Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Asiaczek, podatek jest, w kwocie 1zł. Ponieważ jest tak niski, niewiele osób zarazem myśli o jego płaceniu :) Administracjom nie chce się go przyjmować, bo to dodatkowe papierki i tak koło się zamyka. Jeśli chipowałaś psa na akcji bezpłatnej, to te chipy były wpisane do bazy mazowieckiej. W Identyfikacji musisz sprawdzić czy jest wpisany numer. Wystarczy wklikać numer na stronie www.
  2. Czasami jest szansa namierzyć chip poprzez dotarcie do jego producenta, on ma spisane które numery komu sprzedał. I tak dojdziesz do weta, bądź schroniska. Ja znam sa, który ma 3 chipy... żaden nie wpisany. A wszystkie 3 są schroniskowe.
  3. Pan Rufus dzisiaj został odstawiony do hotelu do Magdy w celu nauki zasad dobrego zachowania. :mrgreen: [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28GXXhfWOI/AAAAAAAAB4k/5X-k0mN6lRo/DSC_0641.jpg[/img]
  4. Zdecydowanie lepiej wygląda. Oglądnę ją dokładnie w przyszłym tygodniu.
  5. Ale urosła! Czas leci, Cola rośnie.
  6. Sigma jest kolejnym przykładem psiaka, potwierdzającym że psom z wyrokiem eutanazji powinno się dać szansę za wszelką cenę. Sunia jest FENOMENALNA! W hotelu jest ulubienicą p. Basi, która wypowiada się o niej w samych superlatywach. Sigma pięknie trzyma czystość, nie niszczy nic sobie w boksie, nie rozrzuca. Czyściutka sunia. Na spacerach nie ciągnie, a chodzenie z nią stanowi ogromną przyjemność. Jak się zaaklimatyzowała, to rzeczywiście wykazuje agresję do psów i kotów. W domu podejrzewam jednak, że będzie super przymilną sunią, chętnie spędzającą czas na kanapie z właścicielem u boku. Zdjęć mało i słabe, więc w tygodniu wybierzemy się na długi spacer i coś dopstrykamy. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28EHPkfnyI/AAAAAAAAB30/vP7SkPtcQn0/Obraz%20004.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28EHaeL8XI/AAAAAAAAB34/np2AGa84qwU/Obraz%20008.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28EHlRx5VI/AAAAAAAAB38/EPmUO8JozHs/Obraz%20012.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28EIFWtqjI/AAAAAAAAB4M/ABiYzs6aLto/Obraz%20016.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S28Ec4ra1EI/AAAAAAAAB4U/BINRZwTJL7E/Obraz%20019.jpg[/img]
  7. Do bazy powinien wpisywać weterynarz... ale z reguły tego nie robi, bo to pracochłonne. Właściciel może także sam wpisać bez większych problemów.
  8. Kurcze, masakra z ilością bullowatych... dzięki dziewczyny.
  9. W Warszawie celowo wprowadzono podatek w kwocie 1zł, co by zweryfikować posiadaczy psów.
  10. Super fotki! Poza tymi z drogi...
  11. Właśnie dlatego na razie są darmowe akcje chipowania. Aby jak najwięcej osób zachęcić. :) Jak będzie jeszcze jedna baza, a nie 12, to już w ogóle będzie idealnie i może uda się cokolwiek zdziałać w kierunku bezdomnych psów.
  12. I ostatnie 4 fotki: [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277xKenVFI/AAAAAAAAB2s/I7j73bZSu5w/Obraz%20022.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277w2KkGuI/AAAAAAAAB2k/x4fNxHq6qwM/Obraz%20019.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277wn9bvNI/AAAAAAAAB2c/IpUI1TYx9Cg/Obraz%20016.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277_P3HhcI/AAAAAAAAB24/zKezBqIiv_M/Obraz%20040.jpg[/img]
  13. Byliśmy dzisiaj w hotelu. Z uwagi na padający śnieg fotek zrobiłam tylko kilka. Głównie rozmawialiśmy o psach, co się wydarzyło, któremu czego brakuje pod względem wychowawczym. Co do Garo i jego zachowań: Garo na dzień dzisiejszy jest idealnym psiakiem do adopcji. Bardzo ładnie współpracuje z człowiekiem, chętnie się szkoli, nauczył się aportowania. Wykonuje wszystkie komendy (lekki problem jest z warowaniem na śniegu, bo nie do końca się kładzie), wraca z aportem do przewodnika. Nie wyje już zostawiany sam i nie jest tak histeryczny jak na początku. Nie załatwia się absolutnie w boksie. Myślę, że problemem podczas zostawiania go samego w domu może być znoszenie przez niego rzeczy na posłanie. Gdy jest sam, na posłanko znosi wszystko, włącznie np. z małymi tekturkami gdzieś wynalezionymi. Nie niszczy ich jednak, a kolekcjonuje. W kontaktach z psami punktem zapalnym mogą być zabawki. Jedzenie nie jest dla niego ogniwem do bójek. Nic tylko szukać mu domu, póki co takowy się nie zgłosił. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S278nAgfkwI/AAAAAAAAB3M/aA_j6jGVkec/Obraz%20055.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277_Yc2j-I/AAAAAAAAB3U/O4cueuYwuJU/Obraz%20054.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277_KrfcbI/AAAAAAAAB3c/BMSo4UfZ8Fs/Obraz%20051.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277-zeRyNI/AAAAAAAAB3k/ujtSRoAkcvw/Obraz%20036.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S277-yjEslI/AAAAAAAAB2w/8SGw52rG3PM/Obraz%20025.jpg[/img]
  14. W Warszawie także za chwilę będzie to obowiązek ;) A jak wyegzekwować? Straż miejska sprawdza czytnikiem jeśli Cię spotka i weterynarz przed zaszczepieniem na wściekliznę (szczepienie będzie teraz przypisywane do nr chipa).
  15. Basia, podaj link do wątku astki z małym jeśli go ma. Czy sunia siedzi z małym w budzie? Może da radę jakoś im pomóc? Co się dzieje z oczkami? Może jakaś konsultacja u okulisty?
  16. Angel, ogromne podziękowania za bazarek.
  17. Pięknisia Marta: [img]http://images36.fotosik.pl/144/61faca639c302affmed.jpg[/img] [img]http://images38.fotosik.pl/253/2a027dee1439d12emed.jpg[/img]
  18. Alicja, jakby ludzie podali nr chipa, to byśmy przeszukali bazy poza weterynaryjnymi może.
  19. 919 znaków ma Twój tekst.
  20. Alicja, czekamy więc na link. A udało się coś dowiedzieć odnośnie chipa?
  21. Możesz napisać 2 wersje. Krótką do 300-500 znaków i dłuższą, bo portale różnie przyjmują.
  22. Jak piszesz o Sasie, to jakbym czytała o Mambie. Ale i tak nasze babcie są najlepsze! :)
  23. A ja proszę o tekst do ogłoszeń.
  24. Alicja, wiesz może coś więcej o suni z chipem?
×
×
  • Create New...