[QUOTE] Zwierzeta nie sa nigdy niczemu winne, uksztaltowal je czlowiek.
Czy walka psow cieszy czlowieka, czy psychopatę?
Czy czlowiek powinien godzic sie na kontynuacje hodowli zwierzat przeznaczonych do spelniania roli gladiatorow dla radosci psychopatow?
Nie trzeba przeciez zwierzat przepelnionych wolą walki (czyli agresją absolutnie patologiczną z punktu widzenia psiego gatunku) w jakis sposob tępic, przesladować eksterminować. Wystarczy nie dopuscic do dalszego rozrodu. I nie dopuscic, aby swoja wolę walki mogly realizowac na innych psach.[/QUOTE]
tak Zofio teraz powinnysmy zmienic topic i zajac sie już dosc mocno i w duzej częsci "zwyrodniałym" rodzajem ludzikm ... taka prawda ... nie dalej jak wczoraj ogladałam jak na arenie zabijany jest byk lub w jak niehumanitarny sposób sa transportowane konie ... niestety trzeba zacząć od siebie ... ale jak wiem ludzie mają inne priorytety a w przypadku hodowli zdarza sie że nie jest nim dobro rasy ale złote ...