Białych Misiów trzech i Niepieseczki :-)
asher replied to Camara's topic in Owczarek podhalański
[quote name='bellatriks']:iloveyou: ps. Camara: sorka, że Cię o to pytam, ale ile Ty masz lat???[/quote][b]KAŻDA[/b] Dogomaniaczka ma góra 16 lat :megagrin: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='aga1215'][quote name='asher'][b]Waszka[/b], weź się za [b]maigisterkę[/b] 8) Zobaczysz, że jak się obronisz, to ci skrzydłą wyrosną :D Bo na deprechę nie ma to, jak jakiś, choćby najmniejszy sukces :buzi:[/quote] Waszuś Ty lepiej napisz [b]magisterkę[/b] - maigisterki piszą w Wawce :wink: :lol: [/quote]:eviltong: I żeby jeszcze faktycznie pisali :roll: :oops: :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Agnes']ok ok :) ale czemu w takim razie weci sie boja surowego miesa? :o[/quote]Bo nie mają prowizji ze sprzedaży, a polscy chłopi nie są specjalistami od marketingu? 8) :wink:
-
Łihiiiii bulbulki, moja ukochana rasa :D :multi:
-
Ja wetem? To było moje marzenie, niestety do tej pory wciąż niespełnione i chyba tak już zostanie... :( :wink: [b]Marzyciel[/b], jednak sposób leżenia to nie jest doskonała metoda diagnostyczna :wink: Gdyby tak było, to nie wymagano by przecież przeswietleń u tych wszystkich ras, które teraz podlegają temu obowiązkowi, wystaczyłoby, że się "na żabkę" kładą :wink: Poza tym jak pewnie wiesz dysplazja ma kilka stopni, tak więc u części psów może pozostać niewykryta, zwłaszcza, że buldogi są dość odporne na ból, więc nie zawsze da się gołym okiem zauwazyć, że z psem jest coś nie tak... Zwłaszcza, że buldogi sa tak zbudowane, że dla przeciętnego zjadacza chleba i tak poruszają się "dziwnie" :wink: Ale oczywiście kwestię, czy dodac prześwietlenia na dysplazje do wymogów hodowlanych buldogów czy nie pozostawiam miłośnikom, a przede wszystkim znawcom rasy... Ja jednak póki co na buldoga bym się nie zdecydowała... A propos, wspomniano tu, że buldogi częściej miewają inne zdrowotne przypadłości, niż dysplazja. O jakie choroby konkretnie chodzi? I jakie sa wymogi hodowlane dla buldogów?
-
[quote name='HankaRupczewska']A po co ? :o :o :o [/quote]Co po co? :o Takie włosy? Bo ładne są, jak są gęste i mocne, a nie takie pory zwisające, jak moje :roll: :evil:
-
[quote name='Bójka']Nie ma to jak odpowiednia wazelina.. :klacz:[/quote]Nie ma to, jak durny komentarz :roll:
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
asher replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
Własnie doczytałam i bardzo chętnie się z wami spotkam w razie czego :D -
Aga, jestem pewna na 200 procent!!! :D Nasz wet, ktory strasznie kręci nosem na surowizne i nie może zrozumieć idei BARFu ostatnio niechętnie przyznał, że łaki kurze mogę dawać psu surowe,bo działają dokładnie tak samo, jak galareta z nich - pisałam o tym w twoim wątku o żelatynie :wink:
-
[b]Aga[/b], a kto by sprzątał trzy razy w tygodniu???!!! :o :lol: Ale serio, można tak? No to może spróbuję, bo marzę, żeby znów miec takie włosy, na których się szczotki i grzebienie łamały...
-
[quote name='Alicjarydzewska']O mamuśku :o znowu o żarciu :roll: ja nie wyrobię z fotkami przy was :-? [/quote]Ala, złą taktyke przyjęłaś :lol: Zamiast wyprztykiwac sie ze wszystkiego co masz w jednym poście, powinnas wrzucać jedną dwie fotki na stronę 8) :lol:
- 78403 replies
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
asher replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
[quote name='sabina1']Nie brałam tego pod uwagę, możliwe, że masz rację. To w takim razie wytłumacz mi, dlaczego on gra właśnie o 8ej i 16ej? Zrozumienie tego bardzo mi pomoże we wzajemnych kontaktach :D[/quote]Pewnie dlatego, że własnie o 8 i 16-tej go wena nachodzi 8) Własnie oglądam sobie fotki z waszego wspólnego spaceru. A nie przyjechałabyś ze swoim gentelmanem na Ursynów? 8) -
Aga, próbowałam, ale neimam na tyle cierpliwości, żeby kilka godzin z rycyną na łbie łazić :oops:
-
Śliczna :D A jakie kudły ma :o Ja też kiedyś miałam na łbie lwią grzywę, ale gdzieś tak w wieku 16 lat mni przeszło i od tego czasu mam trzy włoski na krzyż :cry: :cry: :cry:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[b]Waszka[/b], weź się za maigisterkę 8) Zobaczysz, że jak się obronisz, to ci skrzydłą wyrosną :D Bo na deprechę nie ma to, jak jakiś, choćby najmniejszy sukces :buzi:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='PIKA']I tak i nie To zależy od ... dzielnicy (teraz gminy), jeżeli dana gmina nie ma własnych przepisów pies powinien być prowadzony z zachowaniem wszelkich środków ostrożności :lol: (cokolwiek to znaczy :lol: ) Ale z tego co mi swita to żadna dzielnica wawki nie ma aż tak rygorystycznych przepisów[/quote] :o Coś przegapiłam? :o Przecież gminy to były wcześniej, a teraz są dzielnice... Znowu zmienili??? :o A serio, [b]PIKA[/b], coś ci się pokićkało :wink: [list][quote][b]Uchwała Nr XXXIII/756/2004 Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 lipca 2004 roku w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku oraz określenia wymagań wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych na terenie m.st. Warszawy[/b] § 23 1. 1. Na tereny przeznaczone do wspólnego lub publicznego użytku psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy, a agresywne nadto w kagańcach. 2. 2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.[/quote][/list] To prawo obowiązuje na terenie CAŁEJ Warszawy, dzielnice nie mają możliwości, by uchwalać takie przepisy we własnym zakresie... Tak więc smycz, [color=red][b]albo[/b][/color] kaganiec, chyba, że ma się agresora (nie wazne, jakiej rasy, wtedy w miejsach publicznych oprócz smyczy musi mieś też kaganiec, ale wygląda na to, że w miejscu mało uczęszczanym również pies agresywny może biegac luzem, w kagańcu).