Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. O kurde, ale fajnie. Kocham ziiiimęęęęę!!!! :laola: Tylko kurkę zimowa muszę naprawić. Kurde :-?
  2. [quote name='jackx']heh, moze teraz wyjde na barana, ale uwierz mi ze... nie jestem ani weterynarzem, ani biologi sie nie ucze, jestem tylko prostym elektronikiem i niemow tak madrze do mnie, ze stawami to chodzi mi glownie o tyle lapy, zadko zdaza sie zeby owczarek w wieku 8-i wyzej lat nie kulal na tylne lapy[/quote]Przesadzasz. I to zdrowo :lol:
  3. [quote name='jo-jo']np z niedzieli nie dość że był spacerek to jeszcze później była tzw. szarlotka dozia :D czyli dozie przyszły do Jojka w odwiedziny ;-)[/quote]Ha! A jak asher będzie miała kulinarną wenę, to a fortach może być ciasto śledziowe 8) :wink:
  4. [quote name='kwiatuszek']1. Jak wygląda sprawa z nadaniem imienia dla psa z rodowodem. Czy wybiera się na literę oznaczającą dany miot, czy może być na literę z linii matki lub ojca? Ile literek mam do wyboru?[/quote] Żadnych literek nie masz do wyboru. Jesli miot jest nielegalny (w myśl przepisów Związku Kynologicznego), to wyrobienie suni metryki będzie ewidentnym oszustwem! Chyba, że Związek Kynologiczny uzna hodowcy ten miot (czasem w drodze wyjątku jest to możliwe), ale wtedy nie trzeba czekac na następny miot :o Ten facet chce zrobic ewidentny przekręt! Nie dajcie się w to wciągnąć! Chyba, że chcecie mu się do dupy dobrać... [quote]2. Ile kosztują badania genetyczne psa? Czy mogę je zrobić sama, czy musi to zrobić hodowca. Czy napewno, takich badań nie robi się, kiedy rodzi się ten "legalny"miot?[/quote] Takich badań standardowo się nie robi. Robi sie je właściwie tylko wtedym, gdy ma się podejrzenia, że pochodzenie psa zostało w jakiś sposób sfałszowane (poczytaj sobie arcyciekawy topik, bodajże w dziale "hodowla" o kryciu suki reproduktorem, którego od jakiegoś czasu jużnie było na tym świecie :-? Hodowca tak naprawde oszukał właściciela suki, bo ktrył ją inny pies) [quote]3. Czy jeśli taki mały szczeniak 8, 5 tygodni, boi się obcych na ulicy, warkotu samochodu, ludzi z parasolkami, to może to świadczyć o tym, że jest lękliwy? czy może za wcześnie jeszcze na takie wnioski?[/quote]Moim zdaniem jeszcze za wcześnie. Fakt, swiadczy to o tym, że ma nienajmocniejsza psychikę, ale póki co nie są to zachowania nieodwracalne :wink: Powoli oswajajcie suńkę ze światem, pokazujcie jej, że to przyjazne miejsce. Teraz mała ma jeszcze kwarantannę, ale możecie ją zabierać na miasto np. w plecaczku. W wieku trzech miesięcy można malucha zapisac do psiego przedszkola. To wprowadzenie w świat szkolenia poprzez zabawę, ale również spora dawka socjalizacji z innymi szczeniakami. No i możliwośc skorzystania z rad fachowego szkoleniowca, a na to nigdy nie jest za wcześnie :wink: [quote]Ja już wiem, że to nie jest dobry hodowca.[/quote]Wiesz co... To w ogóle nie jest hodowca :evil: To cholerny handlarzyna. Niestety w świecie owczarakrzy nietrudno się natknąc na taki element 0X Co do nauki siusiania - spokojnie uczcie małą załatwiac się na gazetki. Jeśli do nauki siusiania używaliscie jakiejś komendy, to teraz ją zmieńcie na inną, żeby odróznić jakoś robienie siusiu na gazetę od robienia siusiu na trawkę :wink: Po kwarantannie spokojnie wrócicie do nauki załatwiania się na dworze. Na twoim miejscu spytałabym tego chodoffcę,czy zgodzi się na zrobienie małej badań genetycznych :evilbat:
  5. [quote name='PIKA'][quote][img]http://img455.imageshack.us/img455/7151/dzikiewinie2qw.jpg[/img][/quote] :o asher i Ty się obrażałaś, ze mówią na Boorki iż to dziwolągi :o[/quote]No co??? :evil: Czyżby ci się ich eksterier nie podobał??? :evil: Kurde, snieg ma być :o :o :o A ja mam kurtkę zimową w stanie rozsypki :-? Chyba będę się musiała porządnie rozgrzewać 8)
  6. Super :angel: :angel: :angel:
  7. Nie no, jasne, że każdy wie, że to owczarki niemieckie :lol: Ale ja mimo, że je kocham nad zycie, to jednak widzę ich wady. Bugajski to typowy kundliszon, a Sabina, pomijając klapniete ucho też ma wiele niedostatków (jeśli chodzi o obowiązujący wzorzec oczywiście). A Zamb urodził sie w 1987 roku... Mnóstwo psów ma go w swoim rodowodzie... Ale to już nie to...
  8. [quote][img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/3/9/7/12716329.jpg[/img][/quote]Myślę... więc jestem :lol: Słodziak :D
  9. Trza było psów nie tuczyć :evilbat: :wink:
  10. Nie no, boorki sa naj naj naj psami. Ale owczarkami niemieckimi to już niekoniecznie :wink: A Zamba znów widzę pojedynczo więc prosze mi nie imputować :evil: :lol:
  11. Och, ale mu Maga dogodziłaś :lol:
  12. [quote name='dbsst'][quote name='jo-jo']ja z Wawy szkoda że wcześniej nie poznałam ciebie tak to mogłybyśmy sie styknąć w Poznaniu bo byliśmy ;-)[/quote] z wawki :D :angel: a z jakiej dzielnicy :D jest w ta sobote spotkanko na fortach bema :fadein:[/quote]Debe, jak chcesz spotakc Jo Jo to mnie odwiedź :wink: Czasem natykamy się na tego pingwinka na spacerze :wink:
  13. [quote name='Marta Chmielewska']Jedzenie domowe, gotowane jest małowartościowe. Zawiera dużo tłuszczów, warzywa i mięso sa pozbawione wartości odżywczych a kości stają się twarde i niebezpieczne dla przewodu pokarmowego.[/quote] Możesz mi wyjasnić, czemu takie na przykład warzywa podawane w BARFie są zdrowe i ok, a dodawane do ugotowanego miesa z ryżem stają się pozbawione wartości odżywczych? :o I na jakiej podstawie twierdzisz, że gotowane jedzenie jest tłustsze niż BARF? :o I czemu niby obróbka cieplna mięsa miałaby pozbawić mięso wartości odżywczych? :o Czepiasz się, że wypowiedzi dotyczące BARFu sa powierzchowne, a sama postępujesz identycznie :roll: [quote]Nie ma przyjemniejszego widoku niż pies zajadający z apetytem każdego dnia :D [/quote]I między innymi własnie dlatego jeden mój pies je sucha karmę, a drugi gotowane jedzenie :D
  14. 40 kilo :o Lazy, koniecznie odchudź psicę, bo to zdecydowanie za dużo. Moja Sabina waży 36, a ja się załamuję, że gruba. A przeciez moja jest długowłosa, więc z definicji mocniejsza... Otyłośc to murowane problem ze stawami! Nie uginaj się pod błagalnym wzrokiem, to dla jej dobra!
  15. [quote][img]http://img420.imageshack.us/img420/2848/690027bk.jpg[/img][/quote]Aaaale sielanka :loveu: :angel:
  16. Waszka chyba pilnie pracuje, bo już zjebkę od szefa dostała, że zamiast pracą sie zajmować to na Dogo siedzi i projekty zawala :evil_lol:
  17. Dzisiaj jest paskudnie, mglisto, zimno, a teraz na dodatek jeszcze leje :cry:
  18. I teraz widac go podwójnie :cunao:
  19. No faktycznie, krzyżyk :o A wcześniej było zdjęcie :o Ale nic straconego, oto Zamb :wink: [URL=http://imageshack.us][img]http://img387.imageshack.us/img387/43/zambvonderwienerau8zq.jpg[/img][/URL]
  20. Cała nadzieja w tym, że w weekend wujcio będzie pracował 8)
  21. Wujka mam na przechowaniu... Nie zamierzam się przez cały weekend szlajać, żeby sie uchronić przed jego "uroczym" towarzystwem 0X Ten człowiek doprowadza mnie do szału :x :x :x
  22. asher

    Małe xolo

    Wyglądają jak gigantyczne krewetki :wink:
  23. A ja nie wiem, czy będę w sobotę an spacerku :( Bo może pojadę do Radomia, do rodziców...
  24. Skoro mało zdjęć, to pokażę wam pewnego psa - dla mnie to ideał ON... [b]ZAMB von der Wienerau[/b] [img]http://www.pedigreedatabase.com/pictures/27.jpg[/img] Piękna linia grzbietu, piękne kątowanie, piękna głowa, pigment... Cały jest piękny :iloveyou: Gdzie się poodziałyyyyyy takie owczaaarkiiiiiii :( :( :( [size=2]Zdjęcie pochodzi z [url=http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/27.html]tej strony[/url][/size]
  25. Jeśli ktoś jest zarejestrowany na allegro, to niech zgłosi naruszenie zasad.Trzeba napisać, ze sprzedający jest oszustem, bo taka rasa nie istenie - wtedy zdejmą mu aukcję :evilbat:
×
×
  • Create New...