-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
[quote name='kate_m.']Jak klikam w link w powiadomieniu, to mi wypisuje, że temat "Zakoceni.pl" nie istnieje :o [/quote]tak się chyba robi, kiedy ktoś zdarzył usunąć napisany przez siebie post, zanim kliknęłas linka do tematu. Co gorsza wtedy się powiadamianie odznacza :-?
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Owszem, przeszło :lol: Co więcej nie potrafię zrozumieć, jak można mieć problem z zasypianiem. Kooocham spać 8) Ale powiem wam, że rodzina nadal wspomina te trudne lata ze zgrozą. Bo wieczór w wieczór ktoś musiał dobre pół godziny spędzić z moim palcem w swoim nosie :lol: Ciekawe czy mieli jakiś system, czyja kolej wypada :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Jarek_Soja'][quote name='asher'] Po drugie, mnie nie sprawi przykrości dyskusja o problemach z jaką boryka się rasa owczarek niemiecki. Mnie sprawia przykrość, że te problemy istnieją. Rozumiesz róznicę? Po trzecie, uważasz, że forum dyskusyjne istnieje tylko po to, żeby pisać rzeczy miłe i przyjemne? [/quote] Ależ własnie np. niejaki espace z faktu, że na tym forum rozmawiamy o kłopotach z bullami uczynił swój koronny argument. Mówił : "Patrzcie! Sami sobie nie dajecie rady! Ciągle kłopoty!" Nikt tu nie ukrywa problemów, raczej szuka ich rozwiazania. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś "spoza" przychodzi i zaczyna dorzucać swoje uwagi, czasem trafne, często po prostu głupie. Espace to zwykły troll, jego nie liczę, ale jeśli inny dogomaniak pisze i naszych psach per wieprze (i to nie w żartach), a znów ktoś inny zaczyna mówić, że świat wiele bez nich by nie stracił, to naprawde trudno oczekiwać, że właściciele bulli będą tylko stać pod pregierzem i czekać na baty.[/quote]OK, Jarku, ale co to ma wspólnego ze mną? :niewiem: Bo to podobno ja takie głupoty piszę, że nikt z bulowatych nie chce ze mną rozmawiać, a co poniektórzy wręcz na mnie wymiotują, że o zwykłym obrażaniu mnie nie wspomnę... :(
-
[quote name='Jarek_Soja']Moja Astra nie lubi jamników, omija je szerokim łukiem. Jednak wcale nie czuję potrzeby, by obwieszczać ten fakt na forum przy każdej okazji z dodatkową porcją komentarzy odnośnie okolicznych jamnikopodobnych stforuf.[/quote]Ja to dopiero jestem w niekomfortowej sytuacji... Moja suka ON nie cierpi innych suk ON. I co tu zrobić? Bo na ONowate stfory wszędzie najeżdżać jakoś mi nie wypada 8) :lol:
-
[quote name='Leon.T'][quote name='asher'][b]Leon.T[/b] To jest ogólnodostępne forum, a ja mam prawo wyrażać swoje zdanie. Na szczęście czasy cenzury już minęły :evilbat: A póki co ze wszystkich wypowiadających się w tym wątku to ty najbardziej prowokujesz i psujesz atmosferę. I nie zauwazyłam, żeby ktoś oporócz ciebie "siał chamskie i przekorne posty", w tej dziedzinie bijesz wszelkie rekordy 8) [size=2][b]Daaag[/b], naprawdę bardzo, bardzo sorry[/size] :modla: :wink:[/quote] Szkoda, że nie jesteś na tyle inteligentna żeby zauważyć, że właściciele bulowatych nie wcinają się w strony ON i nie sprawiają im przykrości wypisując o dysplazji stawu biodrowego, agresją związaną ze strachem itd.[/quote] Serdecznie zapraszam. Serio. Pod warunkiem, że będzie to rzeczowa dyskusja, a nie to, co reprezentujesz w tym temacie. Po drugie, mnie nie sprawi przykrości dyskusja o problemach z jaką boryka się rasa owczarek niemiecki. Mnie sprawia przykrość, że te problemy istnieją. Rozumiesz róznicę? Po trzecie, uważasz, że forum dyskusyjne istnieje tylko po to, żeby pisać rzeczy miłe i przyjemne? [quote name='Leon.T']A to, że mnie obrażasz i przepraszasz DAGA tylko świadczy o twoim prymitywnym zachowaniu. Uważam że za przykładem innych bullowiczów dyskusja z tobą nie ma sensu! [img]http://bullterierlounge.messageboard.nl/forum/images/smiles/spugen.gif[/img][/quote]Ja również uważam, że dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo po prostu nie umiesz rozmawiać. Zamiast rzeczowej dyskusji starasz się zakrzyczeć osoby o odmiennym, niż ty zdaniu. Ale to twój, nie mój problem... :niewiem:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Olekg, ja nie wiem o jakich osobach ty myślisz :niewiem: Nooo dooobra, napiszę wam :lol: Otóż, mój świętej pamięci dziadzio miał nieco krzywy nos (po jakimś wypadku). Mnie jako dziecko niezmiernie ten jego nos intrygował. Drugą moją cechą było to, że uśpienie mnie graniczyło z cudem. No więc dziadek wpadł na pomysł, że mnie przekupi. Miałam grzecznie położyć się spać, a w zamian za to, jak już będę leżała w łóżeczku, on pozwoli mi gruntownie się z jego nosem zapoznać. Poszłam na to :wink: I tak mi się spodobało, że następnego wieczora znów zarządałam udostępnienia mi nosa i kolejnego wieczora też, i tak dalej i tak dalej... Dziadek czasami wyjeżdżał w delegacje, wtedy jego nos zastępował nos kogoś innego z rodziny. W efekcie przez jaieś trzy lata żeby zasnąć - musiałam komuś grzebać w nosie :oops: :oops: :oops: :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Ta, jak to określiłaś "droga pani kynolog" kilka/nascie postów wcześniej wyjasniła, że jak ktoś ma ochotę z nią dyskutowac, to może to zrobic na forum ON, albo belgów, bo tutaj już nie zamierza pisać. Ja programu niestety nie oglądałam. Ale jakoś bardziej jestem w stanie uwierzyć w wersję osób bezstronnych (np. Mokka), niż w wersję zacietrzewionych właścicieli ras, których program dotyczył. ps. czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie o wymogi hodowlane obowiązujące w IDBA? :modla:
-
PIKA, no co ty??? Przecież mamy walki psów urządzać :wink:
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
asher replied to PIKA's topic in Sterylizacja
No to ja przed kolejną operacją o wszytsko wypytam - co i ile Sabina dostanie :evilbat: -
[quote name='PIKA']kiedys się mówiło jaki Pan taki pies, teraz odnodsze wrażenie, ze do niektorych pasuje bardziej jaki pies taki Pan :roll:[/quote]Bywasz agresywna? :o
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
asher replied to PIKA's topic in Sterylizacja
Myślicie, że to, że moja sucz jakoś niespecjalnie sikała po operacji może świadczyć, że za mało jej kroplówek dali? :hmmmm: Kurczę, nidgy o tym nie myślałam w ten sposób... Agnes, Aza juz kupalonka zrobiła? :o Dzielna sucz :D Moja Sabina to tak dopiero po trzech dniach sie na to decydowała :wink: [size=1](że o sobie samej, po wycięciu wyrostka, nie wspomnę :lol: )[/size] -
[quote name='Alicjarydzewska']Ale klawisze mi sie nie kleja tylko czasem deczko tłuste :oops: :wink:[/quote]Moje za to notorycznie obsypane popiołem z fajek :oops: A poprzednia klawiatura nosiła nawet bliznę po przypakeniu papierosem :oops: :lol:
-
[quote name='Ka-ka']jakis takiś dziwny się zrobił....no nie uwierzę, że w tydzień wydoroślał :-? :lol:[/quote]No wiesz... może Adam z nim meskie rozmowy przeprowadza...? 8) :lol:
-
[quote name='Wind'][b]asher,[/b] Potwierdzam :D Z jednym ale ;) Jak bylam tam ostatni raz, to te wielkie przestrzenie porosniete byly wysoka trawa ... jak na rozmiar mojego psa to wrecz kolosalna :lol: A na Polach, regularnie nam przycinaja wiec ja widze ja, a ona mnie :lol:[/quote] Wind, jest i niska trawa, tyle, że nieco dalej :wink: No ale fakt, pod kątem yorkana to nie patrzyłam :wink: Ale z tego co się orientuje na ewetualne spotkanie piszą się tylko pełnowymiarowe psy 8) :wink: [quote name='Wind']Co do knajpek, to w poblizu jest ich cala masa :-) Mozna dobrze zjesc (polecam u Wlocha :-)) i calkiem fajnie ukoic pragnienie 8)[/quote]A która to u Włocha? Dolce far Niente? A pragnienie gdzie najlepiej ukoić? 8) [b]Flaire[/b], ty mas zpenie na myśi tereny pod lasem? Tam są niestety tłumy. Ale pod skarpa ursynowską juz nie :fadein:
-
[quote name='Anka&Goran'][quote name='asher'][quote name='Anka&Goran'][quote name='PIKA']Jestes bezczelny i chamski [/quote] Widzę że nerwy Ci puszczają, ale to nie powód do wyzwisk. No ale każdy ma swój poziom kultury.[/quote]Rozumiem, że absolutnie nie przeszkadza ci niski poziom wypowiedzi, pod warunkiem, że wypowiadający się stoi po twojej stronie barykady? :-? Moim zdaniem Leon.T swoimi bezsensownymi (oraz bezczelnymi i chamskimi) postami robi bulowatym taką samą antyreklamę, jak psy tych ras będące w nieodpowiedzialnych rękach... 0X No, ale Tobie to nie przeszkadza, pewnie nawet tego nie widzisz, bo przecież Leon.T ma podobne zdanie, jak ty... :roll:[/quote] Z a to Ty widzisz dokładnie i nie powstrzymuje Cię to od bycia "taką samą" choć zachowanie Leona T niby Cię tak razi. :lol: Obrażacie innych, i od razu przepraszacie Moda w nadzieji że nie wyciągnie konsekwencji z obrażliwych słów. GRATULUJĘ :evilbat:[/quote] Wiesz co? Zwyczajnie przykro mi się zrobiło, jak przeczytałam Twój post... :( Bo tak się składa, że nie mam w zwyczaju nikogo obrażać, nawet, kiedy atmosfera dyskusji robi sie gorąca. Tutaj z Wami również staram się po prostu dyskutować. I przykro mi, że tego nie dostrzegasz. Ale to, że nie chcę nikogo obrażać nie oznacza, że będę siedziec cicho i nie reagować, kiedy ktos obraza mnie i pisze kompeltnie bez sensu, byle dowalić osobie mającej inne, niż on zdanie. Nie cierpię takich osób, ani w rzeczywistości, ani wirtualnie. Po prostu nie cierpię chamstwa, prostactwa i pieniactwa. Zero tolerancji. Nie raz podkreślałam, że nie mam nic przeciwko bulowatym (bule i staffiki wręcz uwielbiam), ani tym bardziej przeciw wlaścicielom bulowatych. Uważam jednak, że predyspozycje psów bojowych (wszystkich, ale tutaj skupiamy się akurat na bulowatych, bo to o nich toczy się dyskusja), ich siła, ich odpornosc na ból, czyni je [u]potencjalnie[/u] bardziej niebezpiecznymi czy to od jamnika, czy to od ONa. Tylko tyle i aż tyle. Widze jednak, że niektórzy z was wolą zwykłą pyskówkę od rzeczowej rozmowy... Zadałam kilka konkretnych pytań. Tylko jedno spotkało się z odzewem... To też jest przykre, bo niestety tym sposobem nie poprawicie wizerunku swoich ras, a wręcz przeciwnie... :(
-
[b]Metrem na Kabaty z centrum jedzie się 20 minut. Serdecznie zapraszam[/b] :D [b]Wind[/b] może potwierdzić, że tereny szkoleniowe mamy jak marzenie :fadein: Ogroooomna łąka (jest i miejsce z niską trawą, w miarę rowne, obok drzewa, więc i cienia trochę jest), ludzi, ani psów tam prawie nie ma (no, może w niedzielę ze dwie, trzy sztuki się znajdzie :lol: ale naprawdę miejsca jest dosyć, żeby nie wchodzić sobie w drogę). Nieopodal jest studnia z wypływającym z niej płytkim strumykiem, więc w razie czego nie będzie problemu z wodą... Tylko knajpy na łąkach nie ma :P Ale są po drodze :lol: Obok nie ma żadnych ruchliwych ulic, w ogóle nie ma ulic :wink: Możemy się umówić przy stacji metra Kabaty, stamtąd na te łąki jest ok. 10 minut piechotą.
-
[b]Leon.T[/b] To jest ogólnodostępne forum, a ja mam prawo wyrażać swoje zdanie. Na szczęście czasy cenzury już minęły :evilbat: A póki co ze wszystkich wypowiadających się w tym wątku to ty najbardziej prowokujesz i psujesz atmosferę. I nie zauwazyłam, żeby ktoś oporócz ciebie "siał chamskie i przekorne posty", w tej dziedzinie bijesz wszelkie rekordy 8) [size=2][b]Daaag[/b], naprawdę bardzo, bardzo sorry[/size] :modla: :wink:
-
[quote name='sota36']I cholera - nie moge byc gorsza - jade do weta, zeby Gutkowi wstawic zlote koronki - bedzie mial zloty usmiech[/quote] :roflt: Koniecznie!!! I zrób foty!!! :roflt:
- 78403 replies
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Nie napiszę, bo sie wstydzę :oops: :lol: Nooo, chyba, że będziecie bardzo nalegać 8) [size=2]Olek, nie mam gg, a jeśli chodzi o sprawy szkolenia, to są na Dogo ludzie o wiele bardziej doświadczeni ode mnie[/size] :wink:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Marmasza'][quote name='asher']Jednak niech tylko pojawi sie kot... Sabina błyskawicznie traci zainteresowanie najsmakowitszym choćby kąskiem i zaczyna ciągnąć jak szatan. Co twoim zdaniem powinnam wtedy zrobić??? (dodam, że sytuacja jest czysto hipotetyczna, ponieważ Sabina nie chodzi przy nodze, jak w zegarku :wink: )[/quote] Po pierwsze - wiedząc jak pies reaguje na widok kota, nie wydawałbym komendy na chodzenie przy nodze.[/quote] Mam na myśli sytuację, kiedy komenda była wydana wcześniej, a nagle pojawił się kot. Oczywiste jest, że nie będę wydawała psu komend w sytuacji, kiedy mam 99 procent pewności, że nie posłucha :wink: Ograniczam się wtedy (jak psica jest luzem) do wydawania z siebie gromkich, acz nieartykułowanych ryków :wink: [quote]Po drugie, w zależności od odległości i zachowania kota, albo bym odwrócił uwagę psa (np. zaproponował zabawę) i ominął kota dużym łukiem albo stanąłbym w miejscu i poczekał aż kot się oddali nagradzając psa za "dobre zachowanie".[/quote] A co jeśli pies ma w nosie zabawę (oprócz zabawy kotem oczywiście :evilbat: ). A kiedy stoję i czekam aż kot sobie pójdzie wcale nie mam za co psicy nagradzać? :evilbat: Albo kot wcale nie zamierza sobie iść? :evilbat: [quote]Po trzecie w przypadku, gdy kot jest zbyt blisko (albo jego zachowanie pobudza psa), to jak najszybciej przerwałbym "nakręcanie się" psa słownym skarceniem (u mnie jest najpierw ostrzegawcze "Nie wolno!", później ostre "Fe!") a jeśli pies nie zareaguje, to ukarałbym psa za niewłaściwe zachowanie szarpnięciem smyczą (jeśli się wyrywa w stronę kota) i szybko nagrodził każde zwrócenie uwagi na mnie (wystarczy słowna pochwała). W tym przypadku im szybciej się zareaguje tym lepszy efekt się uzyska.[/quote]Sabina jest u mnei od dwóch lat. Od dwóch lat postępowałam właśnie mniej więcej tak, jak opisujesz. Kompletnie bez efektu :-? NIC nie jest w stanie oderwać uwagi Sabiny od zwierza, tylko mocne szarpnięcie kolcami... :( Być może, gdybyśmy ćwiczyły regularnie, a nie sporadycznie byłoby lepiej, no ale nie mam niestety dostępu do sterowanego kota :niewiem:
-
No to bez komentarza :roll: (zachowanie tych ludzi, nie Twój post :wink: )
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
asher replied to PIKA's topic in Sterylizacja
Pewnie, że lepiej :wink: Ja zamaist dywanu rozkłądałam mnóstwo kocyków. A dodatkowo jeszcze przykrywałam Sabinę prześcieradłem, bo narkoza wyziębia organizm... [size=2]Boshe, a ja już niebawem znow będę to przechodzić[/size] :( -
[quote name='Basenji'][quote name='Wind'][img]http://img216.imageshack.us/img216/3338/img2563xd3lp.jpg[/img][/quote] Ręcznie sterowany York?[/quote]Faktycznie, Maja wygląda tu jak pacynka :roflt:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszka, może ty jednak bobasa do takich rozrywek nie przyzwyczajaja, bo za kilka miesięcy możesz mieć nielada problem :lol: (jak sie przełamię, to może wam napiszę o swoim nawyku z dzieciństwa :oops: :lol: )- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
asher replied to PIKA's topic in Sterylizacja
Agnes, a na którym piętrze mieszkasz? Jeśłi Aza nie będzie musiała pokonywać jakiejś wielkiej ilości schodów, to weź ją na siusiu, jak potrzebuje. Ale po operacji często się zdarza, że piesek siusia prawie pod siebie :wink: Otumaniony jest po prostu i nie do końca zdjae sbie sprawę z tego. O tym, że Azulec może mieć torsje pewnie wiesz? Kiedy Sabina była operowana, to ja na wszelki wypadek jedyny w mieszkaniu dywan zwijałam :wink: