Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Nero czuje się dobrze :) Poza naroślą na udzie. Ale co to jest to już w gestii dermatologa i histopatologa.
  2. Giselle, ta amstaffka jest w Dobrocinie? Czy trafiła do Waszego schroniska? Na stronie przytuliska widzę rottki. Może fundacje rottkowe poprosić o pomoc w aspekcie rottków. Mogę ogłosić u nas na stronie apel o pomoc np. w postaci karmy. Tylko pytanie na jaki adres słać karmę? Ja to bym zmieniła tak prawo, aby zajmować schronisko "zbieraczom", "mordownią" do czasu aż wszystkie psy nie znajdą domów bądź bezpiecznych azylów. Wtedy chociaż człowiek by organizował pomoc na spokojnie, a nie bał się np. o los 70 psów pozostawionych "gdzieś" i potrzebujących pomocy na szybko. Może Straż dla Zwierząt oraz np. Fundacja Emir dadzą radę pomóc jakkolwiek, choćby doświadczeniem co tu zrobić.
  3. Do stajni w Bielinach w te ogromne mrozy przybłąkała sie Amstafka, po oszczenieniu, straaasznie chuda, ale ufna i bardzo przyjacielska, jest dobrze wychowana zna podstawowe komendy, niestety konie łapie za nosy... ;) tak że długo tam zostać nie może . [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2NhdMZDqsI/AAAAAAAABvY/QNdC8lgN57s/amsti.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2NhdUonpTI/AAAAAAAABvc/0Vi2srT6-I8/amsti3.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Nhdk_qo5I/AAAAAAAABvg/Vu81z2LQtos/asti2.jpg[/img]
  4. Im więcej osób dowie się o Daisy tym lepiej! Ja także wstawię niunię z apelem o pomoc na stronkę fundacji.
  5. No to wszystko jasne :) Informuj nas w razie co, może kiedyś damy radę pomóc przy jakimś psiaku.
  6. Dzięki Sylwia za wyjaśnienia. Rzeczywiście widziałam Topa w Ostrowi. Sylwia, to są psy od hycla z Mińska, czy jeszcze od któregoś innego? Masz możliwość wstawiania bullowatych od nich?
  7. Zuza911, dzisiaj Ci podeślę kolejną bidę do ogłoszeń :) Oozieguy, Nero świetnie znosi podróże autem, z tego co dziewczyny pisały, także i pociąg mu nie straszny. Socjal Nero ma bardzo dobry.
  8. Teraz ważne by na tylnej łapce nic groźnego nie wyszło. I powoli Neruś mógłby się przeprowadzać do nowego domku o ile takowy się znajdzie. :) Zuza911, poprosiłabym Cię o ogłoszenie naszych psiaków. Dałabyś radę?
  9. Jeśli braciszek miałby być samcem, to niestety nie polecam Nero ani innego samca typu bull, a wysterylizowaną sunię. :) Nero teraz jest szczeniakiem, ale jak dorośnie to zapewne prędzej czy później dojdzie do starć pomiędzy psiakami.
  10. I kolejne 5 fotek pięknisia. [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0ht3AOkI/AAAAAAAABtA/nslGPhqJ4To/DSC_0223a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0ho2jyCI/AAAAAAAABsw/ToEP-DTlYpU/DSC_0230a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0hiIfZ-I/AAAAAAAABtM/w8UxiTmMxqc/DSC_0240a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0h1qYLmI/AAAAAAAABs4/Y6yhx6g7KP4/DSC_0247a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0iLQyxpI/AAAAAAAABtU/xsYu53duW8k/DSC_0248a.jpg[/img]
  11. Nero dzisiaj miał kolejną konsultację, tym razem dermatologiczną. Rany, odmrożenia na łapkach są w pełni wygojone. Niepokojąca jest natomiast rana na tylnej łapie, z którą Nero trafił już do schroniska. Rana się łuszczy, swędzi i wygląda coraz gorzej, pomimo ciągłego leczenia i jest twarda. Dwa tygodnie temu pobraliśmy z niej zeskrobiny. Wyszło, że są drożdżaki, ale dermatolog podejrzewa coś jeszcze. Na razie Nero dostał szampon i maść do smarowania. W zastrzykach dostał antybiotyk. Jeśli za tydzień nie będzie poprawy pobierzemy wycinek do badania histopatologicznego. Neruś przytył kolejne 2kg. Po wizycie weterynaryjnej Neruś znowu nas odwiedził. :mrgreen: Powiem Wam, że jest coraz piękniejszym psiakiem i to z coraz lepszym charakterem! [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0TGu8e7I/AAAAAAAABsY/woSoIFNu5rc/DSC_0203a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0TEsAWQI/AAAAAAAABsc/dBgf0LYXhDo/DSC_0208a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0TX_RLSI/AAAAAAAABsg/7eBfQZs-vn0/DSC_0210a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0TQtNCjI/AAAAAAAABsk/F-2u38GI4fQ/DSC_0211a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2I0T5K-1zI/AAAAAAAABso/GnwOstl_OiU/DSC_0217a.jpg[/img]
  12. Za benzynę także można wziąć fakturę. Pytam, bo jeśli samo auto, czas stanowią problem to myślę że udałoby się warszawiaków namówić na pomoc Modjeska w transporcie. :)
  13. Dopiero udało mi się znaleźć chwilę, aby opisać dzisiejszą wycieczkę i wrażenia. Wszystko było raczej na wariata, bo dzisiaj się o suni dowiedzieliśmy i w ciągu kilku godzin sunia wylądowała u nas w domu. Widzę, że martwicie się bardzo jej stanem. Pragnę Was uspokoić, że sunia patrząc na zdjęcia wstawione powyżej jest w zaskakująco dobrej formie, na szczęście. :) Jest miziasta, nie zastraszona, nie wycofana, chętna do kontaktu z człowiekiem, bardzo zorientowana na każdy krok i słowo. Na spacerach ogląda się, czy idziemy razem z nią i co będzie dalej. Patrząc na nią w domu, po całym dniu z nią spędzonym byście powiedzieli, że poza wychudzeniem nic nie wskazuje na fakt, aby sunia błąkała się 6 tyg, a może kilka dni. Sunia nie ma odmrożeń na łapach, co jest typową cechą psów po tak długiej włóczędze. Byliśmy z sunią od razu u weta. Ponieważ wyglądała na ciężarną wykonaliśmy badanie USG - potwierdzona ciąża. Pobraliśmy zeskrobiny oraz wymaz z ucha. Sunia ma świerzba w uszach oraz drożdżycę na łapach. Na ciele ma liczne blizny po pogryzieniach psów, niegroźne, zabliźnione. Dostała Surolan i maść na łapy (nie pamiętam nazwy). Koszt badań i wizyty 127zł. Ponieważ sunia jest w ogólnym stanie dobrym, nie ma na dzisiaj przeciwskazań, aby została wysterylizowana np. we wtorek. Tu decyzja należy dziewczyn. Co do zachowań. Sunia wygląda na typowo domową sunię, nie obawia się mieszkania, bez problemu wchodzi do windy, czy chodzi po garażu podziemnym pełnym aut. Chętnie podróżuje autem. Na razie nie załatwiła się w domu. Z początkowego kontaktu sunia wygląda na stabilną psychicznie, nie lękliwą, nie agresywną. Dobrze dogadała się z naszymi psami, u Gosi nie goniła kotów. Obecnie sunia zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie u Agnieszki, niestety nieobecnej na forum. Ponieważ jesteśmy sąsiadkami, mamy stały kontakt ze sobą. Zdjęcia z domu, pod poniższym linkiem: [url]http://picasaweb.google.pl/FundacjaAST/Daisy#[/url]
  14. Nie. Nie o tego pytam. Misiek jest z Ostrowi, więc ciotki ostrowskie pewnie nim się dobrze zajmą. :)
  15. Miłek, czy Borys to pies widniejący z imieniem TOP???? Bo ja pytam o psa od "Biedżyckiej" imieniem Top.
  16. Ja już się pogubiłam totalnie co do tych psów od Biedrzyckiej. Skąd nagle Kokos w Ostrowi i co z tym pręgusem?
  17. Z tego co rozumiem w Fundacji Argos są fundusze na Żabkę. Więc problemem jest fizycznie samochód. Czyż tak?
  18. O mamo! Kokos mnie przeraził... Coraz więcej psów w takim stanie...
  19. Kawał dobrej roboty! Łał! Życzę, aby Sofina znalazła fajny domek.
  20. Tekst do ogłoszeń: [quote]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych poszukuje nowego domu dla 7 miesięcznej pitbullki red nose o imieniu KONA. Kona to młodziutka, prześliczna, ur. 02.07.2009r., czekoladowa pitbullka. Trafiła do nas w wieku 5 miesięcy ze schroniska, zwrócona z poprzednich adopcji. Jest słodkim psim dzieciakiem, chętnym do zabaw, pracy z człowiekiem, nauki. Uwielbia zabawy z psami, nie wykazuje agresji. Kona jest nauczona życia w mieście, w mieszkaniu. Zna podstawowe komendy przydatne w codziennym życiu. Jeśli chciałbyś dać Konie nowy dom skontaktuj się z Fundacją AST: telefonicznie: 0501 797 018 albo mailowo: [email][email protected][/email] Kona obecnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie. Warunkiem adopcji suni jest sterylizacja po pierwszej cieczce.[/quote]
  21. I ostatnie 4 fotki. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EpCvjnI7I/AAAAAAAABoo/UOWt-ar7pM4/P1170192.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EpCvtpViI/AAAAAAAABos/cCYfOFWfnyU/P1170204.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EpCyVdSAI/AAAAAAAABow/6hLmLmizyCY/P1170214.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EpC7BI5fI/AAAAAAAABo0/JEKh8azgOrA/P1170219.jpg[/img]
  22. Tym co mało, wstawiam kolejne :) [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EozEpq-zI/AAAAAAAABoU/KGWhTE5PIR0/P1170171.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EozFHIzsI/AAAAAAAABoY/HdlZ3h8lTJA/P1170172.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EozUZ7xMI/AAAAAAAABoc/OQtY6p5r3cs/P1170174.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EozqGf6nI/AAAAAAAABog/ZEODSz4DHT8/P1170176.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eoz9cwU6I/AAAAAAAABok/wrxqV5NvlII/P1170187.jpg[/img]
  23. Kolejna porcja zdjęć ślicznotki :) [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EonigtrNI/AAAAAAAABoA/EzcRDNgNCNE/P1170133.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eon7rg_vI/AAAAAAAABoE/YEId8lDPCC0/P1170134.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2Eon9888tI/AAAAAAAABoI/B9LzuY1I0cg/P1170137.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EooeJQHRI/AAAAAAAABoM/xgo9F3iA-J0/P1170146.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S2EooRtKxvI/AAAAAAAABoQ/uKOhMTSHL2U/P1170168.jpg[/img]
×
×
  • Create New...