Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Ostatni tydzień był dla nas i dla Kony vel Kory bardzo pracowity. Jeździliśmy bowiem na wizyty przedadopcyjne do ludzi, którzy dzwonili w sprawie jej adopcji. Niestety, szukamy domu dalej. Będziemy ogromnie wdzięczni za ponowne ogłaszanie suni. Dodatkowo muszę baardzo serdecznie podziękować Agnieszce (niestety nieobecnej na forum) za pracę jaką włożyła w wychowanie i socjal Kony. Pewnie wielu z Was dziwi, czemu tak piękna i młoda sunia nie znalazła jeszcze domu. Otóż wcale nie jest łatwo znaleźć dom dla suni, która załatwia się w domu, warczy na ludzi, boi się ich, a na spacerze z paniką ucieka... taka była jeszcze 2 miesiące Kona jak ją odebraliśmy ze schroniska. Dzisiaj Kona jest typowym szczeniakiem, któremu ogon mało się nie urwie na każde wypowiedziane słowo człowieka. Miasto, ludzie, auto są dla niej zupełną normą. Teraz zależy nam, aby znaleźć dla niej dom który wykorzysta pracę Agnieszki i nie popsuje jej. Kona rośnie w oczach i jest naprawdę dużą ale coraz śliczniejszą sunią. Poniżej wstawiam kilka zdjęć z wyjazdu Kony do Redy. W kolejnym poście wstawię tekst do ogłoszeń z nadzieją, że ktoś nam pomoże w promowaniu Kony. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eoe0iu0TI/AAAAAAAABns/U2L97krJW9M/P1170121.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eoe8RacdI/AAAAAAAABnw/MJ1tH9Wm6b0/P1170126.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EofLyPrZI/AAAAAAAABn0/1tuxZ5QqCmc/P1170129.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EofF7lKcI/AAAAAAAABn4/jKmRta4k7nM/P1170131.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eofk9efZI/AAAAAAAABn8/DiCB5HBQNGo/P1170132.jpg[/img]
  2. Migosia zabieg sterylizacji zniosła bardzo dobrze. Obyło się bez żadnych komplikacji. Przy okazji zabiegu została zachipowana. Po sterylce szybko doszła do formy i już jeden kołnierz zdemolowała. :mrgreen: Dobrze, że szwy po zabiegach zdejmuje się już po 10 dniach, bo byśmy zbankrutowali na same kołnierze. :lol: Miga powoli zostaje bez klatki sama w pokoju i... fotele są całe. :D Czas najwyższy szukać dla naszej księżniczki nowego domu. Będziemy wdzięczni jeśli pomożecie nam w ogłaszaniu Migosi. [quote]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych poszukuje nowego domu dla amstaffki Migotki. MIGOTKA - ok. 4 letnia sunia w typie amstaff. Brązowo - czarna, pręgowania, z białymi znaczeniami. Zostawiona w pustym domu. Bez opieki, bez wody i jedzenia. Niczym niepotrzebny śmieć. Po przeprowadzce zostawiona razem z innymi śmieciami w opuszczonym domu. "Właściciel sprzedał dom pół roku temu. A sunia? A o suni "zapomniał". Zostawił ją przyczepioną łańcuchem do "budy", a raczej do czegoś, co być może kiedyś nią było. Siedziała tam i czekała... na śmierć? Bez jedzenia, wody, bez człowieka". Okoliczni mieszkańcy się nad nią zlitowali, odpięli z łańcucha, wpuścili do opuszczonego domu. Dokarmiali i poili, aż w końcu zadzwonili o pomoc. Po sunię przyjechał inspektor OTOZ w asystencie policji. Na miejscu zastali potworny bród, resztki jedzenia, odchody, w pośród tego przerażoną sunię. Sunię przekazano pod opiekę naszej fundacji. Migotka okazała się być radosną, ciekawską i bardzo energiczną sunią. Ze sporymi brakami wychowawczymi niestety (ciągnęła na smyczy, nie słuchała opiekuna). Dlatego trafiła pod opiekę szkoleniowca, z którym praca przyniosła bardzo dobre efekty. Migotka obecnie jest już po szkoleniu, chętnie wykonuje komendy z zakresu PT. Uwielbia "szkolenie na piłkę" i aportowanie. Bardzo lubi jazdę samochodem. Jest bardzo grzeczna podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Niestety pozostawiona samotnie w domu początkowo piszczy oraz niszczy swoje posłanie. Dlatego nowy właściciel będzie musiał mieć dla niej klatkę kennelową. Szukamy dla niej wyjątkowego opiekuna mającego doświadczenie w prowadzeniu psów. Osoby, która prowadzi aktywny tryb życia, lubi spacery i zabawy z psem. Jeśli chciałbyś dać Migotce nowy dom skontaktuj się z Fundacją AST: telefonicznie 0501 797 018 albo mailowo: [email][email protected][/email] Migotka obecnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie. Jest zdrowa, zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.[/quote]
  3. Przyszłam ogłosić, że Manta jutro się pewnie przeprowadzi do nowego domku :)
  4. Rozmawiałyśmy wczoraj z dziewczynami o nim. Bidul straszny. Po tym co przeszedł dobrze by było, aby trafił w normalne warunki. Może udałoby się go umieścić w hoteliku, ale potrzebujemy 450zł miesięcznie. Kto dałby radę pomóc??
  5. Modjeska, a jaki macie problem z Żabcią w aspektach finansów? Że brak funduszy na karmę, na Arthoflex, na wizytę u dr Sterny, czy na transport? Pisz konkretnie, to może w czymś uda nam się Wam pomóc.
  6. Jutro pojedziemy do hotelu do psów w odwiedziny. :)
  7. Kana, domyślam się, że jak Najda Cię opuści to weźmiesz kolejną bidę. :) Kardoe, dzięki za bazarki! Oj potrzeba nam ich teraz jak nigdy.
  8. Ms_arwi super, że Frida znalazła u Ciebie dom. Relacje na bieżąco obowiązkowe :)
  9. Kasia, dobrze że ma teraz super opiekę. Ona na bank myśli, że jest w swoim domu! To jedyne pocieszenie dla nas.
  10. Pewnie, że ogłaszamy srajdki. Nasze dziewczynki ozdrowiały totalnie, więc też wznowimy ogłoszenia jeśli te domki co są nie wypalą.
  11. Niestety na razie nikt nie dzwonił. Problemem, który my musimy jeszcze rozwiązać jest operacja oczu. Niestety Ania nie jest w stanie mu zakraplać oczu i operacja będzie konieczna, co by już nowy właściciel miał z głowy.
  12. My tymczasem zakończyliśmy podawanie antybiotyku Mancie. Odpukać, wygląda już na zdrową. Bryka, gryzie, je i sra :) Czyli robi to czego nam brakowało :) Dzisiaj też byliśmy na wizycie przedadopcyjnej u p. która zajmuje się inwentaryzacją na naszym osiedlu i mam nadzieję, że któraś z warszawskich dziewczynek zamieszka z jej rodziną.
  13. Diana obecnie jest w trakcie przeprowadzki, bo założyła fundację i będzie mieszkać w siedzibie. Z tego co pisała na niebieskim, to wszystko u nich dobrze, tylko że cały czas remontują dom i nie mają netu.
  14. SIGMA :) A ciotka Kana dostanie prezent w postaci psa w ramach wygranej :)
  15. P. Jola chciała wziąć senniczek dla kolejnych psiaków ;) A my damy radę, damy suni posłanko.
  16. Musimy mieć jakieś proste w miarę imiona bo... ludzie do nas dzwonią i mówią np. "ja dzwonię w sprawie Gumpa (tak czytają jak się pisze)" I od tej pory łatwo nazywamy psy. Zoję już mieliśmy :) Aida była. Więc np. Ajda by się kojarzyła.
  17. Powiem Wam, że mamy problem z imieniem :) Naprawdę brak mi już pomysłów... Sunia nazywała się Sonia przez opiekunów w Skarżysku, ale chcemy ją jakoś fajniej, ładniej przezwać. Macie jakieś sugestie? Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc, bo nie ukrywam, że jest krucho z funduszami.
  18. Dzięki wielkie!!! Malince należy się dobry dom!
  19. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EczXFDDI/AAAAAAAABlc/X4Ha0IkBsXc/banner1procent.jpg[/IMG] [SIZE=4][B]ZAMIAST FISKUSOWI DAJ AMSTAFFOWI PRZEKAŻ SWÓJ 1% NA RATOWANIE BULLOWATYCH [/B][/SIZE] [B]Jak przekazać 1%?[/B] To podatnik decyduje o przeznaczeniu 1% swojego podatku. Zamiast do budżetu państwa, trafia on do konkretnej organizacji pożytku publicznego. Począwszy od tego roku zmieniona została procedura przekazywania 1% dla OPP. W ubiegłych latach to podatnik dokonywał przelewu pieniężnego bezpośrednio na konto OPP. W tym roku to urząd skarbowy zadba o przekazanie odpowiedniej kwoty na konto wskazanej przez podatnika organizacji. [B]Jak to wygląda w praktyce?[/B] Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2008 podać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, jej numer KRS oraz podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego. Fiskus w drukach PIT dodał rubrykę w której można uszczegółowić cel przekazania 1%. PIT 28 poz. 133 PIT 36 poz. 309 PIT 36L poz. 109 PIT 38 poz. 62 [B]FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT (KRS: 0000208157), postępując zgodnie ze statutem wesprze nasze działania do wysokości darowizn jakie otrzyma z dopiskiem "AMSTAFFY".[/B] Podmiotem dokonującym wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego jest Naczelnik Urzędu Skarbowego. Na mocy art. 45 ust. 5c updof, na wniosek podatnika organ ten jest zobowiązywany przekazać na rzecz jednej Organizacji Pożytku Publicznego kwotę w wysokości nie przekraczającej 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. [B]Instrukcja wypełniania PIT[/B] W formularzu PIT należy wypełnić pole "Wniosek o przekazanie 1% podatku..." (pod koniec formularza) i wpisując tam pełną nazwę Fundacji: Nazwa OPP: FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT Numer KRS: 0000208157 Wnioskowana kwota: (nie większa niż 1% obliczonego wyżej podatku należnego) Cel: AMSTAFFY [B]Tylko kwoty z oznaczonym dopiskiem „AMSTAFFY" zasilą działania na rzecz ratowania bezdomnych bullowatych. Mamy więc nadzieję, że wielu z Was wspomoże nasze działania swoim 1%. [/B] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EdG64RtI/AAAAAAAABlg/HNwGm0vpTjI/1_procent_pit-1.jpg[/IMG]
  20. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EczXFDDI/AAAAAAAABlc/X4Ha0IkBsXc/banner1procent.jpg[/IMG] [SIZE=4][B]ZAMIAST FISKUSOWI DAJ AMSTAFFOWI PRZEKAŻ SWÓJ 1% NA RATOWANIE BULLOWATYCH [/B][/SIZE] [B]Jak przekazać 1%?[/B] To podatnik decyduje o przeznaczeniu 1% swojego podatku. Zamiast do budżetu państwa, trafia on do konkretnej organizacji pożytku publicznego. Począwszy od tego roku zmieniona została procedura przekazywania 1% dla OPP. W ubiegłych latach to podatnik dokonywał przelewu pieniężnego bezpośrednio na konto OPP. W tym roku to urząd skarbowy zadba o przekazanie odpowiedniej kwoty na konto wskazanej przez podatnika organizacji. [B]Jak to wygląda w praktyce?[/B] Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2008 podać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, jej numer KRS oraz podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego. Fiskus w drukach PIT dodał rubrykę w której można uszczegółowić cel przekazania 1%. PIT 28 poz. 133 PIT 36 poz. 309 PIT 36L poz. 109 PIT 38 poz. 62 [B]FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT (KRS: 0000208157), postępując zgodnie ze statutem wesprze nasze działania do wysokości darowizn jakie otrzyma z dopiskiem "AMSTAFFY".[/B] Podmiotem dokonującym wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego jest Naczelnik Urzędu Skarbowego. Na mocy art. 45 ust. 5c updof, na wniosek podatnika organ ten jest zobowiązywany przekazać na rzecz jednej Organizacji Pożytku Publicznego kwotę w wysokości nie przekraczającej 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. [B]Instrukcja wypełniania PIT[/B] W formularzu PIT należy wypełnić pole "Wniosek o przekazanie 1% podatku..." (pod koniec formularza) i wpisując tam pełną nazwę Fundacji: Nazwa OPP: FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT Numer KRS: 0000208157 Wnioskowana kwota: (nie większa niż 1% obliczonego wyżej podatku należnego) Cel: AMSTAFFY [B]Tylko kwoty z oznaczonym dopiskiem „AMSTAFFY" zasilą działania na rzecz ratowania bezdomnych bullowatych. Mamy więc nadzieję, że wielu z Was wspomoże nasze działania swoim 1%. [/B] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EdG64RtI/AAAAAAAABlg/HNwGm0vpTjI/1_procent_pit-1.jpg[/IMG]
  21. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EczXFDDI/AAAAAAAABlc/X4Ha0IkBsXc/banner1procent.jpg[/IMG] [SIZE=4] [/SIZE] [SIZE=3][B]ZAMIAST FISKUSOWI DAJ AMSTAFFOWI PRZEKAŻ SWÓJ 1% NA RATOWANIE BULLOWATYCH [/B][/SIZE] [B]Jak przekazać 1%?[/B] To podatnik decyduje o przeznaczeniu 1% swojego podatku. Zamiast do budżetu państwa, trafia on do konkretnej organizacji pożytku publicznego. Począwszy od tego roku zmieniona została procedura przekazywania 1% dla OPP. W ubiegłych latach to podatnik dokonywał przelewu pieniężnego bezpośrednio na konto OPP. W tym roku to urząd skarbowy zadba o przekazanie odpowiedniej kwoty na konto wskazanej przez podatnika organizacji. [B]Jak to wygląda w praktyce?[/B] Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2008 podać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, jej numer KRS oraz podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego. Fiskus w drukach PIT dodał rubrykę w której można uszczegółowić cel przekazania 1%. PIT 28 poz. 133 PIT 36 poz. 309 PIT 36L poz. 109 PIT 38 poz. 62 [B]FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT (KRS: 0000208157), postępując zgodnie ze statutem wesprze nasze działania do wysokości darowizn jakie otrzyma z dopiskiem "AMSTAFFY".[/B] Podmiotem dokonującym wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego jest Naczelnik Urzędu Skarbowego. Na mocy art. 45 ust. 5c updof, na wniosek podatnika organ ten jest zobowiązywany przekazać na rzecz jednej Organizacji Pożytku Publicznego kwotę w wysokości nie przekraczającej 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. [B]Instrukcja wypełniania PIT[/B] W formularzu PIT należy wypełnić pole "Wniosek o przekazanie 1% podatku..." (pod koniec formularza) i wpisując tam pełną nazwę Fundacji: Nazwa OPP: FUNDACJA AZYLU KOCI ŚWIAT Numer KRS: 0000208157 Wnioskowana kwota: (nie większa niż 1% obliczonego wyżej podatku należnego) Cel: AMSTAFFY [B]Tylko kwoty z oznaczonym dopiskiem „AMSTAFFY" zasilą działania na rzecz ratowania bezdomnych bullowatych. Mamy więc nadzieję, że wielu z Was wspomoże nasze działania swoim 1%. [/B] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S13EdG64RtI/AAAAAAAABlg/HNwGm0vpTjI/1_procent_pit-1.jpg[/IMG]
  22. Mamusia nieznana :) Psy są ze schroniska z Celestynowa, podrzucone.
  23. Pęcherz na szczęście zdrowy. Siusiara na spacery nie chce chodzić po prostu ;]
  24. Poszukujemy osoby z Wrocławia, która przeprowadziła by wizytę przedadopcyjną dla bullterrierki Malinki. Szukamy doświadczonych ciotek lub wujków w tym "fachu". Może ktoś da radę nam pomóc.
×
×
  • Create New...