Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. I kolejne fotki. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxDW-fcxI/AAAAAAAAD5Q/HZL13E439d4/P4040028.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxDpDQP6I/AAAAAAAAD5U/wljDl9dHutk/P4040029.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxDt5yG_I/AAAAAAAAD5Y/VG81S9GnqH4/P4040031.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxD53PU3I/AAAAAAAAD5c/sK9QjqreRD8/P4051996.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxEAha-EI/AAAAAAAAD5g/c0dnvgRRN_o/P4052006.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxURazZwI/AAAAAAAAD5k/YodSvdYw-Ms/P4052007.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VxUREXZtI/AAAAAAAAD5o/8QbRwIkyH7c/P4052008.jpg[/img]
  2. Dostałam duuuuużo zdjęć grubaska Garuszka. Wstawiam część. :mrgreen: [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Vwln3xRII/AAAAAAAAD40/AvNaPf_QpnU/P4040013.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VwlzmOa1I/AAAAAAAAD44/oc7AUjhkMQk/P4040017.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VwmLoKucI/AAAAAAAAD48/hTvFNiqgn50/P4040023.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VwmOkHbNI/AAAAAAAAD5A/jzykYQC9JSg/P4040026.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VwmYpR7lI/AAAAAAAAD5E/ZgplWkeyqNk/P4040027.jpg[/img]
  3. Nie miałam czasu aby nawet napisać. Molly była z nami i Moniką na badaniu u dr Niziołka, kardiologa. Na szczęście alarm podniesiony przez panią anestezjolog był fałszywy. Serduszko Molly ma zdrowe. Ma lekką arytmię oddechową. Póki co nic nie leczymy. Ponieważ wyniki serducha są na pograniczach, za ok. 6 miesięcy Molly ma się pojawić na kontroli. Po badaniach był zasłużony relaks. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VUdGBk2fI/AAAAAAAAD4c/Epm1E2ehBWI/M%201.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VUdfBpcXI/AAAAAAAAD4g/jzf8i8B_ABM/M%202-1.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VUdQ1UwEI/AAAAAAAAD4k/JdQPNZike5I/M%203.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9VUdijD1KI/AAAAAAAAD4o/IFD9N9efaXY/M%204.jpg[/img]
  4. Szukam osoby z Lipna bądź okolic, która przeprowadziłaby wizytę u państwa chcących dać DT Pudziowi.
  5. Wieści Sigmulkowe z niebieskiego forum. [quote]Witam wszystkich. To ja, ciotka Sigmy i jej tymczasowa opiekunka. To mój pierwszy pies na tymczasie i od razu rewelacyjny. Wczoraj zaliczyłyśmy pierwszą kąpiel, trochę się buntowała i zapierała przed wejściem pod prysznic, ale udało się i jest czyściutka i pachnąca. Ma dużo energii, na spacerach trochę ciagnie - zwłaszcza w okolicy przejścia dla pieszych, tam gdzie jest wiele samochodów. Próbowałam ja zmęczyć, chodzimy i biegamy, ale co tu kryć, jej kondycja jest o niebo lepsza od mojej... Po schodach na 4 pietro wchodzi bez problemu, acz z ociaganiem, myslę, że też wolałby windę;). W parku jest 'wyluzowana', dziś na spacerze spotkałysmy dużego teriera (był na smyczy), z którym nawet się przez pół minuty obwąchiwała...dopóki oczywiście nie przypomniała sobie, że nie lubi innych psów. Bardzo garnie się do ludzi, jesli spotykamy kogoś, kto ma ochotę ja pogłaskać, jest zadowolona, merda ogonem, ale nie jest namolna. W domu to samo, jak ma ochote na zabawę, to przeciagamy zabawki etc., ale jak ma dość, lub widzi, że pracuję na komputerze, czytam to wycofuje się i albo leży na ziemi, albo idzie się połozyc na łózko (częsciej;) Chodzi za mną do kuchni i próbuje złapać mnie na śliczne oczy, ale się nei daję... Na swoje jedzenie się nie rzuca, nawet zostawia w misce 'na pozniej'. Wczoraj przyszła do mnie koleżanka i Sigma przyjęła ją całkowicie normalnie. Była zainteresowana nowa osobą, ale chwilę i potem...poszla sie polozyc na lozko;) Chciałany równiez wejśc na kanapę (raz spróbowała;) ale juz wie, ze jej nie wolno i kolejnych prób nie podejmuje.[/quote] [quote]Dziękuję za powitanie. A teraz czas na nowości z ostatniej chwili:) Wróciłyśmy z oooogromnego spaceru, Sigma była bez kagańca (tzn miałam go w pobliżu) i bardzo ładnie się zachowywała. Reaguje na słowo: stop przed światłami i na swoje imię. Znalazłam super polankę, gdzie byłyśmy same i na dłuższej smyczy mogła się wyhasać, bawiłyśmy się patykami i co tu duzo mówic- ma niespożytą energię;). Po takich harcach bardzo ładnie wracała do domu. Wręcz rączo;) Rozstawiłam jej klatkę (już wczoraj) i wodę w 2giej misce tam wstawiłam, czasem w zabawie wrzucam tam zabawki. Wchodzi, acz chyba węszy podstęp;) Ma tam też juz swoje posłanko, ale zdecydowanie wybiera łóżko... Spróbowałam tez na kilka chwil (7 minut) wyjść. Stałam na klatce i słyszałam piski i próbę zmierzenia się z drzwiami, ale tylko jedną, a tak to sobie kwiliła. Mam nadzieję, że drobnymi kroczkami się przekona. Swoją drogą, nie jest wcale łasa na ciasteczka, spacer sam w sobie jest dla niej pełen niespodzianek i atrakcji, że nie potrzebuje dodatkowych. Wrecz nimi gardzi;)[/quote]
  6. Aktualne rozliczenie zrobię na dniach. Obecnie mamy kupę roboty z nowymi, chorymi psiakami. Jeszcze przed nami 5 lub 6 psów do zabrania i leczenia. Mamy ręce pełne roboty i nie mam czasu nawet usiąść do kompa i na spokojnie uzupełnienia wszystkiego.
  7. Byliśmy właśnie u Sigmuli w odwiedzinach. Sigma jest REWELACYJNA! W nowym "domku" odnalazła się fenomenalnie. Śpi w łóżku jak ba TTB przystało. Posiedziała z nami, pomiziała się, po czym poszła do sypialni spać zostawiając nas w salonie. Wczoraj została wykąpana. Zachwycona nie była, ale zniosła kąpiel dzielnie. A dzisiaj... świeci się jak psu... no to co się tnie w czasie kastracji :) Zaprosiliśmy Paulinę na forum - jej tymczasową opiekunkę.
  8. Karode, Sztumskie Pole to jest szczególnie fajny kurort, w którym psy po wodzie nawet chodzą! W innych wioskach by się utopiły :) Kana, ogłaszamy jak najbardziej. Póki co nikt o nią nie dzwonił. Z pewnością musimy tekst zmienić.
  9. Nie wiem czy suma sumarum ciotki pamiętały, ale dzisiaj Sigma z wiejskiego psa stała się miejskim psem, czyli zamieszkała w domu tymczasowym u Pauliny. Przeszła niemal chrzest bojowy, bo zamieszkała w samym centrum i pierwszy spacer już miała po podziemiach metra aby dojść do parku. Nie mogę powiedzieć, że Sigma była super wyluzowana, bo nie była. Reagowała jednak na nas, więc i tak było lepiej aniżeli się spodziewałam. Ze spaceru wracała już na luźnej smyczy. Z pierwszych obserwacji widać od razu, że Sigmula była, jest psem domowym. Zna łóżko (choć to mało ważny wyznacznik domowości wśród amstaffów, bo te z łańcuchów też łóżka widzą jak tylko wejdą do domu), umie chodzić po schodach, w domu jest w miarę ostrożna jak na TTB, kładzie się przy ludziach. Na spacerze na razie ciągnie i niestety z pieskami chce się wdawać w bójki. Miała szybkie przypomnienie chodzenia w kagańcu i już w nim chodzi nie szorując głową o asfalt. Jedno jest super, w dzisiejszym stresie, a był on spory, bo jazda autem, nowa osoba, nowy dom, centrum miasta Sigma absolutnie nie wykazała żadnej agresji w stosunku do człowieka, nawet zupełnie obcego który ją pogłaskał na spacerze. Co do skóry - wygląda naprawdę fajnie. Myślę, że 2 kąpiele zupełnie wystarczą i Sigmula będzie się błyszczeć jak każdy pies powinien. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Ica-71anI/AAAAAAAAD2k/wMczA1LXHfQ/DSC_0229a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Ica4htbmI/AAAAAAAAD2o/2vjxrnnnsug/DSC_0240a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IcbHywC4I/AAAAAAAAD2s/VXmzlnSEoyM/DSC_0253a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IcbeV2biI/AAAAAAAAD2w/55xql_9ZmPg/DSC_0258a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Ic2mzse1I/AAAAAAAAD24/OBo3nOizoUM/DSC_0260a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IcanhGSSI/AAAAAAAAD2g/PaVScaLpc08/DSC_0216a.jpg[/img]
  10. Chęć krycia suk może nigdy nie minąć. ;) Ale bywa niestety tak, że plemniki zostają nasieniowodach do 2 miesięcy po kastracji z tego co nam mówił wet.
  11. Megan korzysta z ostatnich chwil wolności przed operacją i duuużo biega za piłeczką. Po operacji będzie się oszczędzać. Co więc robi jak wraca do domu, to co normalny pies! [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IV98ZF4eI/AAAAAAAAD2M/FAmldFQIDFE/DSC_0205%20%281%29a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IV-udYsXI/AAAAAAAAD2Q/3a4Pki4tZuk/DSC_0207%20%283%29a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IV-k0_M4I/AAAAAAAAD2U/42kWUbYQVHY/DSC_0209%20%285%29a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9IV-zyZkXI/AAAAAAAAD2Y/rN8sdM_vFgA/DSC_0212a.jpg[/img]
  12. I kolejne foteczki :) [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwwZkVBwI/AAAAAAAAD1w/XpJ7uvf2sCo/DSCN1100.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Fwwl-DQ5I/AAAAAAAAD10/AyuzjgQJk28/DSCN1118.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwwHavQvI/AAAAAAAAD1s/gZjWlBuN-gk/DSCN1098.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwwpJSQ8I/AAAAAAAAD14/KXm-SHjeO6w/DSCN1123.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwxIrzeLI/AAAAAAAAD18/OOStaqvKe2k/DSCN1126.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9Fw3iuyRhI/AAAAAAAAD2A/GBzwbU9e-tM/DSCN1134.jpg[/img]
  13. Dawno nie pisałam co u Konusi. U niej wszystko dobrze. Przesadza tylko kwiatki w ogródku z panciem, ale... jest tak ukochana, że wszystko jej wybaczają. [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwO_j4FwI/AAAAAAAAD1Y/tcS5RFGA8rc/DSCN1077.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwOzPoV5I/AAAAAAAAD1c/9h0U0msuURU/DSCN1089.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwPHuWLBI/AAAAAAAAD1g/oPGeYEK-2gI/DSCN1090.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwPhp07bI/AAAAAAAAD1k/4HwS55jtbqo/DSCN1094.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S9FwPnbXpkI/AAAAAAAAD1o/g--NfV3yXXE/DSCN1096.jpg[/img]
  14. Noo ja też zrobiłam takie oczy jak zobaczyłam zawartość!
  15. Dczn, przerażający syf na tych fotkach... szkoda, że nie udało się zabrać debilowi psów :(
  16. Megan miała dzisiaj wykonane USG. Rzeczywiście Megi jest po sterylizacji, reszta narządów wygląda bardzo dobrze. Uff! W przyszłym tygodniu Megi przejdzie operację usunięcia guzka z kręgosłupa (guzek śródskórny, który koniecznie musi trafić na histopatologię) oraz plastykę biustu. Przed Megi więc ciężka operacja. [IMG]http://www.amstaff-pitbull.eu/images/smilies/icon_e_sad.gif[/IMG] Megi miała dzisiaj także pobierany wymaz z okolic odbytu ponieważ wygląda to wszystko niepokojąco w okolicach intymnych. Do czasu wyników mamy jej myć tyłek Manusanem lub Heksodermem. Czyli moja mama miała rację kiedyś mówiąc, że skończę psom dupy myjąc. [IMG]http://www.amstaff-pitbull.eu/images/smilies/icon_mrgreen.gif[/IMG]
  17. Karton jest duuuży na tyle, że musiałam go ciągnąć po ziemi od recepcji, bo nijak nie dało się go podnieść. Liczę więc na Twoją wyobraźnię! : )))
  18. Operacja oczek się nie odbyła ponieważ Molly ma arytmię serduszka. Jutro ma konsultację u dr Niziołka oraz morfologię. Po badaniach i ustawieniu leczenia będzie dopiero operowana.
  19. Ogromu :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  20. Bardzo dziękujemy firmie DINGO za przekazanie ogromnej ilości kagańców i smyczy dla naszych podopiecznych.
  21. Anita, Agata która ma od nas adoptowanego Pompona działa w mastino w razie co.
  22. Ada, na niebieskim forum amstaffów jest Lilu83 - Ania, ona jest z Ciechanowa. Wprawdzie niewiele pisze i ma pewnie małe doświadczenie, ale po instruktarzu może sobie poradzi :)
  23. Rozmawiałyśmy z ms_arwi odnośnie TTB w poznańskim schronisku. Myślimy, aby zorganizować wolontariat w schronisku oraz pomagać w adopcjach bullowatych. Często jest tak, że do nas dzwonią ludzie z Poznania, a my nie mamy ich gdzie odesłać. Teraz mam nadzieję, że się to zmieni. Porozmawiam z naszymi Iwonami i mam nadzieję, że i one dołączą do pomocy w schronisku :) Także ciotki poznańskie, szykujcie się do pomocy : ))))
  24. Ostatnie 3 bo więcej mi się zmniejszać nie chce. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S834hJZE5hI/AAAAAAAAD1E/I69lDaq0EQ8/DSC_0196a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S834hVKL3VI/AAAAAAAAD1I/sRIdeG4Ugxo/DSC_0198%20%28195%29a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S834hpSgZ_I/AAAAAAAAD1M/4J-NdpYrPsM/DSC_0199%20%28196%29a.jpg[/img]
×
×
  • Create New...