Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Draczyn']Buldożki są z natury wrogo nastawione do innych psów. To są przyjaciele ludzi, ale każdy , a szczególnie obcy pies jest do zagryzienia. Myślę, ze byłby niezły ring walki z tymi moimi buldożkami[/quote] :o No co ty? Naprawdę? :o Tu gdzie mieszkam jest kilka buldożków i żaden z nich nie jest agresorem, a nie sa to młode psiaczki. Owszem, trzymają dystans wobec obcych psów, ale absolutnie nie ma w nich agresji...
  2. Ile śniegu u was :o Jak gorącokrwista Chima zareagowała a to dziwo? :wink:
  3. [quote name='Draczyn']I znów mały filmik nakręcony przez Hebulkę[quote name='Hebulka'][color=blue][b]Rokuś,Emi i Hebuś[/b][/color] [URL=http://www.zippyvideos.com/7233316932306736/70_061/][img]http://i1.zvhost.com/1/g/gxbcli2i.jpg[/img][/URL][/quote][/quote]Alez z tej mopsicy rogata dusza :lol: [b]Draczyn[/b], a może skusisz sie na ktorys spacerek na Fortach Bema? Gwarantujemy komplementy, umieranie z zachwytu i bezustanne mizianie. Buldożki na pewno będą nami usatysfakcjonowane :wink:
  4. O kurde, GRATULACJE :klacz: :klacz: :klacz: :drinking: A fotki jakies będą? 8)
  5. A ja przedwczoraj na spacerku pod lasem spotkałam uroczą grupkę: dwa mini sznaucie i rusek :D Rusek przepiekny i co ważniejsze bardzo zrównoważony. Grzecznie i spokojnie obwąchały się z moim Boogim (sznaucerki w te klocki nieco gorsze :wink: ). Waszka pęknie z zazdrości :evil_lol: :evilbat:
  6. asher

    kliker

    A psu się nie pomiesza, jeśłi bedzie się go uczyć kilku rzeczy na raz? I - co więcej - czy nie ma problemu z generalizacją zachowania? :o No bo skoro poczatkowo wyłapuje się zachowanie, nie poprzedzając tego żadna komendą i uczy się psa na raz kilku rzeczy, to znaczy, że pies [u]musi nauczyć się z kontekstu[/u] o co nam chodzi. A więc uczy się, że w kuchni przy misce dobrze jest usiąść, a kiedy państwo jedzą, to dobrze jest połozyć się na dywaniku. Czyli uczy się pożądanych zachowań w KONKRETNYCH sytuacjach, a nie pożądanych zachowań W OGÓLE, w każdej sytuacji... :hmmmm:
  7. Nie umiem ci doradzić. To znaczy mam kilka pomysłów, ale nigdy nie miałam w praktyce do czynienia z taką sytuacją, a moim zdaniem jest zbyt poważna, a ja mam zbyt małą wiedzę, żeby sobie gdybać. Na twoim miejscu spytałabym doświadczonego szkoleniowca. Może załóz też temat dotyczący tego konkretnego problemu w dziale "Wychowanie", albo podczep sie pod już istniejący temat o nauce siusiania. Tylko trzeba się liczyć z tym, że zaraz zaczną się tam wypowiadac tacy sami "mądrzy", jak na przykład ja, czyli oględnie mówiac osoby, których rady trzeba traktowac z dużą ostrożnością, albo w ogóle olać. Ale może doradzi ci coś np. Flaire - osoba z ogromną wiedza i doświadczeniem...
  8. Ooo, to Kajcia też skacze? :o :klacz:
  9. Z uszkami to nie mam pojęcia... A z siusianiem... kurcze... czy ona załatwia się w jednym miejscu? Może połózcie tam gazetki i chwalcie, nagradzajcie :hmmmm:
  10. Marto, skoro masz niezbędną wiedzę, to pomóz im sformułowac ten zapis. Ja myślę, że im chodzi własnie o to, co napisałam, tyle, że wiedzy jak to własciwie ująć zabrakło :wink:
  11. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    [quote name='Marta Chmielewska']Wiecie, wszystkie szczeniaczki są przeurocze, słodkie, milusie, ale małe łyse chińskie grzywacze wyglądają jak siedem nieszczęść, takie brzydkie kaczątka... :wink: :lol: Psia porażka :lol: :lol: :lol: :wink:[/quote]Mnie, tak jak i inne nagusy przypominają... krewetki :wink: :lol:
  12. Agguś, mnie tak jak Hanię stare psy zawsze wzruszją. Już nei takie żwawe, nie takie energiczne, własciwie całą ich radością stają sie ukochani ludzie... Sarcia jest prześliczna, wycałuj ja siarczyście w fafelki :D
  13. [quote name='Marta Chmielewska']Asher, uznajmy, gwoli sprawiedliwości, że twój pies jest wyjątkiem. :D [/quote]No to jeszcze dorzucę swojego drugiego psa - Bugajskiego :wink: który też zaczął miec zołądkowe sensacje na BARFie :( Może one faktyznie sa juz za stare na taka dietę... To owczarki (po)niemieckie, w wieku ok, 8 lat, więc już nienajmłodsze. A przeciez dziko żyjące drapiezniki rzadko kiedy dożywaja sędziwego wieku, nie ma więc możliwości sprawdzić, jakby sobie radziły z trawieniem... A propos zdjęć, na mnie niezapomniane wrażenie robi widok psa ze stercząca mu z pyska kurzą ratką :lol:
  14. [quote name='Marta Chmielewska']A mi się nie podoba, że oni chcą przejąć prawa autorskie do zdjęć i mieć możliwosć swobodnego nimi rozporządzania. Po podpisaniu takiej umowy mogą dowolnie zdjęcia wykorzystywać a ja nie bardzo chcę, żeby takie prawa miał ktoś, kogo nie znam, do kogo nie mam zaufania i nie jestem pewna celu. Takie mam odczucia.[/quote]Marto, trochę nadinterpretujesz :wink: [quote]Autor zdjęć przenosi na zasadzie wyłączności na United Pictures całość autorskich praw majątkowych [b]do wykorzystania zdjęć i rozporządzania nimi w całości bądź we fragmentach [u]w prezentacji multimedialnej poświęconej psom bullowatym.[/u][/b] [/quote] Więc tylko w tym przypadku - prezentacji multimedialnje poświęconej psom bulowatym przekazujesz prawa autorskie. Osoba, której je przekażesz nie ma prawa wykorzystać zdjęć gdziekolwiek indziej poza prezentacją. Przynajnie taki był zamysł. Teraz trzeba jeszcze spytać prawnika, czy zostało to odpowiednio sformułowane :wink:
  15. [quote name='Nanami']Bojazliwosc odziedziczona bedzie bardzo trudna do przełamania, wiem cos o tym... Natomiast wynikająca z braku socjalizacji, jesli szczeniak jednak ma mocną psychike, bardzo szybko uda sie zlikwidowac, choc tez nie do konca na wieki wieków. W kazdym razie straciła dosyc wazny okres w swoim zyciu.[/quote]I znów cie troszkę poprawię :wink: Bojaźliwoaśc wynikającą z braku socjalizacji można pokonac, ale pod warunkiem, że się człowiek za to weźmie odpowiednio wcześnie. Ta sunia ma 8 tygodni tak? Więc jeszcze nie jest za późno, żeby nadrobić opóźnienia. Ale znam psy, które mmo intensywnej pracy właścicieli pozstają prawie że półdzikie - bo z człowiekiem i ze światem zaczęły być socjalizowane za późno...
  16. No nieeee... Człowiek się przez chwilę zagapi, przeoczy jakis topik i bach! ponad 40 stron od nadrabiania :roll: Fotki i modele prześliczni :iloveyou: Tylko jedna rzecz mnie intryguje: [img]http://img469.imageshack.us/img469/895/scan00175ym.jpg[/img] Co to jest to cuś co wisi na ścianie? :o :wink:
  17. [quote name='Nanami'][quote]3. Czy jeśli taki mały szczeniak 8, 5 tygodni, boi się obcych na ulicy, warkotu samochodu, ludzi z parasolkami, to może to świadczyć o tym, że jest lękliwy? czy może za wcześnie jeszcze na takie wnioski?[/quote] [b]To swiadczy o jego dosyc słabej psychice. Szczeniak z dobrej hodowli juz jest z takimi rzeczami zsocjalizowany, wiec sie ich nie boi.[/b] Tutaj je widzi pierwszy raz, wiec sie boi. Jesli hodowca zachwalał jacy to rodzice odwazni, widzialas ich i rzeczywiscie tacy byli, to w takim razie istnieje niestety cień, ze szczeniak ma innych - lękliwych - rodziców, niz tych co widziałas.[/quote][b]Nanami[/b], mieszasz dwie sprawy: wrodzoną, ukształtowaną genetycznie psychikę i socjalizację. To, że ta suczka sie boi nie musi wcale oznacać, że ma słabą psychikę, a jedynie to, że praktycznie nie była przez hodowcę socjalizowana.
  18. Nie to ładne, co ładne, tylko co się komu podoba :wink: Szczerze mówiąc ja już chyba wolę taką sztukę jak te obrazki z barbakanu, niż sztukę polegającą na obieraniu ziemniaków w Galerii Zachęta, palmę na jednym z warszawskich rond, czy "instalacje" polegające na tym, że artysta podskakuje z włączoną suszarką :roll: :lol: Ale te wszędobylskie nachalne reklamy... Szpecą niemiłosiernie :( :( :(
  19. Debe, a moze to jest szpilowy tatuś? :lol: [img]http://img434.imageshack.us/img434/5056/post111309668894zy.jpg[/img]
  20. Hehe 8) Zadziorny ty leć zobacz do zbiorczego topiku w galerii jakie były efekty tego umawiania się :lol:
  21. [quote name='aga1215'][quote name='HankaRupczewska'][b]Aga, daj trochę więcej tego dunajeckiego folkloru ... Piękny jest ![/b][/quote] dzięki :buzi: mam śliczne pozowane zdjęcie prawdziwego górala - ale muszę go zapytać - bo on nie mnie pozował :oops: ja się tylko przypadkiem załapałam :D [color=red][size=6]dzisiejsza randka - kliknij w miniaturkę i chwilę poczekaj :oops: [/size][/color] :D :angel: [URL=http://www.zippyvideos.com/4777022022288936/pict0089/][img]http://i1.zvhost.com/1/v/v570sjn3.jpg[/img][/URL][/quote]Alez szaleją! Dwie torpedy! :o Aż miło popatrzeć :klacz:
  22. Sabinko, ja miałam jakiś czas temu takiego strachulca na przechowaniu. Beżyk był znajdą, cztery miesiące nam zajęło oswojenie go na tyle, żeby dał się złapać. Poczatkowo bał się wszystkiego, łączenie z wchodzeniem i schodzeniem po schodach, że o ruchu ulicznym nie wspomnę :roll: Na szczęście u nas zadziałały smakołyki - Bezyk był wygłodzony, więc smaczki (głównie szyneczka) były dla niego czymś bardzo bardzo pożądanym i chciało mu się dla tej szynki przełamywac własny strach. Ośmielał się też widząc, że w jakiejś sytuacji, która go stresuje moje psy zachowują się spokojnie i sie nie boją. Ale początkowo nasze spacery wyglądały tak, że ja robiłam kroczek, wyciągałam szyneczkę i wabiłam Bezyka za sobą... Po jakims czasie zaczęłam robić dwa kroki, potem pięć... i tak dalej. Szybciutko nauczyłam go komendy "siad" którą odwracałam jego uwagę od źródła strachu - bardzo ładnie skupiał się na współpracy ze mną i zapominał, że sie boi, np. przelatującego po niebie samolotu :wink: Jeśli bez probemu dajesz sobie na spacerze radę z dwójką psów, to proponowałabym ci zabieranie labci (ewentulanie weź kogoś z domowników do pomocy, żebys mogła się skupić na Caro). Po pierwsze sunia może podziałać na Caro uspokajająco (jeśli ona sie nie boi), a po drugie będzie konkurencją do smakołyków - jak Caro zobaczy, że ona pożera dobrocie, to może sie przełamie? No i zacznij mu podawać smakołyki jeszcze w domu, po prostu wywab go na klatkę schodową, potem na dwór. Rób kilka kroków i go przywabiaj - pokazując smakołyk i uspokajająco do niego mówiąc. Pamiętaj, że ty się absolutnie nie możesz denerwować, bo Caro od razu to wyczuje. Będzie dobrze! To mądry pies! I ja bym nie rpzesądzała na podstawie lektury, że Caro ma słabą psychikę. Tyle lat w schronisku jest zdolne złamać nawet najmocniejszego psychcznie psa :(
  23. Lucy, ja płaczę ze smiechu jak te filmy z psich walk oglądam :roflt:
  24. A to podła baba :grab: :evil:
×
×
  • Create New...