Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='PIKA']I to ze pies spi nie oznacza, ze dostal takie samo znieczulenie jak przy sterylce bo probowalaś udowodnic :wink:[/quote][b]PIKA[/b], nie zrozumiałas mnie. Wiadomo, że do różnych zabiegów podawana jest rózna narkoza, że w zalezności od potrzeby, usypia się pacjenta na dłuzej, lub krócej... Moja wina, bo za bardzo uogólniłam swoją wypowiedź. To z braku fachowej wiedzy, bo dla mnie narkoza, to po prostu narkoza, bez względu na to, jak długo pacjent śpi. Nie to o czym piszesz próbowałam udowodnić. Ja probowałam udowodnic, że przy robieniu RTG bioder nie zawsze stosuje sie tylko głupiego jasia. [quote name='PIKA'][b]Lazy [/b]narkoaza do RTG jest plytsza, glownie piesio dostaje tzw glupiego jasia[/quote]Ja zrozumiałam, ze pisząc "płytsza narkoza" masz na myśli własnie głupiego jasia. A dla mnie głupi jas to głupi jas (uogólniając - sedacja, bez względu na to, jakie zostały uzyte do niej leki), a narkoza, to narkoza - znieczulenie ogólne. Bez względu na to, czy narkoza jest płytka, czy głeboka - nie jest dla mnie głupim jasiem. Nie głupiego jasia miała dostac moja Sabina do RTG bioder, a narkozę. Na głupim jasiu będzie miała niebawem usuwanego ostatniego guzka (plus znieczulenie miejscowe) i na pewno nie jest to to samo (minus znieczulenie miejscowe :wink: ), co chciano u niej zastosowac do RTG. [quote name='Vetserwis']Sterylizacja (...) jest to operacja, która wymaga znieczulenia ogólnego (narkozy)[/quote] Jeszcze raz powtarzam - własnie znieczulenie ogólne miało byc zastosowane przy robieniu Sabinie RTG bioder. Czy zasadne byloby zastosowanie narkozy? Prawdopodobnie nie, Sabina jest spokojną suczką, pewnie wystarczyłby głupi jaś. Ale nie zmienia to faktu, ze tak własnie chciano zrobić - zastosowac znieczulenie ogólne. Kolejna sprawa: [quote name='PIKA']Tak samo jest "przy psie" inne znieczulenie będzie do RTG stawów, lżejsze mniej glebokie i krótkotrwałe, [b]a inne do sterylki - gdzie pies musi być "wylaczony" dlużej[/b], gdzie musza byc podane leki zwiotczające mięsnie.[/quote]Z tym też bym polemizowała :wink: [quote name='Vetserwis']w zalezności od umiejętności i doświadczenia chirurga cała [b]operacja trwa od kilkunastu[/b] do kilkudziesięciu minut[/quote]Zakładając, że zdjęcie RTG będzie robił niedoświadczony radiolog - prześwietlenie bioder może trwac dłużej, niz sterylizacja, bo np. trzeba je będzie kilkakrotnie powtarzać :wink: Bugajski miał kilka lat temu szyta łapę. Pies dostał narkozę. W sumie od momentu pójścia do gabinetu weterynaryjnego do chwili odebrania psa upłynęło ładnych kilka godzin. Ze cztery - pięć chyba. Mniej więcej tyle samo czasu trwały ostatnie operacje Sabiny (w sumie, łącznie z usypianiem i wybudzaniem sie suki). A sprawa trzecia: skoro, jak piszesz, przy pelnej, głebokiej narkozie trzeba psa podłączac do respiratopra, to jak sobie radza weterynarze z małych gabinecików, w których jedyna aparaturą jest mikroskop, albo nawet i tego nie mają? To oczywiście nie jest jakiś zarzut do ciebie, ale przeciez obie wiemy, że takie gabineciki istnieją, i ze są tam przeprowadzane zabiegi chirurgiczne.
  2. [quote name='Birmanka'][b]Eukanuba Dermatosis FP Response Formula[/b] [b]Skład:[/b] ziemniaki, mączka ze śledzi, mięso z suma, [b]ttuszcz zwierzęcy[/b], suszona pulpa buraczana, mięso z ryb wstępnie trawione enzymami, fosforan dwuwapniowy, chlorek potasu, chlorek sodu, DL-metionina.[/quote] Takie okreslenie w karmie wetertynaryjnej? :o I to jeszcze przeznaczonej dla alergików? :o Praktycznie oznacza to przeciez, że w każdej partii karmy moze być tłuszcz z innego zwierzaka :o :-?
  3. asher

    Tuffi Boy Buteo

    Gratulacje!!!! :klacz: :multi: :drinking:
  4. Ozzy niezwykle elegancki :D Tylko nie przesadzaj z tym ubieraniem go, niech się chłopak hartuje :wink: A ja zamówiłam dziś rano Salmon&Rice - dla puszeczki :lol: Potem wracam do Acany :wink: Alu, a czy ProPlan ma klasyfikecję "super premium"? Wiesz może coś na ten temat?
  5. Też mnie to ciekawi :lol: A kaganiec metalowy mógł dodatkowo spowodowac... odmrożenia. Ostatnio było przecież trochę mrozu. Może faktycznie da się go jakoś okleić, np. tasma dwustronnie klejąca i na to jakas tasiemka, albo rzemyk skórzany?
  6. Koma, koniecznie przekonaj się do sterylizacji! Takie regularne ciąże urojone mogą spowodować ropomacicze, a w przyszłości doprowadzić nawet do nowotworów. Zarówno ropomacicze, jak i np. nowotwór gruczołu mlekowego (guzy sutka), to schorzenia hormonozalezne, a podczas ciąż urojonych hormony suczce wariują. Guz sutka może też zostać spowodowany przez zapalenie gruczołów mlekowych, który towarzyszy ciążom urojonym. Moja Saba jest chora na raka, guz sutka własnie. Pewnie sie domyślasz, że to nic przyjemnego - i dla niej i dla mnie :( Sterylizacja przed czwartą cieczką ma jeszcze jakies działanie ochronne przed tym rodzajem nowotworu. Nie zastanawiaj, sie sterylizuj! Sama operacja nie jest skomplikowana, trwa ok. pół godziny. A fakt, ze suczka stanie sie bezpłodna nie czyni jej żadnej psychicznej krzywdy - ani nie będzie się czula "gorsza", ani nie będzie tęskniła za szczeniakami. Po prostu cały czas będzie sie zachowywac i czuć tak, jak przed sterylizacja czuła się między cieczkami - nie będzie odczuwać instynktu płciowego. Poczytaj sobie: [url]http://www.vetserwis.pl/ciaza_urojona.html[/url] [url]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/url]
  7. [quote name='Alicjarydzewska']A ja dziś nadal kombinowałam nad karmami , bo na [url]www.telepurina.pl[/url] znalazłam purinę pro plan w jeszcze niższej cenie niz w Krakwecie i też dowóz gratis 8)[/quote]Alu, najtańsza Purinę widziałam w Animalii - L&R 15 kg za 195 zł. Tyle, że ty bys musiała za przesyłke płacic (chyba, że zamówisz od razu dwa worki, bo dostawa towaru za ponad 300 zł jest gratis :wink: ). Zerknęlam sobie na ten link do Puriny i chyba sie skuszę, mimo, ze drożej, niż w Animalii... Ta puszka metalowa mnie nęci... Dziś zamówiłam Acanę (zdrożała :evilbat: ), mam nadzieję, że da się anulować... Choc powiem ci szczerze, że mnie skład Pro Planu na kolana nie powala... Acana chyba jednak lepsza... W wersji dla dorosłych psów duzych Pro Plan nie zawiera żadnych dodatków na stawy, ma mnóstwo wypełniacza (ryż + kukurydza + gluten kukurydziany + pszenica), podczas gdy Acana tylko ryż i kukurydza, a do tego glukozamina i chondroityna... W wersji L&R Pro Plan ma nie tylko jagnięcinę i ryż, ale też kukurydzę i kurczaka, co jest dla mnie bezsensem, skoro ma to być karma dla psów uczulonych własnie na te składniki :roll: Nie wiem, byc może na jakość (i cenę :evilbat: ) Puriny wpływa jakość użytego mięsa (choc w Acanie dla duzych ras jest wyraźnie napisane "mączka z MIĘSA kurczat", co oznacza, ze białko zwierzece faktycznie jest z mięsa, a nie z piór i dziobów, itp, więc jakośc musi byc dobra), oraz jego ilośc (na stronie Acany nie jest napisane ile procentowo jest w tych karmach poszczególnych skladników)... No, ale puszka kusi 8) A jeden worek chyba moje boorki przezyją :wink:
  8. [quote name='Maga100'][quote name='olekg18']Ale kolczatki :o :evilbat: maga-znęca sie nas biednymi pieskami :lol:[/quote] Sadystą jestem :evilbat: Nauczyła mnie tego Asher :evilbat: [/quote]Nie mów, że ci to radochy nie sprawia, bo i tak nie uwierzę :evilbat: A jak ci idzie świergolenie? 8)
  9. [quote name='Dag']ta moja biedna sucza nie ma zazwyczaj chwili spokoju, bo każdy pies jej się tyłka uczepia... cały rok...[/quote]Sterylizuj jak najszybciej! To moze (na szczęście nie musi) byc objaw jakichs zaburzeń hormonalnych. A te są bardzo nieprzyjemne w skutkach (ropomacicze, nowotwory). Na przykład torbiele na jajnikach daja taki efekt...
  10. [quote name='Dag']Psów typu samiec ma dosyc z racji bycia dla nich atrakcyjną 12mies w roku. Sterylka zaplanowana na styczeń, sie powinno skonczyc.[/quote]Hehe, niekoniecznie :evilbat:
  11. [quote name='aga1215'][quote name='HankaRupczewska'][b]Zgłaszam reklamację [/b] :-? :-? :-? [b] [size=6]ONE NIE PACHNĄ !!![/size][/b] [b] Aga - to niedoróbka jest ![/b][/quote] jeszcze masz katar??????????????????????[/quote]No kurde, chyba przestanę bywać w Gieziowej galerii. Jeszcze się zarażę :roll:
  12. Oj, biedulka :( A serducho ma w porządku? Na waszym miejscu bardzo dokładnie zbadałabym ją przed operacją, bo to nie jest juz młoda psinka. Zbadajcie jej krew - morfologia i biochemia i idźcie do kardiologa. Tak na wszelki wypadek, żeby zminimalizowac ryzyko narkozy. Można tez zrobić RTG płuc, bo tam najcześciej rak się przerzuca w pierwszej kolejności, a jak płuca sa zaatakowane, to... niestety nie ma sensu wykonywac operacji... Ale pewno będzie dobrze, więc się nie martw na zapas! :kciuki: Moaj Sabcia też ma raka, więc wiem, co przezywacie, ale naprawdę rak, to nie zawsze natychmiastowy wyrok. Guzy sutków u suczek rzadziej sa złosliwe, niz u ludzi (Sabina niestety ma złośliwe :( ). Niech lekarz odda wyciętego guza do histopatologii. Tak jak pisała Malawaszka, moja Sabina miała usuwane całe listwy (wszystkie sutki) z obu stron, bo niestety guzy były już rozsiane po cycuchach (w sumie miała ich pięć). Tylko, że w waszym przypadku weterynarz musi rozwazyć, czy usuwać guza z fragmentem zdrowej tkanki (czyli sutkiem i okolicą), czy go po prostu wyłuskac. Ten drugi sposób przy guzach złośliwych daje mniejsze szanse na całkowite wyleczenie (czyli na brak przerzutów), bo w okolicy gdzie był guz moga zostać jakies mikroprzerzuty, niewidoczne gołym okiem, ale jest o wiele mniej obciążający dla organizmu - bo operacja trwa dużo krócej i interwencja chirurgiczna ma mniejszy zakres. [url=http://www.vetserwis.pl/ntw_gruczolu_pies.html]Tutaj[/url] mozesz sobie poczytać o tej chorobie i sposobie leczenia. Acha, no i dokładnie zbadajcie jej cycuchy. Bardzo, bardzo dokładnie! U Sabiny weterynarz jednego guza przeoczył i zamiast dwóch operacji (kazda strone operuje sie osobno), Saba miała trzy :evilbat: :evil: Trzymaj się cieplutko i wymiziaj Sarcię :buzi:
  13. PIKA, co własciwie masz na myśli pisząc "głupi jas" i "znieczulenie ogólne"? Pozwól, ze zacytuję: [quote][b]Znieczulenie ogólne[/b] Znieczulenie ogólne eliminuje świadomość i ból towarzyszący badaniu. Znieczulenie ogólne - zwane dawniej narkozą, polega na zastosowaniu środków farmakologicznych, pod wpływem których dochodzi do utraty świadomości wyrażającej się głębokim snem i eliminacją bólu. Zależnie od drogi wprowadzenia leków, rozróżnia się znieczulenie wziewne i dożylne. (...) [b]Podanie środka uspokajającego (sedacja)[/b] Sedacja wywołuje uspokojenie bez utraty świadomości. Sedacja, czyli uspokojenie, polega na łagodzeniu niepokoju i lęku. Dla uzyskania sedacji, leki podaje się najczęściej dożylnie. Duże dawki leków wywołujących sedację mogą spowodować utratę przytomności i głęboki sen. [b]Premedykacja[/b] Premedykacja polega na podaniu pacjentowi leków przed operacją (bądź inwazyjnym badaniem diagnostycznym) i znieczuleniem. Celem premedykacji jest uspokojenie, eliminowanie lęku, bólu, osłabienie odruchów. Niektóre z leków podawanych w premedykacji powodują tzw. niepamięć wsteczną. Polega ona na niepamięci okresu, w którym działa podany lek.[/quote] [size=2]Informacja z [url=http://www.zdrowie.med.pl/znieczulanie/z_metody.html]tej strony[/url][/size] W rozmowie na temat prześwietlania Sabiny lekarze uzyli okreslenia "znieczulenie ogólne". Ten post napisałam 17 stycznia 2005 roku, niedługo po rozmowie z lekarzami na ten temat: [quote name='asher']moja Sabina ma problemy ze stawami. poki co miala robione RTG przedniej prawej, bo okulala. weterynarze powiedzieli mi, ze do przeswietlenia tylnych lap konieczna byloby znieczulenie ogolne, czyli pelna narkoza. (...)[/quote] [size=2]ps. ciekawe kiedy LAZY się cierpliwośc skończy i nas z hukiem ze swojej galerii wywali :wink: [b]LAZY[/b] :buzi: Sie dokształcisz (jako i ja)[/size] :wink:
  14. [quote name='HankaRupczewska'][b]Maga - odbierz maila. Starsza-Koleżanka-Hanka[/b] :silly:[/quote]A co to za tajemnice jakieś? :evil: I czemu Hania mnie maili nie przysyła? Tylko Maga tak uhonorowana? :cry:
  15. [quote name='SAWA']Tak ,Część ludzi piszących w tym temacie przeszło z Acany na PROF.. i sama poczytaj że są zadowoleni.[/quote] Ja wyraźnie prosiłam o OBIEKTYWNE dane - na jakiej podstawie twierdzisz, że Aacna jest zdecydowanie gorsza od ProFormance. Jak ktos napisze, ze przeszedł z ProFormance na Pedigree i bedzie ze zmiany zadowolony, to uznasz, ze Pedigree jest lepsze od ProFormance? :o [quote name='SAWA']Ja nie chcę porównywać tych karm do siebie ,bo są z innej półki ,więc nie ma sensu tego robić .[/quote]Ależ SAWO, ty je PORÓWNUJESZ. Wyraźnie napisałas, że jedna jest zdecydowanie gorsza od drugiej, więc ja grzecznie prosze o udowodnienie tego. Ze składu to nie wynika wprost - wręcz przeciwnie, wynika, że karmy sa porównywalne, mimo, że maja rózna klasyfikację. Czekam więc na konkrety. [quote name='SAWA']Ty karmisz Acaną ,więc po co wchodzisz na ten temat ,jesteś zadowolona z tej karmy to OK ,karm swoje psy ,ja nie mam zamiaru namawiać Ciebie na zmianę karmy[/quote]Wchodzę Sawo, bo chcę. Nie przypominam sobie, aby regulamin Dogomanii zabraniał czytania i wypowiadania się w topikach dotyczących karmy, którą sie psa nie karmi. Temat o ProFormance nie jest jedynym tematem o karmach, który śledzę. To, że od jakiegoś czasu karmię Acaną nie znaczy, ze zawsze będe nia karmić. [quote name='SAWA']Pytam się wyraznie iki na jakiej podstawie ona takie zarzuty snuje . Czekam na odpowiedż iki . SAWA.[/quote]A ja czekam na Twoją odpowiedź. Już dawno zapytałam, na jakiej podstawie "snujesz zarzuty" przeciwko Acanie. Odpowiedzi nie doczekałam się do dziś. Czyżby twoje wymijające odpowiedzi świadczyły o tym, ze nie masz ku temu żadnych podstaw? :o [b]Agnes[/b], naskakujesz na Ikę (moim zdaniem słusznie), a nie razi cię zachowanie SAWY? :o
  16. [quote name='Teklunia'][quote name='Alicjarydzewska'] no co wyciorek jest debesciarski :wink: / i my sie lubimy 8) /[/quote] [b]debesciarski[/b]? czyli ze teraz chcesz zrobic wyciorka ze Szpili? no to juz byl byl wycior w zasadzie :lol:[/quote][b]Teklunia[/b], jak ty nic nie rozumiesz :roll: Ala nie chce zrobic wyciorka ze Szpili, Ala chce, żeby wyciorek Szpilę... no, ten, tego... [size=1]powycierał[/size] :oops: :oops: :oops: [b]Maga[/b], zdjęcia cudne :lol: Żałujesz, że bajgielki na przechowanie nie wzięłaś? :evilbat: [b]PIKA,[/b] pamietaj, żeby żeberek z klatki nie wypuszczać, jak ci te okna będą wymieniac 8)
  17. [quote name='PIKA'][quote name='Maga100']Tobie Maga nie wysyłała powiadomień , a mnie Asher robi databesa bez powera :-? w ogóle się tu dostać nie mogłam, czy ta Asher jakąś blokade na mnie ustawiła? :evilbat:[/quote] Na mnie tez bo kilka razy probowalam :evilbat: Ale na mnie to się asher obrazila i chyba wiem za co :( :lol:[/quote]Obraziła :o :lol: Sił mi po prostu brakło, nie dośc, żes fgaduła, to jeszcze upierdliwa :evilbat: :wink: A brak powera to nie moja sprawka, Maga nie przeceniaj mnie 8)
  18. [quote name='PIKA'][quote name='asher'] Alu :o Ale my chlałyśmy [b]kultiralnie[/b], [/quote] jak ? :o[/quote]Ratunku, zaczęłam ćwierkać!!! :roll: Shit! :drinking:
  19. [quote name='SAWA']albo przestaniesz wypisywać jakieś idiotyczne teorie o innych karmach i to mijajace się z prawdą ,albo zgłoszę to Adminowi . Jako sprzedawca i dystrybutor Acany ,masz prawo ją chwalić ,ale nie obgadując innych ,a jeśli już chcesz napisać o tym jaka to jest lepsza karma ,to trzymaj się konkretów ,a nie szkaluj innych ,bo jest to ignorancją. SAWA.[/quote]SAWO, czy w takim razie doczekam się konkretów, na podstawie których twierdzisz, że ProFormance jest zdecydowanie lepsza od Acany, czy tez mam zgłaszać sprawę Adminowi? 8)
  20. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    [quote name='Gerwia']Aha wy mówicie ze nierozmnaza sie psow nie rasowych [/quote]My nie mówimy, że nie rozmnaża się takich osów, tylko, że NIE POWINNO SIĘ ICH ROZMNAŻAĆ. Zasadnicza róznica :wink: Sama masz sunie z rodowodem, zdecydowaliście sie na taką chyba własnie dlatego, żeby miec pewnośc, że jest to amstaff, że rodzicce, dziadkowie, pradziadkowie twojej suni to american staffordshire terriery, których rasowośc sprawdzono na wystawach. Kupiliście z rodowodem, żeby ze ślicznego amstafowatego szczeniaczka wyrósł wam piesek tej własnie rasy, a nie niewiadomoco :wink: A jednoczesnie sami takie "niewiadomoco" produkujecie... Tatuś szczeniąt ma rodowód, czy tylko wygląda jak amstaf? Jakich ma przodków? Jaką ma psychikę i jaką psychikę mieli jego przodkowie? Dlaczego pokryliście sunię tym własnie psem, a nie jakimś innym? Jakie jego cechy zdecydowały, że własnie on został ojcem szczeniaczków? Widzisz, prawdziwy hodowca nie kryje suni pierwszym lepszym psem, prawdziwy hodowca starannie planuje skojarzenie, a przecież bez analizy rodowodów samca i suki oraz ich blizszych i dalszych krewnych takiego planowania nie da sie przeprowadzić. Po co taką wagę przykładają hodowcy do doboru reproduktora? Ano po to, żeby szczeniaki były jak najładniejsze, żeby psychikę miały prawidłową, co w tej rasie jest szczególnie ważne... Przeciez tylko dzięki wystawom i rodowodom, tylko dzieki planowej hodowli teraz amstafy są. Gdyby nie praca hodowlana - która bez wystaw i rodowodów nie byłaby możliwa! - to rasy psów w ogóle by nie powstały! Hodowla nie polega na pokryciu jakiej badź suki, jakim bądź psem. Żeby sie w to "bawić" naprawde potrzeba sporej wiedzy kynologicznej :wink:
  21. [quote name='coco'][b][i]Dziewczyny :wink: - ta karma jest lepsza, która naszemu psu najlepiej służy :) !!![/i][/b][/quote]A jak obie służą tak samo dobrze? :lol:
  22. Ale ja o żadne przy okazji nie proszę. No, chyba, że przy okazji kupowania L&R zakupię mały woreczek tej z rybka, na spróbowanie :wink:
  23. [quote name='SAWA']Karma PROF...jest zdecydowanie lepsza od Acany i to jest zdanie wielu ludzi co przeszli z Acany na PROF[/quote]No i znowu :roll: Może tym razem doczekam sie obiektywnego porównania obu tych karm? Bo znów piszesz, że jedna jest lepsza od drugiej. Ale do tej pory jakos nie doczekałam się konkretów :roll: Na tej zasadzie to ja mogę sobie na przykład powiedzieć, że Pedigree jest lepsze od Acany :roll: Jak sobie porównywałam skłądy ProFormance i Acany to jakichś zdecydowanych plusów na rzecz ProFormance nie zauważyłam :roll:
  24. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='Alka'][quote name='Lucy*']O jaka :o :o zbereźna galeryjka :evilbat: :lol: :wink: :lol:[/quote] zberezna, zberezna.....baaardzo zbereżna [img]http://img229.imageshack.us/img229/1693/zo7kj.gif[/img] :wink:[/quote] ale porządnickie :wink: , a jak gorzałe chlapały u Ozzyego to niby porzadne były co 8) [/quote]Alu :o Ale my chlałyśmy kultiralnie, grzecznie i niezbereźnie :roll:
  25. Na razie dobrze. Ale oba moje psy zrobiły dzis bardzo dziwne kupalony. Jadły przedwczoraj oba to samo. I od wielu dni nic im w diecie nie zmieniałam oprócz tego, że dodałam do karmy trochę jogurtu naturalnego. Ale dośc często to robię, więc nie wiem skąd takie kupy dziwne :-?
×
×
  • Create New...